Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

BoXBe

K Willu Huntingovi se vracím s láskou. Vzbuzuje ve mně pocit spokojenosti, že mně film něco předal, že jsem měl tu čest s výborným hereckým obsazením, že jsem byl svědkem inteligentního příběhu, který je od samého počátku přímočarý a nehraje si na víc, než čím je. Usmívám si, když poslouchám dialogy o hledání cest, o mládí, o úspěchu, protože jsou formulované přesně tak, jak bych je vyslovil, kdybych měl v sobě cit pro americký patos a v sobě kus srdce, které si jde za svým americkým snem a hlavně, kdybych opravdu věděl co od života čekám a co v něm chci dokázat. V každém z nás je Will Hunting....každý pochybuje a uzavírá se. Všechna čest dobrému filmu. Nikdy nezklame... ()

SHI-SHA

Chápu, že je přímo neuvěřitelné, jaký úžasný scénář Damon a Affleck dovedli napsat, ale něco mi na tom filmu prostě nesedí. Možná je to fakt, že Damon svým výrazem génia opravdu ani v nejmenším nepřipomíná. (cíl?) Ale hlavně mi připadá, že druhá polovina filmu, narozdíl od úžasného začátku (uklízeč počmárá tabuli správným řešením), je výrazně slabší. Asi jsem pořádně nepochopil myšlenku filmu, ale boj Williamse a Skarsgårda o jednoho geniálního uklízeče mi přišel trochu nezáživný. Nicméně je to skvělý film a například za scénu s Williamsem a Damonem na lavičce si minimálně 4,5 * zaslouží! :-) ()

forsythia

Po letech přidávám hvězdu. Stárnu, no.... Původní komentář: S tímhle filmem jsem se musela trochu poprat. Dilema. Nejprve jsem to v polovině vzdala s tím, že se to celé se mnou nějak míjí, a jsem ráda, že jsem to nevzdala nadobro. Příběh, který se v druhé polovině pěkně rozvinul, nakonec měl co říct i mně. Takže beru zpět, že nechápu ty superlativy, v jakých se o Dobrém Willu Huntingovi píše. ()

Slavníkovec

Je to asi moc "amerikana", možná taky trošku povrchní, a jak říká kolega nekolega Oskar taky falešný. Ale mně se to líbilo. A to hodně. A to ostatní co se někomu může zdát jiné než podle jeho představ, jde stranou. ()

moviefilm

Vynikajúci Matt Damon vo vynikajúcom filme. Neviem, prečo všetci tento film porovnávajú s Cistou dušou-ved tieto dva filmy majú spoločné akurát to, že v oba filmy majú hlavného hrdinu matematického génia. To je všetko. No ked už mám porovnávať, tak Cistá duša je o niečo lepšia. P.S.:Robin Williams je pán herec! ()

daEmoNickY

Tam hral Ben Affleck? A ja co ze delal v tom studiu do kteryho zavital Jay se Silent Bobem:) Tak asi jo. Takze, kdyz budete mit IQ jako 200 Mattu Damonu tak mozna sbalite Minni Driver. Ale co maj delat lidi kteri se nenauci svahilsky v okamzik kdy potkaji svahilcana (viz podobny pokus o vtip ve filmu vikingove)? Achjo. ()

sir-dave

Drama řešící inteligenční problematiku. Na jednu stranu se tomu těžko něco vyčítá, na druhou mi zde vadila jedná jediná věc, která mi vadí všeobecně a skrze které, jsem se dlouho rozhodoval, zda zaokrouhlit nahoru či dolů. 90% celé stopáže jsem na tom nenacházel žádné optimistické věci. Vidět to podruhé, tak asi dostanu depku a budu uvažovat nad životem. Mimochodem herecky mi to přišlo určitě nadprůměrné ale dramata s tímhle zaměřením nejsou můj šálek čaje. Podobnost s: Čistá duše ()

MJMilan

Další z řady originálních filmů, které si dle mého zaslouží pětihvězdičkové hodnocení. Matt Damon se tu učil od nejlepších, jako je Robin Williams. V romantickém filmu pak režisér Van Sant vykouzlil zcela mimořádný psychologický příběh geniality jednoho mladíka a dal tak najevo, že i u géniů není důležitá jen práce a zájem jen o vědu, ale i samotný běžný život. ()

StanislachKo

Kto by to bol povedal, že dvojica amerických hezounov (podľa mňa nijak úchatne herecky nadaných) dokáže splodiť súvislú vetu a bum ho! Z ich spoločného pera vyliezol krásny ľudský príbeh o nadanom frackovi, ktorý k sebe (za asistencie bohovského romantikou a melanchóliou nasiakleho Robina Williamsa a rozkošnej Minnie Driver) nájde cestu. Film pravdivý a psychologicky premyslený ako je z môjho pohľadu život sám... Kvitujem aj obsadenie komickej postavičky (ktorá k týmto filmom neodmysliteľne patrí) Benovim mladším bratom. Gus má jasnú režisérsku predstavu podporenú Elfmanovou soundtrackovou predstavou a spolu to všetko šlape takmer 100%. A vlastne ani nie takmer... ()

URBAN

Sice mám filmy s tímto tématem rád, ale tento mi nesedl. Přispívalo tomu nejspíše i obsazení, které je nadmíru dobré, ale k tomuto filmu tak nesedli. ()

Radiq

Nevim proč, ale tento film se mi dycky plete s Talentovaným panem Ripleym - asi proto, že tam taky hraje Matt Damon a že v názvu je taky jméno a že Will Hunting je taky talentovanej. No ale můžu být rád, že se to nejmenuje Talentovaný Will Hunting. No, to je jedno. Film je totiž skvělej. Robina Williamse moc nemusím, ale tady byl skvělej. Najde se tady několik nezapomenutelnejch scén, který mnou pohly (rozhovor v parku, Garryho proslov o ženě a o tom, jak ji potkal, příhoda o Chuckieho ožralým strejdovi a policejním autě, orální vtip o manželech, Willovo odmítnutí práce v NSA, Garryho hádka s Lambeauem, brečící scéna u psychiatra, kdy konečně z Willa něco vypadne, závěrečná dvojscéna a tak dál). Až na ten Affleckův křivej úsměv a na to, že Matt Damon tady vypadá jak pako, tam bylo prostě všechno tak, jak mělo být. Ti dva si Oscara za scénář zasloužili... a Gus Van Sant na kvalitě filmu má taky svůj podíl. Co víc dodat? Prostě jsem Willovi tu jeho inteligenci záviděl. ()

Triple H

Veľká srdcová záležitosť. Výborný scenár (hoci sa mi nechce veriť, že ho Damon s Affleckom napísali sami) a výborní herci. Jeden z úzkej skupinky filmov, ktoré mi dali aj niečo ako dobré rady do života a bezproblémovo som sa vedel vžiť do kože postáv. Utekanie pred vlastným životom veru nejde praktikovať donekonečna- je to hlúpe frázovanie z mojej strany, ale ony tieto frázy niekedy majú tendenciu byť pravdivé. Podobne ako určité príslovia. Človek si často (asi vždy :-)) uvedomí ich presnosť až v okamihu keď sa to týka jeho samého a vtedy konečne tej fráze naozaj rozumie (lebo ju pozná na vlastnej koži). Dobrý Will Hunting pre niekoho môže byť len dobrým filmom, mňa zastihol v akurátnom období, dal mi niečo viac a preto je medzi mojimi top filmami. ()

chelseaman22

Špička od Gus Van Santa. Damon a Affleck za mlada dokázali zahrát skvěle. Děj snad ani nemohl nudit. Děj o člověku, jež musí překročit svůj stín, aby se mohl plně zapojit do každodenního života. 90% ()

Estrellita

Dala bych 4*, ale lehce nadhodnotím kvůli své nezměrné lásce k Mattu Damonovi a sympatiím k Benu Affleckovi. Příběh jako takový je silný, ale na můj vkus až moc přímočaře vyprávěný. Chápu, že byl happyend nutný, ale přišlo mi, že ke konci film ztrácel grády a tak to být nemá. Ovšem i přesto se jedná o působivý film, který si své umístění v žebříčku zaslouží. A navíc - Matt s účesem á la Leo je prostě k sežrání! 90% ()

Doudis19

Každý kdo někdy promarnil šanci, nebo přes značné nadání zásluhou vlastní (ne)motivace zklamal člověka na kterém mu záleží, nemůže s čistým svědomím říct, že Dobrý Will Hunting je film bez silného příběhu. Možná i proto, že já sám jsem si něčím podobným prošel, musím konstatovat, že tenhle snímek je myšlenkově naprosto uhrančivý a scénáristicky vybroušený klenot, který vyslový a pojmenuje tolik pocitů a pochodů mysli, že se jen ptám:"Kde se to v těch dvou Bostonskejch frajerech (Damon, Affleck) bere?" :-). ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů