Před čtyřiceti lety získal Pulitzerovu cenu. A to bylo naposledy, kdy svět slyšel o Williamu Forresterovi (Sean Connery). Proměnil se v nerudného tajemného starce, uzavřeného celou věčnost ve stěnách svého bytu v Bronxu. Před jeho okny hraje denně basketbal skupina černošských mladíků. Mezi nimi je i sportovně nadaný šestnáctiletý Jamal (Rob Brown), student s velkými literárními ambicemi a mimořádným talentem. Mezi oběma naprosto rozdílnými osobnostmi se zrodí neobvyklé přátelství, které zásadně ovlivní jejich další osudy. Inteligentní chlapec nachází u uzavřeného podivínského spisovatele podporu, díky níž dokáže překonat sociální bariéry a rozvinou naplno své schopnosti. Na oplátku dává svému svéráznému učiteli dávno ztracenou radost ze života i odvahu vyrovnat se s minulostí. Rodinu netvoří vždy jen příbuzenstvo, ale někdy do ní mohou patřit i lidé, které si najdeme, nebo kteří si najdou nás. Právě o tom vypráví film renomovaného režiséra Guse Van Santa. (oficiálny text distribútora)

tragos

Ještě bych dokázal pochopit, že někdo natočí dobrý film a o pár let později ho natočí znovu, ale mnohem lépe. Pokud ale nejprve natočí vynikající film a o pár let později to samé, pouze o poznání hůř, tak mi to hlava nebere. ()

Hopkins

Hezký koukatelný 4hvězdičkový film s dobrou hudbou. Co se týče děje tak to setkání je docela dost ujeté ten zbytek by už možná i trošku šel no celkově to trošku postrádalo více reality než typického hollywoodského a když nedáš koš vyletíš a šmitec :o) a happy end :) no i když to že Forrester umřel bylo trošku smutný i když celkem očekávané . Rozhodně doporučuji i přes některé vyhrady mám tento film mezi svými oblíbenými. možná i více než huntinga asi určitě :) ale to bude tím že Conerry je v první topce herců :) v mojem žebříčku:o) ()

Wolvie

Na hvězdné obsazení a jméno režiséra docela zklamání.Van Sant opět v trochu mainstreamovějším režimu tentokrát nevytvořil dalšího Huntinga,ale průměrné a přetažené drama,které člověku vyprchá z paměti až překvapivě rychle. ()

kwaicheng

"Rodinu netvoří vždy jen příbuzenstvo, ale někdy do ní mohou patřit i lidé, které si najdeme, nebo kteří si najdou nás." To je svatá pravda. Škoda jen, když musíme tyto lidi hledat -nebo na ně čekat i tehdy, když na tomto světě naši pokrevní příbuzní, naše skutečná biologická rodina zůstává. Přátelství je krásná věc. Však považte, co může člověku snáze způsobit chvění srdce než zjištění, že tu na tom světě je někdo, kdo ho má bezpodmínečně rád? Je to silné a je to vzácné. Slova jsou nekonečné dobrodružství, spletitá cesta, která se na každém rohu větví. Přestože se zdají být tak přirozená, nastávají chvíle, kdy z nás nevypadávají lehce. A proto jsem se s potěšením díval na tento film, protože byl krásně opravdový, takovým způsobem, jak si to představuju. Třeba mi pomůže chovat se podle toho co už si dávno myslím a co už dávno vím. Slova jsou osvobozující. Ve filmu Dobrý Will Hunting se ptal Robin Williams Mata Damona: "Máš někodo, kdo tě inspiruje?" Až se divím, že lidi, kteří bývají v něčem nejlepší obvykle začínají něčím úplně jiným - mám na mysli osobu Guse Van Santa. "Máš někoho, kdo tě inspiruje?" Chápete důležitost té otázky? Rád bych tenhle komentář nějak výstižně zakončil, ale bohužel, nedostává se mi slov. Přichází mi na mysl ještě jedna věc, kterou bych rád neopomenul: totiž zkusit hodit do prostoru čsfd jiný názor na hlubší myšlenky. Hlubší myšlenky, to je fenomén čsfd. A nejen čsfd, ale i všeho ostaního a všech ostatních, kteří mají co dočinění s filmem. Hlubší myšlenka je slovy dneška ceněný artikl. Je to něco jako zlato pro 21. století. Připadá mi, že jsme uprostřed další zlaté horečky. Současníci, kteří touto horečkou onemocněli ale nehledají zlato. Hledají hlubší myšlenky. Možná Hlubší Myšlenku. Působí chladně, nelítostně, světaznale se vypořádávají s nástrahami každodennosti, máloco (jestli něco) s nimi hne. Probírají se nekončícím množstvím povrchních myšlenek v touze najít Hlubší Myšlenku. Kdybych ale chtěl vyjmenovat jejich motivy, proč tak činí, možná bych onemocněl také. Bůhví čím. Tito lidé by si hlubší myšlenky nevšimli ani tehdy, kdyby se jim s nárazem zavrtala hluboko do řitního otvoru. Tento film ve mě krom příjemného pocitu a několika osobních otázek znovuvyvolal otázkou veřejnou - světe div se - konkrétní. K čemu byla tato změna stránek čsfd? K ničemu. Jaký to mělo smysl? Žádný. Tak proč se tak stalo? Možná v tom někdo najde hlubší myšlenku. ()

DJ Kritik

Silné momenty vo filme ako zrovnanie knihy v poličke, jazda na bicykli, stretnutie s kamarátom pred novou univerzitou a mnohé ďalšie dávajú tomuto snímku silný pocitový náboj. Ale kto čaká Willa Huntinga v inom šate ten, tu bude podobnosť hľadať zbytočne. Spája ich len nadanie mladíka, v tomto prípade ani nie tak obrazovo prezentované. ()

Baki

Dobrá,ale čekal jsem více, mnohem více. Tento film jsem nějakou tu dobu scháněl, tešil se na něj, ale prostě se nemohu ubránit srovníná s Dobrým Willem, který byl ve všech ohledech lepší. ()

Dinsberg

O 100 % lepší než předělávka Psycha, ale o 50 % horší než Will Hunting. Nicméně učebnicový příklad jak aspoň by se měly natáčet filmy. ()

petite fille

ako tak čítam komentáre, vidím, že som asi jediná, koho ani nenapadlo porovnávať to s dobrým willom huntingom. a možno je to len tým, že každý film, ktorý sa nejakým spôsobom zaoberá literatúrou, má u ňa už vopred hviezdičku navyše a o iné sa nestarám. čo dodať... čaro funguje, stále sa k tejto snímke nejak vraciam a Gus van Sant ostáva mojou stálicou. ()

Beauul

Sen kazdeho kluka ze bude spisovat .... s malou pomoci. Film se mi moc libil a na nedelni nudu je to paradni podivana. Poctiva prace Sean Conneryho!!! ()

MirkaP

Jak tu čtu další komentáře, je mi jasné, že na AMC tomu ustřihli konec. Kde byla ta scéna, o níž píše kinderman, že nejvíc zábavná byla "scéna, v níž si to po Jménu růže Connery s Abrahamem opět vzájemně "vyříkali"."? Ten můj film skončil koktavým čtením práce jakéhosi studentíka a HNED PAK byly titulky. Do té vteřiny předtím, než se spustily titulky, jsem byla plna očekávání, JAK se doposkládá a vyvrbí, ale končím tak naštvaná, že nemám slov. Takže hodnocení 2* patří této nedokončenosti, kterou jsem měla možnost vidět. /// Druhý pokus na Cinemaxu byl nejmíň o 10 minut delší. Fakt to na AMC usekli, nechápu to. /// Takže hezké 3*. Sean Connery na kole s bekovkou, super pohled. ()

fimler

Občas utahané, ale veskrze s dobře vybudovanou atmosférou. Mít to výraznější herecké obsazení asi si to užiji více. Anna Paquin je až neskutečně obyčejná a nezajímavá herečka. Líbilo se mi spousta životních myšlenek a taky jak to bylo celé pozitivně podané, i když to tak úplně být nemuselo. RIP Sean Connery. ()

haack

Stárnoucí a nevrlý spisovatel zahleděný z okna a sám do sebe netuší, že vrátka civilního života se mu znovu pootevřou s příchodem mladého studenta Jamala, který mu násilně vstoupí do jeho bytu, tedy do jeho života. Sean předvedl v tomto filmu nebývale kvalitní a stoprocentně uvěřitelný výkon v roli, která mu nemohla nesednout. Atmosféra industriálně ponuré části New Yorku mě nadchla. Skvělý zvuk, skvělý výběr hudby, skvělé obsazení. Nelze také přehlédnout výborný výkon F. Murray Abrahama, který v roli nespravedlivého a ostatně také životem zklamaného učitele udělal velmi silný dojem. Závěrečná scéna s bicyklem, na kterém za doprovodu hudby projíždí ulicemi Sean Connery, mi přivodila husí kůži na těle. Tak nevšední a nenuceně originální příběh nemůže zklamat snad nikoho. 9/10 ()

Wade W.

Predposledný Conneryho film som s nadšením pozrel a zistil som že ma obohatil okrem dobrej nálady aj s pár zaujímavými myšlienkami.Podľa mňa to nie je taký horší Good Will Hunting 2 skôr keď už mám porovnávať pripomína to Peaceful Warriora.Tiež tu je chalan ktorý spozná múdreho starca,ktorý mu však nielen pomáha s písaním ale okrem toho mu dá dôležité skúsenosti.Smola že Connery už prestal s herectvom, pretože týmto filmom znova dokázal aký neobyčajný herec to je. ()

Osudové setkání se dočká seriálové verze

Osudové setkání se dočká seriálové verze

25.11.2020

Ve snímku Guse Van Santa z roku 2000 se samotářský spisovatel William Forrester (Sean Connery) seznámí s nadaným černošským basketbalistou Jamalem (Rob Brown) a vznikne mezi nimi nečekané pouto.… (viac)