Dojemné drama režiséra a producenta Clinta Eastwooda se odehrává v roce 1979. Bývalá hvězda rodea a majitel koňského ranče Mike Milo (Eastwood) dostane od svého šéfa úkol dopravit jeho problémového syna z Mexika do Texasu. Nesourodá dvojice se vydává na strastiplnou výpravu po zapadlých cestách a čelí řadě nebezpečných překážek. Životem znavený jezdec během jejich náročného putování navazuje nečekaná přátelství a nakonec dosáhne vlastního vykoupení. (HBO Europe)

Tajemnik

Tohle se nepovedlo. Scénář je tak předvídatelný a naivní, až jsem na chvíli myslel, že jde o parodii. Utvrdila mě v tom scéna, kdy sotva chodící Clint s chvějícíma se rukama rajtuje a zkrotí divokého koně. Dám jednu hvězdu, patrně za příjemné prostřední Mexika než za slabounký příběh. ()

skyfire

Možná průhledné, možná naivní, možná nereálně, ale krásné. Když srovnám Cry Macha a Mizernou jízdu, kterou jsem nedávno nedokoukal, tak je to jako nebe a dudy. Cry Macho je pomalu plynoucí krásný film, Mizerná jízda je vypatlaná nudná sračka. ()

cernymotyl

Clint by měl jít jako herec už do důchodu. Sice bych chtěl v devadesáti vypadat jako on, ale na kovboje ve výslužbě už nemá. Když si ho odmyslím jako vyklepaného a sotva se ploužícího staříka v hlavní roli, tak styl a tempo jeho posledního "westernu" mi sedlo. ()

Chicharron

Je to taková clintonovka, která neurazí, ale k zapamatování to moc není. Navíc místo kategorie "drama" by snímku slušelo označení "melodrama". Stařík Clint si myslí, že před ním všichni mafiáni Mexika padnou na zadek, dojde i na ránu pěstí, kterou kdyby mexický mafián opětoval, skončilo by to v reálu několikanásobnou frakturou lebky hlavního hrdiny. Údajně problémové mexické dítě není až tak problémové a bez problému se Mikem Milo nechá ukecat na cestu do Texasu. Ve filmu v podstatě není žádný zásadní konflikt, všecko je na pohodu, Mexičani se chovají jako dementi (přitom je Mexiko vyspělá země) a mexičanky padají senilnímu Mike Milovi k nohám.... K překročení mexické hranice směre do USA není potřeba cestovního dokladu, pohraničníci asi mají na obou stranách čůr pauzu... Prostě spousta nelogičností.... Přímo se nabízí srovnání s filmem The Marksman, který je o parník lepší, ale kdoví jaké filmy bude točit Liam Neeson až mu bude 90.... ()

Raziel811

Bez Eastwooda by nemělo cenu na film ani koukat a upřímně, Eastwood díky vysokému věku už ani jinou roli nezvládne. Takž emu zbývají mentorské role a režie, kde se ještě může "vyřádit". Je živoucí legenda, ale měl by pomýšlet na důchod. ()

66JIRINA

Na Eastwooda se dá dívat i v 90ti. Pro mne je legenda, a film hodnotím díky němu. I když to není veledílo, přesto si divák který si Eastwooda oblíbil díky tomu přijde na své. V mých očích je teda neuvěřitelný, veliký obdiv a respekt. Někteří zde píšou, že sotva chodí, ale on hrál postavu, kovboje který měl úrazem zlomenou páteř, což by ho mělo ospravedlnit. Já DĚKUJI, že jsem ho ještě mohla v této roli i přes tak vysoký věk vidět - je to frajer!!! ()

Metuje

Bohužel, chtěl jsem, aby se mi to líbilo. V kině jsem to tehdy nestihl, teď jsem to zahlídnul na HBO, tak že to zkusím. Byl jsem si vědom zdejšího horšího hodnocení, přičítal jsem ho však přílišné podobnosti s Pašerákem. Ta je sice přítomná, film nicméně netrpí neoriginalitou, ale nezábavností. Ta, v doprovodu pokulhávajícího hereckého výkonu mladého Rafa mi zkrátka nedovolí dát víc, než 2 hvězdy. Je to škoda, s ohledem na Eastwoodův pokročilý věk doufám, že se od něj ještě nějakého filmu dočkáme. ()

medveed

Film se stárnoucím, ale stále skvělým Clintem Eastwoodem, který dokazuje, že i po devadesátce nemusí být chlap jako bačkora. Čtvrtá hvězda z nostalgie a respektu k tomuto frajerovi. 70% ()

Lada1962

Toto je dobrý, poklidný film, který velmi pomalu plyne, ale ovšem nenudí. Clint Eastwood je prostě stále borec, sice je vidět, že mu vstávání ze židle dává celkem zabrat, ale i tak stále dokáže solidně utáhnout celý film. Toto byla pravděpodobně jeho filmová derniéra, tak nebuďme tak přísní, vždyť ten film do kategorie nad 70% rozhodně patří ()

Oup

Bohužiaľ toto bolo veľmi slabé. Jak zla kamera, tak zle herecké obsadenie, žiadna atmosféra, pekné cigánočky jak malé, tak staré, to je všetko. ()

omega_SK

...inu staroba je mrcha vec ..... obavam sa, ze od Clinta uz asi lepsie nebude ..... doprajem mu kludne aj 100 ci 120 ale na hranie to uz nieje ..... vidiet ze je to utrpenie ..... snad este zrezirovat nejaku pecku by slo ale hrat uz asi ee ()

PORTER44

Jsem velkej fanda Clinta a beru to jako povinnost  podívat se na každou novinku co Eastwood natočí nebo si v ní zahraje ani jsem nedoufal že ještě v 90 letech něco bude a pořád mu to jde,příběhově mi to trochu připomíná  už jeden jeho film z dřívějška Železný stisk, kde převážel S.Locke ten byl akčnější ale to se dá pochopit vzhledem k jeho věku.Pořád to umí jak hrát tak točit. ()

dunbar

Toto sa na starobu stane každému z nás... Staneme sa inkontinenčne sentimentálni... Len my nevieme točiť filmy, tak nenarobíme takéto škody... mio Dio! ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

31.03.2023

Legendárnímu herci a režisérovi Clintu Eastwoodovi (Gran Torino, Nesmiřitelní) bude letos 93 let. Tento filmový velikán ale ještě neřekl své poslední slovo. Podle čerstvých zpráv nyní Eastwood chystá… (viac)

Duna se znovu odsouvá

Duna se znovu odsouvá

26.06.2021

Očekávané sci-fi studia Warner Bros., s nímž by mohl režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Sicario) pomýšlet i na Oscary, se opět odsouvá. Tentokrát naštěstí jen o tři týdny, a to z důvodu, aby film… (viac)