Clint Eastwood

• USA The Eastwood Factor

Dokument o životě a díle Clinta Eastwooda, která zde vypráví o své kariéře herecké, režisérské i skladatelské... (oficiálny text distribútora)

nascendi

Celkom s chuťou som si pozrel film o tvorbe tohto významného herca a režiséra. Zaujímavé boli jeho poznámky o jeho zámere pri nakrúcaní, o tom, čo sa snažil do filmu dostať. Keďže som asi polovicu z jeho filmov videl, poslúžilo mi to ako ich pripomienka, ako prierez jeho tvorbou. Z filmového hľadiska som spokojný a to je asi tak všetko. ()

Pepinec

Prosil bych fanfáru, protože tohle je poprvý, co jsem na ČSFD viděl 100%! A to díky balíkům, co hodnotěj filmy skoro dřív než je někdo stačí natočit. Kdybych mohl, hodil bych vás do odpadu a zatloukl víko. Co ale říct k dokumentu... V podstatě je to jen průřez Eastwoodovými filmy, ve kterém se objevují všechny klíčové scény. Takže silně nedoporučuju těm, kteří Clinta nemají nakoukaného anebo těm, co by se o něm chtěli dozvědět něco nového, protože ze zákulisního života tohoto nesmrtelného barda je tu až žalostně málo. Jako prezentace v PowerPointu super, ale dokument si představuju trošku jinak. ()

Tyny

Clint Eastwood je bůh a to všichni víme, ale tenhle dokument mně moc nezaujal. Čekala jsem, že se dozvím něco o životě tohoto nenahraditelného herce, který působí dost samotářsky, ale bohužel to byli z většiny sestříhané nejdůležitější scénky z jeho herecké kariéry. Jeho mluva k divákovy byla naprosto v pohodě, věty dávali smysl a zapadali do sebe s poté puštěnými scénkami a vsuvka z "kostymérny" byla taky fajn, zavzpomínat si takhle na své staré role muselo být celkem nostalgické. ()

Skuby47

Tento dokument pojednává spíš o díle než o životě Clinta Eastwooda. Přesto nebo právě proto, že se vyhnul bulvárním pikantnostem ze soukromí tohoto skvělého herce, ho oceňuji. Trošku mě mrzelo, že opomenul zmínit mé oblíbené filmy Vesmírní kovbojové a Absolutní moc, ale jinak byl přehled stěžejních snímků jeho kariéry téměř úplný. Většinu z nich dobře znám a proto pro mne byly myšlenky a úvahy, co ho na scénářích oslovilo a proč si je vybral, zajímavé. Herec a režisér musí být hodně dobrý, aby se mohl volně rozhodovat a to on je. Jeho filmy jsou důkazem, že co je komerční a divácky úspěšné, může být zároveň kvalitní. Jako velká obdivovatelka jeho tvorby věřím, že nás v budoucnu ještě nějakým příběhem potěší. ()

Liznic

Clint je bůh, o tom není pochyb. Je to borec a chlapák, ale tohle není dokument o něm, je to prezentace některých jeho filmů, které vám řeknou pramálo nového. Občasné Clintovi vstuvky k filmům potěší a to jediné se mi na tomto dokumentu líbilo, ale proč kur*a musíte každý zmíněný film vyspoilerovat?!?!?!?! To mě tak naštvalo! ()