Vánoční výsadek

• USA Operation Christmas Drop

Pečlivá poradkyně političky plánuje uzavření vojenské základny na tropickém ostrově, kde mají zajímavou vánoční tradici. A při tom se zamiluje do sympatického pilota. (Netflix)

silentname

Hlavná dejová línia je vysoko predvídateľná, no všetko okolo toho je podľa mňa dobre zvládnuté. "Operation Christmas Drop" si ma najviac asi získalo svojim duchom a čarom Vianoc a vykonávať nezištnú činnosť pre ľudí, ktorí skutočne potrebujú pomoc a zaslúžia si ju. Pochválim ale aj našich protagonistov. Alexander Ludwig a Kat Graham sú veľmi šikovní a talentovaní. A vedia ma presvedčiť. Aj ako herci, aj ako postavy. Film má v sebe dobré vianočné kúzlo, ktorému som podľahol. Reálne by si možno zaslúžil trošku nižší rating, nakoľko od začiatku do konca viete presne čo sa udeje a jednotlivé scénky viete celkom slušne predvídať, no je radosť sa pozerať na všetko ostatné. Oceňujem film skôr v tom, čo prezentuje než v tom, čo je. Ako romantická komédia je to klišé. Ako vianočný film má v sebe skutočne veľké čaro, ktoré na mňa zapôsobilo. Vezmite si z toho čo sami chcete. Hodnotenie: B ()

Lima

Zde se ty zdrobněliny hodí. Je to taková mile naivňoučká, ale veskrze pozitivní pohádečka pro udřené hospodyňky, které musí vyžehlit ještě 15 kg prádla, a při téhle feel-good hodince a půl jim to uteče báječně. Vlastně mě příjemně překvapilo, že to není úplně ulepený nějakou sentimentalitou, je to taková limoška, která chutná fajn a nekazí zuby. O něco podobného se před pěti lety pokoušel slovutný Cameron Crowe v jeho ´Aloha´, a i když měl mnohem zvučnější ansámbl, dopadlo to o dost hůře. I filmová limonáda se musí umět, a občas jsou takovéto pohádky taky třeba. A tu třetí hvězdičku dávám jako díky spojenému americkému, australskému a japonskému letectvu za péči, kterou bezištně poskytujou obyvatelům Mikronésie na ploše skoro 6 milionů km2 již od 50.let. Nedovedu si představit, že by něco takového dělala třeba invazivní Čína s Rusákama dohromady. Ti by možná shodili pár beden fušersky slátaných roušek a ještě si za ně dopředu nechali zaplatit. ()

Malarkey

Podezřívám Netflix z toho, že tento film natočil pro americký trh, aby trošku uklidnil emoce po výběru jejich prezidenta. Takový miloučký vánoční film je pro klid zbraní totiž potřeba a americké rodiny ho teď potřebují jako sůl. Já si u něj zapekl těstoviny s tuňákem a taky mi to přišlo v pohodě. ()

Djoker

Pásová výroba netradičních vánočních filmů se tentokrát přesunula na Guam, kde dostali prostor k tokání árijský golem a čokoládová samice. Znovu je překvapující míra cudnosti, která se do nabídky Netflixu vlastně vůbec nehodí. Charitativní pojetí Vánoc má svoje kouzlo, ale všudypřítomná dobrota dělá z filmu naivní pohádku pro dospělé. Složení: pláže v Pacifiku 70%, Vánoce 30% ()

Spiker01

Netflix tam snad každý týden ve středu a v pátek naláduje alespoň jeden film, což by bylo ideální dávkování v případě, že by všechny kousky byly minimálně nadstandardní. A není překvapením, že to rozhodně tak není. Chvilku jsem váhal, zda-li se do Operation Christmas Drop vyhnu a zda na to Ragnarův syn z Vikingů má, aby utáhl film. A musím konstatovat, že mi snímek svojí feel good (a maličko vánoční, což jsem prozatím ignoroval) atmosférou udělal celkem radost a dodalo mi to odvahu to s filmovou rom-com tvorbou nevzdávat. Ano, je to přesně ten typ filmu, kdy po 15 minutách víte, jak film bude gradovat, co se podělá a jak to dopadne, ale vůbec to nevadí, jelikož vás dostane svou prosluněnou výpravou na jeden nádherný ostrov. A hlavně dvojka začne být po 30ti minutách sympatická...7/10 ()

nash.

Nejsem Američan, takže armádně-agitační rovina je mi ukradená a nebýt santovských čepic, ani bych si nevšiml, že jde o vánoční film. Naštěstí i v uniformách, pod palmami a v odlescích azurové modři oceánu to byla příjemná a milá pohodovka, které nechyběla pořádná porce pozitivních emocí, občasný vtípek a ani téměř podprahová romantika. Skoro se nechce věřit, že je to inspirováno skutečným příběhem. ()

Arsenal83

Chápem, že sa to niekomu ohlo páčiť, možno fanúšikom takýchto filmov, ale inak to je priemerná až podpriemerná romanťárna, ktorú kedykoľvek uvidíte na Barrandove alebo v podstate aj v sérii o tej krížovkárke s Lacey Chabert, ale tam sa aspoň rieši aj niečo krimi. Tu mi chýbala chémia. Chápem, že spojili slávneho Vikinga s čarodejnicou, ale mne osobne k sebe nejak nepasovali. Možno to bude aj tým, že je medzi nimi polmetrový výškový rozdiel. ()

Marze

Erika a Andrew s pochybnym charismatem Air force si zaslouzi sve stastne navzdy prestoze ne byli oba velmi nesympaticti. Lepsi jsou jejich prochazky po plazich s usmevy a slunecnimi paprsky nez americka vojenska propaganda. Tento snimek poklesleho zanru romcom tezi z vyhody, ze je zaramovan do scenerii Jizniho Pacifiku. Ma silny oder obycejneho komercniho televizniho sveta. Na prahu filmoveho platna snimek zakopl. Mozna uspokoji fanousky zanru feel good. Je neurazlivy, bez prekvapeni jak mezigeneracni rodinna oslava. ()

TheEvilTwin

Další netflixovská romanťárna podobná nedávnému Holidate, jenže kde tam skvěle fungoval humor, zde se úplně vynechal a výsledek ani sympaťák Alexander Ludwig nezachrání. Nudné, předvídatelné a hlavně nezábavné. ()

dom156

Další béčkový snímek s vánoční tématikou, kterých je produkováno mraky. Není potřeba k tomuto více psát a spíše nedoporučuji. ()

viperDavid

Slibný začátek a příjemná jednohubka, ale ten konec ? jako fakt ? SPOILER: řeší vánoce kolik pomůžou lidem a jak je to super a ten pocit a pak ve finále shodí 3 balíčky a příjde pro ně 5 lidí :D fakt celý ostrov :D a kongresmenka když to viděla tak wau tolika lidí jsme pomohli, to musíme zachovat :D jako tohle fakt posrali ()

Jaro.Krafcik

8.Deň filmového adventného kalendára. Tentokrát nový film na netflixe. Vianočný výsadok a to doslova. Tá chémia medzi hercami nefungovala, neviem či to bolo výberom hercov alebo čo. Inak film priemer. Ktorý nenadchol, ale mal aspoň dabing. Na jedno pozretie tak popoludní určite stačí. ()

Kienast

Je to miloučký film, bohužel bez humoru a celé je to hrozně předvídatelné. Nedávno jsem viděl Holidate a ten je o parník jinde. 4/10 ()

Apanatschi

Jeden z najzmysluplnejších vianočných filmov, aký som kedy videla. Vždy som mala sklony k idealizmu - ale život ma naučil, ako to vo svete chodí. :-/ Preto sa veľmi teším, že projekt Christmas Drop funguje aj naozaj - nielen vo filme - a to už vyše 50 rokov. ()