Uprostřed děsivé epidemie, která může zničit veškerou civilizaci, bojuje několik lidí o holé životy. V brutálních podmínkách často není místo pro lásku a lidskost. (Netflix)

Monyfik

To co tady proběhne za jeden díl, se v USA produkci (např. walking dead) odehraje za celou sérii. Rychlé , přímočaré, tak ať to" vodsejpá". ()

Daginabella

28 dní po té a Živí mrtví dohromady, včetně hudby, s tím rozdílem, že tohle dílko působí velice realisticky…Skuteční lidé, skutečné příběhy, žádní zombie…Surovost ruské krajiny a zimy vše umocňuje, nelidskost dobře vycvicenych vojáků je až hrůzostrašná Ve finále mě překvapil Míša-asociální ťunťa ve svetříku, který měl jediný koule na pravém místě a vrátil se pro svou lásku, kterou vlastně nemiloval 😅 Snad se někdy dostanu i k druhé sérii 🙏🙏🙏 ()

Morb

No tak to teda jako sorry, ale místní hodocení dost nechápu. Nebýt dobrý předlohy, tak bych hodnotil i za míň. Zpracování dost pokulhává. Díly mají dost rozdílnou kvalitu a co je úplně nejhorší je, že je to celý prošpikovaný scénama, který tam absolutně nemaj co dělat a co chvíli se musim přesvědčovat, že mluví rusky a né indicky, protože nekoukám na seriál z Bollywoodu. Dětskej herec je příšerně otravnej, stejně jako jeho matka (u tý ale věřím, že to je záměr). K plusům určitě patří hezký a uvěřitelný ruský lokace a velmi kvalitní předloha. Ústřední hudba je taky skvělá, ale doprovodnej soundtrack je jinak příšernej. Hodnoceno po 5 dílech. ()

bosin

Velice dobre zpracovani, dobry scenar, z mensiho rozpoctu vytezeno maximum. Tu a tam najdete drobnosti, ale celkove mne to velice bavilo. ()

lineker

Pokus o napodobeninu US pandemic series, ale desetkrát více přitažené za vlasy. Chvílemi docela úsměvné, co všechno rusové nevymyslí. ()

Fibonacci

Dosť dosť dobre. semtam mi ale prekáža, že si uletia v každej časti fakt uplne nelogickou scénou, ktorá sa tam vôbec ale že vobec nehodí + v každej jednej časti je kojtus? nuž...ale super! ()

KingMayk

Odporúčam pozerať v originálnom jazyku (Rusky), anglický dabing a hlavne preklad je miestami až odpudivý a neprispieva vôbec na autentickosti. Celkovo, spracovanie a príbehová línia trpí a celkový dojem je pre mňa nesympatický. Príbehu vôbec neprispieva vnútorný boj medzi bývalou a terajšou manželkou, ktorý je až neznesiteľný a pateticky hlúpy. Celkovo ma príbeh vôbec nevtiahol, aj keď námet predostrel skoro neobmedzené možnosti. ()

Aceboris

Celkovo mám zmiešané pocity. Na začiatku bolo nadšenie , neskôr záujem ako to bude pokračovať , ale ku koncu 1 série si prajem aby už bol koniec. Miestami výborne , miestami veľmi nudné , strašne veľa flashbackov do minulosti , sem tam iné časové línie , niektoré scény sú zbytočne pretiahnute, ukecane, iné akčnejšie trvajú zas veľmi krátko. Samotná myšlienka vraždiaceho vírusu nie je žiadna novinka , záleží však na tom ako to spracujú , čo sa im celkom dobre podarilo . Strašne sa mi však zapáčila pesnička od Apríl Stevens - Teach me Tyger v scénach s Misov úplne super zapadá . Pokiaľ máte radi obnažené hlavné hrdinky tu sa do jednej všetky predvedú . Uvidíme čo nám Netflix prinesie v druhej sérii ak bude . Za mňa 6/10 ()

Skimmy

Jak já nenávidím otevrené konce. Nutně potrebuji vědět co se stalo! Proč? Nicméně tento seriál je velice milé překvapení ve všem tom “odpadu” co na Netflixu můžete najít jsem velice rád, že jsem našel, ač ruský, tak za mě skvělý napínavý seroš plný napětí, zvratů, občas zvláštních situací a rozhodnutí, ale přesto všechno velice solidiních 4,5*. ()

akiba

Tak tohle se jen tak nevidí. Netflix se ukazuje jako podivně demokratický prostor, kde vedle tuny popu (a často fajn popu) najdete i něco jako polskou Bažinu, nebo tady tu cestu K jezeru. Oba seriály v layoutu současného profi řemeslného vizuálu přitom navazují na originální složky svých národních kinematografií (Poláci na kinematografii morálního neklidu, a tady je zas cítit Zvjagincev, nebo atmosféra filmových předloh od Strugackých). Je neuvěřitelný, co tihle Rusi dokázali vytěžit z něčeho, jako je klasická post-apo horrorová roadmovie. Seriál je zároveň cestou do současné ruské duše - od světa Moskevských yuppies všech generací po vodkou prosáklý primordiální venkov, promrzlou tajgu a mystiku pravoslaví. Průběžně se tam střídají ohlasy všech možných žánrů rámovaných totálně cool kamerou a skvělým soundtrackem nebo určitým cyberpunkovým feelingem. Přes ten občas vystupují na povrch témata, která řešil už Tolstoj. Přitom je to divočina, která si drží svou dynamiku napětí a trochu gore zábavy od začátku do konce. Post-apo partyzánská sekce mě hodně bavila. Typy, které se tu objevují jsou úžasné. Je skvělé si odpočinout od záplavy „pěkných lidí“, na kterých stojí západní filmový průmysl. Celkově přitom seriál těží ze západních předloh. V mnohém je ale překonává. Scénář i herecké výkony jsou super. S klišé si hrají vždycky jen chvilku, aby to okamžitě posunuli do další polohy. Ostatně, dokázat plynule za sebe nasázet sekvence cabin survivalu, poustevnu s duchovním obratem a pak následným útokem hi-tec čínské armády, dokážou věrohodně jen tady. Na Netflixu je spousta kvalitního materiálu, ale toto je prostě ojedinělé. ()

Kokotek230mm

No , čekal jsem hroznou píčovinu a dostal jsem ty nejvíc sexy ruský čubinky , které Vladova kinematogafie nabízí. Kde ta mladá bloncka schrastila takový nandy ? Jestli ej měla přírodní, tak si v Rusku asi oblíbila boha a ten jim naděluje. Ostatní herečky, jak by smetl... V takovémhle světě bych chtěl žít, kde tu nejvnadnatější svazačku ojebe downňáček a ještě ji vystříká kapličku. Frajer až na půdu . Dávám 5 , už jen protože to totálně převyšuje jiné serialy z postapo tématikou ()

fhe_verdict

Nuz, mohlo sa to podarit poznatelne lepsie. Ruska road movie o presune desiatich ludi z Moskvy k jazeru v Karelii pocas extremnej situacie. Napad smrtonosnej epidemie v ruskych realiach daval priestor na vyborny projekt. Hlavny problem spocival v tom, ze scenar posobil akoby ho pisali dve nerovnako zdrogovane osoby. Prva na pervitine bez oddychu kazdych 15 minut vymysli novu tazkost s ktorou sa musi skupina vysporiadat. Ta druha na LSD potom vzdy vymysli sposob ako sa zo slamastiky dostat sposobom primeranym druhu intoxikacie. Nechyba dokonca ani baba Jaga. Takze vo vysledku je tato snaha o neustale komplikovanie pribehu prehnana a unavna. Pozeratelne to je, to ano, Ale v porovnani s lepsimi serialmi to je malo. ()

roabe

Bezohlednost, brutalita, neúcta k životu, animální tupost vypitých mozků. Tvůrci zřejmě nechtěně ukázali hlubokou komplexní ruskou zaostalost, kde pár kilometrů za Moskvou panuje temný středověk, přitom vede nesmyslnou válku stojící miliardy. V té souvislosti je zajímavé jak si rusáci potrpí na západní zboží, auta, dovolené, což doufám skončí. Že by lidé nemysleli jako ovce či dokonce se režimu vzbouřili je v současném Rusku naprostá fikce. A přál jsem filmovému štábu to mrznutí při natáčení.. ()