UncleMorty

Kurde to je až k neuvěření jaky masterpiece tohle je. O to víc se člověk diví tomu, že se jedná o Ruskou produkci, která si dovolí prstíkem ukázat na režim a říct velký špatný. Druhá serie To the Lake má sice pomalejší rozjezd, avšak ten vlak co se pak rozjede (hupz spoiler) jen nabírá na rychlosti a jestli si to něco zaslouží, tak další serii. ()

*CARNIFEX*

Nesie sa to v totožnom duchu ako prvá séria, čiže žiadne vizuálne orgie, iba čisto psychologicko sociálna sonda do hláv či duší ľudí, ktorí žijú vo svete, ktorý už dávno nie je tým čím bol. Opätovne pribúdajú fleschbacky postáv, aby ich divák lepšie spoznal, opäť sú scenáristicky nastolené otázky pod tónom morálky, tolerancie či humanity. Komu sa pozdávala séria jedna, tomu by sa mala aj dva. Rovnako ako mne. ()

Ronkar

O něco slabší než předchozí série. Poslední dvě episody jsou super, ale zbytek průměrný a ne moc zajímavý. Problém je, že postavy se celou dobu bezcílně toulají sem a tam, a vlastně nevědí, co dělat. Jejich vývoj je upozaděn. Tempo, motivace a vlastně i zajímavý narativ je fuč. Divák potřebuje vědět, že to celé má nějaký smysl. Přesto je to furt koukatelné. ()

hanagi

Ve druhé sérii se výrazně přitvrdilo. Ukazuje se, že situace je ještě beznadějnější, než jsme si my, ale i naši hrdinové, mysleli. Žijí ze dne na den a děsí se každé další ztráty. To ale posiluje jejich semknutost a výrazně posunuje vývoj jejich charakterů. Už v první sérii jsem si k postavám vytvořila osobní vztah, a ten se nyní ještě prohloubil. A to se mi už dlouho nestalo. ()

dannyyy

V prvních třech epizodách jsem si říkal, že toto první řadě nemůže vůbec konkurovat. Pak se to ale pomalu začne rozjíždět a vracet ke stejnému tempu, jako v první řadě. Na konci jsem byl spokojen, ale se samotným zakončením moc ne. Trochu moc drsný a nešťastný konec. Jsem zvědav na třetí řadu a doufám, že bude brzo. ()

• Důvod, proč finské jednotky mají naprosto odlišné uniformy a zbraně oproti realitě, je ten, že Finsko zakázalo export armádního vybavení do Ruska. (UncleMorty)
  • Důvod, proč Sergey (Kirill Käro) netrpí na nemoc z ozáření, jsou tablety Taren, které bere jako drogy. (UncleMorty)
  • Z důvodu sankcí uvalených během války na Ukrajině ztratil Netflix licenci na druhou sérii. (UncleMorty)