Uprostřed děsivé epidemie, která může zničit veškerou civilizaci, bojuje několik lidí o holé životy. V brutálních podmínkách často není místo pro lásku a lidskost. (Netflix)

DJ Kritik

1. séria je o tom, ako sa partia ľudí, ktorí sa poznajú len zbežne rozhodne spolu odísť na bezpečné miesto a ukryť sa pre represiami. Len sa mi zdá, že to zamotávanie príbehu tak nejak škrípe. Mám pocit, že nie všetko tu je tak, ako to bolo pôvodne myslené. ()

zubrik66

Námet aj prostredie su velmi fajn. Co sa tyka postav, tam je to ovela horsie. Zbytocne vytvaranie napatia pomocou hlupeho chovania sa postav. ()

Marcas

Ruská produkce mě obrovsky překvapila. Mile překvapila. 8 dílů uběhlo jak voda a já se nemůžu dočkat druhé série, která nevím jestli je potvrzená, ale konec leccos naznačuje.Je vidět, že jakmile je produkce pod Netflixem, tak to stojí za to. A je celkem jedno z jakého konce světa dílo pochází. Tady se mi líbí ta surovost celé nastálé situace a mám pocit, že takováto atmosféra Rusům jde. Lokace jsou zimní, což opět sedí na Rusy perfektně. Vlastně úplně nevím, co bych mohl vytknout. Zkrátka mě nic nenapadá. Jediný můj problém je ruský jazyk, který se mi prostě nelíbí a nebaví mě ho poslouchat. To je ale můj problém, nikoli tvůrců nebo seriálu. Určitě doporučuji, je to zase něco trochu jiného, než na co jsme zvyklý ze západních produkcí. ()

NikaIn

Celý čas som bola napätá ako struna, každý diel bol super, niektorý až famózny.Pozrela som to za jednu noc,nemohla som prestať. Za mňa perfektné. ()

brasek

1.séria je určite "epidémia", slušne natočený seriál bez balastu a zbytočných dejových odchýlok. Má to atmosféru a baví to. 2.séria je také všeličo zo všeličoho, každú chvíľu sme niekde inde a finále je mierna fraška. Celkovo je to ale slušný filmový produkt. ()

Bedro

Zatiaľ 3 diely som videl a je to famózne. Napínavé, nepredvídateľné, všetky postavy sa správajú trochu divne, ale nie až tak, že by to príliš rušilo. Pozerať to počas pandémie nie je moc upokojujúce :D Jedine ten pocit, že tá "naša" nie je až takto drsná. ()

Declen

Ale jako fakt dobrý. Atmosféra, nápady. Hlavně to nemá takovej ten generickej feel, na kterej jsem u postapa poslední dobou dost alergickej. Hutný děj, fantastická atmosféra, která mixuje naději i zoufalost. Postavy vybroušené k dokonalosti, přesně zapadající do děje. Poslední díly byly tak emočně náročný, že jsem si to fakt musel dávkovat. ()

UncleMorty

A pak že z východu nikdy nic dobrýho nepřišlo. To the Lake je čestná vyjímka, která potvrzuje že i rudopraporkový nadšenci dokážou natočit kvalitní sérii se zajímavou zápletku a showcastem, který působí skutečně "realisticky" a ne jen jako nastrčené figurky. Ano ano ano, v době Covidovy tu každý "pussy" bude brečet nad tím, že je to natočený účelově a bla bla bla, nicméně po zhlédnutí první serie s klidem můžu říct, že tomu tak skutečně není. Ona "nákaza" totiž není hlavním nebezpečím celé serie a příběh si hraje s myšlenkou nebezpečí vycházejícího od běžných lidí, až po cizostátní vměšování. Dalším podstatným rozdílem je taky to, že oproti ostatním "postapo epidemic" seriálům tu máme pohled skutečně od úplného "počátku" celého dění a není to jen xyz měsíců/roků poté. Za mě ano prosím a tu druhou sérii to doslova pokračuje. ()

kodwin

Kvalitní scénář, slušní herci, ale proč proboha tolik hysterie a ta příšerná hudba. Prostě Rusko ... Na druhou stranu člověk by měl akceptovat kulturní odlišnosti. Slabší čtyři, protože místy to mělo opravdu výborné parametry. Škoda, že úroveň tak skákala, něco bylo až směšné ... ()

Ja.Malachi

..ten koniec mal čo k..wa znamenať...??už som čakal že je to posledný diel..a...to neznášam ...ked človek musí teraz čakať...za mna výborné..možno najmä preto že som pred pár dnami dohral Metro exodus..a hodne mi to pripomína...inak tú jeho bývalú by som prinajmenšom vyplieskal...to je ku.wa povaha...:) ()

lubica1995

Mrzí ma to, ale nemôžem ísť z davom.. Dávam jednu hviezdičku za úžasné prostredie ( chvíľami mi až zima bola..) Ale všetko ostatné mne nedávalo zmysel.. Vzťahy ( nepochopiteľné rozhodnutia... nepochopiteľné city ( city??).. zmýšľanie jednotlivých postáv..) bola to zlátanina nepochopiteľných rozhodnutí, ktoré sa na záver zgrupili do veľkého chaosu.. záverečná minúta to trochu zachránila, ale skutočne ma to nenamotalo na sledovanie ďalšej série ( ak sa plánuje do budúcna). Absolútne ma nezaujíma, ako skončia hlavné postavy. Dej bol nezmyselný. Hlavný hrdina bol jediný uveriteľný v tomto príbehu ( až na ten sex.. to som nepochopila.. hoci chápem, že vo vypätých situáciách sa s telom udeje čokoľvek.. ale tu mi chýbali akékoľvek emócie). sorry. ()