Imawa no kuni no Alice

• Japonsko 今際の国のアリス (viac)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

samkko

Bylo to.. DOBRÉ, byly to velmi DOBRÉ. Teda řeknu vám, čekal jsem od toho mnohem míň a dostal jsem Japonský nářez! Laik by řekl: "ejhle, tohle je úplně stejné jako Squid Game." Noo není. A nejde říct co je lepší. Alice je zaměřená na rozsáhlost příběhu, na jeho velkolepost, na otázky sociálního dramatu, vývoje psychiky hráčů a volbu jejích rozhodnutí. A jedním z hlavních důvodů proč bude a je Squid game divácky přijatelnější je jak vztah k postavám (který máme i zde i ve Squid game) tak ten hlavní důvod je vztah k místu. V korejské vyvražďovačce máme celý děj točící se v jedné budově, vývoje charakterů v hangáru a vše je hezky barevné a veselé. Ovšem V borderlandu je to jiná. Protagonisti jsou každý díl - jiná lokace, každá hra - jiná lokace, každý vývoj charakteru každá emočně vypjatá scéna - jiná lokace. No, někomu by to mohlo vadit, já v tom vidím obrovskou výhodu a říkám to jen pro srovnání se Squid game. HRY: dámy a pánové, hry byly zábavné, napínavé, brutální a sem tam i pěkně krvavé. NAPĚTÍ: tím se zde nešetří, obzvlášť ke konci je vyhrocená co třetí scéna, jen musíte seriálu dovolit, aby vás mohl napínat (musíte si to prostě užívat). POSTAVY: postavy bylo napsané dokonale, chovaly se logicky, všichni měli mezi sebou potřebnou chemii.. co si budeme, Asiati prostě hrát umí. (jen bych podotkl, pokud se nechcete učit anglicky, pusťte si to v originále, anglický dabing je otřesný). VIZUÁL: vše co se vizuální stránky týče tak je úžasné, hudba, vzhled. První díl byl až moderně ARTově vypadající, paráda. Je tam taktéž spousta "EDIT ZÁBĚRŮ" - prostě záběry které by se daly použít do nějakého mega epického editu. No a co říct o samotném konci. Při nejlepším nic, jen řeknu, že bez pokračování možná trochu poupravím hodnocení. 9/10 ()

Lukadlo

Uřvaní japonci a příšernej paskvil. No a konec naprostej chaos. První série ještě šla, i když od poloviny docela nuda. Druhou sérii jsem přeskočil rovnou na konec a koukám že jsem vlastně o moc nepřišel. ()

Shaddy1

Japonská kopie Squid Games. Už se nemůžu dočkat  vietnamské, čínské, kambodžské, taiwanské... každý stát v Asii by měl mít svojí verzi. ()

wolfkodlak

Upřímně do posledního dílu jsem čekal co z toho vyleze nakonec za hovno, a po posledním souboji s pikovým králem jsem byl obvzlast naštvaný kdy rozsekany chlap po výbuchu přežije všechno, ovšem celá podstata seriálu mi naprosto vyrazila dech ! Brutální emoční uvědomění, kdy všechny scény z filmu dávají brutálnější význam. Konečně masakr u kterého to dává smysl a není to pouze hra bohatých. ! Za mě topovka ()

forkys

Když smícháte Ztracené a Hru o oliheň, co dostanete? Druhá série překapila a přišla s velice důstojným závěrem, který zodpověděl všechny otázky a mohl seriál ukončit...no, spíš měl. ()

BFG2000

Season 1 v rámci žánru naprostá pohodička. Není příliš co vytknout. Občas jde asi vidět nižší rozpočet, než by to chtělo, resp. nižší kvalitu Japonských trikařů, oproti "Hollywoodu". Ale zkrátka je to naprosto zábavná vyvražďovačka, která spíše vyčnívá z davu, než že by zapadala mezi průměrem. Herci jsou velmi sympatičtí, nápady na hry jsou pestré a zajímavé, jsou tam nečekané zvraty, občas je to dost napínavé, místy hodně emotivní a dramatické. Jo, povedlo se. A teď. Season 2. Wow! Všechny kvality Season 1 si vynásobte tak 5x! Geniální. Season 2 povyšuje toto dílo na snad nejlepší vyvražďovačku vůbec. Herci zůstávají, ale tvůrce začne tlačit na ta správná místa, zejména na lidské pohnutky, mezilidské vztahy, příčiny a následky. A daří se mu to náramně. K tomu si připočtěte dechberoucí a na obdobný seriál naprosto neslýchanou hudbu, která by se neztratila v nejednom americkém velkofilmu a máme tu seriál roku! A abych nezapomněl. Sedmý a osmý díl Season 2! Totální TOP a to hned 3x! Nejprve nejlepší záporák (pikový král) a jedna z nejlepších finálních bitek vůbec. Takového badass magora jsme snad na obrazovkách ještě neviděli. Potom finální hra, zdánlivě snadná, která se však rychle promění v totální mindfuck a to v dobrém slova smyslu. Opravdu vám z toho jde chvíli hlava kolem, že i Dark má co závidět a vše se pomalu žene k finálnímu rozuzlení, se kterým já osobně jsem velmi spokojen. Když už to do sebe však všechno zaklapne, vy se smíříte s tím, co že se to v těch 16 epizodách událo, tak na řadu přichází poslední scéna - poslední finální záběr, který vám opět rychle rozbuší srdce a donutí přemýšlet! Rád bych vyzdvihnul výkon Tao Tsuchiya, občas předvádí neskutečné kousky a pak také Nijirô Murakami, který si to hodně krade pro sebe, přestože je vedlejší postavou. V neposlední řadě, byť se nám ukázala jen v jednom dílu, perfektní Chihiro Yamamoto. Co by ženská badass skvěle vyvažuje pikového krále. Díky Netflix! Přesně tyhle seriály jsou důkazem toho, že Netflix je úplně nej a strká si hravě D+, Amzn i HBO do kapsy! ()

Roudy

Alice neoslní tím, že by byla bůh ví jak originální. Půjčuje si motivy z řady známých japonských, ale i západních příběhů. Můžete v ní vidět Saw, Mirai Nikki, Death Note nebo The Last of Us a hromady dalších. Nicméně vyniká v tom, jak tyto funkční prvky zvládá namíchat do skvěle vykalibrovaného koktejlu, který se během obou sérií téměř nedopustí žádného výraznějšího zaškobrtnutí. Zvládá postupně gradovat a motivy, které v první sérii pouze naznačí, se v té druhé, údernější a sebevědomější, naplno zúročí. Ať už jde o prokreslení postav včetně záporáků, kteří tu občas mají až Kodžimovský background, jemnou, avšak pro příběh čím dál důležitější romanci, či propracovanost samotných her. Vrcholem her o přežití jsou psychologicky laděné sekvence v druhé sérii, ve kterých je hlavní postavou Čišija. Příjemně tak doplňují ty akčnější s Arisuem a Usagi. Na Alici je vidět i vysoký rozpočet, který do ní Netflix nalil. I když občas kolísá CGI, jinak výbornou vizuální stránku dohání prací s kamerou a propracovaností jednotlivých arén. Alice in Borderland je zkrátka esencí japonských příběhů pro dospívající se správnou dávkou akce, zábavných her, romance, japonské ujetosti i filosofického dumání nad smyslem vlastní existence. Třešničkou na dortu pro některé může být i velmi povedený český dabing. Takže pokud máte předplacený Netflix a rádi sledujete japonskou tvorbu, myslím, že tuhle hru nemůžete prohrát. ()

ANTYCHRYST

Zarostlé tokio ..nikde nikdo.. par lidiček..neznáme hry..karty..:) tohle mě hodně bavilo..sledovat co se bude dít..co se stalo..kde jsou všichni..co znamenají karty.. některé postavy jsou dosti sympaticke ovšem krom hlavní mužské:) poslouchat to jeho knourani bylo utrpení..jeho bych úplně vymazal a byl bych maximálně spokojen :) za 4 dny komplet shlednuto.. :) Joker na nás čeká..takže doufám ze bude pokračování a nejake lepší vysvětlení:) 85% pusté a obrostle město je super..hry vás drží v napětí kdyz přemýšlíte co bude dál..postavy si vás postupně získávají..občas to je slušná řežba:) no a co se pak děje v jednom dílu tak to je slušná očista:) během sledování si některé oblíbíte a pak čekáte co bude a nebo s otevřenou pusou zirate co vše dokážou:) souboj s katanou neměl chybu ..Jatka na pláži- mazec:) ()

RigorMortis

Celá séria pozretá za dva dni. Je síce pravda, že seriál v podstate vykráda niekoľko známejších skorších filmov, aj tak ale stál za to. Suspense thriller jak noha, s psychologickými prvkami a nejakými tými mindfuckmi. Častokrát som tŕpol ako to dopadne s hlavným hrdinom. Nevýhoda bola, že miestami bolo tých mindfuckov až priveľa a strácal som sa v deji, taktiež až prehnaná genialita hlavného hrdinu. Každopádne sa teším na druhú sériu. ()

pafka

Kdyz se trosku povznesete na grimasy asijskych hercu v dramatickych chvilich - oni to tak proste maji- je z toho velmi slusny serial, kde si oblibite hlavni postavy pribehu a pribeh prozivate s nimi. Co na tom, ze to vlastne to cele troku nedava smysl. Tenv tom moc nehledejte. Rozhodne japonci umi. ()

Drozdo57

A vyzeralo to tak nádejne. Postavy boli sympatické, nápad zaujímavý. A v momente, keď sa akože niečo začalo diať, sa vlastne nič nedialo. Puzzle sa tvárili neviemako komplexne, ale šlo iba o pseudointeligentné záležitosti, ktorých riešenia boli primitívne alebo nevyžadovali schopnosti, iba čisté šťastie alebo priam vôbec nedávali zmysel. Seriál sa snaží urobiť niekoľko akože "zvratov", čo sú ale skôr také príbehové "zvratky" (ojojoj také umelecké črevo som objavil, ale vy na to asi aj tak nemáte žalúdok, takže už to robiť nebudem) a každý tento moment ma iba viac a viac odraďoval od ďalšieho pozerania. Nakoniec som to akosi pretrpel, ale záver je vyslovene slabý a celej sérii dodáva punc zbytočnosti. Nepozerajte to. Je to strata času. P.S. Čo majú ázijské seriály s týmto typom hlavného hrdinu, ktorý je strašne submisívny, pasívny, má zarazené vetry, ťažko dýcha a nie je schopný urobiť samostatné rozhodnutie? Neskutočne ma takéto postavy frustrujú (viz Sweet Home). ()

MT_Y

Tak nějak jsem se k tomu dostal teprve nedávno, vlastně je to skvělá miniserie, má to nudnější pasáže, ale odpustím vzhledem k výsledku. Herci jsou sympatičtí, tempo poměrně ubíhá, a co si budeme nejlepší díly jsou skoro všechny až asi na 4 nebo 5 díl, to je docela takový táhne se to no. Hra na vlka opravdu smutný díl na konci, ale to hold k tomu patří nu. 7 a 8 díl pecka. Akorát osoba co za tím stojí (minimálně částečně, jsem odhadl skoro od chvíle co tam ta osoba byla), ale to mi nevadí. No zkrátka celkové i přes ty malé chybky, 100% ()

Arigato

Seriál bych připodobnil ke kombinaci Squid Game a ne tak morbidního Saw. První série se rozjela zajímavě a tlačila před sebou velký otazník, kvůli kterému se většina zainteresovaných diváků pustila i do té další. Ta je o něco údernější a hry jsou o něco zajímavější, také tedy svým filozofickým přesahem. Druhá série se taktéž pyšnila větší produkcí, i její soundtrack se mi hodně líbil, akorát škoda přetrvávající herecké plochosti většiny postav, vyjma asi jen představitelek Kuiny a Usagi. Jsem zvědav, jestli tvůrci využijí žolíka pro další partii nebo s ním už zavřou. ()

Facerr

Nečekaná pecka! Tempo přiměřené, patos od Japonců očekávatelný, herci vybraný na jedničku, nápady geniální. Tenhle seriál mě chytnul hned s prvním dílem a i když přišly slabší chvilky, finále druhé série bylo zdrcující, přitom kompletně vše uzavírající. Tomuhle říkám fakt překvápko. ()

Isag1

Strašne sa mi nepáči, ako vykradli tento seriál tvorcovia seriálu Squid Game. Veľmi originálny seriál s veľmi premyslenými pasážami, hrami a temným hororovým podtónom plným krvavých scén. Zas a znova podotýkam, vôbec nechápem hodnoteniam na ČSFD. Polovica hodnotení sú ľudia, čo tomu nacápali 3 hviezdy a menej, akože wtf, ja neviem, ako vy pozeráte tie zasrané seriály, ale malo by sa obmedziť rozdávanie recenzií na tejto stránke. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD