Studená jazda

• Slovensko Kokosy na snehu (viac)

Jamajka - země slunce, tropických plodů, výtečného rumu a ultrarychlých sprinterů. Při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje mnoha rychlonožců jsou definitivně - nebo alespoň na 4 roky - pohřbeny... V zapadlém baru u moře žije špatnou životosprávou poničený muž - Američan, kdysi olympijský vítěz v jízdě na bobech. Proč to s ním nezkusit? A tak se pod vedením tohoto obtloustlého trenéra začnou pružní, elastičtí a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry... Nadšení je obrovské, peníze žádné - zkuste najít sponzora pro tak bláznivý podnik! Nakonec však muzeální bob, osedlaný čtveřicí prokřehlých vyznavačů regae, stojí na startu a... SVĚTE, ZBOŘ SE! - ten bob jede! A na Jamajce se u obrazovek tančí... (oficiálny text distribútora)

Black-star

A někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí!!! Co víc dodat, nevím proč ale tahle komedie si mě prostě získala... Dokonalý námět kluků z pouště, kteří se dostanou do zimy, prvně vidí sníh a led atp. dokonalé :-) ()

dessa

Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí... Výborná oddechová sportovní komedie. Opuštění letiště po příletu do Calgary bylo ROFLózní... ()

Withree

Fajnová oddychovka o čtyřech pošucích, co jeli na místo do Soulu až do zasněženého Calgary závodit na bobech. A jeden z nich dokonce na olympiádě v Turíně získal bronz. ()

jaki96

Zajímavý film režiséra Jona Turteltauba nabízí pohled na trochu něco jiného. Jamajským bobařům nechybí humor, celému snímku dodává na skutečnosti dobré prostředí zimní Kanady. Oddychová komedie určitě nezklame, rozhodně se nejedná o promarněné minuty u televize... ()

Jazz06

Pro mě jasná pětka. Jako malej jsem si to pouštěl na kazetě pořád dokola takže to znám i pozpátku, ale můžu se na to koukat i dnes a vždycky se nasměju víc než dost. ()

10Domik10

Veľmi príjemná športová komédia, ktorej posolstvom je nevzdávať sa, ísť za každú cenu za svojim cieľom a na konci cesty si uvedomiť, že zázraky sa dejú. ()

Sophia

tak tuto komedii si pamatuji z před pubertálních let :) A je rozhodně skvělá ! Moc ráda se na ni kdykoli podívám a navíc Sanko je největší borec :D ()

Pathrose

Výborná komedie na který jsem vyrůstal, tudíž moje hodnocení zřejmě o tu jednu hvězdu ještě ovlivněno. Parádní komedie u který jsem se vždycky hodně nasmál no a ten kulervoucí konec k tomu už prostě patří :) ()

Sykon

Film mého mládí s hláškami na které se nezapomíná. Objektivně vzato to na plný počet nemá, ale když se odečte jedna hvězda za nostalgii, jsme na slušných čtyřech, které hodnotí film jako povedenou komedii z originálního prostředí, byť trochu předvídatelnou. Ale ani na x-té shlédnutí neurazí. ()

Franc1s

Sranda i na třetí zkouknutí a ten dojemnej konec, to vždy parádně završí. J.Candy se zhostil role na jedničku. Zase za rok se podívám rád znovu. 8/10 ()

ZnalecH

Nevěděl jsem, co mám od názvu čekat. Pak přišel začátek a já nic absolutně nechápal, ale pak to pokračovalo dál a dál až do konce, který jsem čekal. Stejně mě to ovšem dojalo k slzám... Nebyl to dokonalý film, ale doporučuji. 90% ()

Jonatána

Jeden z mých nejmilejších filmů, kde s nejdřív chechtám a na konci pravidelně bulím jako želva s takovým tím krásným pocitem, že je báječné, když si dokážete plnit sny. ()

Armin82

Vcelku průměrná komedie o partě outsiderů, kteří se toho nebojí. Takové ohrané klišé, ale tady to vyšlo. 4 kousky rozdílných jamajčanů byla správná volba. Johna Candyho mám rád už od Sám doma a jeho polka,polka, polka neznáte? :-) Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí ---70% ()

Hashirama

Příběh prvního olympijského týmu jamajského čtyřbobu je sice triviální, jak už sportovní příběhy bývají, ale to na nich stejně není to podstatné. Podstatná je jejich schopnost inspirovat, přenést na diváka atmosféru sportovního prostředí, zachytit odhodlání a snahu člověka vydat ze sebe to nejlepší. A to dělá tenhle film bezproblémově, nenuceně a zábavně. Každá postava tu dostane svoji agendu a malý příběh, ve kterém přejde svoje hranice, a v dojímavém feel good finále pak společně připomenou to hezké, co ve sportu je. Na komediální pilu se nijak moc netlačí, film se nese spíš v pohodovém jamajském stylu a těží hlavně z bizarního spojení karikaturních Jamajčanů s disciplínou čtyřbobu. Fórků tu tedy moc není, ale celé to má příjemnou atmosféru i vyznění, proto se na Kokosy na sněhu v budoucnu rád podívám znovu. 7/10 ()

godspeed

celý film by mohl zůstat jen lehkou komediální nadsázkou, pokud byste se na konci nedozvěděli, že se zakládá na skutečné události. jamaica se skutečně roku 1988 v calgary poprvé účastnila zimních olympijských her a to právě v kategorii 4 bobu. tento fakt dává filmu další rozměr. jasně podporuje myšlenku sport (myšlení, svět) bez hranic, předsudků a diskriminace. proto jsem dnes tenhle film zhlédl už potřetí a se stejnou chutí. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (viac)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (viac)