Studená jazda

• Slovensko Kokosy na snehu (viac)

Jamajka - země slunce, tropických plodů, výtečného rumu a ultrarychlých sprinterů. Při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje mnoha rychlonožců jsou definitivně - nebo alespoň na 4 roky - pohřbeny... V zapadlém baru u moře žije špatnou životosprávou poničený muž - Američan, kdysi olympijský vítěz v jízdě na bobech. Proč to s ním nezkusit? A tak se pod vedením tohoto obtloustlého trenéra začnou pružní, elastičtí a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry... Nadšení je obrovské, peníze žádné - zkuste najít sponzora pro tak bláznivý podnik! Nakonec však muzeální bob, osedlaný čtveřicí prokřehlých vyznavačů regae, stojí na startu a... SVĚTE, ZBOŘ SE! - ten bob jede! A na Jamajce se u obrazovek tančí... (oficiálny text distribútora)

casioa....

Staré ale dobré :) pamätám na časy...základná, a raz na STV, raz na Markíze...zas na STV, a zas na Markíze - dávali koko()ov na snehu. Dalo sa zasmiať, a teraz, si vlastne uvedomujem, že hudbu tu robil sám Hans (Zimmer). Celkom originál, na svoju dobu. ()

YoZo8

Športová komédia overená časom. Dobrí herci, smiešny humor, zmysluplný dej a emotívne vyvrcholenie na zimnej olympiáde v Calgary 1988. Komédia, pri ktorej olympijské heslo „nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa“ nadobúda o čosi vyšší zmysel. ()

jirijost

Pro mě asi nejzábavnější film, který je navíc doplněn nádherným až snovým sportovním příběhem. Jamajští bobisté pro mě zůstanou díky tomuhle filmu navždy největšími sportovními hrdiny. Vše navíc doplňuje vynikají hudba Hanse Zimmera. Tenhle film prostě miluji a vůbec mi u něj nevadí že jsem ho viděl snad stokrát, protože pokaždé pobaví. --- Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí. Vepředu je Derice za ním Junior, Yul Brenner a Sanka, vyhraje Jamajka. ()

iXtr3m3

Priemerná komédia, na ktorej som kedysi vyrastal. Po zhliadnutí Orla Eddieho by som však radšej privítal, keby danú športovú udalosť sfilmoval niekto s podobným srdcom, ako to bolo pri Orlovi. ()

Zagros

Velmi pohodový sportovní film mého mládí, který mě dokázal opakovaně pobavit. Jamajčani byli sympaťáci a k nim se velmi dobře hodil John Candy v osobě jejich trenéra. Příběh dle skutečné události byl poutavý a klukům jsem fandil. Takhle nějak to v rámci daného žánru má vypadat. Pobavit a příjemně naladit, větší ambice nebyly a ani nebyly potřeba. Díky za fajn vzpomínku a tři hvězdy k tomu. ()

DocBrown

Spis komedie, nez zivotopisny film, ale velmi vtipna. Navic s vybornou hudbou. Kritizovany konec mi nepripadl, ze by prekrocil na hollywoodskou hranici sentimentu. Me na konci spise dojalo, ze je to prakticky posledni velky film Johna Candyho (Kanadskou slaninu uz nepocitam). Obromna ztrata ... ()

cab

Jak sprinteri presli na snih a zucastnili se Zimni olympidady na bobech. Originalni komedie, kde je jasne dokazano, ze neni dulezite vyhrat, ale zucastnit se. 70% ()

kery-

Nevěděl jsem, že vám budou tak vadit 4 černí kluci v bobu... Co to říkáš? Vždyť nám vůbec nevadí:) Tak tenhle film považuju za jeden z nejlepších ve svém žánru všech dob. Film je dělaný opravdu pečlivě a herecké výkony všech 4 (vlastně 5) hlavních představitelů jsou absolutní špička a spolu s výborným příběhem se k nám dostává film, na který se dá dívat furt dokola a dlouho zůstane vrytý do naší paměti :) ()

Merkin

Jo. tehdy se ještě točily věci, při kterých se člověk reálně zasmál. A zasmál se scénám ve filmu, protože byly vtipné, nikoliv směšné. Rozdíl mezi vtipný a směšný udávám záměrně(je to jako vtipný člověk a směšný člověk). Pouštěla jsem si to v dětství dost často, takže na Kokosy nedám dopustit. A myslím si, že ti, kteří si musí místo Kokosů pouštět Už jsme tam?, jsou na tom podstatně hůř. ()

Paity

Je to samozřejmě celé hodně přitažené za vlasy, ale řekl bych, že Kokosy na sněhu si nehrají na nic jiného, než na "jednohubkovou" zábavu prvního stupně a to se jim daří více než perfektně. ()

Tessie

Kokosy na sněhu patří mezi tu srdcovou záležitost, kterou znám nazpaměť a jen tak mě neomrzí. Po odkojeném dabingu Novy jsem po několika letech viděla Cool Runnings v originále.. A byla to tedy naprostá paráda. Český dabing byl vynikající, ale originál byl o tolik lepší, doporučuju! ()

Hanys_

Prostě Kokosy na sněhu. 90ková klasika, kterou si člověk může dávat minimálně jednou ročně. Nesmrtelné hlášky, nesmrtelný song (ten od Sanky). Fakt prdel i po 20 letech. 7.5/10 ()

Mafiapau

Komedie co je zábavná? Áno. Napětí co graduje? Áno. Soundtrack od Hanse Zimmera? Áno! Jamaičani co nikdy neviděli led? Ano. Skvělý dynamický film? Sakra áno. Na tento film se vždy rád podívám. Nedal jsem pět hvězd jen proto že to není nějaké spectacular grande ze kterého by byl každý na rozpacích. Jinak nemám co dodat. Skvělé. ()

DannyBoy80

Super komedie z netradičního prostředí, založená částečně na skutečném příběhu (i ve filmu samotném jsou vidět skutečné záběry z bobového závodu v Calgery). Vždycky se u tohohle filmu dobře pobavím. Dobrá práce. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (viac)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (viac)