Barbaři

Nemecko, (2020–2022), 9 h 28 min (Minutáž: 42–55 min)

Gaetano Aronica, Jeanne Goursaud, Jeremy Miliker, Laurence Rupp, David Schütter, Bernhard Schütz, Eva Verena Müller, Sergej Onopko, Florian Schmidtke (viac)

Osudy tří postav se propojují v bitvě v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9. n. l. zastavili rozpínání Římské říše. (Netflix)

stephano

Skvělá režije, celý seriál vypadá dražší než určitě byl. Poměrně prostý příběh zasazený do zajímavého prostředí. Určitě duležitou roli hrál i střih, jelikož i bitvy působý velkolepě a nekomicky. ()

helrohir

Tomuto seriálu by určite prospel vyšší rozpočet a prepracovanejší scenár, nakoľko tak plytké témy, ako je nejaký milostný trojuholník sú zúfalo zastarané a otravné. Avšak musím priznať, že ako celok ma seriál bavil, hlavne teda záverečné tri epizódy. Nie je to zbytočne naťahované, postavy sú zväčša zaujímavo spracované a záverečná bitka je celkom slušne spracovaná (hoci nie až tak atmosfericky a epicky, ako si ju človek znalý historickej súvislosti predstavuje). Veľkým plusom je aj používanie latinčiny, čo výrazne zvyšuje pocit autentickosti. 70%. Druhá séria ponúka poriadny kvalitatívny zosuv. Tvorcovia rozvíjajú úplne zbytočné vzťahové pletky, ktoré aj tak väčšinou vyznejú do stratena. Aj niektoré postavy sú viac menej zbytočné. Najhoršie je však to, že sa tvorcovia vykašľali na históriu a miesto toho popustili uzdu svojej fantázii. Lenže príbehu to aj tak absolútne nepomáha, keďže tomu chýba  výraznejší náboj. Škoda, že to neostalo na úrovni minisérie, lebo takto len pokazili dojem zo solídnej prvej série. 40%. ()

DonBraso

Z tohohle seriálu,který jsem dal na první dobrou mám pořád rozporuplný pocity.Nejhorší na tom seriálu je uvěřitelnost a atmosféra.Hlavně z prvních tri dílů,než si na to vůbec zvyknete.Neustále máte pocit,že nejste někde v Germánii,ale v ateliérech v Budapešti,kde se seriál odehrával a že herci jen nasadí na sebe historické kostýmy a jdeme na to.Vše to okolo hrozně podkopává půdu.To co vidíte na seriálu Vikingové i ten Spartacus byl mnohem lepší,zde máte nevýraznou partu v čele s Arminem.Seriál je příšerně nepřesný,když si o tom začnete číst.Jsem si myslel,že němci se poučí s americkým patosem a opět zde máme pohádku,která se jen o skutečnost opírá jak je zapsaná v historických análech.Když si na tohle vše zvyknete,tak seriál má neskutečný grády.Šest dílů je hrozně málo a trpí dost věcí okolo,ale zase nastupuje rychlejší pojetí dějin,že se prostě na plátně pořád něco děje.V každým díle závěrečný Cliffhanger je berličkou,ale já pořád mám větší chuť na další díl a to se tvůrcům povedlo,i když vím,že další díl to absolutně vynechá.Doopravdy nevím co vedlo tvůrce k tolika nepřesnostem,ještě když se snaží překvapit s Arminem,který je na římské straně,když poster už jasně ukazjue s názvem kdo je.Tohle je totální přešlap dějin.Kdyby mě tohle téma tolik nebavilo,tak to vypnu hned z kraje,ale mě si seiál slušně omotal.Schéma není zázračný,ale za to Budapeštský orchestr je nádhera poslouchat a s hudbou se klidně nemuselo šetřit.Závěrečný boj je pěkný,sice opět zrychlený a historicky nepřesný a to je právě ono.Stačilo deset dílů,větší přesnost historie a neudělat z Vara jen toho,co má rád Arminuse.Barbaři zde vystupují jako nejmilovanější kmen pod sluncem.Přesto je to zvláštní,ale já se bavil.70% ()

Plaque

Ťažko sa robí veľkofilm, keď máš v komparze 7,5 človeka a tri slamené domy, ale... Inak to bolo celkom stráviteľné a zaujímavé pozeranie s občas zbytočnými odbočkami, ale, nie, nefrflem... Filmov a seriálov s Geschichte tematikou je ako šafránu, preto si ich treba hýčkať a nie haniť. ()

Gig

Měli jsme tu Vikingy. Slováci přišli se Slovany. Nu a Němci mají Barbary. Každý tu srovnává právě s Vikingy. Mě to ale hrozně připomíná seriál Spartakus. A s každým novým dílem mě to přitahuje víc a víc. Ony některé momenty jdou na jistotu. Ale některé jsou dost příjemné. A proč Spartakus? Protože onou vyprávěnou dobou to k němu má blíž. Máme tu Římany. Dokonce teď i ta černoška z Kartága mi připomněla jistou osobu. Ale hlavně je to hrozně sympatické. Tedy aspoň mi. Navíc mě baví ony zvraty a momenty překvapení. ()

Brůny

Parádní záležitost! Bylo by fajn, kdyby i Češi jednoho dne ve spolupráci s Netflixem vytvořili něco tak kvalitního, co by se věnovalo naší historii. :) ()

argo.smile

Taký priemer až na poslednú časť , ktorá to pekne vyzdvihla. A ženská pomaľovaná mi pripomína Senua's Sacrifice z hry Hellblade. Len mrknite na YouTube. ()

Germanicvs

Už název této netflixové série věstí, že hlavní hrdinové nebudou Římané, ale idealizovaní Germáni. Vlastně by se z této německé produkce dalo krvelačným Římanům přisoudit přízvisko barbaři. Nagelovaní protoněmci zde obývají skromné příbytky, žijí v harmonii a jsou neustále terorizováni a nuceni platit nenáviděnému Římu tribut. Římané se zde jako civilizovaný národ zmohli jen na prostý skautský tábor, který lze bez mrknutí oka obrat o nejcennější symbol. Vyfabulovaný děj - podepřený historickými událostmi - jak z laciné telenovely či komiksu je velice vratký, stejně jako řada faktických nepřesností. Největším plusem seriálu je použití řádně "nadrilované" klasické latiny v kontrastu k moderní němčině. Nacisty oslavovaný národní hrdina Arminius dostal novou šanci demonstrovat sílu německého ducha v dosti rozpačitém vydání. ()

DaNvYto

Dalo se z toho vytěžit víc. Herci i postavy jsou dobré, hrubý příběh známe asi všichni. Ale stejně stále něco schází, takové větší ponoření se do děje. Téma hodné velkofilmu. Jako nadšenec do antické historie, Řecka i Říma, vítám s otevřenou náručí každé takové dílo, kterých nikdy nebude dost. ()

Mancunian

Nebylo to vůbec zlý. Hlavně se mi líbilo zvolení jazyků a tématu. Možná bych tam dal víc boje, protože bojové scény se docela povedly. Třeba nějaké menší šarvátky mezi Římem a germány. Každopádně menší porce dílů tomu dobře seděla a s větším prostorem bych se bál, že by začal seriál velmi brzy nudit a vyplňovat čas zbytečným tlacháním. 7/10 ()

Zlty_Dodo

Prvá séria 5, druhá 3.. Netflix sa neubránil pokušeniu urobiť z náčelníka Markomanov homosexuála a samozrejme nesmela chýbať aj černoška medzi germánmi. Inak kto rád hostorické filmy, neni to strata času. ()

Kozlowski8

Skvěle natočené a velice poutavé vyprávění o bojích Germánů proti Římanům na počátku našeho letopočtu, které má spád, napětí, příběh, který má hlavu a patu a dobré herce. Moc dobře se na to kouká a není to natahované do mnoha desítek epizod, což je taky pozitivní. U mne velká spokojenost. 85 %. ()

kokofek

Docela napínavé a koukatelné,občas ale málo uvěřitelné. Když má někdo páchnout prasečím chlívkem tak by to mělo být cítit i pohledem. Vím,že herečky chtějí vypadat dobře,ale lak na nehtech. Přesto,že byl bezbarvý. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů