V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

gogos

Dokonalý Roden a Langmajer, perfektní scénář, skvěle natočené scény, spousty legendárních hlášek (To je vojenská slepice. Ta se nebojí ničeho!) a v neposlední řadě výborná hudba. Jeden z nejlepších našich army filmů si dokonalost kazí snad jen zbytečným zkracováním hlavní pasáže a naopak natahováním přeromantického závěru... Jasné 4* ()

Dr. Hawkeye

Je to možná naprostá blbost, ale pamatuji si, jak jsem jako malý kluk seděl v naprosto narvaném kině Sokol v malé vízce poblíž Železného Brodu a byl jsem tak blízko, že jsem se na přistavených židlích nemohl ani pořádně sednout a nohy jsem si opíral o vyvýšené pódium. Takže jak je vidno film měl úspěch. Navíc mám pocit, že se to promítalo v kině, kde byl jen 16mm projektor, takže mezi kotouči se dělala pauza. Zkrátka nevratná atmosféra...! ()

topi

"Jsou to cvoci, lháři a bordeláři!" Nenáročná pohodovka říznutá akčními scénami. Můžu vidět kdykoliv a vždycky se pobavím. Petr Hapka zkomponoval pro něj velmi netypickou hudbu, která je sice furt dokola, ale příjemně snímek oživuje. Ani nevím pořádně proč, ale mám tento film opravdu rád. ()

YURAyura

Prestoze jsem se vojenske sluzbe - stejne jako spousta kamaradu z rocniku - elegantne vyhnul, a mozna proto trva moje naklonnost k zelene barve, Langmajera v roli paragalanskeho lamace zenskych srdci skratka zeru. Ale jinak pekna agitka, jen co je pravda ;]] Slapetka!? Soudruzka me postrikala intimsprejem.... ()

stration

Mně to připadá strašně blbý a jestli to budou každýho půl roku dávat třikrát v televizi, uberu ještě jednu hvězdičku. Varuju Vás!:D ()

Thomassi

Mladýho Langmajera a Rodena v tomto filmu je radost sledovat. Úžasný film z prostředí československé armády, který vyniká především trefnými dialogy a humornými situacemi, které jsem si zapamatoval hned, když jsem to viděl poprvé. A to cvičení, sakra to byla paráda. Československý vojenský kult, na který se podívám kdikoliv, a který mě kdykoliv pobaví. Kouba, Tuma, Šlapetka a spol. 100%. ()

kajas

Televizní klasika, jejíž první polovinu (bojová hra) si nikdy nenechám ujít. Langmajer s Rodenem zkrátka perlí. Gajerová mi bohužel do role vůbec nesedla a nepřišlo mi zrovna uvěřitelné, že by se kvůli ní notorický holkař tak změnil. "Nechtěl dolů, nechtěl. Ale musel." ()

Aleee89

Tohle je fajn česká komedie, která není nijak trapná nebo tak. Člověk se u ní pobaví, zasměje a Kouba je prostě skvělý. Dobrý film, který naší české kinematografii rozhodně ostudu neudělá a dívat se na něj můžete skoro pořád. ()

higuain

Houby propaganda, že je to náborový dílko je vedlejší problém. Ten hlavní je, že je to film absolutně o hovně. Nejdřív se tam bůhvíproč asi hodinu nahánějí v rámci cvičení, aby v závěru přišla na nic nenavazující subzápletka s kapitánovou sestrou. Jediný důvod, proč mě během těch 85 minut nepřemohl spánek, byla Hapkova hudba, která sice omílá sotva dvě melodie, ale na rozdíl od příběhu Milana Kouby je alespoň chytlavá a z těch nepříliš zručně natočených a příšerně sestříhaných akčních scén dělá relativně obstojnou pasáž. ()

Anglie

Odlehčená strana vojny, která normálně vypadá jinak. Jednou bude mít tenhle film historickou hodnotu, pač povinná vojna už byla zrušena. ()