V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

Darth Kedr

Svižná a nenáročná komedie z vojnového prostředí, která v pohodě pobaví, místy i více, než byste čekali. Skvělé hlavní role pro mladého Jirku Langmajera a Karla Rodena. Vždy se rád podívám znovu. ()

honzic

Opravdu povedený film se skvělou hudbou a dějem, který nenudí. Ještě trochu zlepšit i další herecké výkony mimo vynikajícího Rodena, Jandáka a Langmajera a bylo by to lepší hodnocení. Hodnocení: 70 % ()

swinevenca

No idealizovaný to asi je, ale o to tady podle mě ani nejde, jinak by se do roka a do dne nevrhli na natáčení totální propagandistický sračky jako je seriál Chlapci a chlapi. Úvodní část věnovaná "bojovce" musí bavit každýho chlapa, to bych si dal hned, ikdyž mě život u paragánů jinak neláká. Druhá linie je už trapnější se značným podílem hodně divný Gajerový, která působí strašně amatérsky ve společnosti výbornýho Langoše a Rodena, ale co se dá dělat. A hudba paráda, člověku zůstane v hlavě dlouho po filmu, tak to má bejt. ()

Raphaell

Tenhle film jsem měl nahraný na VHSce a pokaždé, když jsem byl nemocný, jsem si ho dokola pouštěl. Zejména tu část, kdy vojáci prchají esembákům. Při tom jsem se těšil na letní prázdniny u babičky v Krkonoších a plánoval, že bychom mohli s kamarády podniknout něco podobného. Zároveň jsem strašně chtěl do armády a být mi tehdy 18, asi ihned narukuju k paragánům. O několik let později jsem ale poznal, že to v armádě ale není tak idylický, dlouho se stojí na buzerplace, neustále se čistí zbraně a problémy začínaj už tím, že se ráno špatně oholíte. Což, ale nic nemění na tom, že tenhle film miluju a pokaždé, když ho v televizi uvidím, budu snít, že jednou prožiju něco podobného jako svobodník Kouba :) ()

Gig

"Cože, on pořád plave?! - Pořád, pořád..." Výborný film, skvělé hlášky, výborný Roden a Langmajer. "Kouba!! :)" ()

kubilov

Moje československá srdcovka, nemůžu si pomoct. Výsadkář a sukničkář Langoš spolu s kámošema zdrhaj před chlupatejma polem, nepolem, lesem, nelesem, přičemž Roden sedí v kanclu a odškrtává si padlý soudruhy. Tuhle dokonalou hovadinu můžu vždycky. První tři čtvrtě hodiny za neotřesitelných 5*, zbytek za hodně slabý 3* ()

Marty_cz

Tenhle film jsem ještě jako malý pívo nehorázně miloval a mohl jsem se na něj koukat pořád. Ještě teď mám v živé paměti, jak sedím před televizní obrazovkou a koukám na ten film, jak péro z gauče. A když, tak zavzpomínám, tak si uvědomím, že v pokročilejším věku jsem tenhle film už neviděl, tak se z něho pokusím popsat tehdejší pocity a nadšení. Tento film je skvělí, vtipný a můžu ho vidět od rána do večera. I přesto, že je tak úžasný a krátký mi večer připadá, když ho dávají až ve 20:00 je nehorázně dlouhý i přes to, že skončí před 23:00. Je to nejlepší a můj nejvíc nejoblíbenější film. Takhle nějak by vypadal můj komentář cca před 12 lety. PS: V té době jsem neznal moc filmů a už vůbec si nevzpomenu na vícero filmů, který by mě uchvěly v paměti s takovou dávkou pozitivizmu. ()

koza3

Můj oblíbený film o českých vojácích z mého oblíbeného období :-) No to je pět hvězd jak vyšitých. I když po nedávném shlédnutí se usmívám nad jednoduchostí příběhu, stále se jedná o perlu klasickou. ()

harycek

Na vojně jsem nebyl , ale podle tohodle filmu by to měla být děsná sranda , no kamarádi mě vyvedli z omylu ! Jinak tento film byla legrace!! ()

guma

Málo známá zajímavost: film se měl původně jmenovat Copak je to za ču.ráka... Ale po zásahu vedení komunistické strany (kdy se mylně mělo za to, že je to životopisný film o Leninovy), film nakonec přejmenován. Bohužel, kromě pár minut, je to opruz. 10% ()

J.Mayen

To je asi jedinej fim kde si me Langmaier ziskal, socialisticky film,ale tak neuveritelny dobry, jeden z mala ceskych filmu, kterej stoji za to videt a to i nekolikrat. ()