Originálna snímka plná nečakaných situácií, emócií, dojemných chvíľ, ale aj zábavy odkrýva rodinné vzťahy u Skálov, kde „vládne“ známa herečka Skálová v podaní Jiřiny Bohdalovej. Jej syn stvárnený Karlom Rodenom rieši svoju prostorekosť a priateľku. U Pazderkov sa zase preberajú nepozvaní hostia a vzájomné vzťahy, ale pri sviatočnom stole sa nakoniec stretnú všetci tí, ktorí tam patria. Na horách sa sviatky rozhodne osláviť Viktorova rodina, ktorá rieši manželský ,,štvoruholník,, – on, ona, jej milenec a opatrovateľka v podaní Hynka Čermáka, Jany Plodkovej, Jana NedbalaSáry Sandeva. (CinemArt SK)

sofiapetra

Všichni, jistě včetně tvůrců, jsme aspoň 20x viděli Lásku nebeskou a klidně si ji dáme ještě 10x, ale tohle byla prostě zoufalost. Impotentní scénář, bez jediné kapky humoru (s Bearmeedkem se tentokrát neshodnu, ftipné mi nepřišlo skutečně nic), bez jediné silné scény. Škoda, že to nikdo ze štábu nepoznal, ještě než začali točit. ()

BoredSeal

K smířlivějšímu přijetí jistě pomůže akceptovat, že jdete na další cringe kousek od Pavláskové. V nesourodém mixu mnoha postav mě pobavily postavy hrané staršími ročníky - Roden v roli politika, kterého miluje český národ za to, že nazval političku píč** v rádiu a pekelní manželé Lábus a Sedláčková + manipulativní vetřelec Kaiser. Tato linka ovšem pobaví až v poslední třetině filmu, úvod v tramvaji je bezradné scénáristické mučení a nedivil bych se, kdyby pozdější zvrat směřování postav měli na svědomí právě oba pánové. Je děsivé vidět, jak Kaiser narozdíl od drtivé většiny hereckých kolegů stále umí jen tak u stolu aktivovat charizma pro malou roli nebo předvést tanec. Pozitivum je, že se můžete při nudění se z většiny filmu bavit, jak dementní jsou různé postavy a jejich zápletky. Např. chůva pracující pro Plodkovou - poslušně obětuje Vánoce, během chvilky bezchybně asistuje při krytí nevěry, předvede sexy tanec Čermákovi u stromku a nakonec podlehne falešnému příteli. Nebo Žilková v roli "sexy matky", au, to byla opravdu blbá linka. Speciální bizár je stvoření milostného páru Jiřina Bohdalová a Pierre Richard, kteří si romanticky popovídají přes Skype - kdo tohle spáchal a přesvědčil investory, že to bude skvělý, je u mě king. Vůbec by nevadilo vyškrtat seriózní nudu a rozjet místo slepence aspoň upřímný totální bizár nebo aspoň něco atypického ve stylu Kaiser narušuje Vánoce staršímu usedlému páru. Asi bych vám tento film vůbec nedoporučoval, pokud máte nastavenou vysokou laťku zábavy. Pokud vás ale do kina táhne povinnost s někým vidět aspoň jeden český vánoční film z romantických důvodů, je dost možné, že nic lepšího není možné v této zemi natočit, takže spolkněte váš oblíbený tlumič úzkosti a vyražte. ()

vydumnica

Vánoční příběh sa až okato snaží napodobniť Love Actually, ale vlastne mi to ani nevadí. Celkom fajn vianočný film, krásna Praha, známe mená a dalo sa aj zasmiať, takže som spokojná. 60%. Cinemax Poprad. ()

M.i.k.e

další z nekonečné řady milých vánočních mozaik ve které se proplétají osudy asi tisíce postav, přičemž některé úseky jsou ok a některé zase úplně zbytečné a do ztracena vyšumivší. Nejfunkčnější je i po letech duo Lábus, Kaiser, jejichž chemie stále funguje velmi dobře. Špatná není ani parodie na Schillerovou, ale ta nemá prakticky žádný prostor. Zbytek je taková neškodná vánoční romantika/komedie, která sice nezpůsobí krvácení z očí, ale ani nijak nenamotivuje k tomu abych to třeba někdy chtěl vidět znova...40% ()

rakovnik

Veskrze pozitivní film. Přesně takový si ve vánočním čase představuji na obrazovce. Herecké obsazení budí respekt a mé oblíbené hvězdy nezklamaly  - rád jsem viděl opět spolu  duo Lábus a Kaiser, k tomu mí oblíbení Roden, Čermák. Ani mladí nezklamali. Navíc Pierre, který mě dojal, stejně jako celý závěr filmu. ()

Hennes

Scénáristicky asi překombinován počet všech náhodných setkání a propojení děje, ale díky tomu to mělo spád a tempo a bavilo to. Kaiser a Lábus si zase zanotovali, Roden v netradiční ale skvělé figuře. Jen ten konec se proměnil na až moc velkou romantickou seanci. ()

William_

4/10. Tak nakonec to nebylo tak příšerné jak jsem čekal. Problém těchto velkých filmů s desítkou kvalitních herců je jejich nevyužití právě z toho důvodu, aby dostaly prostor ostatní hvězdy. To se bohužel stalo i zde. Původní myšlenka nebyla špatná, ale film by musel být zaprvé lépe napsaný a zadruhé musel by mít daleko větší stopáž. Nejvíce mě bavila dvojice Kaiser-Lábus, asi jako u většiny komentářů zde v hodnocení. ()

bourec

No to byla kokotinka. Postav a známých tváří ve filmu nespočet, ale ty herecký výkony nestáli za nic. Cejtil sem se až trapně. Hrůza. 20%. ()

Cheeter

Celkový příběh mě moc nenadchl, spíš jednotlivé momenty byly celkem vtipné. Kvalita se nedá dohnat kvantitou herců, což je myslím hlavní ponaučení z tohoto filmu. ()

zette

Nejlepsi je tady ten obsah od CinemArtu, kde hned v uvodu pisou, ze se jedna o originalni snimek.-). Jako kazdy nenarocny divak si v tom mnozstvi postav a epizodek neco najde, co se mu bude alespon trochu libit. Celkove ale budou zklamani asi vsichni. Moc vyumelkovane, bez napadu. Po Indianovi druhy novy film v kratke dobe, co jsem videl. A mam pocit, ze Roden je momentalne naprosto zoufaly. ()

angel74

Jednotlivé příběhy je třeba brát s určitou rezervou, přičemž pospojované jsou poměrně dost násilně. Herecké obsazení ovšem nemá chybu, akorát že potenciál většiny zkušených bardů českého filmu zůstal absolutně nevyužit. Některé scény pobaví, jiné balancují na hranici trapnosti. Přesto se mi to nějakým záhadným způsobem docela líbilo. Třeba ta dějová linka s Karlem Rodenem se hodně povedla a takový Hynek Čermák hrál svou roli rovněž velmi dobře. (55%) ()

kocik1

Recyklace asi tak 20. filmů, které s tématem několika osudů spletených do jednoho okamžiku přišly o několik let dříve. Sladší než Láska nebeská a drsnější než Amores Perros. Příležitost pro úpně všechny české herce a koho neangažovali, jako by nebyl. No a já jako divák? Ono je to natočené vlastně dobře, všechno do sebe zapadá, i ta závěrečná sladkost okoukaná z teenegarských filmů. Jen je to prostě naprosto hloupý a ZBYTEČNÝ FILM. ()

otík

Milý film, který ovšem zase zcela zbytečně používá sprostá slova. Asi nějaká móda. Ale jinak je to fajn, všichni herci v pohodě. Příběh s knězem je sice zcela zbytečný a nevěřitelný, ale jinak jsem se do té zamilované atmosféry celkem dostal. ()

HonzaBez

"To jsme tedy ještě nezažili na Štědrý den..." Rvačka v tramvaji, napadení v kostele, vyznání kněze z dávné lásky k ženě a spoustu další málo pravděpodobných situací o jednom Štědrém dnu? Tento film Ireny Pavláskové s hodně překombinovaným scénářem snad stojí za to vidět jen kvůli pár krásným hercům, ač mnohdy nemají  moc co hrát. U Karla Rodena přitom účast ani nepřekvapuje, protože on už v poslední době hraje i v méně kvalitních filmech. Jen svůj standard pak předvedli Jiřina Bohdalová či komické duo Kaiser s Lábusem. Trošku člověka jinak překvapí, že si zde epizodní roličku (u tabletu) střihl Pierre Richard. Možná moc ani netušil, v jakém filmu se objeví. ()

Skuby47

Česká herecká elita na tom musí být opravdu špatně, že se prezentuje v takových šuntech. Problém začíná už u převzatého námětu, mizerného scénáře, jednoduché levné výpravy a korunu tomu nasazují odfláknuté herecké výkony. Vypadá to, jako by kameramani natočili tři různé povídky, rozstříhali je a nahodile sestavili do jednoho chaotického celku. Jediným kladem je, že jsem to nevzdala a dodívala se až do trapného konce. ()

PeterNet odpad!

Sorry ale tohle NE! U pohodový českých filmů, komedií a filmů s vánoční tématikou normálně odpustím vše. Ale tohle byl ten nejhorší a nejtáhlejší film, co jsem kdy viděl. ()

Johnny.ARN

Vlasy dupkom sa mi postavili, keď na začiatku sa rozohralo niekoľko príbehov a už som šípil, že sa budú prepletať a bude ich treba sledovať a tým pádom aj pozorne sledovať celý film. Ono, nebolo to až také utrpenie, hlavne vďaka dobrému hereckému obsadeniu, aj keď zasadiť príbeh do vianočného obdobia je čistý kalkul. Mám niekoľko výhrad, ale kotlety som si šklbať nemusel. Druhy krát si však nepozriem. 2 z 5 ()

Mrkvič

Bohdalové táhne na sto, ale vůbec to není znát. Hynek Čermák je sympaťák v každé poloze hraní. Netypický Roden, který potěšil oko zkušeného diváka. Nostalgická snaha připomenout dávné výstupy Lábuse a Kaisera. A tím končím. Přitom je dál ve filmu asi tucet dalších hvězd, které nemají co hrát. Pak zástup dalších méně známých nebo neznámých herců, kteří buď prostor nedostanou a nebo je jejich prostor jalový. Ale díky troše trefování se do současných politiků, kteří mohou být možná hodní, ale totální mimoni a nebo nenažraná prasata (pardon, svině), jsem film vzal jako takové neškodné, lehce zapomenutelné dílko s nulovou snahou zapsat se do dějin. Jo a Pierre Richard. Sakra. Na toho bych nerad zapomenul a fotka s Bohdalovou mi dlouhé minuty pěkně hlodala. ()