Originálna snímka plná nečakaných situácií, emócií, dojemných chvíľ, ale aj zábavy odkrýva rodinné vzťahy u Skálov, kde „vládne“ známa herečka Skálová v podaní Jiřiny Bohdalovej. Jej syn stvárnený Karlom Rodenom rieši svoju prostorekosť a priateľku. U Pazderkov sa zase preberajú nepozvaní hostia a vzájomné vzťahy, ale pri sviatočnom stole sa nakoniec stretnú všetci tí, ktorí tam patria. Na horách sa sviatky rozhodne osláviť Viktorova rodina, ktorá rieši manželský ,,štvoruholník,, – on, ona, jej milenec a opatrovateľka v podaní Hynka Čermáka, Jany Plodkovej, Jana NedbalaSáry Sandeva. (CinemArt SK)

Tosim

Postav jako na tři filmy, unylé vyprávění, subjektivní čtyři hodiny, herci nemají co hrát (vyjma Hynka Čermáka a trochu Jiřího Lábuse), špatně motivované postavy, spousta dohadů a nepravděpodobných situací. Zprvu (a i podle ohlasů) to vypadalo na nejsnesitelnější film od Pavláskové minimálně za deset let, ale dopadlo to jako vánoční peklo. 30%. ()

Rimsy

Příznivci vánoční romantiky museli na tento projekt dlouho čekat. Natáčení během první pandemické zimy provázela řada komplikací a kvůli covidu se odložila i premiéra plánovaná už na loňské Vánoce. Snímek je tedy konečně v kinech, i když milovníci výstřednosti a hysterie, typických vlastností filmů Ireny Pavláskové, přijdou zkrátka. Autorka si totiž vystačila s početnou sestavou herců a hereček, jimž dala dostatek prostoru k exhibici. A to je (víceméně) ku prospěchu věci. ()

Djoker

Někdo chtěl natočit českou variaci na Lásku nebeskou a rozbil si hubu už při první klapce. Vztahová mozaika se ihned rozpadne a od začátku jsou do guláše přimíchávány ingredience, které tam nepatří a třeba popichování kdysi úderné komediální dvojice Kaiser a Lábus je čiré peklo. Pavlásková má štěstí, že obsadila takovou hromadu herců, že si každý najde své oblíbence (Fialová, Plodková) a Roden si znovu střihl ultimátní vemeno. ()

Gilmour93

I feel it in my fingers, I feel it in my toes, cringe that's all around me, and so the feeling grows.. Kdyby Pavláskové a spol. odfoukl poryv větru listy scénáře do francouzského jezera, nikdo by pro ně neskočil. Přece by se nechtěli utopit kvůli něčemu, co mohla napsat jejich babička.. Téhle navoněné vánoční bídě by nepomohlo, ani kdyby Kaiser vystřihl osvědčenou kombinaci šotek, Donald, čulibrk a vozembouch.. ()

hellstruck

Tady asi všichni vypili moc koňaku nebo je strhla vánoční nálada. Pokus o českou Lásku nebeskou, který nevyšel. Celou dobu mě políval cringe 😅 Ale měla jsem náladu na něco trapného, takže se mi to vlastně vcelku hodilo do nálady. ()

Spiker01

Docela milé české překvapení, které jsem myslel, že budu po 15 minutách nenávidět, ale nakonec na mě dolehla vánoční atmosféra o něco dříve, podobně jako loni u Přání ježíškovi. Samozřejmě, že to není žádná vzletná filmografie, ale to, co to chce divákovi předat, to předává vrchovatě a diváka pobaví. ()

NinadeL

Příšerný panoptikum sloužící jenom jako přehled oblíbených tváří Ireny Pavlávskové, kdysi vynikající režisérky, která měla na to se stát skutečně velkou. Série mikropříběhů (spíš črt, ani ne situací) nerámuje vůbec nic logického, snad jen ten nákupák Galerie Harfa a ty nebohé Vánoce. ()

troufalka

Tvorba Ireny Pavláskové je mi malou záhadou. V dokumentární tvorbě je překvapivě dobrá, ale v hraných filmech je pro mne příliš chaotická. Dobře obsazený film, který má ovšem vtipu pomálu, větší dramatické napětí zcela chybí, zato všechno dobře dopadne! ()

LiVentura odpad!

Strasny blití, chapu, ze nasi herci potrebuji zrat, ale za tohle... paní IP uz mel davno nekdo rict, ze se ma dat treba na podnikani v jinem oboru a neplytvat zbytecne energii na "umeni". Roden, Bohdalova, Richard, pro ne to bylo nedustojne predstaveni, Kaiser s Labusem si zase po letech zablbnuli.. ()

filmfanouch

Sázka na jistotu, především neurážející vánoční oddychová podívaná, která svou cílovku nejspíš nadchne a doprovod v podobě manželů či dobrotivých synů přitom nebude muset obracet oči v sloup. Paradoxně se Vánoční příběh jeví jako prozatím nejsnesitelnější film Ireny Pavláskové, kterému sice chybí nějaké vyšší ambice a nevyhnutelně bude srovnáván s podobnými filmy, přesto zvládne neurazit…. ()

Big Bear odpad!

Jsem toho názoru (ještě stále), že když je něco komedie, mělo by to být veselé a divák by se měl alespoň jednou zasmát. Ovšem tohle byl spíše horor. Tolik známých herců pitvořících se v tomhle unylém scénáři, to byl pohled k pláči. A jelikož tam kde chybí inteligentní humor, je třeba doplnit alespoň to fekálno, na vánoční film je tahle ,,komedie'' plna sprostých slov, která mají asi dělat ten humor. Já proti sprostým slovům ve filmech nic nemám a v komediích už vůbec ne, koneckonců si poslechněte co na toto téma říká pan Svěrák nebo dokonce pan Werich. Ovšem jak sami důrazně upozorňují, musí se s těmi slovíčky šetřit a musí být použita na správném místě. Tady to bylo něco šíleného. Úplný hnojomet. Asi to měla být česká okopčená verze úspěšné vánoční romantické komedie Láska nebeská, ale vznikla z toho spíše Láska nehezká či  Horečka sobotní moči  - jak ,,vtipně'' poznamenal tramvaják Lábus ve filmu... A to nejhorší přišlo na závěr. Nejdříve jsem si myslel, že Pierre Richard byl do titulků vpraven jen jako nějaký další ,,humor'' Pavláskové, jenže on ve filmu má skutečně kratičkou roli. A je tím pomyslným hřebíčkem do rakve téhle vánoční hrůzy. Původně jsem koketoval s myšlenkou, že filmu dám za jednu žabičku na klíček (když jsou ty vánoce), ale nakonec tomu  dám hodnocení tak jak to cítím. - ODPAD ()

playboxguest

Jestli mě film na něco utáhl tak na jména Plodková, Čermák, Neužil a Plesl. A i přes ta všechna jména zůstane Vánoční příběh jen tím filmem, u kterého si po čase nevybavím víc, než tu komedii, co v ní hrajou Kaiser a Lábus celkem vydařenou parafrázi na Blbce k večeři. Zbytek byl dost nuda, loňské Přání ježíškovi, nebo i starší Pohádky pro Emu, to obojí bylo rozhodně lepší. ()

Vančura

Já mám Pavláskovou asi svým způsobem rád (třeba její Bestiář mě baví hodně a Pražské orgie schytaly ty hejty nezaslouženě, protože to většina diváků nepochopila, protože nečetli předlohu), a i když je Vánoční příběh dějově totálně nevěrohodná píčovina, přesto mě to nijak neuráželo, a přišlo mi to jako vcelku zábavné guilty pleasure, na které se díky kvalitnímu obsazení koukalo dobře, a navzdory 2 hodinové délce to pěkně uteklo. A ten zestárlý Pierre Richard mě tam vyloženě dojal. ()

liskam

Ty dvě hvězdy musím dát, protože Roden mě opravdu bavil. Skvělá role!:)) zbytek byla klasická předvídatelné sračka. 35% ()

DJ Lonely

Jedna hvězda za Kaisera a Lábuse. Zbytek byl nudná a plytká blitka, kde na mě místo vánoční atmosféry dýchlo natahované trapno. Už dlouho jsem se tak netěšil, až něco skončí. ()

nash.

Je smutné sledovat neschopnost českých filmařů natočit zábavný pohodový film, který by bylo možno ohodnotit jako povedený. Křeč, trapnost, nuda ať už je řeč o scénáři, režii nebo hereckých výkonech. Jeden Čermák, občas jedna Sedláčková a to, že se místy v tom blátě blýskne drobný zábavný moment, to bohužel nezachrání. Občas si říkám jestli to zúčastnění opravdu nevidí nebo je jim fuk, jak žalostně zaostávají za scénáristy, režiséry, herci ať těmi prvorepublikovými nebo těmi, kteří točili filmy v 60. letech, ale dokonce i ti, kteří točili v letech 80tých? ()

Chrustyn

Další z českých pokusů o ultimátní vánoční film (kde Vánoce hrají výrazně menší pocit, než by se mohlo zdát) s hromadou postav a jejich vzájemných potkávání a všemožných společných interakcí. Bohužel postav je zbytečně mnoho a ne všechny minipříběhy jsou zajímavé a v klidu by se dala jedna z linek úplně odstřihnout a zkrátit tak film o dobrých dvacet minut. Stejný problém je standardně se scénářem y který nemá pevný příběh ale pouze několik epizodek, které se (někdy dost na sílu) propojují a nepřináší tak pocit, že by zde byl začátek, prostředek a konec. Potěší tak hlavně nenáročnost dění, minimum trapnosti a hlavně parta veteránů, kteří nejsou pravidelnou hereckou sestavou, většiny tuzemských filmů a minimálně duo Kaiser/Lábus dokáží vyvolat příjemný pocit retro vzpomínek, přestože je vývoj jejich postav dost křečovitý. Snesitelných 50% ()