Originálna snímka plná nečakaných situácií, emócií, dojemných chvíľ, ale aj zábavy odkrýva rodinné vzťahy u Skálov, kde „vládne“ známa herečka Skálová v podaní Jiřiny Bohdalovej. Jej syn stvárnený Karlom Rodenom rieši svoju prostorekosť a priateľku. U Pazderkov sa zase preberajú nepozvaní hostia a vzájomné vzťahy, ale pri sviatočnom stole sa nakoniec stretnú všetci tí, ktorí tam patria. Na horách sa sviatky rozhodne osláviť Viktorova rodina, ktorá rieši manželský ,,štvoruholník,, – on, ona, jej milenec a opatrovateľka v podaní Hynka Čermáka, Jany Plodkovej, Jana NedbalaSáry Sandeva. (Cinemart SK)

hero_bk

Mimozemská aproximace pozemských Vánoc. Nežiju v Praze, žiju na Moravě ve středně velkém městě, ale nepředpokládám, že by nějakých 200 kilometrů vzdálenosti znamenalo až tak výraznou odlišnost v prožívání Štědrého dne. Proboha, řekl někdo scénáristům (třem?!?), že Štědrý den je státní svátek? Řekl někdo scénáristům, že na Štědrý den obchodní centra zejí prázdnotou, velká část obchodů, s výjimkou potravin na dopoledne, vůbec neotevírá, a že se v ČR rozhodně nenakupují dárky na Štědrý den? (Nebo teda nikoho takového neznám). Nemohli se tvůrci alespoň pokusit ten film natočit ve vánoční Praze? Tzn. aby byly vidět nějaké vánoční dekorace, trhy apod.? Naprostá vyprázdněnost dialogů (milionkrát položená otázka "S kým budeš trávit Vánoce?" - se svou rodinou přece, na to se mě nikdo nemusí ptát), nefunkční časová osa příběhu (Bohdalka jede taxíkem tak dlouho, že Roden stihne přijet do rádia, připravit se na rozhovor, celý rozhovor dát, udělat faux pas na závěr, odejít do kavárny, dát si kafe, zjistit, co se stalo, zavolat své matce, a ta stále ještě nedojela na letiště!), až příliš očividná snaha nacpat do filmu co nejvíce slavných herců (jména dělají návštěvnost) a toporné pokusy o dosud nevídané zápletky (úplně slyším ten brainstorming scénáristů - tahle postava narazí na svého bývalého, který jí dříve ublížil tím, že jí nenapsal - no jo, ale to už tady bylo - ale co kdyby byl katolický kněz?!). Závěr svou stupiditou sklouzává ke klišovitému úsloví "celá tramvaj tleskala" (tentokrát kostel teda). Velmi slabá jedna hvězdička za Lábuse vyhánějícího Neužila svatební košilí. ()

noizcore

I přes extrémní množství postav se vyprávění podařilo udržet v rozumných mantinelech, bohužel na úkor některých linek, které by si zasloužily delší stopáž. Ale celkově docela fajn. 5/10 ()

ForGump

Vánoční příběh mě docela potěšil, protože jsem od něj nic nečekal. Nicméně je to v rámci žánru našich komedií potěšení, které rozhodně není dokonalé, jen není prostě tak strašné jako jsme u podobných filmů z české provenience zvyklí. Bohužel se ale stále nacházíme v ději, který je značně nesourodý, množstvím postav a zvláštními výlevy natažený přes snesitelnou stopáž. V mnoha ohledech to připomíná směs těchto vánočních snímků, hlavně v tomto ohledu tuzemskou variaci na Lásku nebeskou, která je tu zmíněná prostřednictvím politika Karla Rodena až přes čapku Anny Fialové, nápadně se podobající té, co nosila Keira Knightley. Jen tak nějak trojice scénaristů byť se snažila, tak nejsou experti na tento žánr a ani na žánr feel good hřejívých komedií. Naopak při vzpomínce na poslední filmy Pavláskové, či horory od Rudolfa Merknera jako celkem nedávné trauma z filmu Jak přežít svého muže, si mírně u mě napravili reputaci. Nutno ale říct, že to zachraňují hlavně herci, kteří jsou snad všichni velmi dobří a táhnou film nahoru. Komediální situace mě po čase u českého filmu opět donutili k smíchu, neboť byly nečekaně dobře vypointované a byť tedy někdy se tlačilo na pilu až moc, typicky štědrovečerní exhibice Oldřicha Kaisera olizovala hranice vkusu, tak přesto jsem se u toho necítil nijak příliš trapně, ale naopak celkem příjemně. Přeci jen si ale stojím za tím, že se tyto spletité náhodyplné příběhy dají vytvořit i sofistikovaněji a funkčněji, ale jak říkám až s téměř předsudky před začátkem filmu, jsem od televize odcházel vcelku neznechucen. V žánru českých romantických komedií nadprůměr, film jako celek mírně pod ním. 45% ()

ANTYCHRYST

Milé překvapení:) a to hodně velké:) od tohoto filmu jsem nic nečekal.. a dostal příjemný a vtipný vánoční příběh:) Lábus a Kaiser po dlouhé době spolu a že jim to funguje ;) tak o tom není pochyb.. Roden hodně dobrej ty jeho výroky v rádiu..pod pódiem..kostel:) samá perla.. jeden z nejlepších českých filmů poslední doby.. 85% mega překvapení:) ()

mac000

"---A to umím ještě Svatební košili". Řada více či méně vtipných a úsměvných hlášek a situací, přehršel známých herců a příjemná vánoční atmosféra. Jistě že ne kandidát na Českého lva, ale na dobrou večerní zábavu ano (a klobouk dolů před elánem Jiřiny Bohdalové !) ()

Anianna

Láska nebeská po česku? Nakonec se všichni sešli, řekli si, že se mají rádi a ještě si zapěli ve společném songu. Vztahový chaos a hra na něco, co nemá s autenticitou prožívání českých Vánoc nic společného. Ani špetka humoru, žádná lehkost, samá stylizace. Kdyby ve filmu nehráli tak skvělí herci, tak nedokoukám. ()

Sholi

Neměl jsem žádná očekávání a byl jsem příjemně překvapen. Člověk se zasměje, trochu vánočně naladí a víc od toho nechce. Trošku mě rušilo mizení a zjevování sněhu, ale dá se to odpustit. ()

JosefTomas

O obyčejných filmech se píše hrozně těžko... Tak těžko, že by stačilo napsat jen "Vánoční příběh je Láska nebeská po česku" a mám hotovo. Všechno je to vlastně tolik nevybočující a okázalé, že na chyby se dá upozornit jen v případě nadměrnému počtu postav a tím limitujícího času pro jejich uvěřitelný vývoj. Zbytek je po technické stránce zvládnutý (snad jen ty občas nepovedené posynchrony) průměr, kde humoru dominuje osvědčené duo Kaiser & Lábus a až roztomile "hloupý" Roden. Zbytek je neurážející standard, který splní účel svého vzniku a vyplní tak čas, který chtějí lidé spolu trávit, ale nemají dostatek témat, či ochoty se spolu normálně bavit. A naštěstí obdobných snímků máme za posledních let z naší kotliny tolik, že si tichou domácnost může každý předpřipravit na 10 let dopředu. PS: Že ale něco takového bude točit zrovna Pavlásková (prosím režisérka, která má za Čas dluhů zvláštní uznání z Cannes), tak je něco opravdu špatně. ()

Prubner

Další pokus o českou Lásku nebeskou, ale ani tentokrát se nezadařilo. Dvouhodinový film obsahuje jen minimum humoru a komických situací, zato spoustu postav, z nichž mnohé jsou v příběhu celkem zbytečné. Režisérka aspoň filmu zajistila hvězdné obsazení (dokonce včetně Pierra Richarda), z nějž vyniká snad jen dvojice Kaiser - Lábus a Karel Roden. Takže tradiční český neduh - slabý scénář. Vážení tvůrci, zapamatujte si už konečně, že k natočení komedie nestačí jen vánoční atmosféra a známí herci, chce to i nemálo invence a humoru při psaní scénáře ! ()

miki68cz odpad!

Pavlásková shrábla dotaci z fondu české kinematografie, nabrala příspěvky sponzorů ve filmu ukázala jejich značky a natočila nejtrapnější film české filmové historie, jehož kvalita soutěží svojí trapností snad jen s Trhala fialky dynamitem, nebo zbytečné Ferencové Přání Ježíškovi. S podivem je účast herců kvality Lábus, Roden a Kaiser, které omlouvá jen to, že sami netušili jak amatérka Pavlásková při honičce za rychlými penězi zprzní střih a nadělá z filmu, který skáče ze strany na stranu, absolutní slátaninu a kulturně pokleslý mišmaš a guláš se stupidními dialogy a ubohou snahou o propojení jednotlivých příběhů. Snaha o vánoční atmosféru byla marná. Ubohost, kterou nemohu doporučit, snad jedině, jestli chcete znát jména sponzorů a koupit si jejich výrobky, ale k tomu stačí klasické reklamy ne....... ()

Tominni

Tomu srovnání se prostě Irena Pavláskové vyhnout nemůže - prostě to poskládání příběhů na Lásku nebeskou až moc ukazuje a dosáhnout podobné kvality prostě nemůže. Nicméně i tak je to láskou protkané vánoční setkání, které umí v rámci svých možností pohladit během vánoční atmosféry. ()

AgnesDee

Česká verze Lásky nebeský, kterému ale spousta chybí i spousta přebývá. Místo krásně odsýpajícího děje plného zajímavých zvratů, které prožívají dobře napsané a představené postavy, tu sledujeme několik skupin lidí, kteří nejsou v podstatě ničím zajímaví, nejsou moc dobře představení, všechno působí strašně na sílu, aby se něco dělo a většinou jejich rozhodnutí nedávají absolutně žádný smysl. Ale dít se něco musí, aby se děj pohnul z místa dál. Největší problém mám asi s tím, v jakém časovém rozmezí je děj odvyprávěn. Zatímco v Lásce nebeské se děj odehrává během jednoho měsíce, kdy mají postavy čas se do určitého bodu dostat, můžou se vyvinout a situace tím pádem působí víc uvěřitelně (i když stále je to "pohádka pro dospělé"), tady se celý děj odehrává během jediného dne. Takže např. postavě Jana Nedbala se za necelých 24 hodin otočí svět o 180 stupňů, ale ne ve smyslu, že si žije krásný život a stane se katastrofa, ale ve smyslu "na začátku filmu miluju tuto postavu a na konci filmu úplně jinou postavu". Tvůrci se snažili udělat "bláznivou" vánoční komedii, ale v podstatě se tam stala jediná vtipná věc, a to s Rodenem v rádiu (tento koncept je už ale taky poněkud zastaralý). Spousta postav je ve filmu naprosto zbytečně a kdyby se o jejich zápletky děj zkrátil, mohl by se v těch lepších o něco prodloužit. Za mně tedy celkem zmařený potenciál, který tento formát komedie má celkem velký. ()

Hrabovo

Překvapivě dobře obsazený nablýskaný vánoční odpad. Nevěřila bych, že u filmu, ve kterém skutečně hraje Pierre Richard, budu váhat mezi odpadem a 1 hvězdou. Zřejmě i ve Francii chodí složenky... ()

DJ Kritik

Ak chce niekto zaujať publikum musí sa rozhodnúť, ktorú skupinu chce osloviť. Tento film začal ako poľské vianočné filmy typu Noc plná zázraků (2011)  ale to už tu bolo v podobe Přání Ježíškovi (2021)  a musím povedať, že celkom slušne zvládnuté. Tu sa to ale dočkalo práve tých nechutností, ktoré boli spojené s postavou ktorú hral Oldřich Kaiser a musím povedať, že nechutností je to až cez čiaru. Najmä cukrovanie pečiva. pani Pavlásková má zrejme potrebu sa takto prezentovať ale podľa mňa mala hneď od začiatku navodiť atmosféru komédie Prci prci atď.. kde by zaujala túto skupinu diváka. ()

Joe16210

Já nejsem velkým obdivovatelem novějších českých filmů, ale musím uznat, že Vánoční příběh se extrémně povedl. I svou mozaikou jednotlivých příběhů, které jsou nakonec navzájem propojené, ale také vskutku hvězdným obsazením je tento film českou variantou úspěšné Lásky nebeské. A paralel by tam bylo více. Třeba ve zobrazení města zahaleného do vánoční atmosféry a o tom, že každý by měl najít lásku. ()

MirkaP

Fakt váhám mezi 2-3*. Evidentní inspirace Láskou nebeskou by mi nevadila, kdyby to fungovalo. Ale to splétaní příběhů k sobě je tady bohužel velmi nevěrohodné. Každopádně byly tam vtipné momenty, kdy jsem se zasmála, ale ty ne úplně vtipné (místy až trapné 🙈) nějak měly převahu... Škoda. Díky obsazení jako řemen to aspoň trochu funguje, jen se z toho bohužel nestane vánoční legenda. Takže 48 % = 2*. ()

Detak

Někdo by mohl namítnout, že zas takový zázrak to není, ale my se u toho smáli celá rodina, nijak to neuráží a finální dojem je celkem fajn. ()

vitak69

Skvělý herecký koncert dua Kaiser - Lábus. Už dlouho jsem se tak nezasmál jako u tohoto filmu. Jak nemám rád Bohdalovou, tak tentokrát musím před jejím výkonem smeknout. Karel Roden opět brilantní, ovšem duo Kaiser-Lábus mi prodloužilo život minimálně o několik let. S manželkou jsme oba brečeli smíchy a smějeme se ještě dnes. Za mě plný počet hvězd. Irena Pavlásková dokázala, že pořád ještě umí točit skvělé filmy. ()