Originálna snímka plná nečakaných situácií, emócií, dojemných chvíľ, ale aj zábavy odkrýva rodinné vzťahy u Skálov, kde „vládne“ známa herečka Skálová v podaní Jiřiny Bohdalovej. Jej syn stvárnený Karlom Rodenom rieši svoju prostorekosť a priateľku. U Pazderkov sa zase preberajú nepozvaní hostia a vzájomné vzťahy, ale pri sviatočnom stole sa nakoniec stretnú všetci tí, ktorí tam patria. Na horách sa sviatky rozhodne osláviť Viktorova rodina, ktorá rieši manželský ,,štvoruholník,, – on, ona, jej milenec a opatrovateľka v podaní Hynka Čermáka, Jany Plodkovej, Jana NedbalaSáry Sandeva. (Cinemart SK)

kacka274

Roden výbornej, Kaiser s Lábusem fungují jako vždy… spousta známých jmen… ale příběh to nezachrání. Postavy se zjevují jako na orloji jedna za druhou, nevíme,proč se chovají tak, jak se chovají, co je k tomu vede (Kaiser v tramvaji), knězovo náhle prozření a škrtnutí předchozích 15 let - nepochopitelné, bez vysvětlení jeho pohnutek tehdy i teď, dějové linky některé výrazné a propracované, jiné se objevují a ztrácejí jaksi bez smyslu a zbytečně zalidňují děj postavami, o nichž nic nevíme a nemají pro příběh žádnou funkci… zbytečná agresivita: dvě pranice, děti v obchoďáku… paroháč, kterého vytočí politický přešlap, ale nevěru vlastní ženy přejde s velkorysým nadhledem… no, nic. Nečekejme kouzlo nebo snad vánoční atmosféru… pár vtipných scén to jistí, ale klidně by se mohly odehrávat kdykoli během roku s podobným efektem… slabé 3* ()

Monditrade

Opravdu moc povedené. Paní Pavlásková přesně ví co chtěla. Zejména je člověk rád, že zde vidí jen hezké herce. Žádné teplouše, cikány, černochy, genderově jiné slaboduché jedince a podobné sračky, které 0,05% obyvatel požaduje. Přesně jak je to i normálně v životě. Protože jak pan Plesl na konci filmu v kostele řekne.. Láska mezi mužem a ženou.... přesně.... alespoň trocha svobody v našem státě ještě zbyla.. kdy si režisér svobodně rozhoduje kdo a co bude hrát... jinak komedie je to fakt dobrá... po dlouhé době se člověk opravdu od srdce zasmál... a i viděl sál plný lidí... ()

w.w.

v porovnaní so SVK Šťastný nový rok bomba, inak začiatok dosť nuda, ale potom sa to slušne rozbehlo a pár krát som sa fakt dobre zasmial ()

Annaroz

Láska nebeská po česku... Zpočátku se mi to zdálo naprosto příšerný, ale po dvou hodinách si člověk asi zvykne a ty postavy si tak nějak i oblíbí (i když teda herecké výkony za moc nestály). Samozřejmě vše je od začátku předvítalné, místy trapně ulítlé, občas totálně nelogické a občas i vtipné. Ale pokud člověk nic moc nečeká, akorát předvánoční oddechovku, tak se to vidět v pohodě dá. ()

charles3

K porevoluční tvorbě Pavláskové mám mnohé výhrady. Ke svému stále nepřekonanému debutu Čas sluhů se podle mě dokázala přiblížit pouze Fotografem (a částečně snad svým druhým filmem Corpus delicti). Její nový film by zřejmě dokázal s podobným výsledkem (obsazení, kamera, střih, výsledný tvar a nakonec i divácký ohlas) natočit kdokoliv jiný. Jindy typickou Chlumeckého hudbu jsem zde prakticky nezaznamenal. Film samotný mi spíše než Lásku nebeskou připomněl předchozí tuzemské (shodou okolností oba "brněnské") mozaikovité počiny: loňské Přání Ježíškovi a o dekádu starší televizní Definici lásky. Oproti prvnímu jsem ovšem ocenil původní scénář a oproti druhému filmový tvar a luxusní herecké obsazení. Dostat do jednoho filmu (a téměř i do jedné scény) Rodena, Bohdalovou, Kaisera s Lábusem a k tomu francouzskou hvězdu Pierra Richarda pokládám za téměř husarský kousek. 70 %, ale za Roztržitého a ministryni zaokrouhluji nahoru. A určitě to chci vidět ještě víckrát. Editováno: Viděno znovu, půlden poté, co jsem si neúmyslně pustil Pierrovu přesně o 50 let (!!!) starší komedii Život plný malérů a zážitek z jeho camea byl dokonalý. Po opakovaném (dnes už asi trojím) zhlédnutí mi ovšem začalo vadit pár nedostatků: dialogy jsou místy jakoby improvizované, ale přitom možná natočené hned na první dobrou, a pak (pro Moraváka) podivná jízda Kříže s Bohdalovou taxíkem, kdy cestou od Národního divadla k letišti jedou střídavě obydlenou čtvrtí, lesem, znovu obydlenou čtvrtí, znovu lesem... ()

turandot

Otřesný zážitek. Spousta plochých postav v moři plytkých dějových linek (některé dokonce úplně bez zápletky), hloupé dialogy plné vaty a nenápaditý, přisprostlý "humor", při kterém se svíjíte trapností v sedačce. Celou dobu jsem přemýšlela, co si asi Pavlásková myslí o ženách a jak moc jimi musí pohrdat. Jinak si totiž neumím vysvětlit tu plejádu odpudivých ženských postav. Co žena, to karikatura sestavená z nejhorších stereotypů. Je to absurdní a donebevolající, protože pokud jsou cílovou skupinou filmu ženy (vzhledem k žánru romantická / rodinná / komedie je to víc než pravděpodobné) a tohle je pokus o vánoční blockbuster (takhle ambice je očividná), musí si Pavlásková myslet, že se její divačky s některou z postav ochotně identifikují. Uf. Abych byla spravedlivá, ani mužské postavy z toho nevychází moc dobře. Jedná se o ubohé uzlíčky mindráků v područí semetrik, fúrií a hloupých naivek. Nejpodivnější je asi zobrazení nejmladší generace, se kterou autorka asi nikdy nepřišla do přímého kontaktu. Film naprosto předčil moje nejhorší očekávání. Neumím si představit, že jeho vývoji a tvorbě věnovalo tolik lidí svůj čas a peníze. ()

Slepejsek

Poněkud krkolomná mozaika hodně-přehodně vzdorující uvěření, že tohle všechno se stihlo v jediný - a ještě k tomu Štědrý - den. Občas to zavání křečí (kterou nezaplaší ani herecké hvězdy - Bohdalová, Roden), občas podivuhodnou ohebností postav a jejich příběhů (linie s Čermákem a Plodkovou, doktorem Polívkou či Pleslem ala knězem...). Vánoce jsou na to všechno naroubovány tak trochu jako pěst na oko i s ďáblem pokušitelem v podání Oldřicha Kaisera... ()

hanca.uh

Čekala jsem, že to bude mnohem větší chujovina, takže jsem byla docela mile překvapena, že mě film bavil, nenudil a potěšil. No ano, bylo tam pár nedosaditelných chvil v chování některých hrdinů příběhů, ale jinak za mě dobré a příjemné kino - jako dovyplnění času ve vánočním volnu:-) ()

Tomiczekk

Nakonec jsem to zvednul o jednu hvězdičku. Na české poměry to nakonec nebylo zlé. Obsazení, humor, vánoční atmosféra, občasná nostalgie apod. ()

JB001

Na základě zdejších komentářů jsem dlouho neměl odvahu si ten film pustit. Nakonec jsem to v rámci předadventního času v rámci pátečního večera na Netflixu pustil a půjdu tady proti proudu. Mně se to líbilo. Český pokus o Lásku nebeskou nevyzněl pro mne vůbec špatně. Uteklo to rychle a dokonce jsem se i zasmál. V poslední době nadprůměrná česká christmas commedy ()

KuceraJohny

Ono to mohlo být vlastně fajn.... ale ono to vlastně bylo i celkem fajn. Co čekat od vánočního filmu než pohádkové konce. Je fakt, že někdy to bylo až přehnané a já musel kroutit hlavou. Vánoční příběh je vlastně taková česká Láska nebeská, akorát je problém, že půlka herců mě baví, zatímco druhá půlka jsou otřesní. Nejhorší je, však když je tu postava, kterou mám rád, ale její děj skončí úplně stupidně a to se bohužel stává často. Je to hrozně těžký hodnotit, protože fakt nechci být zlej a potenciál tu byl, ale jak říkám půlka filmu ideál druhá hrůza. To nám dává průměrné hodnocení 3 hvězdičky. Největším problémem je podle mě menší možnost ve výběru herců. Česko není amerika ani anglie a když potřebujete někoho obsadit je to zkrátka o něco těžší. Moje vánoční klasika to nebude, ale šlo to. ()

quokam

No, hm. I komedie potrebuje uveritelne charaktery a situace, pokud se nejedna o parodii nebo satiru. K tomu zase potrebuje intrligenci, kde neni inteligence, neni satira. A ani toho kyce film neunese neomezene mnozstvi, byt je to komedie. Kdyz uz se pribeh rozvrhne do nekolika linek, mely by se ty linky nekde setkat a nerozpliznout se v prazdnote. Strasidelny scenar (ok 1 povedena hlaska), priserna rezie, no a herci, co hraji, jak je rezie vede. Tvurci by mely byt schopni alespon hlidat prirozeny tok casu, nebo snad chci tak moc? 2/10. ()

Lailath odpad!

Ak sa chcete počas Vianoc mučiť, určite siahnite po tomto príbehu. Možno, že si privodíte aj nočné mory, ako ja. Za prvé, také množstvo nesympatických ľudí pokope som už dávno nevidela. A navyše ešte aj bez hereckého talentu... Česť výnimkám - pani Bohdalová. Za druhé, film nemá ani len malú štipku vianočnej atmosféry. Je to jedna veľká, bezduchá prázdnota... Chaotické, nelogické, nezaujímavé, otravné, plytké... Človeka, ktorý mal na starosti kasting, by som v momente vyhodila. Takže odporúčam zďaleka sa vyhnúť tejto ,,vianočnej,, trapošine. ()

Lucka07

Z českých vánočních filmů z poslední doby je tento pro mě nejkoukatelnější. Díky Kaiserovi a Lábusovi jsem se i od srdce opravdu zasmála. Lásku nebeskou jsem zatím neviděla, tak nemám s čím srovnávat.  Film se mi prostě líbil a hotovo 😁. ()

ghoston

scénář je opět klasická slabina českého filmu, jo je to fakt těžký napsat pěkný scénář, naklonujte někdo prosím Zdeňka Svěráka, alespoň 10x. ()