Jeden deň v živote troch žien z rôznych generácií, ktoré sa navzájom nepoznajú. Ich cesty sa v kritických momentoch stretávajú v čase, keď mesto postihla tajomná katastrofická udalosť a výbuchy. Hana je čerstvá vdova, ktorá odmieta smútiť, a navyše práve dostala výpoveď. Keď sa pokazí jej štvornohý spoločník, robotický pes Arlo po jej zosnulom manželovi, vydá sa do obchodného centra nechať ho opraviť. Na svojej ceste stretne mladé dievča. Je to Tereza, ktorá utiekla z nevydarených osláv vlastných narodenín a pred svojou príliš starostlivou mamou. Ta by za každú cenu chcela, aby Tereza bola šťastná a perfektná. Čo ona jednoducho nie je. Obchodné centrum zasiahne silný výbuch. Tereza sa dá na útek a na požiarnom schodisku nájde opusteného chlapca. Je to David, syn Silvie. Silvia pochybuje, či je dobrá matka, či celý jej život dáva zmysel a v návale paniky zanechala Davida v detskom kútiku. Tajomné explózie začínajú silnieť, zúfalá Silvia musí nájsť svojho syna, rebelujúca Tereza sa smiať so svojimi rodičmi a Hana prijať svoj zármutok. Rastúca panika a krízová situácia môžu hrdinkám paradoxne pomôcť vyrovnať sa so svojimi životmi. (ASFK)

rigby

Pokus o psychologické drama s pozadím sci-fi, na české poměry docela nevídané téma. Bohužel jeho vyznění je z mého pohledu hodně nejednoznačné, nebo spíše nicneříkající. Vlastně se to táhne až do konce a divák se stejně nic nedozví. Ani výborné herecké výkony a obsazení na tom nic nezmění. ()

Grázl83

Úplně o ničem, závěr žádný, děj minimální, moc nechápu smysl celého filmu. Proč má jedna postava robotickeho psa? Ale alespoň to nebylo tak dlouhé a docela to uteklo. ()

Dawe2

Škoda, je to nedotažené, s otevřeným koncem. Ale herecky dobré (Medvecká výborná) a vizuál pěkný. Rád bych šel s hodnocením výš, ale nejde to, je to na půlce cesty. Buď něco přidat na vysvětlenou nebo totéž ubrat a bylo by to lepší. Velká škoda, přesto bych doporučil, je zajímavé to vidět. ()

Kozlowski8

Tři na sobě nezávislé příběhy tří žen na pozadí blížící se apokalypsy. Působivá atmosféra, působivá hudba a solidní herecké výkony. Jinak ale zbytečné dílo, které prošlo kolem mě, aniž by do mne alespoň lehce drclo a vyvolalo ve mne nějaké emoce či impulz k zamyšlení. 40 %. ()

Awer

Tenhle film má dva úžasné body: citát na začátku ("trockismus s lidskou tváří") a závěrečné titulky (aneb když se někdo opravdu zamyslí nad něčím, co 99 % filmů minimálně z části vnímá jako nutné zlo). Mezi těmito body se rozprostírá trochu poetické, trochu katastrofické, trochu komické, místy vědomé, místy nevědomé odhánění a hledání jedné lidské bytosti dalšími (v duchu onoho citátu). Zkrátka takový pocitový film. A můj pocit je jednoznačně: na začátku a na konci hustý, mezi tím trochu. Prostě trochu ()

KyoroChan

Dávám 4* za krásný vizuál a herecké výkony. Škoda toho otevřeného konce.. A škoda, že si tam ten chlupatý robot víc nezahrál.. ()

michalix

hrozně rád bych dal dal 5 hvězd, ale něco k tomu chybělo. Zahrané moc hezky, napětí taky v pohodě, ale prostě něco pořád chybí a 4 hvězdy u českého filmu jen tak nedávám. Ale jinak doporučuji, i když ne každému se to bude líbit, není to na oddech, ale na zamyšlení se. A Táňa Medvecká je super, děkuji. ()

alienable

Velký překvapení. Přilákala mě Kaňoková a nadchla Medvecká. Citlivá lyrická podívaná, ještě navíc v exteriérech mojí oblíbený Bočanově diplomatický čtvrti. Jde vlastně o fragmenty vztahovejch dramat, který se v určitý okamžiky protnou, ať už jen letmo nebo velmi významně. A to všechno proto, že se NĚCO děje. Upřímně - poznali bysme apokalypsu, kdyby přišla? Kdo čet Den trifidů, rozhodně nepůjde čumět do purpurovejch (zelenejch) světel. Nicméně jsem nadšená z tak netuctový a atmosférou vtahující věci. ()

Korpy22

Cristina Grosan je očividně umělkyně. Efekty a vizuál filmu jsou neskutečně a na české prostředí velmi nezvyklé. Bohužel však pro ni zřejmě nebyl dost důležitý scénář, který dle mého měřítka není nosný a nedává smysl. Přestože herecký výkon, kamera a vizuál je skvělý, film je bohužel o ničem. ()

Berserkr1111

Neurazí ani nenadchne. Stejně jako film Finch to je bez poenty. To mi nevadí. Co mi tam chybí? Pomalost mi taky nevadí, ale nic ji nevyvažuje. Třeba hutnější atmosféra, zajímavější dialogy, humor. Ani jedno tam není. Nevím, co dál napsat. Není to špatný, ani dobrý. ()

Hanka_M

Ve filmu je zajímavá atmosféra a díky Medvecké a Kaňokové je film koukatelný. Scénář ovšem diváka nevtáhne tak hluboko, jak by možná tvůrci chtěli a bohužel druhý den už vám film v paměti nic neříká. Rozhodně se jedná o dobrý nápad a technicky působí film velmi suverénně. ()

RathuVSoak

Protože už jsem se dostal do bodu, kdy si vůbec nepamatuji, že jsem některý film viděl i hodnotil, rozhodl jsem se přidávat i krátké shrnutí dojmů právě sem, aby se především moje chátrající paměť měla o co opřít. Tak tedy...Kataklyzma v Běžných selháních vnímám jako alegorii na rozpadající se svět (nejen) hlavních hrdinek procházejících těžkou životní etapou. Futuristický nádech, hudba i povětšinou slušné efekty povedeně vytváří chladnou, tíživou atmosféru, která za mě reflektuje neklid postav a zároveň nabízí příhodné prostředí pro vyprávění jinak vcelku prostých (avšak neméně závažných) příběhů.Celkový dojem ovšem kazí mdlé herecké výkony, jejichž emoce nedosahovaly zdaleka takové hloubky, jako je celkové vyznění filmu, nepůsobily na mě autenticky a je jich velká škoda. Mohlo by to být i za čtyři*. ()