Jeden deň v živote troch žien z rôznych generácií, ktoré sa navzájom nepoznajú. Ich cesty sa v kritických momentoch stretávajú v čase, keď mesto postihla tajomná katastrofická udalosť a výbuchy. Hana je čerstvá vdova, ktorá odmieta smútiť, a navyše práve dostala výpoveď. Keď sa pokazí jej štvornohý spoločník, robotický pes Arlo po jej zosnulom manželovi, vydá sa do obchodného centra nechať ho opraviť. Na svojej ceste stretne mladé dievča. Je to Tereza, ktorá utiekla z nevydarených osláv vlastných narodenín a pred svojou príliš starostlivou mamou. Ta by za každú cenu chcela, aby Tereza bola šťastná a perfektná. Čo ona jednoducho nie je. Obchodné centrum zasiahne silný výbuch. Tereza sa dá na útek a na požiarnom schodisku nájde opusteného chlapca. Je to David, syn Silvie. Silvia pochybuje, či je dobrá matka, či celý jej život dáva zmysel a v návale paniky zanechala Davida v detskom kútiku. Tajomné explózie začínajú silnieť, zúfalá Silvia musí nájsť svojho syna, rebelujúca Tereza sa smiať so svojimi rodičmi a Hana prijať svoj zármutok. Rastúca panika a krízová situácia môžu hrdinkám paradoxne pomôcť vyrovnať sa so svojimi životmi. (ASFK)

mira007

České/maďarské katastrofické sci-fi o třech ženách, které se náhodně potkají v den, kdy má být zničená země. Taková velmi levná varianta Drtivého dopadu (1998) akorát v uměleckopsychologickém obalu, aby to mohlo uspět na festivalech. Budiž k dobru, že to vypadá po technické stránce profesionálněji a uvěřitelněji než poslední české sci-fi Spící město (2021) , ale jinak mne to minulo. ()

Fifer

Nemůžu tomu přijmout na kloub. Není to špatné, není to nezáměrně komické. Jen mě to trochu nudilo. A vlastně mě ta témata, která film nadhazoval, nepřišla až tak úžasná. Nevím, tu hloubku jsem tam nenalezl. Nechce se mi ten film nějak vyloženě hejtit. Ale jak tu všichni vychvalují scénář, tak nevím. ()

Olík

Je pro mne docela překvapením, když si pročítám zdejší komentáře, relativní přijetí bizarní apokalypsy jako jednoho ze stěžejních sloupů tohoto mysteriózního dramatu. Jednotlivé mikropříběhy doté doby navzájem se neznajících žen, proč ne. Především díky za zde skvělou Taťánu Medveckou. Ale zasazení příběhu do doby robotických psů a samotnou katastrofu mi hlava jaksi nezvala. Bylo to nezvyklé, bylo to odvážné a asi šlo o ten kontrast, ale kombinace melancholického vztahového dramatu a divákům neobjasněné sci-fi události…..přišlo mi to až naivně hloupé. ()

Dave Lister

Velmi originální psychologické sci-fi drama natočila rumunská režisérka Cristina Grosan, v mezinárodní koprodukci, podle scénáře mladé Kláry Vlasákové (Lynč). Skvělý výkon předvedla Tatiana Medvecká v roli Hany a mladá herečka Nora Klimešová v roli Terezy. Film jako jsou Běžná selhání v našich končinách běžně nevidíte a také jen tak neuvidíte. Podmanivá atmosféra, trochu jiné Prahy, než ji známe a skvělá hypnotická hudba. Snímek mi hodně připomínal Válku světů od Spielberga, ale bez krvelačných mimozemšťanů a také Perfect Sense díky svému gradujícímu a znepokojivému finále. 321... ()

Trixinka

Celková pointa mě minula, film se táhne a vlastně nic neřekne. Kladně hodnotím pouze skvělé obsazení a velice dobré herecké výkony, a taktéž "psího herce". ()

kukkik

Atmosféra a tak dále epes rádos, o tom žádná. Co mi na tomhle filmu ale velice vadí je, že jako celek působí jako několik rozdělaných solidních scénářů, se kterými si ale dál nikdo nevěděl rady a tak je tak nějak slepil dohromady, provázal setkáními jednotlivých hrdinů a na pozadí přichlípl apokalypsu v kulisách Česka, respektive Prahy (mimochodem toto téma, které bych viděl opravdu moc rád více rozpracované v podobě celovečerního filmu). S hodnocením váhám, jelikož je třeba uznat, že něco takového se v české tvorbě opravdu moc často nevidí.. na druhou stranu a objektivně řečeno v zahraničí jsou podobné snímky celkem běžnou záležitostí nezávislé tvorby a v porovnání s například německými nebo polskými snímky na podobné téma působí Běžná selhání pořád jaksi méněcenně. 3/5 ()

Psycho.R

Silně podhodnocený film, který má co nabídnout. Na místní průměr se vykašlete a přečtěte si pár recenzí od profesionálních kritiků. Na poli dramatu je to čistých 70%. Odstup od postav je tu znát, ovšem ne tak chladně, jako v severských filmech a hlavní charaktery jsou promyšlené. Největší pochvalu zaslouží vždy výborná Táňa Medvecká, která zvládá svoji roli stárnoucí ženy, která ztratila smysl života, výborně. Tři příběhy, které se letmo protnou, aby nám následně mohlo být ukázáno, že normální všednodenní starosti jsou nicotné. Dalších 10% dávám za závěrečnou scénu. Doufal jsem, že bude film zakončen něčím, co jeho smysl prohloubí a to mi bylo dopřáno. ()

1Vojta1

Atmosféra, jako z jiného světa. Naprosto skvěle zakomponované sci-fi prvky do velice solidního vztahového dramatu. Všechny tři hlavní protagonistky jsou více než dobře zahrané a na zbytek castu si také nejde stěžovat. Člověk pak už klidně přehlédne i těch pár zaškobrtnutí ve scénáři. ()

Detektiv-2

Moc rád bych dal vyšší hodnocení, ale prostě to nejde. Ten námět je lukrativní, originální a na české poměry nevídaný. Bohužel děj a postavy jsou zcela povrchní a ploché. Chybí tomu hloubka a propojení. Naopak herecké trio je zajímavé a  škoda, že nebyla využita chemie, která vypadala  slibně. Celkově však počin hodnotím pozitivně a za shlédnutí určitě stojí. Závěrem ocením pěknou a originální vizualizaci a hudbu. ()

Alden_Larson

Skvělý film, zdaleka ne perfektní, ale opravdu mě nadchnul. Příbehy všech tří žen byly velmi působivé, jejich postavy jsou krásně rozvinuté a všechny herečky byly velmi dobré. Konec příběhu mě trochu zmátl, ale třeba až se na film podívám podruhé, tak ho úplně pochopím. Všiml jsem si několika motivů, napříkald oslavy, dávání dárků, růžová barva a další, určitě by se dalo polemizovat co přesně tím autorky filmu myslely. Z toho co se mi moc nelíbilo bych jmenoval střih a zvuk. V některých scénách byl střih takový zvláštní, některé zvukové efekty mi přišly špatně zakomponované do prostředí. Vizuální efekty byly velmi dobré, prezentace celkově byla výborná, i když si myslím, že si film v několika scénách mohl odpustit ruční kameru. Hudba, i když jí bylo málo, byla taky skvělá. 8/10 ()

blondboss

Strašne úmorný film. Tri štvrtiny filmu pozeráme osudy hlavných hrdiniek, ktoré sú ako vystrihnuté z nejakého zlého propagačného materiálu neziskovky na podporu duševného zdravia, aby sme sa potom v záverečnej štvrtine dostali k samotnej "katastrofe", ktorú už hádam ani horšie nešlo zrežírovať. Nuda v Brne, resp. tentokrát v samotnej Prahe. Od takejto žánrovky som určite očakával hlbšie prepracovanie postáv aj samotnej dejovej linky, nakoľko tu sa až trestuhodne zahodil scenáristický potenciál. 45 % ()

tsatsiki

Nuda nuda nuda.Hlavní dětská herečka vypadá jak tranvestita, hlavně v těch šatech, kdyby neměla prsa, tak bych nepoznal, co je za pohlaví.Rostislav Novák teda šíleně ztloustl a vypadal jak zhulený hipík. HERECKÉ VÝKONY PRŮMĚRNÉ A NUDNÉ, STEJNĚ JAKO CELÝ FILM.JEDNU * DÁVÁM ZA KOŤÁTKA A NÁPAD S ŽIVELNOU KATASTROFOU.ZA MĚ 2* A 30%. ()

Prubner

Tak nejdřív pozitiva: natočeno je to hezky, zahráno vesměs taky a je to krátké. Ale po zhlédnutí filmu si kladu otázku: co tím chtěl básník říct ? Jako že nás kvůli našemu necitlivému chování k přírodě v budoucnu čeká katastrofa, tváří v tvář které se musíme stmelit ? Možná. Každopádně mě příběh (dá se tomu vůbec tak říkat ?) nijak nezaujal, je to další film určený pro festivalové poroty, které bezpochyby ocení lesbický motiv (dokonce dvojnásobný - pochvala před nastoupenou jednotkou tvůrce nemine) a takové ty "obecně platné lidské otázky" a bla bla bla. Jenže co je mi to platné, když mi to jako obyčejnému divákovi nic nedalo a celý film mi připadá tak nějak o hovnu ? ()

cinemafil

Tři motivy  , které se navzájem propletou.  Na pozadí planetární poruchy způsobující elektrické výboje, poruchy  sítě, požáry, nečekané exploze . Trochu připomíná motiv Melancholie L. von Triera.  Závěrem dochází k sebepoznání  konečně projevům citů. Celý film je veden leitmotivem  absence citových projevů a jejich zoufalé potřebě. Kamera reportážní, většina detaily. Scénář má spád. Herecké výkony  zejména neherců - dětí  jsou překvapením snímku.  3* ()

Ondrew

Obrovske filmove prekvapenie. Běžná selhání je snimka postavena na pomerne jednoduchej premise (pricom pravy vyznam pochopime az v zavere), ktora v celkovom dramatickom kontexte funguje vyborne. Medzi absolutnu spicku patri najma vyborna mysteriozna atmosfera, spolu s podmanivym audiovizualnym spracovanim. Z daneho hladiska je film porovnatelny s mnohou zahranicnou produkciou, nakolko vtieravy pocit pocas sledovania, ze "nieco nie je cely cas v poriadku", mi pripomenul viacere mysteriozne diela znamych tvorcov. V kazdom pripade je snimka niecim, co v nasich zemepisnych sirkach rozhodne nebyva pravidlom. I vdaka tomu mi neostava nic ine, len vrelo odporucat. 75%. ()