Dej filmu sa odohráva v pohraničnom meste Cvikov. Dvaja bratranci, ktorých si zahrali Kryštof Hádek a Robin Ferro, odmala snívajú o tom, že sa pôjdu pozrieť na závody Formule 1. Keď jeden z nich vyhrá vstupenky na Grand Prix, odštartujú dobrodružnú cestu... (Magic Box)

TommmyT

Co je to za blbost?!? A proč tam na sebe všichni stále křičí? Scénář a vše ostatní je hrozné, nedá se na to koukat. Jediné pozitivum je Kozub, kdyby ten tam nehrál, tak se to nedá ani dokoukat. Vše ostatní je nezáživné, nudné a o ničem. A mimochodem Bottas ve Španělsku nikdy nevyhrál a formule a tým co tam byl když Ferro nasazoval kolo při pit stopu nejsou reálné v F1. ()

motyka52

Takové hezké pásmo humorných scének a pitoreskních figurek, které ale dohromady moc nedrží a někdy jsou úplně zbytečné (viz Dyková). Jako kdyby to vlastně o ničem nebylo, což u Prušinovského překvapí. Škoda, ale průser to není. ()

flyer.nick

Taková docela fajn letní roadmovie, ale kult jako z jiných Prušinovského děl z toho určitě nebude. Kozub je takový český Dwayne Johnson, ať hraje co hraje pořád hraje to samé, akorát proti Johnsonovi hraje debila. Chtělo by to míň piškvoření a víc nějaké přirozenosti. To i Ferro hrál blba a piškvořil se, ale člověk mu to i uvěřil. ()

vinducha

Sbírka nahodile poskládaných scének . A stejně jako v Bábovkách , ta 2. dějová linie , zde okolo Jindry a poldy Holečka  je daleko zábavnější než ta nosná hlavní , škoda , moc se to nepovedlo. Ale 1 velké pozitivum v tomhle díle vidím , z Taťány nám roste 2. paní Janžurová , její komediální talent by měli tvůrci rozvíjet a opečovávat , ta holka prostě válí. ()

ssarka

strašně jsem se bála, že to mám brát jako drama, což by byla zase česká tragedie....v půlce jsem pochopila, že je to opravdu komedie a dost jsem si konec užila...takže na Prušinovského dobré...hlavně potěšila výborná Tatiana - nee bonbony :) - a dokonce po dlouhéééééé době super rolička pro už všudeotravného Donutila ()

TondaCer

Očekávání jsem měl, i kvůli zdejším recenzím, hodně nízké. Každopádně takhle jsme se dlouho nenasmál. Jasně, není to nic složitého, ale je to prostě sranda. Herci skvělý, obvykle mám trochu problém se Štěpánem Kozubem, ale tahle role mu fakt sedla. Je to jednoduchá, nekorektní komedie a na nic víc si to nehraje. Postavy jsou trefné a scény vypointované. Nemám si na co stěžovat. 80% ()

Sa.sa

Super film plný šílených scén i děje... Holt je zde vidět rukopis Prušinovského a to je dobře... Rád jsem se podíval a pobavil ()

A.MacGyver

Klasika. 80% času filmu nuda, klišé a předvídatelné scény. Zbytek celkem zábava. Hádek si tak trochu zopakoval Kobru a Kozub hraje vlastně sám sebe. ()

Hombre8

Stran obsahu je to sice pitomost, ale milá. Potrhlá, veselá oddechovka, suprově zahraná. téměř všichni aktéři sympoši a Hádek, Kozub i Dyková si to evidentně užívali. Cyril jako drsný mafoš překvapil. Vlastně mne nenapadá, která komedie by byla v roce 2022 lepší. Takže komedie roku a ještě k tomu autorská. No není to nejčistší, ale vzhledem k závazku, že autorské filmy maj automaticky hvězdu navíc... ()

Kaleidoskop

Již delší dobu si myslím, že kdyby Jan Prušinovský točil filmy v anglii, měl by s nimi mnohem větší úspěch. V jeho dílech totiz spatřuji takový ten suchý anglický humor, který znám z děl skupiny Monthy Python a který mě upřímě řečeno nikdy nebavil. I přesto, když tuto jeho novinku uváděla ČT, jsem se rozhodl dát mu šanci. V prvé řadě jsem nepochopil, proč bylo zvolené toto obsazení hlavních postav. Hádek je za mě v pohodě, to je zkušený herec, ale nechápu, proč se Prušinovský rozhodl angažovat Kozuba, který každou svou komediální roli pojímá jako šílenou plejádu toho nejlevnějšího humoru na úrovni amatérského divadla. Kozubovi za mě mnohem více sluší vážnější role, kdy ze sebe nedělá idiota anebo nevypráví levné vtípky z Alíka v nějaké talkshow. Vedle nich tu potom sekunduje ve vedlejší roli i Kozubův kolega a kamarád Robin Ferro. To je za mě zase nedoceněný herec, který ale každou svou roli ztvárňuje tak uťáple a nesebejistě, že prostě nemá šanci nikdy dosáhnout na hlavní roli. Samotný příběh je pak zvláštní shodou bizarních náhod, které nakonec vedou k naprosto šílené pointě. Technické zpracování je naopak na jedničku, oceňuji pěknou práci s barvami i kamerou. Stará scénáristická poučka říká, že náhodu klademe postavě do cesty ve chvíli, kdy ji chceme cestu zkomplikovat. A to jednoduše proto, že v opačném případě to většinou dopadá dost pitomě. Prušinovský tady používá oba dva případy, což u mě vede k tomu, že to nemohu hodnotit jinak než průměr... ()

mehmed

Další český zaručený mustr na "úspěšnou" crazy veselohru k popukání: zas a znovu šišlající a pitvořící se Kozub, pár zajebistych rádoby Poláků, pár sprostých slov, blbí policajti a příběh, který by scénárista stihl vyplodit během návštěvy velké strany... Ale že to bude zrovna Prušinovský, mě docela překvapuje. Díky Hádkovi a především metamorfóze Dykové v postavu, kdy si dlouho říkáte, je to nebo není Tatiana se to ukoukat dá. Někdy v pondělí v devět večer v televizi nebo na streamu, ale v kině??? Kdysi si pamatuji na francouzské trhlé komedie typu Bažanti jdou do boje, později pak německé Dva nosáče a třeba i Troškovi Slunce, seno... Optikou dneška to byly taky kokotiny, ale nějak to fungovalo.  Dnes tyhle "tygroviny" moc ne... A co se Kozuba týče, mám toho kluka rád, má talent a moc se těším, až mu někdo konečně nabídne nějakou charakterní roli. Ani Spolu se nepočítá, protože i tam zůstává ve své škatulce mentála, ale na druhou stranu,  pokud ho to baví a baví to dost jeho fanoušků budiž. Hvězda už každopádně je. Viděno na předpremiéře, kde celé řadě fanynek svítila očka a hihňaly se sotva se Šťépa objevil na plátně a ani ještě neotevřel pusu. ()

Rapappa

Velké zklamání. V hercích to není, ti byli dobří až výborní, Hádek a Dyková. Jen to prostě jako film nefunguje. V kině bylo generační spektrum a nezdálo se mi, že by film nějak rezonoval. Škoda. ()