Traja kamaráti, Mireček (Matouš Ruml), Vilém (Janek Gregor) a Dužan (Duy Anh Tran), si privyrábajú pestovaním a predajom kvalitnej trávy. Až raz dostanú ponuku, ktorá sa neodmieta: predať kompletnú úrodu za jednu noc. Avšak keď uzavrú obchod s nebezpečným Bulharom (Predrag Bjelac) a jeho pravou rukou (Karel Dobrý), zisťujú, že im niekto ako naschvál vykradol skleník. Majú iba pár hodín na to, aby zachránili nielen kšeft roku, ale aj svoje malíčky. Dvaja policajti zo starej školy (Martin Hofmann a Leoš Noha) boli suspendovaní. Prvý z nich sa správa ako psychopat a druhý je totálne vyhorený, takže keď prídu so žiadosťou o návrat k polícii, sú svojimi nadriadenými rázne odmietnutí. Aby získali naspať svoju prácu a česť, rozhodnú sa na vlastnú päsť pátrať po kufríku plnom vzácneho materiálu a rozhodne pri tom neberú žiadne ohľady. André (Marek Lambora) je rocker, ale má problém. Podpísal zmluvu, v ktorej sa zaväzuje k natočeniu troch popových albumov pre teenagerov. André sa na verejnosti tvári ako suverénna hviezda, ale vnútri sa ide zblázniť. Celý svoj byt, auto aj slávu by vymenil za jednu naozajstnú rockerskú noc. A presne to sa mu splní, keď si na letisku omylom vezme cudzí kufor. (CinemArt SK)

HorrFi

Další z řady českých slabých komedií posledních let, nicméně tahla se aspon dala v pohodě dokoukat ikdyž jsem se moc nezasmál a škoda, že Adam Hobzík nedokázal využít ten potenciál.. ()

wader

Při sledování v kině jsem byl šťastný, protože se v českých luzích a hájích občas přeci jen podaří nějaké té originální látce prorazit na povrch. Orignální na přístup k natáčení na české poměry. Stojí za vidění jako večerní oddechovka, která vás může mile překvapit, když od ní nic nečekáte. ()

Johnny.ARN

Taka dobrá česká Ričiovka. Správne postrihná, správne napísaná, bez hluchých momentov, s dvoma debilmi a ich životmi. Je fajn že nová režisérska škola sa nobojí a netočia sto krát prevarený príbeh. Chýbala tu len anglánska drsnosť a údernejšie hlášky. Inak neni čo vytknúť. 3 z 5 ()

Mrkvič

Ubal, zmiz a zapomeň. Celkem jsem se i přes ta hodnocení těšil na žánrovku s velmi lákavým obsazením. Moc si ale nevybavuji, že bych se vůbec nad něčím ve filmu alespoň usmál. Což je u komedie hodně moc smutné. Takže trocha příběhu a trochu zajímavého pokoukání na některé oblíbené ksichty. Celkem ztráta času. ()

Master19

Je vidět snaha hrát to na jistotu. Ověřený styl vyprávění, mnohokrát úspěšně použitá zápletka, herci taky časem prověření a... nefunguje to. Nevěřil jsem tomu a nebavilo mě to. Dvě hvězdy za pár hlášek a noční Prahu. ()

Autogram

Rýchly, chaotický a hlavne zbytočný film. Ale vznikol v dobe, kedy nikto nič normálne nenatáčal, tak vzniklo aspoň toto ako ukážka koronovej doby a mladých netalentovaných tvorcov, ktorí skôr napodobňujú ako tvoria. ()

jefff

Horko těžko za tři, ale s odřenýma ušima. A je to škoda. Snaha byla, ale úplně to nefunguje. Zejména scénář je takový všelijaký a nenabízí mnoho zajímavých postav a především pak dialogů, které jsou toporné. Herecky je to dobře obsazené, ale takový Hofmann, Noha nebo Dobrý mohli dostat šťavnatější scény. Ruml chudák od poloviny zase nemá vůbec co hrát, postava se nevyvíjí a ve finále vyznívá úplně do ztracena. ()

Soweek

Jako fanoušek ritchiovek jsem si nemohl český pokus o napodobení žánru ujít, i když jsem věděl, že to pravděpodobně bude průser jako Brno. Překvapivě si ale Hobzik jde vlastní cestou a dovede žánr celkem úctyhodně přizpůsobit pražskému Žižkovu. V kombinace s občasným solidním humorem to je vlastně v rámci novodobé české kinematografie slušný kousek a opět náznak, že Češi nepotřebují jen stupidní Slunečnou a romantické komedie s Langmajerem. ()

herr_carter

Zcela omylem zapnuto večer v televizi a musím říct, že solidní oddychovka a místy vážně dobrá sranda. Překvapil mě Janek Gregor v hlavní roli, pořád jsem si říkal, odkud já toho kluka znám a pak jsem zjistil, že ze seriálu Pustina. Hodně šikovný, ne moc známý herec, který se do role hajzlíka a prodejce gandži náramně hodí - už jenom tím vzezřením a celkově svým chováním. Solidní komedie.................moje hodnocení = 6 z 10. ()

klukluka

V souvislosti s tímhle filmem mě napadá takovej příměr. Chcete se dobře vokopnout. Dostanete typ na sekáč, kde jsou hromady hader vysoký jak panelák. Celý je komplet prolezete a zjistíte, že jste si z nich odložily dvoje slušný trencle. Milión postav, milión dějových linek a odboček, řemeslně výborně zmáknutý, ve výsledku ale děsná zívačka. ()

Hanys_

Docela zírám. Prý česká ričiovka. Za mě teda šílená patlanina s nesympatickým duem a béčkovou zápletkou. Vrchol všeho telefonáty Mirečka s matkou. ()

juliekrocova

Ten film sice zmíní rasismus, ale vlastně to použije jen jako záminku pro to, aby jedna z postav mohla říkat rasistické narážky. Problémem je, že lidi, co na tohle přišli do kina, se nejvíc smáli právě těm rasistickým "vtipům". ()

Disease

Jasně že Guy Ritchie z toho smrdí na sto honů, ale v rámci české kinematografie hodně vydařené. Hlavně vcelku konzistentní scénář a parádní dialogy, takže lze odpustit, že filmařsky to není úplně stopro. Martin Hofman a Leoš Noha jsou třešničkou na dortu. ()

Renfield

Má to automobilovou honičku, dokonce i honičku na invalidním vozíku a hlavně pohled z kufru auta. Vše, snad až na ten pohled, samozřejmě v rámci možností českého rozpočtu. Adam Hobzik slavná jména ale nekopíruje, spíše na ně ve vhodnou chvíli odkáže, takže nechybí ani poutavý střih, fajn záběry kamery a využití hudby. Škoda jen malého prostoru pro Bulhara, Rudu a Václava... i když nenasazená boticka (jasně botička) to částečně napraví. Hlášky jsou fajn, ale dialogy celkově by zasloužily více promyslet. Každopádně vidět v zemi neromantických nekomedií něco originálního, je prostě radost. 60% ()

mira007

Dva dealeři trávy a jejich největší kšeft jedné noci, který zkrachuje byl celkem sympatický pokus o svižnou jízdu českým podsvětím, ale díky absolutní absenci jakéhokoliv vtipu, permanentní trapnosti a nedotaženosti scén a také mojí averzi vůči glorifikování a normalizaci užívání trávy hodně slabý film, ikdyž se snažil a technicky a obsazením vůbec ne marný. ()

Sunny.69

V rámci toho, co se v česku tvoří za filmy, je tohle rozhodně jasná pětihvězdičkovka. Pokud to srovnám s jakýmkoli českým filmem (nedokumentárním či nezaloženým na skutečných událostech a postavách), tak je tenhle převyšuje naprosto ve všem. Kamera je skvělá a nelowcost televizní, herci to trapně nepřehrávaj, dialogy nejsou mimo, není zde hluchý místo. Nečekala bych, že se povede natočit českej film ve stylu G. Ritchieho, kterej bude mít spád, vtipné dialogy a postavy... A hlavně, hlavně ten soundtrack! Skvělá hudba, která filmem provází. Velikej BIG UP českýmu filmu! ()

Jaroslaf

Jedním slovem: Nerealistické. Tipoval jsem rok vzniku tak 10 let dozadu. Líbil se mi hate na žižkov a Matouš Ruml, který by si zasloužil hrát v lepších filmech, než v jakých se objevuje. Zápletka jak z amerického filmu, v praze a dokonce i na žižkově nefunkční. Šarlota je taková strašná neatraktivní omalovánka, že se mi za ní chtělo ubrat jednu hvězdu. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)