V Neapoli 80. let mladý Fabietto (Filippo Scotti) žije láskou k fotbalu. Potom přijde rodinná tragédie, která ho navede na nejistou, ale slibnou dráhu filmaře. (Netflix)

janesX

Musím uznať, že aj keby mohla väčšia časť filmu niektorých divákov nudiť (napríklad aj mňa), je to natočené tak prirodzene, že osobne som si veľa krát takmer myslel, že tí ľudia vo filme nie sú žiadni herci, ale žijúce autentické bytosti, ktoré sníma kamera niekedy a niekde v osemdesiatich rokoch (mal by to byť teda rok 1984). Takto zohratá harmónia hercov s dobrou réžiou zapôsobila aj na mňa, aj keď to nie je práve typický film pre mňa. Dávam čisté štyri. ()

LBsmoke odpad!

špatný patos, s Mládím nejhorší Sorrentinův film .. (a kamera kterou si tu lidi tak užívali je průměrná a na to že je od tohoto režiséra tak je mizerná) ()

nonick1

Další Sorrentinův majstrštyk, tentokrát civilnější a méně okázalý, než jeho předchozí díla, avšak o to více poetický a pohlcující. ()

theSaint

Inspirované Fellinim, jde to znát. Sorrentino umí, ne že ne, vím co z toho chtěl mít.. ale.. za mě to zůstalo někde na půli cesty. Škoda, mohla to být La Fantastica. ()

Galahad

Roztříštěné a mnoha ohledech nedotažené a nedomrlé. Film mě sice bavil od začátku do konce, nicméně za mě je to nejslabší film Paola Sorrentina, který jsem zatím viděl, Jinými slovy scénář * režie ****1/2. ()

Rockerman

Ani tentokrát Sorrentino nezklamal. Opět nás zavádí do svého fantaskního světa bez nosného děje, plného tragikomických postav, typického italského humoru i smutku. V pozadí je zase Maradona, krásná teta Patrizia a "neviditelná" Daniela, která přece jen z toho záchodu vyleze. Top scéna: Zasvěcení Fabietta do dospělého života u staré baronky. ()

Maximilianus

Trochu iný Sorrentino, ale stále dokázal priniesť zaujímavý príbeh o živote, dospievaní a Taliansku. Veľmi mam rad v jeho filmoch hravosť a ľahkosť,  s akou prezentuje život. V tomto filme bohužiaľ neboli také pôsobivé obrazy a ani hudobné čísla, no aj napriek tomu ma potešil a zabavil, aj keď prvá,  menej vážna polovica sa mi páčila viac, ale taky je život. 7,4/10 ()

DD

Příjemný coming of age, na Sorrentina vyloženě minimalistický. Je to tak 3-4, ale italské femme fatale milfky automaticky znamenají zaokrouhlení nahoru. :) ()

SAINTS

Božia ruka je film o dospievaní,ktorý vychádza zo spomienok talianskeho režisera Paolo Sorrentina.S prvkami nostalgie sa tužobne pozerá na posledné roky svojej mladosti strávene v Neapole v polovici 80.rokov.Božia ruka je občas zábavna a občas smutná a vždy srdečná.Nie je prekvapujuce,že metody a štýl rozprávania filmu evokuju Felliniho(Amarcord)Film je pôvabná a miestami dojimavá pripomienka toho,čo znamená byť mladý v 80.rokoch.Treba však aj povedať.že tento film má daleko od najlepších filmov P.Sorrentina. ()