Film roka

• Česko Film roku (viac)

Penélope Cruz sa predstaví ako slávna a excentrická režisérka, ktorá dostala úlohu nakrútiť zaručene najlepší film všetkých čias. Má neobmedzený rozpočet a veľké umelecké ambície, avšak tou najväčšou výzvou pre ňu bude skrotiť dvoch hercov v hlavných úlohách. Antonio Banderas ako slávna, egocentrická filmová hviezda a Oscar Martinez ako prehnane umelecký charakterový herec sa totiž navzájom nemôžu vystáť. Všetci traja spolu tvoria filmovú zostavu snov s veľkým talentom a ešte väčším egom. Dokážu však spolu vydržať až do poslednej klapky bez toho, aby sa navzájom pozabíjali? Ak ste si mysleli, že filmári a filmové hviezdy sú neznesiteľné primadony, Film roka vám túto predstavu nevyvráti. Penélope Cruz, Antonio Banderas a Oscar Martínez si v tejto hravej a jemne bizarnej komédii strieľajú sami zo seba, zo svojich kolegov aj z celého filmové sveta. (Bontonfilm SK)

Molir

V nejlepší tradici podivných kousků co občas vyjdou za Španělska (zde mix s Argentinou) a potěší na duši i na mozku. Ústřední trojúhelník šlape naprosto dokonale, z plátna vyloženě sálá jak si ten film všichni užívají (a Penélope sálá už tak nějak z principu ;) ), dialogy jedou jak po másle, naprosto skvěle dotažený minimalistický vizuál, často se spoustou negativního prostoru, a občas zajímavé hrátky se zvukem. A celou dobu má člověk takový ten možná trochu přiblblý blažený úsměv na tváři, protože si to skvěle užívá. P.S. není to ani drama, ani komedie, je to prostě svoje ()

Hollohlaway

Abstraktní satira na kouzlo pohyblivých obrázků, bohužel s plno podivně prázdnými scénami.Většina filmu je minimalisticky jen s několika postavami. Penelope vypadá parádně, oba pánové jsou kouzelní, ve svých šablonách hereckých protipólů jsou skutečně k sežrání. Některé vtipy jsou sice cáklé, ale dobré, ničení cen například. Ale dost se to vleče, absurdní je to místy trochu nepochopitelně, nehrát v tom tato sestava, tak je z toho typicky evropské hlubokomyslné zmatení. ()

borec999

Film roka asi nie, ale rozhodne zaujímavá satira skúmajúca tenkú hranicu medzi tým, kedy sú filmoví tvorcovia geniálni umelci nebojaci sa využiť aj nekonvenčné metódy a kedy len totálni čudáci. A že je tá čiara niekedy veľmi tenká... Inak samozrejme nie je Film roka záležitosť pre každého- 110 minút o tom ako režisérka s 2 hercami natáčajú film z dejového hľadiska neponúkne veľa a dosť komerčných divákov bažiacich po jednoduchej oddychovke bude sklamaných. Fanúšikovia kinematografie a cinefily by si však mali prísť na svoje. Herci hrajú, to, že hrajú, výborne a bavilo ma sledovať ako jednotlivé scény vedeli zahrať rôznymi spôsobmi s malými, no i tak citeľnými rozdielmi, pobavili ma aj občasné bizarné a vtipné momenty či nekonvenčné spôsoby režisérky Loly (kameň,bozkávacie scény,filmové ceny). Penelope Cruz inak snáď ani nestarne a vyzerá na svoj vek stále výborne a i Antoniovi Banderasovi by málokto tipol 60-ku na krku. Mimo ich vzhľad samozrejme treba aj spomenúť že obaja zahrali svoje úlohy s absolútnym prehľadom... Za mňa osobne celkovo teda pochvala a nadpriemerný film. No chápem, že pre väčšinu divákov to bude len nudný film "o ničom"... 75% ()

Torimmer

Jen si to odškrtává ze žánru suché satiry, kde jsou všichni nepříjemnými karikaturami, základní body. Nechce to být bůhvíco, ale zase trošku toho bůhvíco by neuškodilo, protože tady ho moc není. Ale herci jsou v pohodě a některé scény jsou dialog-otevírající. V rozjezdu to zaujme, ale pořád čekáš kdy se to pořádně vyhrotí, a ono se prostě nic pořádného neděje a celé to tak nějak prošumí. ()

Strandmon

Ačkoli je Film roku naplněný přímo perfektními hereckými výkony, film roku se bohužel nekoná. Chybí mu trochu té větší bizarnosti a momentů překvapení (výjimky se najdou). Satira na filmový průmysl sice funguje dobře a člověk si rozhodně ze snímku něco odnese, ale zejména ve druhé polovině film ztrácí dech a to vlivem stále se opakujících scén (postavy se nijak nevyvíjí). A tak i přesto, že stopáž zde není nijak strašně přepálená, máte prostě pocit, že se Film roku táhne. Škoda, že se tvůrci nerozhodli si trochu ulítnout, jelikož si myslím, že takhle to polovina širšího publika dostatečně neocení, každopádně Penélope Cruz jsem tu svéráznou podivínku věřil neskutečně. ()

Renfield

V moderním minimalistickém interiéru, bez hudby, za to s velmi dobrým zvukem se odehrává... no, čtení scénáře. Všudypřítomný chlad je v kontrastu s jiskřením mezi trojicí a napětím mezi dvojicí herců, které režisérka svými metodami ještě zintenzivňuje. Potřeba by k tomu vlastně nebyl ani šutr nad hlavou, který je použit v jedné z nejlepších komediálních scén, bohatě stačí získané ceny. Je to trefné, dialogově bezchybné, od všech třech famózně zahrané a má to gradaci k finále, které vlastně nakonec sedí velmi dobře. 75% ()

aLPaC

Musím dát plný počet, protože tak dobrou satiru na filmový průmysl jsem dlouho neviděl. Humor je svérázný a nejspíš nesedne každému, mě ale sedl jako prdel na hrnec. Když k tomu připočtu excelentní herecké výkony ústředního tria, tak o čem je tu kurva vůbec řeč? ()

Vesecký

Film zajímavý a poutavý, jen tím závěrem to Španělé poněkud pokazili, nevím, co jím chtěli říci, božská Penelopé, António - to jsou pro mne hvězdy první velikosti, zdaleka překonávající jakoukoliv hvězdu Hollywoodu, zvlášť pokud hrají ve španělském filmu. A ovšem i argentinský herec Martinez, který vytvořil nezapomenutelnou roli ve filmu Vážený občan (ostatněš, ty role jsou si v něčem podobné). ()

theSaint

Když je film o umění sám uměním. Neskutečně jsem se bavil a nejvetší zásluhu na tom má Antonio, který válí na 150% a číší z něho to, jak si to užívá. Vše je perfektní. Vyvážené. Trefné. Nic podobného jsem ještě neviděl a člověk tu jedinečnost docení až při zpětném pohledu, když se film rozleží. Zajdu ještě jednou a to opravdu nedělám často. Typicky španělská krása. ()

hazaba

No nevím, asi jsem tupý, komercionalizovaný filmový fanoušek, ale pro mě to žádný zázrak nebyl. Jedná se o víceméně konverzační cvičení s někdy absurdními dialogy a chováním. ()

BOURQUE

Paródia s prvkami satiry o pozadí natáčaní („najlepšieho“) filmu („ever“). Jej najväčším problémom je, že len miestami dokáže chytiť diváka, prípadne jej zakrivené zrkadlo pre jednotlivé „prvky“ filmu (producer, režisér, herci, atď.) funguje len občas. (2-3 lepšie vydarené scény bohužiaľ v tomto konkrétnom prípade nedokážu vyzdvihnúť film na trochu vyššiu úroveň.) Dynamika filmu je až príliš pomalá. Nešťastná udalosť, ktorá vedie k záverečnému vyvrcholeniu, nie je poriadne vypracovaná. Nehovoriac o záveru. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Rathalos

Film roka aspon pre mna urcite nebude filmom roka,plusom su herci,kedze je to dobre zahrane,hlavne pohlad na Penelope Cruz je velmi prijemny,dalsim pozitivom su niektore vydarene pasaze,ale to je tak asi vsetko,to ostatne je len nudne kecanie...:-) ()

Torgal

Satira na “veľkých umelcov” a ich prebujelé egá, avšak na môj vkus stále príliš umelecká na to, aby som si ju dokázal úplne užiť. Filmu navyše v druhej polovici tak trochu spadne reťaz a už len pripravuje pôdu pre záverečný zvrat, ktorý tej streľbe do vlastných radov nasadí korunu. Zahrané je to každopádne bravúrne, len nečakajte otvorene vtipné situácie, na to je tento film stále príliš posh. 6+/10 ()

11. ročník Cine Argentino právě startuje

11. ročník Cine Argentino právě startuje

14.10.2022

Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s pražským kinem Lucerna organizuje letos již 11. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino. Uskuteční se ve dnech 14. - 18. října v… (viac)