Nag0

Beriem a cením si tento pokus o satirické zachytenie dnešnej (americkej) spoločnosti, ale prečo toľko eskapád vedúcich k absurdnosti? Keď už tak, prečo radšej nevytvoriť absolútne paralelnú realitu a odviazať sa na plnej čiare, ako byť oklieštený kúskami solídnej prognózy reakcie na obdobný prípad. Ja osobne by som skôr preferoval menej absurdity, keďže spoločnosť sama o sebe ponúka kopec námetov na satiru, čo by mohlo síce priniesť oveľa desivejšie posolstvo, ale o to lepší filmový a reflexiu podnecujúci zážitok. ()

poppy75

dokonale...a som mierne sokovana,ze takyto film uzrel svetlo sveta v dnesnej dobe a dokonca na netflixe...tento film by mal povinne vidiet kazdy...vymakane do detailov,zachytene uplne vsetky neduhy nasej sucasnosti...a krasne sa zvysuje rychlost deja i sialenosti kazdou minutou,rovnako ako sa kometa priblizuje k zemi...zaverecna capriova veta pri poslednej veceri bola bolestna vycitka..jediny paradox vidim,ze prave di caprio dostal tuto ulohu-ved je to len pseudoekoaktivista,ktory nam kaze ale sam si prevaza rit v sukromnych lietadlach a na jachtach...ja neviem,ci si ludia dostatocne neuvedomuju,ze toto nebola komedia-toto bol,az na tu kometu-dokument...a mnohi sa smiali pripadne pohorsovali vlastne sami nad sebou... ()

michal.vlc

Film, který velmi dobře popisuje současný stav světa, kdy lidé bezhlavě lajkují rádoby celebrity, hltají články Blesku o jejich životě, ale neřeší podstatné věci. Výborná satira na lidi typu Trump, Klaus, AB a další, kteří jedou pouze marketing a neřeší problémy. Ústřední dvojice Leonardo a Jennifer je výborná. ()

PORTER44

To byla slatanina ,sice jsem se párkrát zasmál ale jinak nuda,ohlásí konec světa a mají z toho prdel,nevím ale M.Streep to vůbec nesedlo připadalo mi to trapný ty její hlášky,a ten miliardář s tím mobilem ten byl jak robot bez mozku,myslím že by to mohlo klidně být i doopravdy kdyby k tomu došlo, vytěžit z toho co přiletí co nejvíc ať se stane co chce. ()

mapollam

Nejako mi McKayova réžia sedí. A akokoľvek chcem byť kritický, všetko na tomto filme milujem. Už generácie konšpirátorov sa vysmievajú z vedy. A je jedno, či film nastavuje zrkadlo im, alebo mne. Společnĕ se prochechtáme doprdele, obávam sa. ()

emde

Geniálne. Takto presne funguje v tomto konzumnom svete, hlavne na začiatku stupidita 90% ľudstva! Ľudia majú IQ boty. Jonah Hill už dávno nebol v takej forme. Samozrejme celý kasting je zásah do čierneho. ()

Cinex_studio

Tak to asi pardón za tohle hodnocení, ale 75%? Cože? Když jsem uviděl obsazení, říkal jsem si, že to nemůže bejt horší než moje průměrný očekávání a ono je to reálně horší asi 100x, než jsem si myslel. Všechny recenze typu "krásné zrcadlo společnosti.." atd. mi přijdou úplně mimo, protože na společnost jde poukázat řekl bych úplně jinou cestou, než absolutně bizarním pokusem o satirickou komedii, která mě bavila asi prvních 5 minut. Je to přesně ten typ komedie, které by se z velké části smáli třeba v Havl. Brodě, protože tomuhle se nedá smát, respektive hlavně v druhé polovině filmu, když máte průměrné či vyšší IQ. Nedokážu asi nějak ocenit jakejkoli pokus o ukázání společnosti a sraček, do kterých se dostává, protože ten film je sám o sobě tou sračkou, na kterou v mnoha ohledech ukazuje. Jednu hvězdu dávám za naprosto skvělou kameru, protože DOP ví přesně co dělá a možná za pár dobrejch vtipů v prvních 20ti minutách. Nebejt první části filmu, nebojím se dát "odpad", protože to je fakt strašný. Věřím, že se najde právě dost těch, kterým se to líbit bude, ale bych zabíjel dvě hodiny života sledováním bizarního scénáře, kdy mě film vyloženě sere, tak to asi už nepotřebuju. Navrch nechápu ono obsazení, protože když pominu peníze, kolik za to kdo musel dostat, tak bych se fakt styděl v tomhle hrát. A celkové procentuální hodnocení, asi hodně smutných 15%, kde beru v potaz to, kdo ve filmu hraje a jaké očekávání film měl. Už ne, prosím.. ()

Lukas.Hutter

Čekal jsem nejdřív výchovu Netflixu k současnému neomarxismu a dostal jsem skvěle zrežírovanou společenskou satiru a komentář. Ano, koukali jsme na sebe s ostatním osazenstvem našeho domácího kina hodněkrát dost překvapeně a nevěřícně jsme kroutili hlavou, ale po závěrečné potitulkovce jsme se shodli na tom, že je to super film... ()

zamukooo

Skvělá satira na lidi, kteří věří různým nesmyslům. I kdyby některé věci byly potvrzeny 99 % vědců, někdo si stejně najde to 1 % s opačným názorem a vydává to za důkaz. Např. odpůrci očkování, flatearthers, popírači klimatické krize, někdo dokonce tvrdí, že covid je výmysl. Dále se tu řeší politici - populisti, kteří začnou řešit podstatné problémy jen tehdy, když se jim to zrovna hodí do předvolební kampaně. Ovšem nevidím nic divného na tom, že si lidi radši na netu pustí nějaké bulvární deníky nebo zábavná videa než ekologické katastrofy, války atd. To zrovna mi přijde pochopitelné, že potom, co člověk přijde utahaný z práce a zařídí milion dalších věcí, se radši chce u TV/internetu spíš bavit než spadnout do ještě větší deprese. To bych lidem nevyčítala. Celkově dobré, ač za mě zbytečně dlouhé a zkrátila bych to klidně o hodinu. ()

Enthlon

Jeden z tých lepších filmov od Netflixu. Užil som si celých 140 minút. Presne takýto satirický humor, aký bol v tomto filme mám rád. Natočené to je fakt skvelo a napísané asi ešte lepšie. Čo sa týka hereckých výkonov, tak DiCaprio ako A.I.L.F. (po zhliadnutí filmu pochopíte) je tradične skvelý. Jennifer Lawrence (aj keď ju veľmi nemusím) je v tomto filme vynikajúca, najmä scény kde je spolu s Jonah Hillom sú naprosto skvelé. Meryl Streep ako prezidentka tiež super, celkovo všetci herci podávajú skvelé výkony. Rozhodne odporúčam. ()

DiDu

Nee, fascinovaně jsem koukala až do konce, ale to bylo asi tak vše, překvapilo mě, že to scénář nakonec nechal dopadnout na zem a vyhladit lidstvo. Zřejmá parodie k tomu celou dobu směřovala a bylo by to ok, kdyby z celého počinu nesálala environmentální propaganda s vážnými momenty, které tento žánr rozbíjely. Málo a navíc dementních postav v celoplanetárním dramatu vedlo u mě k jednoznačným pochybnostem o smyslu vzniku tohoto filmu. Tak nějak bych čekala, že na celé zeměkouli se najde víc jak dva lidi, kteří ten průser budou chápat. Prostě se mi to nelíbilo, ani jsem se nepobavila a ani nepoučila. A sledovat Streep a Blanchett 2 hodiny je přímo utrpení. ()

AlesD

Zajímavě zpracovaná myšlenka že pro zbohatnutí již zbohatlých lidí či ve prospěch státu budeme ignorovat vážné problémy na které vědci v tomto případě astronomové poukazují mohou mít fatální následky. ()

Diaganá

Je to trošku nereálné, komedie. Asi by to takhle nedopadlo. I když v čase, kdy stále lidé věří astrologii, výkladu karet, numerologii, homeopatii, ale i náboženství - víru v Boha. Všechno, co lidi klame, neexistuje. A pokud lidé stále věří tomuto, mohou uvěřit i, že ta kometa neexistuje a že se budou chovat takto, tzn. že nebou věřit vědcům. Astronomie a střet Země s kometou je úžasné téma. A kde hraje Caprio, tam je to záruka zajímavého filmu. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD