Chrustyn

Neskutečně zábavná satira, která tu nebyla snad od Dr. Divnovlásky. Vtipná kritika současné společnosti, médií a novodobých technologií s jedním z nejhvězdnějších obsazení v dějinách filmu. Film ve výsledku trpí jen na nevyvážené tempo a přepálenou stopáž, ale takovou dávku vtipu, vzteku, odporu a možná i strachu, jen tak nenajdete. ()

Marze

Satiricky popis soucasneho lidstva uzivajiciho si na horske draze do pekla, ztrativse z dohledu pravdu. Pocet divaku asi Netflix potesil.Film chytil ton nekde mezi komedii a dramatem. ()

marhoul

Vánoční bonbónek. Alegorií všehomíra, jako dárků pod stromečkem, roztomilý plivanec do ksichtu všem, co nepotřebují, nechtějí vidět a neuvidí, i kdyby se jim "kometa" zakousla do prdele až po mozek. Nečekaná vzpruha pro racio, tož Hlavu vzhůru!, a ten 2022 mějte na jedničku! ()

heyda

Novoroční netflixácká hitovka. No nevím. Myslím, že si Adam McKay vzal strašně velké sousto a za celých 145 minut ho nedokázal rozkousat. Na jednu stranu vybral úžasné herce, kteří se fakt snaží, několikrát mě uhrančil fantastickým kamerovým záběrem nebo pobavil nějakou narážkou na současný svět, ale těch paralel, rejpanců, odkazů na konspirace, tupost lidí, moci sociálních sítí, miliardářů tam bylo tolik, až mi z toho vznikl guláš, ze kterého jsem měl místy rozporuplné pocity. Neříkám, že je to tragédie, ale takový Greenland mě bavil mnohem víc. Ale chápu, že tady se hledělo jinam... 60% (PS: vadil mi střih) ()

mcb

Zatímco jiný film o konci světa Melancholie byl psychologické drama, Adam McKay pohlíží na stejné téma optikou komediální satiry, která vtipnými, mrazivými a hypoteticky přesnými scénami odkrývá společnost, jež skončila už dávno před dopadem asteroidu na Zemi. Skvělé obsazení. ()

rollman1

Nepříjemně pravdivé a děsivé. Věřím, že přesně takhle by to mohlo vypadat. Skvělá, satiricka trefa, kterou doplňuje výborný herecký ansámbl. ()

VášaVF

Musím uznat, že DiCaprio (nebo jeho agent) si umí vybrat film. Trochu mě překvapilo, že po spolupráci s takovými režiséry jako jsou Scorsese, Luhrmann, Iñárritu nebo Tarantino mě spolupráce DiCaprio a McKay překvapila, protože jsem tohoto režiséra měl spojeného spíše s ujetými filmy jako jsou Zprávař nebo Bratři z donucení. Každopádně již od začátku filmu tento příběh nenudil a díky skvělému hereckému obsazení bylo na co koukat a oněch 145 minut uteklo velmi rychle a příjemně. McKay dokázal najít rovnováhu mezi politikou, businessem, medii, nevyhnutelnou přírodní katastrofou, lidskými vztahy a hlavně lidskou hloupostí. Tento snímek si rozhodně zaslouží Vaši pozornost a od Netflixu to byl určitě skvělý vánoční dárek. ()

Flego

Film vyzlieka všetkých ľudí donaha, presne ako podivná doba, v ktorej žijeme a ktorá sa zapíše do histórie ľudstva ako festival hlúposti, ignorantstva a nepoučiteľnosti. Nanajvýš aktuálny film, ktorý reflektuje na súčasné časy (nejde o žiadnu dobu covidovú, ako by si možno niekto myslel) a svojou stavbou, myšlienkou a samotným záverom potešil moju dušu. Humor ide cez plač, atraktivita a modernosť filmových vyjadrovacích prostriedkov je obdivuhodná, prepracovanosť ústrednej myšlienky a herecké obsadenie je famózne. Don't Look Up patrí určite právom medzi tohtoročné filmové klenoty. ()

BMW12

Tak tohle se vůbec nepovedlo! Film mě nalákal svými hvězdnými jmény v hereckém obsazení, avšak scenáristicky je film naprostá katastrofa. Vůbec, ale vůbec mě to nezaujalo, nechápu, jak to mohlo být nominováno na Oscara. ()

rikitiki

Satira na politické poměry, manipulaci s davy, marketingovou politiku …. tváří v tvář katastrofě. Oceňuji snahu i nápad, uvítala bych drsnější provední a víc černého humoru. Ono asi přece jen těžko psát lehkým perem o věcech tak osudových. Covid a jeho vnímání částí veřejnosti dává autorům většinou za pravdu, že je těžké přesvědčit davy o něčem, co je přitom očividné. „Blahoslavení, kteří neviděli a uvěřili.“ Jenomže, častokrát ani vidět nestačí a lidé jsou schopni popírat to, co mají přímo před očima. S čímž vydatně přispívá zapojení různých šizuňků, kterým jde o vlastní prospěch – jak už to bývá u každé věci. SHRNUTÍ: Jak sexy p(r)odat apokalypsu v době sociálních sítí? ()

Ivoshek

Nápad neotřelý a slušně táhnul první třetinu filmu. Pak už ale čím dál víc místo bláznivé komedie přišla klasická moderní americká politická agitka a jejich vnitřní boje těch hodných s těmi zlými a čím dál víc nudy a trapnosti. Škoda. Kdyby to stáhli tak o 30 minut a nehráli to tak jasně na Rep-Dem linii, mohlo to využít potenciál mnohem líp. ()

hrona

Filmu příšerně ublížila délka. Neustále omílající se scény na téma ,,nezájem,, postupem ztratili šmrnc. A chvílemi se film extrémně táhne. Nic méně nápad, provedení i obsazení je dobré. Satira pojatá na USA velice slušné, i když bych přidal osobně špetku britského pohledu. Ale jinak proč ne, za jedno podívání to určitě stojí. ()

honajz

Mít to dvacet minut, proč ne? Ale dvě a půl hodiny? Téma je jasné, až moc, ale přece mediální hvězdy do sebe nebudou šít až tak moc, že? Vlastně to nejlepší přijde až po závěrečných titulcích ("Jsem poslední člověk na světě. Tak nezapomeňte lajkovat a sdílet.") Ale jinak ta rádoby parodie na ignorování jasných faktů ze strany politiků a médií jen pro vlastní úspěch ve volbách a pro ještě větší výdělky smrdí tím, abychom si nezadali, hlavně umírněně. Když to srovnám s Idiocracy, což celkově moc povedený film není, tak ten alespoň tu základní myšlenku postupného blbnutí lidstva dovedl do domyšlených absurdit. Ale tady mi to přišlo ucamrané, utahané, a hlavně nejmenovat. (Btw, nepochopil jsem, proč ta zrzka hodinu a něco ve filmu řešila, že jim generál prodal za dvacku občerstvení, které jinak bylo zdarma.) Ale abych nebyl jen negativní, triky ušly. ()

TheEvilTwin

Velmi povedený závěr roku 2021. Naprosto geniální satira na celý svět v posledních letech, která si plynule a nenásilně utahuje ze všech možných témat aniž by se musela na sílu snažit a současně s áčkovou sestavou herců (které není třeba zmiňovat) a sakra povedeným černým humorem i precizní a hravou kamerou tvoří dokupy fungující všehochuť, která se nebojí vzít si do huby témata od prezidentských voleb, antivax popíračů, chamtivosti, mulletů a zbohatlíků až zkrátka vlastně cokoliv, co je v dnešní době špatně. Film je jednoduše svůj a má velmi specifickou chuť, ale jakmile divák přistoupí na pravidla, bude nadšený z toho, kolik pocitů v něm dokáží tvůrci vyvolat. Hořkost a nasranost střídá úsměvy a zábavu, jen aby v dalším záběru zopakovala pocity předhozí, protože ačkoliv si zde režisér vybral trochu nereálná palčivá témata, bohužel rozhodně nemá daleko k pravdě, jak že by se to asi celé událo i v realitě. Na závěr roku filmová povinnost, i když bych řekl, že ne každý film plně pochopí a určitě není pro každého. Dokonalé jistě ne, ale zážitek za to stojí. ()

HellFire

Pěkné rýpnutí do dnešní společnosti (mnohdy až moc přesné; a ten konec světa bude spíš hodně protahovaný a bolestivý, na rozdíl od filmového zakončení), jakožto komedie se ale tvůrci vůbec netrefili do mého vkusu. Chování některých postav bylo podivné i vzhledem k tomu, že se jedná o satiru. DiCaprio je OK (i když jeho proměna z roztřeseného ratlíka na sebevědomého vědce je hodně rychlá), Lawrence hraje sama sebe a Streep přehrává až běda. Třešničkou na dortu je Hill, který se jakožto „Chieff of Staff“ chová jednoduše jako spratek. Při sledování jsem si vzpomněl na jiný komediální film utahující si z konce světa This is the end, který tuhle premisu využil mnohem lépe. ()

anderson

V minulom storočí - z pohľadu dnešnej mládeže je to už takpovediac pravek - sa Billy Wilder rozhodol zadaptovať značne "prefláknutú" divadelnú hru Bena Hechta. A nielen to. Prekopal jej pôdorys, napriek retrokulisám ju neuveriteľne zaktualizoval a ten povestný osteň satiry z nej trčí až dodnes a baví každého vnímavého a inteligentného percipienta. No a McCay, ktorého FÍZLOV mám naozaj rád sa pokúsil o čosi podobné. Navyše angažoval plejádu ostrieľaných hereckých hviezd a svoj film prešpikoval takmer všetkým čo dnešná politicky korektná doba - u nás kedysi prezývaná normalizáciou - dovoľuje. Priznám sa, že od spojenia DiCaprio a NETFLIX som žiaden satirický osteň či tepanie do "nešvárov" súčasnosti ani neočakával, ale aj tak ma výsledná nemastná - neslaná agitka svojou jalovosťou a bezzubým hryzkaním do statusu quo, značne prekvapila. Bohužiaľ kde nie je ani len snaha o akýsi spoločensko-sociálny komentár súčasnosti, tam sa ťažko vyskytne aj komediálna zložka. Na druhej strane, dočkali sme sa holého zadku Meryl Streep. Síce - ako sa vraví - "s křížkem po funuse", ale keď už nič iné... Holt je to pani hérečka... (31.12.2021) ()

Janek

Ok, nominace má sbírat hlavně Mark Rylance a jeho autistický miliardář, ten na sebe strhává veškerou pozornost, kdykoliv se objeví na plátně. Parádní závěr. Nejlepší americká satira od Divnovlásky? Dost možná film roku, už kvůli tématu. 80% ()

eraserhead666

"Můžu na tebe šáhnout respektujícím způsobem?" - ty vole, to musím začít používat. Místy docela prdel. Můj první film s Jennifer Lawrence. Jonah Hill je úžasný. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD