NeOn1702

Skvělá satira na vše, co se kolem děje. Film se dá jednoduše vztáhnout na každodenní život nás všech, pouze naše problémy žene do absolutního extrému. Film popisuje snad všechny negativní vlastnosti moderní společnosti. Herecké obsazení je skvělé, dialogy výborné s geniálním humorem. Ve filmu je pár hlušších míst, ale celkově parádní záležitost. ()

sarulefilm

Podle mě nejlepší film roku. Je neuvěřitelný, že někdo, kdo zatím nenatočil nic moc světoborného, najednou přijde s touhle peckou. I když je příběh zajímavý, napínavý a vtipný, tak to stojí na skvělých hereckých výkonech a bez těch hvězd by film asi nebyl tak dobrý. Máme tu velkou hereckou škálu od momentů potlačování emocí po nechání jim zcela volný průběh. Kromě toho film výborně satiricky reflektuje nějaké aspekty dnešní doby. Vlastně jsem se smála absurdním situacím, které nejsou tak absurdní. Má to skvělý spád a visela jsem na tom od začátku do konce. ()

karelkilian

Musím říci, že tady jsem po recenzích, které jsem si přečetl očekával hodně. Možná víc, než film mohl nabídnout. No, a když i Mirka Spáčilová hodnotila na ní až neobvykle kladně, věděl jsem, že tohle musíme vidět. Začnu obsazením, ze kterého mi asi nejvíc seděl Leonardo DiCaprio. Jak jsem tohoto cápka v dobách jeho mládí neměl rád, tak musím říci, že z něj vyrostl Pan Herec. A tady to opět potvrdil. Naopak Jennifer Lawrence mi příliš nesedla a ostatní herci působili vedle hlavního hrdiny spíše epizodně. Námět filmu je jasný - k Zemi se řítí kometa, která zničí vše živé. Americká prezidentka se ovšem po sdělení této informace rozhodně upřednostnit řešení politických záležitostí. Jako bych to už někdy někde viděl.... Asi nejvíce mě pobavilo, když média informovala, že „23 % lidí na kometu nevěří.“ No, zase - jako bych to už někdy někde viděl. I když jsem tušil, že to nemůže dopadnout dobře, někde v koutku duše jsem přesto doufal v opak. Hodně pobavil ředitel firmy vyrábějící mobilní telefony. Samotný závěr je pak maličko přitažený za vlasy, ale co - je to sci-fi, ne? Tak se to dalo zkousnout. Nebudu dělat hluboké analýzy, ale pro mne, jako pro technického redaktora, byl tento film hlavně o tom, jak lidstvo kašle na vědecké poznatky a dělá jen  to, co je pro něj aktuálně výhodné. Žije okamžikem, nikoli budoucností. Dělají to obyčejní lidé, zástupci velkých firem i politici. A film K zemi hleď tomu nastavil moc pěkné zrcadlo. Čtyři hvězdičky letí - na pět by to bylo asi jen tehdy, kdyby film naplnil má původní očekávání, což se tak úplně nestalo. ()

maryanuss

Dlho som nevedel popisat ako sa v poslednej dobe citim, tento film mi to nie len ze naplno ukazal ale hlavne ma podrzal v tom, ze chvalabohu nie som sam, kto ma rovnake myslienky, nazory a pohlad na skazenost tohto sveta. Davam 5* a dufam, ze aspon par ludi prebudi. ()

zekon

To jak pěkně ukazují jak je jůtrubefuckbůkinstáč lidstvo blbé je skvělé. Jak lidí kde kdo kdo na to má politicky nebo finančně taky fajn, nicméně ten ichtyl obal mě nevzal. A průser jsou neskutečně zbytečné hudební vložky. ()

Cigalone

Nakoniec všetka sláva pominie a jediná istota je v rodine. Teší ma, že Leonardo začal brať role, v ktorých zdieľa určité posolstvo (Revenant, Vlk z Wall Street). Škoda, že sa štábu nepodarilo presvedčiť viacero hviezdnych osobností, súc hrajúcich len malú vedľajšiu rolu, súc nesúcich nejaké väčšie posolstvo. Niektoré sekvencie miestami nápadne pripomínali Stopárovho sprievodcu, čo je však pochopiteľné vzhľadom na myšlienku, ktorú sa divákovi (čitateľovi) snažia diela odovzdať. Tento film sa vymyká bežnej katastrofickej dramaturgii začínajúcej idylickou rodinkou a končiacej klasickým komerčným happy endom pre amerického diváka známym z nespočetného množstva gýčovitých katastrofických, hoc aj úspešných, snímkov. Konečne film z americkej produkcie, ktorý nepotrebuje dva konce (jeden pre amerického a jeden pre ostatného diváka). Nie. Americká krása je v tomto prípade zastúpená nádherným koncom sveta v celej jeho plnoštíhlej kráse marketingu, klamstiev, rodinkárstva, zatemnenej mysle, konzumu, naivity, biznisu, technologického pokroku a všetkého zlého, čo toto ľudstvo predstavuje. Nie. Ľudstvo aj napriek jasnému odkazu prírody, Vesmíru, Zeme, a pre veriacich aj boha, a po vzhliadnutí tohto pandimenzionálneho umeleckého diela, bude naďalej žiť v nevedomosti. Ak nič po reálnom konci sveta neostane, tak tento snímok a Hledám přítele pro konec světa by mal. Nie. Nech sa tí po nás poučia, že ľudstvo môže priviesť k záhube len ľudstvo. ()

nudlis

Celkem vtipná ukázka idiocie spousty politiků a jejich přicmrdávačů, ale i spousty obyčejnejch lidí, co uvízli v sociálněsíťový bublině a když jim dav zavelí (a pomůže to před volbama), neveří ani tomu, že se zrovna pochcali. Výbornej je specielně teplajzník v podání Marka Rylance. ()

mmirri

No, mám opravdu ráda filmy, které mě vedou ke kráse a lásce. Ale i film, který předvede chaos, strach a hloupost musím uznat jako velice přínosný. Po jeho shlédnutí se mohu více bát kdečeho, třeba vlády nebo komety. Anebo si mohu své strachy, zmatky a hlouposti začít uvědomovat. Mohu brát svůj život do svých rukou, už nepředávat vládu strachu. Uvědomovat si, co vlastně chci, proč jednám, jak jednám a žít vědoměji, tvořivěji. A tohle dílo je fakt působivé, takže za 5. ()

Zlajdaa

Byla by to satira, parodie... jen kdyby to nebyla pravda, realita dnešní doby - Covid, válka, ekologická krize, vyberte si... Je to vlastně dost smutný film. ()

mol1111

Napsal bych, že mě to zklamalo, ale slyšel jsem hodnocení Odvážných palců, tak ani ne :) Je to zbytečně dlouhý (jako dneska buhvíproč všechno). Humoru minimum, vtipný mi vlastně přišly jenom scény Mindyho a Brie. A co se týče satiry, nejlíp to vystihuje: převážně neškodná… Film je taky kompletně USA-centrický, ostatní státy, nebo OSN, se tam sotva zmíní; přičemž tohle není jakkoli satirizováno, prostě USA=svět zjevně platí i pro autora. Ale abych jenom nehaněl, Jonah Hill jako prezidentin syn a poradce byl opravdu výbornej. ()

Bragi66

Dost dobrá a nápaditá komedie ukazující příklad amerického přístupu k řešení vekých problémů. Některé ty komentáře z asociálních sítí byly opravdu mrazivě autentické. Avšak říznost humoru se přece jen naměkčila "rodinností", politickou korektností a obavou před nekompromisním plivnutím na vlajku. Bohužel i konec sklouzl do nějakého episkopálního pochlebování, které měla pomoci odlehčit poslední neerotická nahatá scéna. Oni tam v té Use prostě málokdy umějí tu hlubokou tragikomiku. K tomu tématu "američtění" vřele doporučuji sérii dokumentů "Oliver Stone: Neznámé dějiny Spojených států" uvedenou také pod názvem "Americké století očima Olivera Stonea" (2012). ()

Pompeius

McKay umí fakt vtipně glosovat, má smysl pro absurdno a dokáže vystihnout a filmařsky popsat společenské trendy nebo chování určitých skupin lidí. Ale moc tlačí na pilu, takže mu z toho vždycky vyjde taková agitka se slabším závěrem nebo rovnou ztrácí tempo už v polovině filmu. Stejný případ jako Vice nebo Sázka na nejistotu. ()

Polux

6/10 | Po nabušených trailerech docela zklamání. Jak se ukázalo, tradičně v nich bylo to vůbec nejlepší, co ve filmu je a na poli dvou minut tahle rychlopalba jednoznačně fungovala. V dvou a půl hodinovém filmu už to taková paráda není, protože nic navíc, co dopředu z traileru nebylo známo, už tady není a v kombinaci s fakt pozvolným tempem se to místy dost táhne (obzvláště v druhé polovině, kde se dlouhé minuty jen čeká, až to konečně spadne). | Casting je skvělý a satira/parodie/odkazy na kdeco proudí na diváka po celou dobu filmu, ale mám prostě pocit, že McKay zůstal na půl cesty a soustředí se na příliš mnoho témat a díky tomu na žádné z nich nemá dost prostoru, aby je pořádně rozpracoval. S čímž souvisí i subjektivní pocit, že se mu až nepříjemně často "povede" minout terč (někdy těsně, někdy značně) a daná sekvence tak vyšumí do ztracena. Což zase souvisí s tím, že střih některých scén je tak nějak zvláštní (jako by skončily pár (desítek) vteřin před tím, než mělo dojít na jejich pointu). Rovněž je škoda, že zbytek světa je "vyřešen" asi minutovou scénou (EU, UN, NATO, ESA, Roskosmos, Čína, aj. jakoby ani neexistovali), přestože zde třímal nemalý potenciál i na poli mezinárodní (ne)spolupráce tak říkajíc "tnout do živého". | DiCaprio hraje svůj standard (takže skvěle), Lawrence je tak nějak ok (level uvěřitelnosti její postavy ovšem není úplně vysoko, vzhledem k tomu, jak opakovaně Streep z očí do očí a k tomu na veřejnosti fuckuje, aniž by s ní dotyčná na první dobrou vyrazila dveře), Blanchett je tady tak absolutní hot milf jako snad nikdy předtím, Hill nemá moc co hrát (ale jeho potitulkovka vcelku pobavila:-)), Streep je na tom, bohužel, jen o málo lépe, Rylance předvádí jen druhou, ještě mimóznější, iteraci Hallidaye z RPO a Chalamet je jen do počtu, aby se v závěru mohla jeho postava použít k jednomu účelu. | Vyhodit z filmu minimálně půl hodiny (ideálně ale ještě o pár minut více) vaty, chytl by film alespoň pořádné tempo a stejně tak hit/miss poměr by šel nahoru. Asi nejsem s McKayem naladěn na stejnou vlnu, protože ani The Big Short mě do kolen nijak extra neposlal a s Don´t Look Up to mám stejně. Tak zase příště. | PeZet ()

beny258

Geniální film, který naprosto trefným způsobem upozorňuje na způsob, jakým se lidstvo (ne)řeší blížící se problémy. Úplně nejlepší ale je, že kromě klimatické krize se dá děj napasovat i na krizi koronavirovou, ačkoliv scénář vznikl ještě před pandemií. ()

Xspy

Komedie a drama z rodu nejčernějších . Di Caprio ve své nejcivilnější roli a Meryl Streep v roli ultimátní prezidentky s kšiltovkou na hlavě .Absurdní eskapáda o tom , jak by dnes klidně mohl vypadat konec světa. V době , kdy všichni slepě nasloucháme sebevětším nesmyslům v médiích  , ale sobě navzájem nevěříme   ... ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD