Isuzu

Uf...myslela som si, že si spravím príjemný večer a dobre sa zasmejem. Zasmiala som sa pár krát, aj to tak cez slzy. Pretože toto nie je komédia, je to nepríjemne nastavené zrkadlo ľudskej povahe (aspoň tak, ako sa javí momentálne a ozaj by som chcela veriť, že to nie je až takto zlé...). Aj keď som predsa do poslednej chvíle dúfala (som optimistka), realita asi je ozaj taká (alebo veľmi podobná), ako ju stvárnil režisér. Len škoda, že ľudia, ktorí by si to mali pozrieť povinne, to aj tak pravdepodobne nepochopia... ()

Joachim36

Když jsem někde slyšel, že je to paralela na globální oteplování, tak jsem čekal holivůdskou agitku. O to více jsem byl pozitivně překvapenej, že film nešetří žádnou ze stran dnešní společenské debaty (nejen v USA). Nikomu nestraní a ze všech, ale naprosto ze všech si dělá legraci. Navíc je natočenej tak, že se dá vyložit různě (že by to bylo to co tak sere levičácké recenzenty?). Fakt bravo, že McKay natočil film, který neleje oleje do ohně, ale ten oheň svým satirickým humorem pomáhá hasit. A taky palec nahoru za konec, který jsem si přesně takhle už dlouho u tohoto žánru přál vidět a konečně mi to bylo dopřáno. Díky za tento film. ()

mh91

Čekal jsem od tohoto filmu hodně a dá se říct, že jsem toho dost dostal. Jedná se o americkou satiru na současné rozpoložení světa. Filmaři si postupně rýpnou do novinářů, sociálních sítí, fake news, tuposti jednotlivých lidí, nadvlády bohatých atd. Na filmu mám maličké výhrady se scénářem. Jednat film moc nezapojuje do řešení problému jiné státy než USA (s výjimkou pár krátkých odkazů). Nebo s postavou DiCapria dělá film až moc velkého idiota na to, že je doktor. Z hereckého ansámblu je asi nejlepší Jennifer Lawrence. Na předchozí podobně laděný režisérův film Sázka na nejistotu to bohužel nemá (pochopitelně). Ale ji tak se jedná o zdařilou satiru, která určitě neurazí. 75% ()

Motyuek

Preskocim povidani o trefne satire soucasne spolecnosti, protoze o tom tu uz psalo doslova stovky lidi. Film je uzasny i ve spouste jinych veci. Napriklad s vysokou pravdepodobnosti zamerne netypicke role pro zname a typove zaskatulkovane herce. Pozivacna Cate Blanchet, zfetovany Chalamet, uplne blba Meryl Streep, Jennifer Lawrence jako geek v sukni a na zaver slizky a manipulativni zaporny Jonah Hill. A funguje to. Naprosta parada. ()

Oxiduji

Nač psát, co už bylo napsáno v jiných recenzích. Skvělý film, parádní herci...Jenn úchvatná. Prostě za pět a bez keců... ()

Dechman

Veľmi dobre spravený film! Aktuálny, pravdivý a navyše skvelé herecké výkony...Nemá chybu! Radšej pozrite viackrát než ho radšej nepochopíte... ()

Vlkopec

Dr. Divnoláska pro 21. století říznutý Armagedonem, Vrtěti psem a Mars útočí. Měl jsem docela velká očekávání a k mému překvapení nebyla vůbec zklamána. Někomu na tom asi vadí, že v tom filmu chybí něco pozitivního, konstruktivního, ale jak se říká v Nejisté sezóně ve spojení "pozitivní konstruktivní satira je něco něřešitelnýho". Moc mě pobavil komentář jethrotulla: "Povazujem nadsencov tohto filmu na 3-nasobne zaockovanych a vidim ze vakcina zabera." ()

Tarsan

Výborně představený pohled na nejspíš velmi reálný chod velkého světa politiky a businessu. Nechápu, proč bylo nutné chudinku Kate tak dehonestovat tou příšernou ofinou. Nebo je to jen představa autorů, jak vypadá typická americká doktorandka? OMG! ()

Sashmen13

Předně chci říct, že je mi jedno co si kdo (pokud vůbec) dosadí místo komety. Globální oteplování? Migranti? Dekadence západní společnosti? Že nemůžu zase najít ovladač od televize? asi máte představu... To je každého politika a rozhodnutí, na to kašlu. jako vtipná komedie typu Idiocracy je to tak na tři hvězdy, ale co to pro mě vytáhlo na 5 jsou charactery a překvapivě velmi lidský a upřímný konec okolo stolu při poslední večeři s ostatními. A to je vše. ()

Chicharron

Vcelku drsná satira amerického establishmentu, která se určitě nebude líbit zejména lidem s rudou kšiltovkou, podaná jako film 2012 naruby. DiCapria nijak zvlášť nezbožňuju, nevěřím mu některé jeho akční role, ale tady mu role "nesmělého profesora" sedla jak prtel na nočník. Ve filmu je tuna více či méně otevřených narážek, každopádně jde o překvapení roku. Myslel jsem si, že stará rašple Streepová je už out, ale ve filmu skóruje od chvíle kdy se objeví na scéně až po naprostý konec :) ()

Pritok

Strasne debilny film. najhorsie je, keby k takej prirodnej katastrofe malo prist, tak to tak asi fakt vyzera (tj 23 percent ani neveri, ze daka kometa je a tak :D :D) ()

Radous04

Přitažené za vlasy a díky tomu to předpokládám měla být ta komedie, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc mi to připadá spíš smutné, kam až jsme se dokázali dostat. Ono to zas až tak daleko od dnešní reality nebude... Trefný komentář J*A*S*M. ()

OLAFtrueLOVE

Humor mi nesedl na 100 % spíše tak na 50. Celkově mi přijde, že film velmi dobře ukazuje, v jakých sračkách žijeme, jen právě extrémní humor to posouvá lehce nad absurdum, což je možná i cílem, ale já bych prostě raději zůstal v mírnějších vlnách. Také je možné, že jsem prostě jen suchar, nebo humor vůbec není přehnaný, a to jsme pak opravdu v prdeli. :DD Každopádně to rozhodně neznamená, že bych se nebavil a potitulkovka lepší jak všechny Marvely. :PP ()

W00DY

Jennifer s mulletem, za který by se i Jarda styděl, polovinu filmu řeší cenu chipsů a druhou polovinu už neřeší vůbec nic. A takový jsou ve filmu bohužel všichni. Plejáda celebrit, které tam prostě jen jsou. Tvůrci filmu se asi vsadili o to, kolik hvězd dokážou nacpat do jednoho filmu. Bohužel na úkor obsahu. Místy film působí směšně, nikoli komicky.  Jen závěr cca 10 minut a scény během titulků snesly přísnější měřítko. ()

TheKleofa

Dobré herecké výkony v dobré komedii. ale co se týče nějakých vážných témat, o tom bych se opravdu nezmiňovala, protože takový plýtký příběh může šokovat maximálně tak hloupoučké američany. ()

mia.com

Ja myslim, ze krasne ukazali, co by se opravdu stalo. Bohata elita by udelala cokoliv, aby byla jeste bohatsi, takze by klidne obetovala zachranu cele planety. Ale jelikoz jsou bohati, tak obycejni lide zemrou a elita jako jedina vyvazne, objevi novou planetu, kterou lide opet zpustosi. Nicmene i pres dlouhou stopaz jsem se nenudila a celkem jsem se nasmala trefnym vtipum. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD