ForGump

Po tom obrovské hypu jsem velice zklamaný a to až nečekaným z způsobem jak ten film vlastně není dobrý v těch základních věcech a vlastně ani není vtipný tam, kde McKay očekává. Vůbec to semnou nehnulo. Vlastně to je docela nuda po filmařské stránce. Celé to je jen dobře mířené po obsahové stránce a v nějakém vyznění, byť ploché, tak vlastně respektuhodné. A pro mě není problém se smířit s průměrným filmem, když něco důležitého říká. A ty hodnocení jsou právě přestřelené tím, že se spoustu diváků nechalo strhnout myšlenkou. 50% ()

milwaukee

Randall, tentokrát bez Hopkirka. Docela dlouho mi docházelo, že se jedná o ironii. Pochopil jsem až v okamžiku, kdy ujetá prezidentka rezeslala snímky své frndy. Ale jak už řekla jiná herečka, co je na voňavý frndě vulgárního, že? A že záchranu světa převezme mobilní operátor, mě ani nepřekvapilo. Spíš jsem byl překvapen, že TV H@vna už dávno rozjela stejný typ zpravodajství. Jak personálně, tak obsahově. Ale jo. Ze začátku jsem byl zděšen, pak už jsem se i bavil. Čtyři slabší hvězdy, tak nějak kolem 70%. Jen doufám, že toto nebyl náhled do blízké budoucnosti. Pak bych si společně s Daliborem Jandou zanotoval "Všechno na Mars" :-) ()

alldo.raine

Tak trefné, až to bolí. Ze začátku se smějete, a smějete. Nakonec pak zjistíte, že posledních 20 minut jen zírate a s otevřenou pusou mlčíte. Velký dík na tom nese také sestava filmu, která si odvádí své herecké řemeslo na jedničku. Celkově film natočen skvěle. Mám rád filmy k zamyšlení a s poselstvím. ()

Dominik 261

Čakal som rozhodne viac. Chvíľu to bolo vážne, chvíľu akože vtipné a občas zbytočne trápne. Vôbec ma to nechytilo a to som na to čakal skoro 2/3 filmu, že teraz to príde a bude to super film. Bohužiaľ to neprišlo a nepomohlo k tomu ani hviezdne obsadenie. Herecké výkony boli fajn, kamera a efekty tiež v pohode, ale chýbal mi lepší soundtrack. Príbeh o zániku ľudstva svojou debilitou je vymyslený fajn, ale, keďže sa do toho mieša všetko možné, tak to spolu až tak dobre nefungovalo. Keby je to viac položené do tej satiry a humoru, tak by to vyznelo lepšie. Ako celok ma to neohromilo ale zas dalo sa na to pozerať a nuda to nebola. Lepšie 3*. ()

ŠpetaMarek

V zásadě vo hovně, někomu, kdo sleduje dění kolem sebe s trochou kritického myšlení, to nemá co dát, v rámci toho společenského zrcadélka. Film jako takový je řemeslně i herecky slušný, ale vše je podvoleno x desítkám různých témat a tak to v půlce začne dramaturgicky drhnout, takže úsměv jsem měl sice až do konce, ale spíš ze setrvačnosti. ()

tlesk

Brilantní satira na současnost. Jak takovou poznat? Rozeznáte v ní současné problémy a ožehavá témata. Byl jsem svědkem toho, že se lidé dohadovali, jestli je prezidentka, ztvárňovaná Meryl Streep parodií na Trumpa, Bidena, nebo Hillary. A ona je přitom tohle všechno dohromady a ještě něco navíc. A to je vlastně důkaz, že ten film skvěle funguje. V ústředním motivu můžeme hledat paralelu ke globálnímu oteplování, ale klidně třeba i k situaci okolo COVIDU. Místy jsem se smál, a místy mě mrazilo jak moc v těch skvěle zahraných karikaturách a scénách poznávám skutečné osoby a situace. Nejvíce válel Mark Rylance v roli sociopata v čele sociálních sítí (ironie, co?). Výbornej film, u něhož jeho největší kritici svým hodnocením prozrazují víc sami o sobě, než o snímku. Nestačím se divit, že tohle na uktrakorektním Netflixu prošlo... ()

sunfreedom

Jakkoliv je to občas legrace a občas mrazí, není to uvěřitelné. A teď nemyslím kometu - to je naopak dobrý příměr něčeho, co je vlastníma očima vidět až na poslední chvíli. Ale společenské drama by asi mělo ten podtext vybarvit trochu jinak. Mám z toho prostě rozpačité zážitky. Jestli bylo cílem říct - žijeme ve světě, kde pravdu si ti nahoře ohnou a kdyby náhodou došlo na nejhorší, tak stejně na rodzíl od nás přežijou, pak ano, tato message tam je, ale opravdu divně vykonstruovaná. Navíc to opět z lidí, kteří nevěří nebo zpochybňují, dělá bohapusté idioty a klauny. Tedy my, co víme, se smějeme těm hloupým. V tomto zůstává film až nebezpečně tradičním. ()

tharros

|| 60% s odřenýma ušima / #nekonzistentní #roztříštěný #tlačenénapilu || Hlavní myšlenka a pointa filmu, byla evidentní již z trailerové kampaně. Neměl jsem pocit, že mě tedy film samotný obohatil o cokoliv jiného. Problém jsem měl i se samotnými herci. Leo se chvílemi snažil, ale u zbytku jsem většinu času cítil, jak jedou na půl plynu a že je snad daná role vlastně ani moc nebaví. || Dodatek na závěr: Taky Vám trvalo rozlousknout, kde se sakra ve filmu skrývá Cate Blanchett? Mein liebe Galadriel k nepoznání! ()

Clark_Kent

Jsem rád, že se upozorňuje a upozorňuje. Není nad brutální upřímnost, to co potřebujeme je prozřít. P.S.: Ve finále se v mém oku zblištil, pěknej zadek Meryl Streep. ()

wege

Adam McKay si z nás dělá strašnou prdel a dělá to fakt dobře. Už hodně dlouho jsem neviděl, aby někdo tak nastavoval zrcadlo. Ani nedokážu vyjmenovat všechny možné narážky a jinotaje, které v tom jsou, určitě bych některé přehlédl. Skoro začínám mít strach, že v tom nacházím i něco navíc, než nám mělo být sděleno. Celé to je tak dobře postavené, že to hlavní sdělení se v tom ztrácí a nejde ani moc identifikovat. Co nám mělo být vlastně hlavně sděleno? Herci jsou neskuteční, skoro není ani možné někoho přímo vyzvednou. Ale zejména Leo, Jennifer a Jonah naprosto excelují. Naprosto skryt zůstává skvěle trefený hudební doprovod. ()

mauro

ten odraz společnosti je tak realistický až z toho mrazí, přesně takhle to jednou skončí :-D Trump v sukni apod., megabizár, ale naprosto uvěřitelnej a to je...nevím jestli se smát nebo brečet, no prostě we all gonna f´cking die! jo a dont cuddle with bronterok :-D ()

Equilita

Don't Look Up je film, ktorý by nám, ako spoločnosti, mal slúžiť ako sebareflexia. Vďaka satirickému podaniu by teoreticky mohol aspoň trochu pohnúť aj s jedincami, ktorí obyčajne žijú s hlavou strčenou v zadku. Film obsadený množstvom kvalitných hercov a ideou ukázať v akom svete žijeme bez prikrášľovania. I keď stačí vyjsť z domu alebo si otvoriť vašu obľúbenú sociálnu sieť a máte to isté v reálnom čase. Doslova zrkadlo dnešnej doby a spoločnosti. Povrchnosť, faloš, médiá, moc elity, vplyv sociálnych sietí, dokonca rozdeľovanie spoločnosti, ktoré teraz v dobe Covidu zažívame asi najviac za posledné dekády. Vtipné poznámky a podobnosť niektorých postáv s reálnymi ľuďmi celú túto "katastrofu" príjemne odľahčili a veru vďaka za tú dlhšiu stopáž, pretože každá minúta filmu má svoj dôvod a účel. ()

J.e.r.e.c

Takhle jsem se u filmu dlouho nepobavil a nenasmál. Není to trumpvíjak objevná ani duškovsky hluboká společenská satira, která by měla ambice na úrovni Big short, ale kadence fórků a vtipných scének je větší než frekvence výzev k národu z úst Daniela Landy. M'Kay každopádně opět dokonale prodal svůj komediální talent a Mark Rylance by měl okamžitě dostat místo ředitele zeměkoule. 80 % ()

MasterD

Na Facebooku jedna žena sdílela názor, že je film moc dlouhý a úplně stačí začátek a konec. Na to jsem napsal: stačí si za kometu dosadit změnu klimatu. Film je tak dlouhý správně, protože lidé to stále, stále a stále nechápou a ignorují ji, i když se jim pořád, pořád a pořád dokola říká, že se teplota oceánů nekontrolovatelně zvyšuje, a kvůli tomu budou vymírat živočišné druhy a nastane globální oteplování a další související velké problémy. Já třeba šetřím vodou a snažím se omezovat spotřebu výrobků se skodlivymi chemikáliemi. A kdyby to tak dělal každý, tak možná skutečně něco ovlivníme, společně. #KlausiJdiSeVycpat ()

Sheldor93

Skvělá satira na aktuální společnost, kterou více než pravda zajímá její vlastní pohodlí a bohatství. Perfektní herecké výkony v podání Leonarda Di Capria a Jennifer Lawrence v hlavních rolích. ()

dkas

Taková katastrofická satira, co si nebere servítky. Musí je to velmi trefné, muzeí dokonce vtipné, místy pak trochu nudné. Ale celkově slušná kritika současného rozpoložení ve světě. ()

lksvcr

Vidět to před rokem 2020, tak si řeknu, co je to za blbost, ale teď to beru v podstatě jako dokument. Herecké obsazení a výkony jsou top. Námět je top. Kamera je top. Ale přesto jsem měl chuť film v půlce vypnout, kvůli nudě. Nakonec jsem tak neudělal a jsem rád. Jinak bych přišel o výbornou satiru. Za mě to je hodno zhlédnutí, ale znovu bych se tím už neprokousával. 3/5* ()

Aragorn

BACHA SPOILERY 9/10 - Nejlepší film roku!!!!!!!!!!!!!!!! Skvělý herecký výkon Leonarda DiCapria (obzvlášť dobrá scéna je, když se naštve v televizním studiu👌) a hlavně ten filosofickosatirický podtext filmu dávají šťávu. Film je ve své podstatě metaforou na pandemii corona viru, akorát virus je zde nahrazen hrozbou komety. Rozdělení společnosti, politické hry, dezinformace, hádky v komentářích na internetu.....Doufejme jen, že dopadneme lépe než postavy na konci tohoto filmu. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD