Projekt Adam

• USA The Adam Project (viac)

Stíhací pilot Adam Reed, který cestuje v čase, musí nouzově přistát v roce 2022. Tam pak spojí síly se svým dvanáctiletým já, aby společně zachránili budoucnost lidstva. (Netflix)

mkubalikova

Takže to vypadá, že mi Netflix pustil jiný film, nebo jsem prostě po náročném týdnu v sobotu ráno potřebovala něco takového, ale já se bavila. Bavil mě Reynolds, bavil mě ten malý kluk, bavil mě celý film. 70% ()

blackJag

"MYSLÍM, ŽE JE SNAZŠÍ BÝT NAŠTVANÝ NEŽ SMUTNÝ." Příjemný rodinný film o cestování časem, který mohl být trošku bohatší v motivech a složitější v ději. Je to takové narychlo, šup-rup a je konec, přitom možností jak to vyšperkovat, byla tuna. Taky je pravdou, že hláškující Reynolds tu byl už "tisíckrát" (spotřebu za-každou-cenu-vtipných-replik má fakt neuvěřitelnou), na druhou stranu je tu moc fajn dětský herec, což je věc, kterou vídám spíš sporadicky. Na Levyho poměry dobrý. 60% ()

Hollohlaway

Začátek slibný, bohužel potom jako by to točil Disney nebo co. Hláškující Ryan se mi pořád nepřejedl a pár vtipů je výborných, taktéž jeho mladší já hraje velmi dobře. Ale jak se začne rozvíjet zápletka, která je mimochodem dost podezřelá a divná, tak se začne taky lkát a vzpomínat a je po legraci. Ale pořád je to celkem příjemná podívaná, i pár akčních fines se najde. ()

kenkaku

Chvilku Timecop, chvilku Kid a chvilku dokonce i VI epizoda. Hloupé je, že ve špatné kombinaci. Špičkování “obou verzí” je chvilku zábava, pak se to přehoupne v brutální vopruz. Prakticky každá sekvence kde se řeší rodina je vopruz. Tak moc, že jsou najednou hrozně vidět díry v logice (myslím té nastavené příběhem). Jako knoflíky to z bundy vyrve, ale prsten i s prstem ne? A hledání logických děr v časovém paradoxu by také vyšlo na celý ementál. Je to ale zábavné a díky stopáži nestihne být otravné. ()

Soweek

Celkem obstojné rodinné sci-fi s pár dobrými Reynoldsovskými hláškami. Dostanete asi přesně to, co byste čekali od filmu Shawna Levyho. ()

sedm.1

Jak Shawn Levy, tak Ryan Reynolds pro mě osobně představují jistou záruku zábavy, a i když tedy zrovna z této jejich konkrétní spolupráce nejsem úplně kdovíjak unešený, tak pravdou je, že jako cílovka to určitě funguje i tentokrát. Samozřejmě že pouštět se na velice tenký led s časohrátkami není ve většině případech ten nejlepší nápad, zde se s tím ale tvůrci poprali poměrně statečně, a to především díky tomu, že ony nesrovnalosti a nesmysli, které toto téma přineslo i sem, tu nemá divák ani moc čas, či chuť řešit a rozebírat, jelikož jsou prakticky non-stop šikovně maskovány velice svižným spádem, funkčním humorem a výraznými postavami, obsazenými vážně skvělými a sympatickými herci. Zápletka je tudíž tím jednoznačně nejslabším článkem Projektu Adam, jelikož jednak nepobrala příliš originálních nápadů a jednak je to takové podivně našroubované a pokroucené dobrodružství, které především dospělé publikum nemůže prostě zaujmout. Za slabší prvek bych pak ještě označil určitě i akci, která je vyloženě přizpůsobená dětskému publikum, a nepřesvědčili mě příliš ani emoce, na které se tvůrci snažili kláct evidentně velký důraz, za mě ovšem nefungovali a v závěru bych je spíš dokonce označil až za vyloženě snad parodicky přehnané. Pozitivní přínos mají jinak zmiňovaný spád, humor a casting, u kterého bych se ale rád pozastavil, jelikož příliš nechápu to čím dál častější Reynoldsovo obviňování, že hraje pořád to samé. Ano, sice možná hraje, ale proč? Protože právě takového ho mají diváci po celém světě nejraději, takové ho chtějí vidět. Zábavného, vtipkujícího, ironického, energického. A takový je i tady a jednoznačně tím i celému filmu vévodí a dominuje. Projekt Adam tak zkrátka sice není zárukou vysoké kvality, nicméně jako rodinná jízda působí dostatečně dobře na to, aby upřímně pobavila a přinesla nefalšovanou, nenáročnou filmovou zábavu. ()

666Carnage

Jednohubka z Netflixu, co pobavila. Nikterak přelomový sci-fi, ale koukalo se na to pěkně. Líbili se mi hlavní trojice herců. Přišlo mi, že jsou si docela podobný. Jeden ten lepších filmu z jejich produkce. Na páteční večer jak dělaný. 75% ()

klukluka

Spielbergův E.T. (na začátku) a pak kvintesence všeho, co nesnáším na určitém typu amerických filmů. Kurevsky drahej nevermore. ()

iXtr3m3

Veľmi ale veľmi veľmi silné štyri hviezdy. Mne to teda sadlo ako riť na šerbel. Výborný mix viacerých známych motívov, moderne spracovaný a uchopený so super osemdesiatkovým postranným feelingom. Tak z tohoto by som si vedel predstaviť aj sériu. Trikovo na úrovni, casting na jednotku, malo to inteligentný vtip, malo to nenútené emócie, malo to fajn akciu, možno to šlo až príliš na istotu podľa dokonalej šablóny, ale ako vravím, mne to sadlo neskutočne. Pocitovo veľmi kvalitný snímok. Momentálne všetka produkcia od Netflixu, kde sa objavil Reynolds mi ide totálne podľa mojej chuti, takže asi som dokonalá cieľovka... :) ()

Lukoboss

R. Reynolds se na tyto role hodí, jeho hláškování a xichtění už sice známe, ale pořád umí pobavit. No, jenže tahle odlehčená forma s nadhledem trvá cca půl hodiny, pak přichází na scénu Z. Saldana a od té doby to jde z kopce. Hrozně se tlačí na "rodinnej film", vtípky jdou do pozadí a trochu mně přišlo, že se tvůrci nemohli rozhodnout (anebo dohodnout!?), jakej žánr by vlastně chtěli natočit. Musím říct, že jsem by ve výsledku spíš zklamanej, moc mě to ani nebavilo a navíc si neodpustím poznámku, že koho napadlo dát hlavní dětskou roli šišlajícímu W. Scobellovi, ten to zabil nejvíc. Jakmile jsem to zaregistroval, tahalo mě to za uši úplně šíleně v každé scéně, kde něco tenhle mladík pronesl. Bohužel... on za to nemůže, ale já jsem s tím měl fakt problém. ()

Elerrina

Nablblé rodinné rádobyscífko, na kterém je tím nejlepším herecký výkon Ryana Reynoldse. Což vypovídá o jeho kvalitách úplně všechno. ()

Ronan

Od tohto filmu som nič extra nečakal ,ale bol som príjemne prekvapený. Senzačné hlášky pri ktorých som sa smial ešte hodinu, s akciou som bol spokojný, efekty boli fajn a pohodový dej. Ale ako tu niektorý hovoria záporáčka tu bola strašne nevýrazná a Zoe Saldana mohla mať o trochu viac priestoru. No aby som to zhrnul je to rodinná scifi - komediálna jednohubka. ()

borec999

Po úspechu Free Guya sa návrat dvojice Shawn Levy a Ryan Reynolds zdal Netflixu určite ako stávka na istotu ( a tipujem že dosť ľudí bude naozaj spokojných aj teraz a že Projekt Adam Netflix nebude považovať za nevydarený projekt). Mňa osobne však film, na rozdiel od hravého a nápaditého Free Guya z ktorého nápady a kreativita sršali na každú stranu, nebavil. Reynolds hrá zase jednu a tú istú postavu ako vždy, dej a zápletka sú tak jednoduché že sa dajú podobne ako obsah zhrnúť do 2 viet, záporáčka úplne o ničom a smiešna. Akcia je rutinná, celé to pôsobí uťahane, bez nápadu a na moje prekvapenie absentuje i humor a emócie, ktoré sa film snaží nasilu vyvolať cez postavy otca Marka Ruffala a matky Jennifer Garner. "Malý" Reynolds tiež extra nezaujal a všeobecne z filmu veľmi cítiť, že je to rodinne ladené a primárne určené deťom a možno nejakým mladším násťročným. Vo výsledku- je to také technicky obstojne natočené nič, na ktoré zrejme nikto nebude po čase extra spomínať... PS: s 80kovými rodinnými klasikami s deťmi v hlavných úlohách sa to nedá porovnať... 40% ()

Litvicek

Čekal jsem blbinu a blbina přišla. Reynolds posledních pár let recykluje jeden a ten samý herecký výkon v dalších a dalších rolích a tato nebyla vyjímkou. Nic moc mi film nenabídl a vlastně jsem od toho ani nic nečekal, proto nejsem zklamaný. A to je docela smutný, když nad tím tak přemýšlím. ()

Prochy38

No, očekávání mi zničil trailer, kde bylo vše důležité řečeno. Každopádně možná není až tak originální námět, ale to vše dohání slušná zábava, výborní herci - jeden sympatický obličej vedle druhého. Efekty bez chyby, několikrát jsem se zasmál od srdce. Zoe je nádherná, když ji nedabuje L. Vondráčková. Jo. Za mě super. Pohoda, vtipné, šlape to. ()

filipvrbik

Super akční sci-fi komedie.. Zdálo by se, že hodně těží z nápadu Návratu do budoucnosti a taky trochu Terminátora, to sice ano, ale příběh je i tak jiný a je to bezvadné, jediné, co mi tu rochu chybělo, je víc hi-tech vychytávek z budoucnosti. No třeba natočí podobně jako před lety Back to the Future II, tak i Projekt Adam II - i když nejspíš ne.. Každopádně jak jsem Ryana Reynoldse neměl moc v lásce, tak jeho poslední dva sci-fi filmy (Free Guy + toto), jsou fakt skvělé a Ryan to taky skvěle zvládá, stejně jako jeho mladší já. Rozhodně oddechová scifárna pro celou rodinu, jakých moc není, takže díky za to...90% ()

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (viac)

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)