Manažer zpěváka Michala Penka Don Giovanni (Karel Roden) odjíždí se svým svěřencem natočit nový videoklip na Kanárské ostrovy, kde se oba zapletou do mezinárodního komplotu několika mafiánských band usilujících o vzácný recept na Becherovku. (J.Connor)

topi80

Vskutku po všech stránkách originální snímek, který jde ve stopách nejrůznějších Bláznivých střel a Žhavých výstřelů (i když pravdou je, že přímo tyto parodie paroduje). Snad by se i nabízelo srovnání s parodiemi Oldřicha Lipského, ovšem zde hraje prim devadesátková ujetost a vrhání se do všeho po hlavě (třeba i do točení filmu takřka bez scénáře). Na rozdíl od nejrůznějších Fialek a Hotýlků v srdci Evropy je však patrné, že s tímto filmem si někdo práci dát chtěl a navzdory přiznané dávce amatérismu a improvizace ve filmu nevidím odfláknutost, která je jinak pro značnou část české filmové tvorby po roce 1990 typická. Gagy vystupují z děje nečekaně, některé jsou výstřelem naprázdno, jiné zastihnou člověka nepřipraveného. Ale musím říci, že jsem se pobavil opravdu dobře a zdejší hodnocení mi přijde dost nespravedlivé. ()

merva

Tenhle film je naprostá bomba ! Šílená chaotická vize, která se mi líbí. Bizarní scény, karikaturující filmařské braky (celkem připomínající Lynchův masterpiece Twin Peaks), super kamera, střih i hudba. Skvělé herecké výkony Karla Rodena a Ivany Chýlkové, Michal Penk tomu potom dodává onu bizarní atmosfétu. Rozhodně to neni film pro masy a mnoho diváckých příznívců si nezískal, nicméně to Ivo Trajkov dobře věděl a s tím do natáčení šel, vtipně je na to poukázáno i během filmu (super štěk R. Holého). Kdyby byl tento film natočen v zemi s větším trhem a diváckým publikem (USA,BRD...) rozhodně by si své diváky získal. Bohužel v ČR není pro filmové experimenty mnoho pochopení kor v začátcích 90. let kdy většinu populace zajmaly spíše než nové filmy nově otevřené hranice a supermarkety. Já tento film osobně řadím mezi klenoty porevoluční tvorby. ()

Olafsson

Film se velmi kvalitním hereckým obsazením, mihne se tu i pár známých osobností z nehereckého osvěta... Je to mega úlet, a občas jsem měl pocit že se dívám na českou Lynchovskou "detektivku"... ()

Travinho

"Bacha Terezo, má kolty proklatě nízko." Při pohledu na Krytináře, jak dře kolty o zem, jsem se s chutí zasmál. Nicméně jinak to byla bohapustá hovadina. ()

Pitryx

Já tyhle voloviny můžu pořád. Tady jsem se místy opravdu bavil. Vyšší hodnocení dát nelze kvůli děsné technické stránce filmu. A také kvůli zbytečnému natahování. Na konci už to bylo jako seriál a už mne to přestalo bavit. ()

Lewaso

S takovou hvězdnou garniturou vytvořit neskutečný paskvil je hodno více než Plyšového lva. Hvězdička pro Jirku Krytináře, protože je to kamarád. ()

HrrrOch

Všichni to hážou do odpadu, ale myslím, že většina sálu na Filmovce v Hradišti se skvěle bavila, protože jsme pochopili, že tohle ani tvůrci vážně vůbec nebrali... A vidět Rodena v něčem takovém... Takovou příležitost už nikdy nedostanete! Tak nefrflejte a dejte si taky panáka Bechera ()

Prubner

Bavil jsem se při premiéře a bavím se pořád. Trajkov si zkusil parodii na americký způsob ve stylu Bláznivých střel (které miluju) a docela se mu to povedlo. Jasně, vtipů a gagů mohlo být víc a mohlo to být celé o půl hodiny kratší, ale co už. Product placement byl opravdu naddimenzovaný, ale mně to v tomto případě kupodivu nevadilo. Kritici to svého času příšerně sepsuli právě kvůli PP, a jak vidno, řada diváků se jimi nechala ovlivnit, ale to by byla chyba. Škoda, že se Trajkov poté věnoval už jen (pseudo)uměleckým experimentům. ()

Alden_Larson

Další film, který bych bez pochyby zařadil do kategorie "tak špatné, až jsou dobré". Tento film je jeden velký nesmysl, děj je absolutně šílený. Je jasné, že je to parodie špionážních filmů a kdyby to bylo jen to, tak to možná mohl být mnohem lepší film. Je v něm ale tolik zvláštností, že by to jednoho dohnalo k zešílení. Slova nedokážou popsat, čeho všeho se tento film dopustil, musíte ho zkrátka vidět sami. Dvě chvály, které filmu můžu dát, je že mě někdy dokonce i neironicky pobavil, a herecký výkon Karla Rodena mi přišel velmi dobrý, bylo vidět, že si tuto roli užil. Film mi ale přišel zábavný jen tak ze dvou třetin, poslední půlhodina se hrozně vleče. Krátce řečeno, jestli tento film chcete vidět, tak doporučuji ho sledovat jedině s kamarády a hlavně pod vlivem alkoholu, symbolicky třeba té Becherovky. 2/10 ()

brasek odpad!

Recept na neskutočný guláš, ktorý síce obsahuje všetko ale nakoniec v ňom aj tak nie je nič. Čerešnička na torte je ocenenie anticena Plyšový lev, naozaj krásne! ()

MrKrahujec odpad!

Tenhle film je samozřejmě možné (ba přímo nutné) bez dalšího odepsat, ale já jsem přesto byl jedním z těch (velmi) málo, kteří vydrželi v kině až do úplného konce, protože jsem pořád chtěl přijít na to, proč je ten film tak nesnesitelně špatný. Vždyť v něm hraje téměř celá tehdejší herecká elita a scenáristicky je vlastně celý sestaven z nepřerušeného toku gagů a fórů - ale ani jeden z nich nefunguje. Je to zajímavé i proto, že některé by nemusely být apriori úplně špatné, ale ta záplava těch debilních je dokonale neutralizuje a samozřejmě ten v podstatě stoprocentně reklamní způsob podání tomu také nedodává. Vlastně by šlo říci, že toto není celovečerní komedie, jak jsme na ně zvyklí, ale docela obyčejná televizní reklama, natažená na 118 minut. No a od televizní reklamy by opravdu jen blázen očekával kvalitní zábavu... ()

DAJAAAA odpad!

Další porevoluční sráčka.Mezi nejlepší porevoluční filmy považuji 3 filmy: Dědictví, Obecná škola a Vratné láhve, ikdyž pány Svěráky a jejich chytré řeči poslední dobou vůbec nemusím.Zbytek porevoluční kinematografie považuji za podprůměrnou až sračkovitou a hlavně hodně nudnou nebo hodně trapnou. ()

allegria

Překvapuje mě tak odsuzující hodnocení, stejně jako udělení "plyšáka". Protože jde zřejmě o naprosté nepochopení záměru autorů. Je to skvělá parodie, nebo spíš "parodie na parodii", je to plné vtipných momentů, jdoucích někdy tak rychle po sobě, že je leckdo ani nezaznamená. Film jsem viděla poprvé, když byl nový a teď po letech se mi zdá ještě lepší. Soukromě mě pak potěšila hudba a účast Michala Penka, který se právě v této době úspěšně vrací na hudební scénu. ()

Nakamura san odpad!

Jak už tu padlo,pět hvězd a odpad se někde střetávají a tahle pí..vina se pěti z odpadu fakt blíží. Karel Roden ale pět hvězd najisto!!! ()

zero_zelo

naprosto nedoceněnej film. i když to chápu, tak si myslim, že to většina lidí akorát vůbec nepochopila, parádní parodie. ale je možný, že sem úplně blbá :))) ()

Johgas

Tak děj je praštěný, ale je tam i dost dobrých scének vystřižených jak z České sody. Hlavně slovenská mafie bodovala. Mně to pobavilo. Prostě parodie nad parodii ;-) V podstatě se mi líbily herecké výkony - Karel Roden je skvělý, ale ostatní za ním nezaostávají - prostě se u toho vyřádili, a já jim to žrala :-) Chtěla bych vidět někoho, kdo by dnes do filmu dostal např. Jana Saudka :-) 3 a 3/4 ()