Smrtelná kořist

• USA Deadly Prey

Brutální skupina žoldnéřů unese lidi, které chce použít jako živé terče při výcviku svých jednotek. Ovšem únosem Michaela Dantona udělali velkou chybu, role se obrací... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Quint

Zběsilá přehlídka těch největších klišé osmdesátkových akčňáků. Film nemá absolutně žádný příběh a všechno, co se v něm děje, se děje jen proto, že je to cool. Celé to působí dojmem jako by pár filmových fanoušků bez jakéhokoliv talentu, zato s obrovským nadšením natočili film, do kterého nacpali ty nejhustší věci, které v akčních filmech viděli. Aby to nebylo málo, tak všechno udělali tisíckrát přehnanější a milionkrát tvrďáčtější. A také za hranou toho, co by si mainstreamové akčňáky mohly dovolit. Smrtelná kořist na rozdíl od nich nemá naprosto žádné slitování s jakoukoliv svojí postavou a většina rvaček je vyhnaná do krajního, až komiksového extrému (největší highlight je moment, kdy hlavní hrdina usekne svému protivníkovi ruku a umlátí ho s ní). Film vás dokáže strhnout už od prvního záběru, v němž ústřední protagonista (naolejovaný ninja v trenkách s účesem na jágra) projde před kamerou, zaujme he-manovksou pózu a bez jakéhokoliv důvodu vítězně pozvedne pušku nad hlavu, načež se objeví název filmu. Hlavní hnací silou je uřvaný herecký výkon bratra režiséra filmu Teda Priora, jenž veškeré své repliky pronáší s chraplavě hrozivým hlasem, kterým přebije i chraplák Christiana Balea v Batmanovi. Pobaví i nemotorné kaskadérské výkony (vojáci opatrně padají na zem několik sekund po výbuchu granátu atd.), které jsou natočené se superdrsnou vážností. Pro příznivce zetkových kultovek povinnost. Film byl dlouho těžko sehnatelnou raritou, jelikož nikdy nevyšel na DVD. Nyní je ale konečně k dostání na nosičích Blu-ray, byť ne ve skutečné HDčkové kvalitě. Jde o přepis z SD zdroje, takže o nostalgický analogový VHS feeling nepřijdete. ()

IceQueen

Neviem si túto akčnú drámu vynachváliť. Nespomínam si, že by vo mne nejaký film vyvolal toľko protichodných emócií - lásku, hnev, radosť, hanbu, eufóriu, škodoradosť... Rozum vraví odpad!, srdce pravý opak. Bezpodmienečne sa musím zúčastniť nasledujúceho Festivalu otrlého diváka. Milujem autora obsahu z dieľne FOD. ()

stromekk

Dávám současně 5 hvězd i odpad :)) Takže průměr za 3. Krystalická VéHáeSková akce s úžasným Milošem v hlavní roli. Geniální námět, dechberoucí provedení, propracovaná psychologie postav, vypilované dialogy a herecké výkony z jiné planety... Nechápu, jak mohl za rok 1988 pobrat Oscary za film, režii, scénář a herce Rain Man s Dustinem Hoffmanem a tento klenot zůstav nepovšimnut odejít s prázdnou... Zřejmě Milošové špatně vyplnili přihlášku :D ()

J.Lajner

Jsem si naprosto jistý, že raná image Paľa Habery definitivně vykrystalizovala až poté, co zhlédl Smrtelnou kořist! Není to chytrý film, ani dobře udělaný film, ale rozhodně je zábavný a ze své tuposti dělá přednost. Pokud si toužíte odpočinout od náročné filmařiny, případně hledáte prostoduché povyražení na jedno použití, pak neváhejte ani vteřinu. Mike Danton již netrpělivě čeká. Více. ()

POciSEM

Do hajzlu,chtej me zabit!!! Uz prvni veta ve filmu nakopava tenhle ultimatni akcni majstrstyk. Chlapci ze supertajny vojensky zakladny unasej lidi aby je mohly pro pobaveni postrelit,pobodat a pomucit,jenze tentokrat si vybraly drsnaka ze vsech nejdrsnejsiho a tak po povinne scene v zajeti tenhle geroj veme roha a uz to svisti jak na horsky draze. Vojaci padaji po stovkach,naboju v zasobniku rapidne pribyva, Hrdina obcas schyta nejakou tu facku nacez to vraci umlacenim useknutou rukou a zvlaste v me oblibene scene kdy uzemni sluchatkem zlou tvrdacku a pri procedeni pamatne hlasky, ,Ty svine'' do ni vypali 9 ran ze 6ti raneho revolveru tak to je teprv ta prava zabava. Zaverem jen dodam ze vsem tem kterym sem film doporucil z nej byly nadseni a proto mi hlava nebere kdyz vidim tolik odpadu ()