Nejsmrtelnější kořist

(festivalový názov)
  • USA Deadliest Prey

Plukovník Hogan je naživu a po osmadvaceti letech strávených ve vězení je propuštěn na čestné slovo. Jediné, na co teď myslí, je pomsta. Proto znovu dává dohromady skupinu žoldáků s cílem unést a zabít Mika Dantona. Za podpory internetové společnosti, která vysílá záběry z lovu po celém světě, se Hoganovi únos podaří a z Dantona se opět stává smrtelná kořist. Lov může začít. (POciSEM)

Xeelee

[FOD 2015] Prior to dokázal! Natočil hybrid mezi remakem a pokračováním Smrtelné kořisti naprosto stejně blbě jako před 26 lety. Tentokrát schválně. A je to stejně zábavný i když film nedabuje Jirka Pomeje. Na projekci nám to ale víc než bohatě vynahradila šestice naživo dabující na pódiu. ()

oveckaoa

Tohle je strašná sračka na druhou stranu je to tak blbé až je to vtipné. Od začátku do konce je to stupidní a chvílemi člověku přijde, že ani ti herci samí neví co tam říkaly ukázka třeba na začátku je řečeno, že Hogan seděl 28 let poté co mluví s Dantonem řekne, že seděl 27 let a pak jak Danton posílá vzkaz po jednom vojákovi říká, že 25 let :-). O ději a chybách v filmu nemluvě tak, že zde máme vojáky co jdou lesem a naráz se z ničeho nic objeví za něma Danton a zabije je (to neměly žádné periférní vidění, že ho neviděly?) pak tu máme skupinu hackerů, kteří jako jediní zjistí kde se to vysílá a místo, aby zavolaly třeba policii tak mu jdou pomoct (neozbrojení a co jako čekaly, že se stane?). Z filmařského hlediska odpad z humorného 4 hvězdy jelikož jsem se zasmál (top hláška Zabil jsem více lidí než rakovina) ()

Wacoslav1

Čekání na nejtrashovitější trash Nejsmrtelnější kořist bylo kurevsky dlouhý, ale vyplatilo se. Netrpělivě jsem očekával jak to dopadne a nyní můžu směle konstatovat, že Prior to dokázal! Ano už je tomu tak. Nikdy bych nevěřil, že se dočkáme pokračování tohoto kultu po téměř 30 letech, navíc je to celé pojaté naprosto geniálním způsobem a to sice, že film je v podstatě remake původního filmu a pokračování v jednom což znamená, že tu hrají stejní herci někdy postavy které se jmenují jinak nebo jsou někdo jiný, ale v podstatě hrají to samé co v originále. Režisér prostě spoléhá na to, že ať už to sleduje kdokoliv, tak je fanouškem původního filmu a ví přesně o čem to bude. Tohle je prostě ultimátní pocta se vším všudy a je třeba to ocenit o to víc, že v době vzniku prvního filmu (i když i ten už byl něco extra) prostě nebyla o podobné extrémně zábavné amatérské céčka nouze, zatím co dneska je něco podobného skutečný unikát a rarita. A svým způsobem to působí ještě amatérštějším dojmem než originál. Jinak Danton trochu zestárnul, ale je pořád stejně nekompromisním masakrátorem možná ještě o něco větším co tu má všechno těžce na háku a neschopné protivníky tu likviduje doslova z prstem v nose. No co bych dodával Prior prostě nadělil nehoráznej dárek všem hardcore fandům prvního filmu a já nevidím jinou možnost než tento unikát švihnout do své topky. Jo a taky musím konstatovat, že jsem se teda pravda se značným zpožděním dočkal filmu roku 2013! Třeba mě mějte za blázna, ale prostě je to tak a pro všechny co by se to odvážili zpochybnit mám jednoduchý vzkaz : MOC KECÁTE!!!!!100% ()

Alisa odpad!

Ach bože, to byl ale trapný nesmysl, jehož trapnost korunoval nejtrapnější simultánní dabing. Když jsem zavřela oči (což bylo dost často), měla jsem pocit, že jsem na projekci "Pár pařmenů". Musím se na to podívat jen v originále, to bych možná pak tu jednu hvězdu dala. Trailer navnadil, takže zklamání bylo obrovské. ()

POciSEM

Danton je back a co čert nechtěl zase musel vstát z pelechu a jít vynést to zatracený smetí.Jenže netušil že Hogana prostě jen tak pustí z báně a ten se chce stůj co stůj pomstít.Danton je tak opět konfrontován chlapíkem co se ptá na cestu a i když je tentokrát opatrenej,je vzápětí zpacifikován a odvlečen na Hoganovu základnu.To je v kostce prvních 10 minut,zbytek už všichni známe.David Prior to vyřešil lišácky a jednoduše natočil remake jedničky s tím že ho opepřil a doladil k absolutní dokonalosti.Přirovnal bych to k Raimiho Evil Dead 1 a 2.Jakmile je totiž Danton vypuštěn do lesa,rozpoutává peklo a masakruje naprosto neschopný Hoganovi vojáky až do konce.K těm bych rád dodal že tentokrát vidí pouze to co je v záběru kamery takže když Danton stoji za kameramanem,vojáci ho prostě nevidí (důmyslná kamufláž :D) a okamžitě končí s kudlou v mozečku.Na scéně se objevuje i Thornton(?!) a nová mužatka a přikládají pod kotlem svými hláškamy,taky se sluší připomenout že lov je přenášen kameramy na internet a tak se diváci Dantonovi tleskají pokaždý když někomu ulomí hlavu.Mno nemá cenu okolo toho chodit,na první shlédnutí řadím Deadliest prey hned vedle prvního dílu a až si to pustim znovu,pravděpodobně ho překoná.Prior totiž točil tuhle bombu hlavně pro fanoušky vysvalenýho blonďáka kterej by vykuchal i Ramba jak krocana a je to zatraceně znát.Já sem opět nadšen a kdo to ještě neviděl,tomu Danton vskazuje TVOJE CHYBA TI ŘIKAM ()

• Herec Fritz Matthews si zahrál již v původním filmu o 23 let dříve. Spjaty jsou i jednolivé postavy, které si zahrál - tentokrát hraje Thornton, bratra postavy, kterou ztvárnil ve starším snímku. (LION-MR.T)
  • Ve filmu byla použita z prvního dílu, shoduje se i závěrečná píseň. Proto jsou u filmu uvedení i původní tři hudební skladatelé, přestože se na tomto pokračování nijak nepodíleli. (LION-MR.T)