Deena se propadne do roku 1666 a odhalí pravdu o Sarah Fierové. V roce 1994 bojují její přátelé o život a budoucnost města Shadyside. (Netflix)

departed

I přestože mě samotný zasazení do roku 1666 moc nebavilo, nejspíš u toho měli zůstat. Stopáž je na danou látku sice zbytečně dlouhá, ale vzhledem k tomu, že v momentě, kdy se vrátili skokem do roku 1994 a začali si hrát v obchoďáku na Sám doma jsem si pokládal v hlavě otázku, zda-li je to opravdu nutné a jediné, co poté zbylo byly tři dobrý licencovaný songy, který mne probudily, a pak přišel konec, který jakoby trilogii uzavřel, ale přitom nechal otevřený vrátka, protože finálový "zvrat" hej. ()

HEED

Čekal jsem středověkou řež, no, nedočkal jsem se. Ten lesbický románek byl vážně o ničem. Vážně mě štve, jak netflix stále více ve filmech propaguje homosexualitu. Ovšem ten finální zápas zabijáků byl parádní nápad. Velká škoda že to nezůstalo v tom středověku. Alespoň to má jako celek začátek a konec. ()

titmok

No a je tu. Záver trilógie. Trištvrtina filmu šlapala jak delo, pekná akcia, slušná atmosféra a aj lakačky boli nejaké, ale potom došla 1996 Part 2 a trošku sa to zhuplo do takého klišé horroru s trošku blbým scenárom, ale nie je to zase niečo úplne hrozné... taká normálka, ktorá nenahnevá. Long story short je tento diel asi na rovnako ako dvojka. 70% ()

iN

Výlet do Salemu roku 1666 byl tedy slabší, než jsem čekal, ale nakonec jsme se vrátili do 1994 vyrovnat účty, takže dobrý. Průměrný slasher na 3 večery = snaha byla, ale nic objevného nečekejte. ()

Blazkowicz

Sláva, je to za mnou. Absolutní ztráta času a tím myslím celou trilogii. Všechny díly byly hrozné, ale tento je unikát. Zase mě po dlouhé době svrběl prst dát odpad. Část co se odehrává v roce 1666 je totální blbost. Už to nebyl ani horor, ani slasher. Jen bezduché pobíhání po lese nebo vesnici a lízání tam toho. Jediné, co se člověk teda dozví je, že čarodějnice není žádná čarodějnice. Jen pěkně nasraná lesba. Druhou půlku v současnosti jsem rychle přeskákal, protože radši věnuju svůj čas spánku. Stejně tam nebylo nic k vidění. Jsem ale velice tolerantní a objektivní recenzent, takže si odmyslím ten konec a vlastně celou masírku co tam paní režisérka strčila, která nikoho nezajímá a nedám odpad. Get woke, go broke. 1-* ()

koty2201

Záverečný diel creepy čarodejníckej trilógie Fear Street 1666 podľa kníh R. L. Stinea je u mňa rozporuplným filmom. Pretože na jednej strane je to najslabší a najnudnejší diel. Zároveň sa dozvedáme veľmi podstatné veci a je tu záverečný súboj a boj o záchranu Sam a celého Shadyside. A to zase ide scenáristom o niečo lepšie ako vo všeobecnosti lepší druhý diel z roku 1978. Takže nakoniec som ostal v strede a opäť musím udeliť 6/10.  Dej sa dá jednoducho a logicky rozdeliť na 2 časti. Najprv tu máme spomienky na rok 1666 a osadu Union, ktorá sa neskôr rozdelila na Shadyside a Sunnyvale. A potom sa vrátime na záverečné rozhrešenie deciek v roku 1994, ktoré sa odohráva doslovne na Fear Street. Stredoveká pasáž nás zoznamuje so Sarah Fierovou (Kiana Madeira / Elizabeth Scopel), údajnou čarodejnicou a pôvodkyňou kliatby v Shadyside. No a logicky zisťujeme, že všetko bolo inak. Dozvieme sa, že pôvodcom zla je niekto úplne iný a slečna Fierová je nevinná a vidiny, ktoré odovzdáva ľudom, čo sa dotkli jej hrobu majú úplne iný účel. Z počiatku je táto pasáž dosť nuda, ale ku koncu, keď dochádza k obeseniu Fierovej a všetko ide do tuhého, tak tieto momenty sú naopak natočené veľmi dobre. A navodzujú takú správnu temnú atmosféru, z ktorej idú zimomriavky. Zároveň je to aj jemne dojímavé, keďže vidíte smutný osud nevinného človeka. V súčasnosti a teda v roku 1994 na základe týchto informácii, ktoré Deena (Kiana Madeira) obdržala, už vie čo má robiť a tak zmobilizuje Ziggy (Gillian Jacobs), Josha (Benjamin Flores Jr.) a (upratovača?) Martina (Mike E. Winfield) z nákupného centra. A film má happyend, čo nie je v hororoch bežné a každý má zaslúžené rozuzlenie jeho charakteru. Postavy sú tu napísané dobre, ich backstory, budovanie charakterov taktiež. Ale to ma bavilo aj v predošlých dvoch častiach. Len tu je to v tej stredovekej časti slabšie. Tam je celkovo všetko slabšie, s výnimkou toho vyvrcholenia, keď sa vyložia na stôl všetky karty. Ostatné postavy sú napísané o dosť sympatickejšie a teda myslím tie z modernej doby. Herecky ma najviac zaujalo hlavne to ústredné osadenstvo. Niektoré viac svojim výkonom v roku 1666, iní herci výkonom v roku 1994. A teda telegraficky: Kiana Madeira ako Deena a Sarah, Olivia Scott Welch ako Sam a Hannah, Benjamin Flores Jr. ako Josh a Henry, Mike E. Winfield ako Martin B. Franklin, Gillian Jacobs ako Ziggy, McCabe Slye ako Thomas a Tommy Slater, Ashley Zukerman ako Nick a Solomon. Mohli sa vyblázniť, keďže v stredoveku hrali sedlákov, miestnych bláznov, černokňažníka alebo v súčasnosti policajta, študentov, vrahov. Po technickej stránke sme tu zase na tom istom, čo aj v prípade prvých dvoch častí trilógie. Kamera je tu pekná a zábery sú vcelku fajn. Len ničím výnimočné. Na televíznu tvorbu stačia. Práca so svetlami tu exceluje práve v roku 1994, kde sa tvorcovia hrajú opäť s neónovými svetlami a farbami. Hudobne si opäť dali tvorcovia záležať a zatiaľ čo v roku 1666 tu máme citaru alebo iný stredoveký nástroj a melódie z neho, v roku 1994 znejú prevažne rockové skladby 90. rokov. Kostýmy, masky a zasadenie deja ani spomínať zvlášť nemusím. Oceňujem snahu všetkých umelcov, len nie všetko vyzeralo prirodzene z danej doby v pár detailoch. Ale to im prepáčim. CGI efekty sú zas jedny z tých lacnejších a aj akčné scény mohli byť kreatívnejšie nasnímané a choreografie trochu lepšie. A ani tu takých momentov nie je veľa.  Takže určite to odporúčam, pretože ak ste videli prvé dva filmy, tak ako by to bolo bez vyvrcholenia príbehu a záveru. Všakže? A ja som už len zvedavý, že čo možno čakať od 4. filmu, ktorý by mal adaptovať knihu Fear Street: Prom Queen. () (menej) (viac)

xxmurphyxx

Ach jaj, to zas bolo za pičovinu. A to som si myslel, že to bude z celej trilógie to najlepšie. Predsa len jednotka bola skôr lesbická romanca ako slasher s klasickou skrytou blm agitkou, dvojka sa našťastie držala v tomto na uzde a pridala aj väčší bodycount a tým pádom viac bavila a preto som stúpajúcu tendenciu tak nejak očakával ale kurva ako som sa zmýlil. Tento shit bol pri najlepšom na úrovni jednotky, ale skôr by som to pocitovo ohodnotil ešte nižšie. Zas tu máme lesbo drámu, tento krát z roku 1666 a teda z čias, kedy si bieli a čierni nažívali spolu v harmónii a preto nechápem, všetok ten škrekot negrov ako boli utláčaní. Veď podľa toho čo človek vidí vo filmoch, tak sa mali vždy dobre, dokonca boli šľachtici na anglickom dvore, tak ako vo co go? Jedine, žeby to bolo celé tak trochu inak. Ale jebať na to, človek by sa povzniesol nad tu multikulti lesbo romancu o dôsledku toho, čo sa stane keď si idu mydliť kundy do lesa pri splne, keby ostal čas aj na poriadny horor. Ale toto bola jedna veľká bieda. Ukončenie trilógie som si teda predstavoval úplne inak. Kurva veď už len tá doba zasadenia deja si priam žiadala extrémne surovú a vybičovanú atmosféru a nie naháňačku po jaskyni, ktorá mala kurva s každým ďalším dielom viac a viac východov. Finále tiež na smiech a všetci tí nemrtví zabijáci boli totálne nevyužití. O tom malom harantovi v maske s pálkou ani nehovorím, veď ten sa tam zjavil asi na desať sekúnd. Totálne fiasko. Nemám chuť sa ďalej ani rozpisovať. ()

Pecan206

Hodnotím jako celek, který je završen fajnovým ukončením, drobným zvratem a dobrým příběhem, i když samozřejmě pár věcí mohla být zpracována lépe, tak za mě paráda, tyhle 3 díly rozhodně nebyly ztrátou času. ()

Sticks

Dva diely budovania kultu čarodejnice, len aby sa ukázalo, že čarodejnicou nebola. O rozprávkovom konci sa pekne vyjadrovať nedá. Škoda, že čarodejku nehrala ta čiernovláska v teaseroch. Strata času. ()

IZFNP

Celá trilógia je priemer, čo si budeme. Netflix tu očividne nechcel robiť žánrovky, cieľom boli tínedžerské rychlokvašky na leto. Škoda, ale chápem. ()

Nikolas__

Rozhodně lepší ne jednička, ale na dvojku to nemá ani náhodou. Ne že by dvojka zpracovala slasher žánr nějak perfektně, to vůbec, ale měla atmosféru, která za to opravdu stála. To si relativně drží i díl třetí, jen to není až tolik zábavné, i když popravdě ty tři hvězdy jsou silnější. Jeden příběhový zvrat mi přišel hodně zvláštně podanej, postavy nestály zase za nic, pár scén v závěru (v minulosti mi těžce sedlo, pár scén v úplném závěru (v přítomnosti), mi těžce nesedlo. Reálně to byla naprosto nejméně mainstreamová jízda z téhle trilogie, ale ten konec to zase domrdal, i když ten příběh se propojil hezky a vyznění bylo fajn. Herecky to bylo celkem dobré, scénáristicky ale pořád poměrně nenápadité. Škoda, tahle trilogie měla svůj potenciál mnohem vyšší, ale furt je to netflixovka, takže jsem rád i za to málo. ()

Lendak

Úprimne, celá séria mala oveľa väčší potenciál. Tento nieje lepší ako dvojka, ale zase nieje horší ako jednička. Prvá polka je skvelá. Má to atmosféru, hudbu, nie veľa brutálnych scén (ja veľmi nemusím gore). Ale potom nás tvorcovia prekvapili fuckupom a to bolo návrat do súčasnosti. Preboha! Keď sa film volá 1666, tak očakávam, že sa bude odohrávať v tom danom roku, tak isto ako predošlé časti. Dobré by bolo, keby to bolo na 4 filmy a nie na 3. Ale zase v polovici to má skvelý plotwist, čo tej druhej polke dáva nejaké bonusové body. VERDIKT: Celkom obstojná séria pre vytupených pubertiakov, ktorá ale mala väčší potenciál. ()

bonovox

Aj zakončenie trilógie drží kvalitatívne tesne nad priemerom. Trošku bol síce metúci výskyt všetkých hercov v iných úlohách v pribehu z roku 1666 ale nakoniec samotné vysvetlenie bolo dostačujúce. Celkovo slušná slasher trilógia ()

paja_r

Ok. Tohle byl chaos a nuda. U filmu jsem ztrácela pozornost a to hlavně v první části, která se odehrávala v roce 1666. Potom jsme se najednou přesunuli zpět do roku 1994 a věci začaly dávat opět smysl, ale to už bylo příliš pozdě, protože jsem byla znuděná a finále nebylo kdoví jak zajímavé. Z týhle trilogie stál za to nejvíc druhý díl, zbytek byl zmatek a nic nového. Bohužel. ()

hony23

Člověk na to kouká tak trochu z povinnosti, aby zjistil, jak to dopadne, když už tomu obětoval 2 předchozí večery. Trojka má několik dobrých momentů a na rozdíl od prvních 2 dílů i trochu té hororové atmosféry a není to jen tupá vyvražďovačka. Na druhou stranu ta 2 hodinová stopáž je dost úmorná a film se chvílemi neskutečně vleče. ()

stanyko

Ziadne velke vyvrcholenie sa nekonalo, ale skor priemerna koncovka. Dal by som tomu mozno aj 3*, ale bolo tam prilis vela blbosti. Rehotal som sa ked "uzamkli" satanove vrazdiace monstra v obchodoch s hlinikovymi dverami, ktore by roztrol asi aj domaci milacik. ()

Pan.Antonin

"Tak jo. Potřebujeme plán B. A to hned." "Ne, potřebujeme víc plánu A". Nejhorší díl trilogie. Nuda s velkým N. --- Deena se dostane vědomím do 17. století a očima čarodějky Sáry pozoruje, co se tehdy doopravdy stalo a že se skutečnost úplně neslučuje s pověstmi. Jakmile to zjistí, musí si se svou partou v současnosti přerovnat, kdo je kámoš a kdo je nepřítel a v obchodním centru ve velkém finále rozhodnout, jak skončí tato trilogie --- Ta část v roce 1666 byla úplně příšerná. Hororová atmosféra a napětí nikde a jediný, co bylo zajímavé, bylo sledovat herce z předchozích dvou dílu v nových rolích. Té bych i dal odpad. Po přesunu do devadesátek se to trochu zlepšilo, nicméně kvalit dvojky ani jedničky to nedosahovalo. Jednu hvězdičku dám za ten velký dějový zvrat se záporáky, který vyřešil hned několik nejasností v ději (zase jich ale i několik vytvořil), přesto jich tam zbylo docela dost. Když jsem četl, že má režisérka se sérií ještě velké plány, jsem na pochybách, jestli se na další díly v budoucnu podívám. ()