Deena se propadne do roku 1666 a odhalí pravdu o Sarah Fierové. V roce 1994 bojují její přátelé o život a budoucnost města Shadyside. (Netflix)

ScarPoul

A zase ďalší pád. Jediná hodnota tohto filmu je v tom, že dáva do súvislosti ( konečne) veci z predchádzajúcich filmov. Ale inak tomu znova chýba atmosféra a napätie. Viem, že slasher je ako subžáner predvídateľný. Ale ak pri filme divákovi dochádzajú súvislosti skôr ako postavám, niečo je zle. Tvorcovia tápajú. Je tam náznak hravosti a invenčnosti. Finále v obchodnom dome bolo celkom funny, ale uniká mi úmysel za tým všetkým. Historická rovina pôsobila ako zo zlého televízneho filmu. A tá finálna z mesta, ako rýchlo pozliepaná z rôznych častí. Bol to určite ambiciózny projekt. Neľutujem, že som ho videl. Ale druhá časť tejto prapodivnej trilógie pôsobí 90% stopáže, ako od iných tvorcov. Séria nie je konzistentná. Ani inteligentná. A už vôbec nie zábavná. A takmer šesť hodín sa pozerať na postavy, ktoré nevedia narábať s nožom, ale aj tak každého a všetkých bodajú mi príde ako výsmech inteligentnému divákovi.  Za ktorého sa v malých momentoch subjektívnej clarity občas aj považujem. ()

HonzysKISS

Ačkoliv se jedná o nejslabší díl, tak zakončení trilogie není zase tak špatné. Smůla je, že jsme se všichni těšili na rok 1666, který v tom byl pouze první polovinu filmu. To mohlo být vážně dobré. Ve druhé části jde jenom o to, jak hlavního záporáka nahání, což je škoda. Vlastně to přestává být i zajímavé, když se ze srábotek stanou hrdinové. Aspoň že to vynahrazuje ten fajn příběh. Nebo ne fajn, příběh se na celé trilogii povedl opravdu výborně. Stačilo k tomu jenom o něco víc brutality a byl bych spokojený. I když úplný závěr, kde si nechávají tvůrci zadní vrátka je trapný. Každopádně bych chtěl někdy vidět slasher film s tím děckem, co má obří masku panenky a bassebolku.  40/100 ()

Kudly4

Tak jsem to přeci jen stihl zhlédnout ještě letos ! (Můj poslední Horor ve 2021 a po odeslání mé recenze, začal hlavní ohňostroj - Díky !!) Tahle 3. část je asi nejslabší, ale i tak, celkově se jedná o povedenou Hororovou trilogii, která oživila Slasher subžánr a přinesla zase něco nového. Věřím, že Netlfix v budoucnu vytasí opět něco podobného, těšit se rozhodně budu. Jelikož je Silvestr a já už mám v sobě něco maličko, nebudu vypisovat romány - stejně si to píšu jen sám pro sebe =) Fear Street Part 1 - 4*, Fear Street part 2 - 3*, Fear Street part 3 - 3*, ale celkový dojem za 4* ()

agentmiky

Bohužel se tato série v rámci mého hodnocení neposune ani v jedno případě ze tří na červené hodnocení. Ale první půlka posledního přírůstku do této kratší trojdílné ságy měla v první polovině dobře našlápnuto, děj z roku 1666 mě dokázal zaujmout a udržet v napětí. Jenže autoři zvolili formát, že podívanou ze 17. století zkrouhnou jen na hodinku a na zbytek času se podíváme opět do roku 1994, což už za mě nemá čím překvapit. Herecky za mě opět OK, potěšil zajímavý výběr hudby, který podkreslil tu nehostinnou dobu. Z hlediska gore nic převratného, ale našly se zde brutálnější momentky (jedna useknutá ruka plus scéna s těmi vypíchnutýma očima). V závěru ten jeden zvrat příběhový potěšil, ale otevřený konec jsem fakt s radostí nepřivítal. Trojka za mě 6/10 ()

JohnCZ

Fajn rozuzlení s pěkně atmosférickým originem, poměrně nečekaným twistem a vizuálně zajímavě zpracovaným finále. Netflix tu ovšem místy tlačí na pilu už trochu moc a nelze si toho nevšimnout. Když pominu dobovou (ne)věrohodnost jako takovou, tak minimálně samotný kontrast, jak vesničané reagují na lesbický vztah hlavních hrdinek a naopak to, jak naprosto ignorují své zcela volně se pohybující a bavlnu očividně nesbírající černošské sousedy, je při nejmenším podivný. Ale budiž, není to historické drama, ale cheesy slasher. Navzdory tomu flashback dost dobrej, opět do sebe všechno v rámci mezí slušně zaklaplo a dokonce byly docela uspokojivě osvětleny některé podivnosti, které se táhly celou trilogií. ()

• Když vyjde Thomas (McCabe Slye) na začátku filmu z dřevěné boudy, tak za sebou zavře dveře. Později ale budou otevřené. (Duoscop)
  • Deena (Kiana Madeira) používá ve filmu knihy přilepené lepící páskou k hrudi jako ochranu proti pořezání. Všechny knihy jsou od spisovatele R.L. Stinea – autora knižní předlohy „Fear Street“. (Wade Wright)
  • Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)