Španělsko koncem 30. let, poslední dny občanské války. Desetiletý Carlos, jehož otec, republikán, byl zabit v boji, je svým poručníkem zanechán v sirotčinci Santa Lucía, depresivní stavbě uprostřed vylidněné krajiny, kam jsou sváženi sirotci po obětech války. Ponuré chodby budovy v sobě skrývají nejen neřestné vztahy dospělých protagonistů - jednonohé ředitelky Carmen, profesora Casarese, mladé učitelky Conchity a agresivního školníka Jacinta -, ale v den svého příjezdu se v nich Carlos setkává i s přízrakem chlapce, který se nepřetržitě snaží navázat s ním kontakt. Z živých pak musí čelit především nejstaršímu ze sirotků, potměšilému a nepřátelskému Jaimemu. Záhy začne mít Carlos podezření, že dětský duch s nejasnými úmysly je duchem bývalého žáka Santiho, který před časem zmizel za záhadných okolností. Santiho duch použije nového obyvatele sirotčince k tomu, aby krutě a nečekaně splatil krvavý dluh svému vrahovi. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Atmoška žádná diskoška. Spíš po zádech mraznice a v gatich marast. Aspoň chvilema. Scénář se nebojí smrtících zvratů, i když jsou páchány na harantech. Každej z dospělejch je tam nějak divnej, ať už chybí noha, ať se chlastá rum louhovanej mezi embryama nebo ať se šuká a vraždí všechno kolem. Duch k tomu přivábí fakt náladu namrdanou tajemnem a napětím. A film, stejně jako tam na dvoře, je bomba. Už tenkrát bylo vidět, že del Toro není žádná sračka. Zahrál si tam Federico Luppi, kterej hrál už ve Stroji času (ale tady byl lepší). A koukám, že i ve Faunově labyrintu. Navzdory všem těmto kladům si nevidím důvod, proč na to kouknout ještě jednou. Možná tak za 10 let. ()

tom88

Neobyčajný a zaujímavý film, ktorý možno nie je až taký známy, ale má mnoho kvalít, pod ktoré sa podpísal najme Guillermo del Toro. Je to moc talentovaný režisér, ktorý to dokazuje čím ďalej tým viac. Film ani nie je moc výrazný, dej je jednoduchý, no je spracovaný dosť pútavo. Má to hlavu aj pätu, nie je tu nič proti srsti. Aj herci si na sebe mákli, nie len veľký ale aj menší. Hororové mi to ani veľmi nepripadalo, no atmosféra je pekne vybudovaná. Odporúčiť to určite môžem aj keď to je pre mňa slabšia 4. 72% ()

danliofer

Myslím, že tento film je skvělým odrazovým můstkem k ještě skvělejšímu Faunovu labyrintu. Dle mého soudu je celkové zpracování obou těchto příběhů absolutní jedničkou v žánru filmů s mírným přídechem hororu. I když ve Faunově labyrintu fungují hororové prvky více jako indexy navádějící k prapodstatě, než jako základní elementy. V obou příbězích stojí za povšimnutí ten fakt, že samo zlo je více znárorněno ve své živoucí lidské podobě, jemuž se pohádková monstra tím svým archetypálním nemohou rovnat. Takže bojme se spíše zla v nás lidech než v bubácích... ()

Nivenx

Popravdě princ bez království není pro mě ani tak moc hororem jako spíš takovou pohádkou pro dospělé, která obsahuje drama a mysterium. Film je to velice rozporoplný a ne každému musí sedět. Ale mě to sedělo a herci byli příjemní, kamera také a efekty na vysoké úrovni. 70% ()

filmmovier

Už delší dobu jsem neviděl horor, který by za to opravdu stál. A ty del Toro opravdu točit umí. Vlastně - nejlepší horory současnosti jsou ze Španělska. Také oceňuji, že Španělé netočí čisté horory, ale míchají to třeba s dramatem. A Ďáblová páteř se ze zajetých kolejí nijak nevymyká. Hlavně je tu skvělý nápad, výborná hudba i skvělá atmosféra, herci. Celkem povedené drama s nádechem hororu a tajemna. Dobře se mi na něj koukalo, pořád se něco dělo, nijak výrazně nezklamal, takže vcelku spokojenost. Pro hororové fanoušky mohu doporučit. Jinak skvělá podoba ducha, věci určené k věčnému opakování. 85%. ()

st.verka

Tenhle film má blíž k dramatu, než hororu. Zpočátku mi to přišlo rozvláklé, ale druhá půlka to napravila. Bylo tam pár povedených záběrů - to oko v klíčové dírce, nebo když to vybuchlo, měla jsem pocit, že to vyletělo z obrazovky. Málem bylo po mně. Doktor měl pravdu, měl toho hajzla zabít hned. Ale dostal, co si zasloužil. Ty děti byly neuvěřitelný, daly mu co proto. Jak si začal pakovat ty zlaté cihly bylo jasné, jak to dopadne. ()

Mrkvič

Princ bez králoství si může o hororu nechat jen zdát. Ty dvě lekačky byly spíš na škodu. Po zkušenostech s Faunovým Labyrintem si může nechat zdát i o jakémkoliv fantasy či mysteriózním nádechu. Je to prostě drama z válečného Španělska. Hromada děcek a nijak zamotaný příběh. Na 106 minut je toho málo, ale na druhou stranu to neurazí. ()

bubun

Napínavé, citlivé, dětská mysteriózní poetika. Na konci jsem jim všem tak přála, aby přežili, a pomstili se tomu bídákovi! ()

Liznic

Velmi zajímavý snímek, který rozhodně stojí za vidění. Postavy tu sice působí jednoduše, možná až šablonovitě a u většiny dějových linií vás napadne, že už jste to někde viděli. To ovšem nemusí být špatně.Tento mysteriózní příběh odehrávající se uprostřed dramatu na pozadí historických zkutečností dojíždí na nerozhodnost tvůrců, který žánr, či dějovou linii považují za stěžejní, což je velká škoda! Ve filmu je tak od všeho trochu, ale ničeho dost. ()

Sfinkter

Na mě příliš přímočaré bez velké dramatické odvahy. Dokážu si představit jakýsi ikonický kraťas s tímto námětem, ale na celovečerní bombu mi něco ve scénáři chybělo. A za horor bych toto dílo určitě neoznačoval - spíše za mysteriózní povídku. ()

Cushing

Opět zklamání. Del Toro je dobrý řemeslník, ale zapomíná, že film musí vypadat jinak než rozpohybovaný komiks (a nemám tu na mysli Marvel, DC a jiné čtivo se superhrdiny, ale spíše komiksy francouzské a belgické školy). Vadila mi toho spousta, nejvíc scénář (nedomyšlený a překombinovaný zároveň -- přesně jako u Fauna). Tohle že je horor? Válka, ano, ta se dá za horor považovat, ale nikoli ten žánrový. Pokud chce pan režisér závažně vypovídat, ať si k tomu nepůjčuje zábavné žánry -- to umějí jen mistři. ()

Beky

To zase bylo sklamání.....dobře, ne tak velký!!..po vizuální stránce opět perla, Toro na prosto perfektně zvládá vizuální stránku svých filmu...i kdyby točil zadarmo, pořád jeho filmy budou vypadat krásně!!!..to máme plus...dalším plusem je zajímavé prostředí, které zůstává po celou dobu záhadným místem, ve kterým byste nechtěli strávit ani pět minut vašeho času..prostě děsí!!..dalším plusem ( tušim, že posledním ) je obsazení, neznámí herci ( aspoň tedy pro mě ) se přesně do toho hnusného, neosobního prostředí hodí!!!...a teď k velkému mínusu...místama film vysloveně nudí...ano, zápletka se totiž tváří strašně tajemně, zajímavě, řeší se spousta mini příběhů ( to je ono, to mě nudilo...větší tah na bránu by tomu prospěl )....ale ve skutečnosti jde jen o blbou.....snad nečekáte, že to prozradim!!:)..našláplých 60%!! Jednou větou: Já se tak těšil na geniální rozuzlení a.......ono nic!!! ()

PiLgRiM

del Toro nám předvádí neuvěřitelně zvláštní "horor", který nízkým rozpočtem jen srší. Ve valné většině filmů by to znamenalo slušný Brusel. Naštěstí zde se nám dostane atmosférické podívané jakou má správný horor, který neni jen o cákancích krve mít. Atmosféra neznáma už od začátku filmu, ponuré prostory sirotčince, Sadista, Duch, děti... A divadlo začíná! pro mě plný počet. ()

Pavlínka9

Ten film je reprezentován hlavně jako horror, což si právě myslím, že je chyba, protože já ho za horror moc nepovažuji. Princ bez království mě prostě nijak nestrhnul, neohromil a naštěstí jsem od něj nic moc nečekala. Jinak bych byla ještě víc zklamaná...Přišlo mi, že samotná režie tak trochu tápala a nevěděla kam s kamerou a jak na efekty (mimo tedy Santiho, na kterém se maskéři a počítačový odborníci vyřádili :) ) ()

Redi

Chybí hustější atmosféra, více napětí, přestože se to úplně nabízí... jinak moc pěkně natočené a sleduje se to samo. ()

lennyd

Desetiletý Carlos je po smrti svého otce v občanské válce zanechán v sirotčinci uprostřed pustiny. Samotný sirotčinec nepůsobí nikterak pozitivně, i když se většina učitelů snaží sirotkům jejich život alespoň trochu zpříjemnit. Výjimkou je ale Jacinto, údržbář, agresivní mladík, který neváhá terorizovat chlapce kdykoliv k tomu má příležitost. Jedné noci Carlos uslyší divné zvuky, a spatří ducha jednoho z bývalých žáků, který zmizel za nevysvětlitelných okolností. Zdá se, že se mu duch snaží něco sdělit ... Největším mínusem tohoto filmu bylo podle mne to, že se Guillermo del Toro nějak nedokázal rozhodnout, zdali bude natáčet duchařský horor, a nebo drama o životě v sirotčinci. Takhle se film přelévá z jednoho žánru do druhého, a film tak působí roztříštěným dojmem. Skoro bych řekl, vynechat celou tu duchařskou historku, nechat jen sirotčinec zápletku se ztraceným zlatem, a film bude atakovat pětihvězdičkové hodnocení (hlavně díky brilantnímu závěru). Takhle jen kapku silnější průměr.. ()

dANo

Kvalitný horor zasadený do zaujímavého prostredia uprostred zaujímavej doby... Napínavé scény v sirotinci pribúdajú a vrcholia v brutálnej záverečnej pasáži, kedy film hýri skvelými efektami a klasickými hororovými prvkami. ()

Hennesy

Del Toro je rozprávač a je v tom ozaj dobrý. Rozpovedal mi podmanivý príbeh o osamelosti, odvahe a pocitoch, ktoré pretrvajú a ja som sa nechal uniesť. Nečakajte prekvapivé rozuzlenie, nečakajte desivé scény...len počúvajte, čo vám chce povedať. ()