Španělsko koncem 30. let, poslední dny občanské války. Desetiletý Carlos, jehož otec, republikán, byl zabit v boji, je svým poručníkem zanechán v sirotčinci Santa Lucía, depresivní stavbě uprostřed vylidněné krajiny, kam jsou sváženi sirotci po obětech války. Ponuré chodby budovy v sobě skrývají nejen neřestné vztahy dospělých protagonistů - jednonohé ředitelky Carmen, profesora Casarese, mladé učitelky Conchity a agresivního školníka Jacinta -, ale v den svého příjezdu se v nich Carlos setkává i s přízrakem chlapce, který se nepřetržitě snaží navázat s ním kontakt. Z živých pak musí čelit především nejstaršímu ze sirotků, potměšilému a nepřátelskému Jaimemu. Záhy začne mít Carlos podezření, že dětský duch s nejasnými úmysly je duchem bývalého žáka Santiho, který před časem zmizel za záhadných okolností. Santiho duch použije nového obyvatele sirotčince k tomu, aby krutě a nečekaně splatil krvavý dluh svému vrahovi. (oficiálny text distribútora)

Jayk19

Z komentářů jsem pochopil že tento snímek není horor,pochopil jsem že jde o drama s hororovýmy prvky takže jsem nebyl překvapen.Film je točen pro mne v zajímavé době na zajímavém místě a má solidní spád.Jedinou výtku mám "Santimu",buď tam totiž neměl být vůbec a nebo se měl prosadit.Celkem mě zklamal i na konci kdy jsem netrpělivě čekal na řádnou pomstu pro toho hnusného zlatokopa...Ale jinak mne film rozhodně neurazil a dobře jsem se bavil takže za 4* ()

Karin00

Mám moc ráda Del Torovy filmy. Mají vždy takovou krásně a přitažlivě zvláštní atmosféru. Princ bez království byl asi první jeho tvorba, kterou jsem viděla. Zdařile zpracované, tajemné, ze začátku strach, ale pak vlastně přijde naopak lítost... Prostředí kde se film odehrával na mne také zapůsobilo. Při scénách ve sklepení s bazénem, který si dodnes dokáži živě představit, jsem se strachem odvážila dívat jen skrz prsty :))) A okamžik "oka za klíčovou dírkou" ve mě vyvolává strach dodnes :) ()

Velislav

Horor? Nie, mysteriózna dráma s trochou histórie. Aj keď evidovanie v hororových encyklopédiách je na mieste. Línia s mŕtvym chlapcom je viac rozprávková, než hororová, tak typicky deltorovská. Všetko ostatné sedí, ponurá, melancholická atmosféra v sirotinci uprostred ničoho, nevybuchnutá bomba v strede dvora, žena s jednou nohou, detskí herci, aj hlavný záporák. Duchov a prízraky Guillermo točiť/písať nevie (Don't Be Afraid of the Dark, Crimson Peak), atmosféru vykúzliť dokáže. 7/10 ()

Skylwalker42

Toro umí točit dobře filmy a Ďáblova páteř je dobrý film. Budování napětí je zvládnuté na jedničku. Líbilo se mi to. Ale jelikož jsem jako první viděl Faunův labyrint, tak musím dát za čtyři, jelikož labyrint je film dokonalým ve všech směrech. Ale to je pouze hodnocení u Tora a Ďáblova páteř je film nadprůměrný v celkové filmografii. ()

kolly13

Nebýt strašidelné atmosféry a zapojení dětských herců, byla by to slátanina s pár kvalitními herci, slaboduchým scénářem a výsledným zklamáním. ()

vandamator

Jeden z nejlepších hororu dá li se tomu tak říkat, co jsem kdy viděl. Film bych spíše zařadil mezi extrémně silné drama, na kterém je opravdu hodně znát ruka Del Tora řekl bych, že se stylizací jedná, o méně rozpočtový faunuv labyrint a ti druzí. ()

cashplouch

Ďáblova páteř je velmi povedené drama s hororovými prvky. Del Toro v tomto filmu dokázal, že zvládá žánrové postupy na jedničku. Vzorově budované napětí, střízlivá práce s VFX, skvělá kamera (Navarro je jeden z nejlepších současných kameramanů), slušní herci (včetně dětských představitelů) - to vše dělá z Ďáblovy páteře celistvý snímek. Je radost vidět, že někdo natočí film především pro samotný příběh a postavy a přitom i dokáže, že je šikovný režisér. Pak se může klidně vydovádět /viz Hellboy/. ()

Werewolf2

Del Toro mi dost pripominá Petera Jacksona. Oba nepotrebuji buhvijak velky rozpocet, dobry namet a ani ackove herce, ale stejne z toho vetsinou vznikne skvely film. Devil se samozrejme povedl a zvlast vykony detskych predstavitelu jsou v tomto filmu velice kvalitni. ()

josmart

Občanská válka a lehce duchařský příběh o pomstě v prostředí sirotčince. Guillermo del Toro umí točit filmy. Hororem bych film zrovna nenazval, ale je fakt, že několik scén působilo opravdu mrazivě. ()

Antonymi

Přiznávám, že můj první Del Toro byl Faunův labyrint, který s Princem bez království sdílí do jisté míry tu zvláštní ponurost a temnou poetiku, takže Princ bez království zpočátku trochu zklamal má navýšená očekávání. S odstupem však Prince doceňuji - neokoukané tváře skvělých herců, tajuplná atmosféra budovaná s Del Torovou pečlivostí a především zajímavě mrazivá pointa dělají z Prince bez království nevšední zážitek. ()

teseth

Zajímavý snímek, který není typickým popcorňákem ale ani artem. Konec možná postrádá trochu víc gradace, ale jinak velmi dobře koukatelné. ()

juluch

zanrovo nejasny a tak trochu nedotiahnuty film - hororove prvky ma tam skor rusili, kopec samoucelnych scen, pokus o rozne metafory....ano - ale ()

reccal

Další španělský horor a další skvělý výsledek. Viděno někdy v pubertě, a dlužno dodat, že toho kluka jsem před sebou viděla ještě hodně dlouho. Princ bez království zanechá dobrý děsivý dojem, příběh je promyšlený do detailů a výborně zpracovaný. 80% ()

Ajfist

Velmi dobře zpracovaná duchařina.Španělé to prostě umí.Příběh ze sirotčince s pumou uprostřed dvora a duch zabitého kluka byl dost poutavý a nejde rozhodně o tuctové dílo. ()

Drussus

Skvělý španělský film zajímavě vsunutý do kulis konce Španělské občanské války. Téměř komorně laděný příběh, ve velké většině se odehrávající se za branou dětského domova, ve kterém jsou ubytovány děti, jejichž rodiče buď zemřeli, nebo bojují proti Frankovi. Příběh o dobru a o zlu a o odplatě. Z málokterého filmu mi zůstane po jeho konci husí kůže, po tomhle ano. Obzvlášť doporučuji pro ty, co maj rádi duchařinu. :) 5/5 ()