Danielle (Drew Barrymoreová) síce trpí nenávisťou svojej macochy Rodmilly (Anjelica Hustonová) a jej dcér, ale šestnásťročná dievčina si nedá skákať po hlave. Naopak. Vie sa brániť, niekedy i razantnejšie. Náhodou sa zoznámi s následníkom trónu princom Henrym (Dougray Scott). Starého sluhu chce uchrániť pred vyhnanstvom do Ameriky, a tak sa na kráľovskom dvore predstaví ako barónka. Sčítaná Danielle, ovplyvnená Utópiou Thomasa Morea, vyvolá princov záujem. Na ceste k vytúženému šťastiu – svadbe s princom Henrym – však čaká Danielle ešte veľa nástrah od jej macochy, ale ja prekonanie spoločenských rozdielov, ktoré ich rozdeľujú. A namiesto zázračnej víly či troch orieškov „Popoluške“ Danielle pomáha sám Leonardo da Vinci (Patrick Godfrey)... (TV JOJ)

Jaro_slav

Příjemně nedebilní zpracování Popelky, které si pro sebe dočista ukradli a mezi sebe rozdělili neodolatelně okouzlující Drew Barrymore a podobně xežrání Patrick Godfrey, díky nimž jsem pohádce odpustil všechny ostatní prkenné "herecké" výkony. ()

zdenur

Příjemné zpestření nudného odpoledne. S "happy endem" jsem tak nějak počítal, ale bez něho by se to taky dalo (jakože popelka by skončila v otroctví a princ by se oběsil). Jediné co mi nesedlo byl princ a Drew to taky mohla zahrát trošku líp. ()

Hepy13

K té naší nejlepší Popelce má tato americká verze opravdu velmi daleko. Ale dívat se na ní vcelku dalo, z velké části především díky Drew Barrymore. Mě ale když někdo řekne "Popelka", se vybaví sníh, tři oříšky a především Libuška Šafránková. Věčná Popelka je jen ta naše! ()

blazenka

Nádheré zpracování klasické pohádky o Popelce s krásnou Drew Barrymore v hlavní roli. Anjelica Huston je v roli macechy naprosto přesvědčivá a tak tento poetický příběh přesvědčil i mě, abych dala 80% ()

Narciska

Nejkrásnější filmová pohádka, unášená na křídlech nádherné hudby. Je to záchvěv středověké moudrosti ztělesněné Thomasem Morem a Leonardem da Vincim. Je to příběh o svobodě a lidské rovnosti. Je to věčný příběh o tom, že bez lásky není života. Je to sen, který se děje... tady a teď… ()

wictoria

Patří k mým oblíbeným filmům a to jak díky výpravě a kostýmům (coby historik umění zde poznávám řadu věcí z historických obrazů, opravdu se snažili :-D) tak i díky sympatickému princi Dougray Scottovi. Hned bych ho brala :-D ()

Rathalos

Popoluska v americkom prevedeni a musim priznat,ze sa im to vydarilo,dobry vyber hlavnej hrdinky,Drew Barrymore mam rad,zaujimavy pribeh a fajn postavy,taka pohodova filmova rozpravka,pri ktorej si clovek spomenie na detstvo,ale na cesku verziu to samozrejme nema...:-) ()

chrispe

Další zpracování příběhu o Popelce. Drew mám ráda, ale tady mi přišla jako retardovaná. Říkám to zle, ale až tak zle to nemyslím. Navíc je to úplně zbytečně natahovaný. (A hvězdička pro Anjelicu Huston!) ()

haWranka

Na amíky je to příjemná pohádka. Čím jsem starší, tím míň mám tenhle film ráda, ale to je asi celkem pochopitelný. Jsem zvědavá, kdy dospěju do fáze, že Věčný příběh budu v novinách zamazávat lihovkou:) Ale zatím se vcelku ráda podívám na to, jak ta ošklivka Drew nese na zádech svého vyvoleného. ()

LordMysti

Zajímavá pohádka, překvapivě povedená. Prostě klasický slaďák jak má být, takže pokud chcete zapůsobit na svou drahou polovičku, pusťte jí tento film a začátek příjemného večera je na cestě :). ()

zberatel

Nemozem si pomoct ale mna sa tato americka verzia popolusky strasne paci.Neviem cim to je,ci postavami ktore su skvele,alebo je to tou atmosferou ktora ma vtiahla do deja kde kazdy pozna koniec ale je zvedavy ako sa k nemu hrdinka dopracuje. Nic nove nam tato snimka neponuka co by uz nebolo inde videne ale ma to vtip,slusne tempo a ja ju jednoducho mozem. ()

Luckyman

Popoluška v modernom šate? Keď som to začal pozerať, nevedel som o čom to bude, ale po prvých 10 minútach som vedel, že to tak bude. Je to svižné, ma to pekne gradujúci dej a všetko to dopĺňa nenásilná hudba a slušné herecké výkony. ()

Petulka88

Musím ocenit tvůrce za některé originální prvky, kterými upravili notoricky známou předlohu. Ať je to Popelčina vyřídilka, princova arogance nebo zasazení děje do reálného světa (včetně skutečných postav, jako francouzská královská rodina, bratři Grimmové nebo Leonardo da Vinci). Je to docela svěží změna. Ale i přeze všechny novoty, jde pořád jen o další Popelku v řadě. Rozhodně neurazí, ale nejspíš ani nenadchne. ()

Jonatána

Tři hvězdičky -pohádka, dobrý. Průměr. Drew byla rozkošná v E.T., pak už ji moc nemusím. a ani se mi moc nelíbí, ve srovnání s půvabnou Libuškou Šafránkovou pro mě byla taková úplně obyčejná. Dougray Scott byl poněkud natvrdlý a z mého pohledu zcela nepřitažlivý (opět ve srovnání s Pavlem Trávníčkem nic moc). Takže normální pohádka, co tam dělal Leonardo, fakt nechápu a nebýt Anjelicy Houston, tak to jsou hvězdy dvě. ale na odpoledne k žehlení to šlo. ()