1 200 let předtím, než se narodil Geralt z Rivie, se ve světě elfů udály podivuhodné věci. Světy nestvůr, lidí a elfů se spojily v jeden a zrodil se úplně první zaklínač. (Netflix)

GameOfThrows

No to je něco, vydržel jsem dva a půl dílu a mám dost. Nechápu jak to můžou publikovat a ještě se pod to podepsat. Jediný co mě na tom vyloženě neuráželo byla hudba. Tady by se dalo hovořit i o zneuctění ne-li přímo o znásilnění brandu jako takovýho. Ale je to moderní trend těchhle platforem, vydělávat na předchozí slávě čehokoli, udělat promo a přinutit lidi na to alespoň 1x kouknout. Kvalita dnes nikoho nezajímá. ()

Lukas.Hutter odpad!

Tak to dopadá, když vezmete svět, který pojednává o rasismu a uděláte z něho multikulti něco. Scénář a postavy psal někdo na hajzlíku, pět minut před natáčením. Potom si to stejně spletl s hajzlpapírem. Inu ale řekl si, že je škoda tenhle matroš zahodit, když už si s tím dal celých pět minut práce, tak to přinesl na plac. "Herci" sice měli problém přes scénáristy "výtvory" přečíst scénář ale ze své pornobranže jsou na bukkake zvyklí. Tak to "odehráli". A výsledkem je krvácení z očí diváka. Nemá smysl tu popisovat kameru, výpravu, režii, protože prakticky neexistují. Odpad, ztráta času... ()

patient333

Na tento počin sa možno pozerať dvoma pohľadmi. Pohľad prvý je, že blood origin je celkom fajn, hoci dosť klišovity, fantasy seriál s dobrou bojovou choreografiou a nejakou tou vlastnou fantasy logikou a pravidlami, ktorý v danom svete fungoval a dával zmysel (kastový systém, základná mágia). Pohľad druhý je, že sa jedná o totálne spŕznenie Sapkowského diela, absolútne sa nepribližuje unikátnosti Witcher sveta, nápaditosť je na bode mrazu, samotní elfovia sa v podstate len ľudia so špicatými ušami (podľa chovania, nevykazovali absolútne žiadne vlastnosti elfov podľa Sapkowského kníh, doslova v ktorých elfskí čarodejovia, ktorí si pamätali celú históriu kontinentu naznačili ako skvelo to vyzeralo pred príchodom ľudí a podobne). Hoci v prvom prípade by sa dalo postisknúť nad lajdackosťou napísaných postáv, nedotiahnutých koncov (čo bol ten orb, jeho motivácia, ako transformovali prvýkrat a prečo, fakt ma celá grand elf army problém s 50 rebelmi?...) a nad klišovitsťou zápletky...stále by sa to dalo označiť solídnymi 3 hviezdičkami. Pokiaľ sa však pozerám na to ako adaptáciu Sapkowského diela (čítali to vôbe netflixáci?! pretože zataiľ je to tak ako hovoril Cavill, že si z jeho diela urobili papier na vytieranie prdele...), tak je to absolútny odpad s maximálne jednou hviezdičkou a to len za choreografiu bojov a hudbu...veľké sklamanie, a obávam sa že po sérií 3 dopadne witcher rovnako ()

Tycygo

Mesmyslné hejty na tento seriál jsou spíš hejtem na to, že velký Henry odešel se zvěta zaklínače, než realistickým pohledem na tento seriál. Je to lehce nadprůměrný seroš s trochu epičnosti, humoru, fightů, sexu, charakter developmentů, klišé a no proste vším, co by tam být mělo. Neutrhne vám to prdel, ale rozhodně neurazí a bavil mě celý. 4 díly nejsou moc a díky tomu to není tak natáhlé, jak dnešní seriály bývají. ()

Jouzi.Ef

Netflix posere na co se sáhne a tohle je jen dalším příkladem. Po pár prvních záběrech, ze kterých je cítit lacinost, se ve mě začíná vytvářet dost hustá agrese. Kostými, dialogy, vyprávění příběhu i herecké výkony - špatně, špatně, špatně. Nejsem fanoušek Zaklínače od Netflixu, ale tady jdeme snad ještě o několik levelů níže, a to jsem si nemyslel, že snad ani není možný. Odpověď na vaší otázku je ano, je to opravdu tak špatný. ()

Zaks

Miniséria o počiatkoch zaklínačoch dopadla dosť slabo. Vizuál mizerný, na trikoch sa príšerne šetrilo. Postavy zväčša nudné, tak šerednú princeznú som azda ešte nevidel a blbé je, že najviac záujmu zo všetkých hrdinov vzbudila postihnutá trpazlíčka. Občasné svetlé chvíľky príbeh nezachránili, trvali zúfalo krátko, škoda. ()

Adanos22 odpad!

Po tom, co nám Netflix ukázal, jaké skvosty je schopný udělat, když se snaží, tak přijde toto. Naprosté peklo pro kohokoliv, kdo četl knihy či hrál hry. Jediné, co to má se světem zaklínače společného jsou jména určitých postav a míst, ale jinak to naprosto haní Sapkowského originální dílo. Nebýt to značka Zaklínače, tak si to zaslouží aspoň jednu hvězdu, ale více ne, protože i čistě z kinematografického hlediska se na tom opravdu těžko hledá něco dobrého. Všechno je hrozně uspěchané, některé dějové linky vypadají, že se odehrávají ve stejný čas, i přes to že jsou klidně i měsíce od sebe. Některá rozhodnutí postav jsou ne, že nelogická, ale spíše jakýmkoliv způsobem neopodstatněná, ani se nesnaží vysvětlit, proč něco jdou udělat a proč je něco jiného blbost. Ale za co musím dát bezvýznamný plusový bodík, tak je hudba, kterou k tomuto seriálu složil úžasný Bear Mccreary, který již předvedl svůj talent v God of War: Ragnarok. Zároveň však píseň black rose, okolo které se vlastně celý děj točí není ničím až tak speciální, je celkem chytlavá, ale oproti Dej groš zaklínači je to silně podprůměrné. V seriálu byla i místa, kde to bylo celkem zábavné, ale většinou jen při soubojích a to ani ne při všech. I CGI, které Netflix opravdu umí bylo celkem divné a odfláknuté převážně v poslední epizodě. Ve finále oproti tomuto vypadá druhá série Zaklínače jako mistrovské dílo. ()

Marissa33 odpad!

Na tento seriál som sa tešila a trvalo dlho kým ho vydali. O to väčšie bolo sklamanie po pozretí tejto našťastie len štvor dielnej zlátaniny. Nesympatické postavy, ktoré ani z rýchlika nepripomínajú vznešených elfov, dej nejak absentoval a na efekty asi neboli peniaze. No proste zlé. Nechápem ako môžu po niečom ako je Zaklínač takto šliapať. Dúfam, že ľudí čo napísali scenár k tomuto veľdielu už nenechajú napísať ani nákupný zoznam. Dávno som nevidela nič takto otrasné. Herci budú asi ešte dlho ľutovať, že šliapli do ... tým, že sa na toto dali. ()

Sylviiik

Říkejte si co chcete, ale mě to fakt bavilo. Nový seriál o Geraltovi mě absolutně nechytl, ale tohle, to byla jiná káva. Krásně barevné, hlavní postavy sympatické, nechybělo drama, akce ani romantika, humoru mohlo být trochu více, ale budiž, odpuštěno. Co ale nemohu odpustit a za co dávám hvězdu dolů, je ozvučení. Ať už originál nebo český dabing, místy nebylo mluvené řeči rozumět kvůli hudbě nebo hluku v pozadí. Pokud se na to rozhodnete podívat, připravte se na to, že budete v jednom kuse zvuk buď zesilovat nebo zeslabovat, jelikož buď nerozumíte řeči a nebo to řve. 🤷‍♀️ Jinak opravdu nemohu vytknout absolutně nic, já se rozhodně nenudila, a ačkoliv to má ze zaklínače opravdu málo, bylo mi to fuk, příběh sám o sobě mě zaujal i bez jakékoliv návaznosti. 🙂 ()

Vilda_Vii

Netflix=lgbt masírka.  Slaboduchý scénář a tragická produkce. Rádoby nádech na epický příběh, ale nakonec velké zklamání. Pár pěkných efektů. Naštěstí jdou všechny nezajímavé scény přeskočit podle osvědčené šablony. ()

MatyRock

Ahhh. Selhává to po všech směrech. Postavy nefungují, jejich vývoj je uspěchaný a navíc je každý z nich typickým archetypem. Příběh je na tom hodně podobně, nemá šanci překvapit, ba naopak je po celou dobu průhledný jako igelit. Nebýt snahy o zaklínačský prequel, asi bych se pousmál nad hloupým fantasy, takhle mi je to spíše líto. Alespoň, že ty akční scény jsou někdy k světu (greenscreen je však odporný). 4/10 ()

Geon

Netflix se pokusil a tvrdě zakusil… Zaklínač, ať už k němu má kdokoli jakékoli připomínky, se stal velmi velmi populární a i má pár silných stránek. Nicméně to rozhodně neplatí v pokusu o rozšíření Zaklínačského univerza pod červeným N.  Příběhová linie je značně nedostačující, plná trhlin v časoprostoru (ačkoliv ten je narušen až v samotném konci), do očí bijících nepřesností nebo protiřečení a přesto se navíc snaží zachytit a vystihnout problémy moderní společnosti. To se neděje a vyznívá to spíš tragi(komi)cky s výsledkem, že divák nevěří ani jednomu. Éile a Fjall show vcelku drží a díky tomu se netopíte v slzách smutku - na co to koukám, ale o příjemnou plavbu se nejedná. Podržet to mohla i Scían, ale vinou scénáře působí zmatečně a nejasně.  Z lítosti k hercům, kteří se tomu upsali, protože věřili v Zaklínače to budou ** ()

JohnDark

The Witcher: Blood Origin, Fantasy, USA 2022, 1. séria 4 časti H: Sophia Brown, Laurence O´Fuarain, Mirren Mack, Michelle Yeoh, Francesca Mills, Jacob Collins-Levy, Joey Batey, Zach Wyatt, Lenny Henry, Lizzie Annis, Ella Schrey-Yeats, 40% ()

Henry Cavill končí v Zaklínači

Henry Cavill končí v Zaklínači

29.10.2022

Máme tady zprávu roku, bohužel však tu špatnou. Herec Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible - Fallout totiž oficiálně oznámil odchod z role Geralta v seriálovém Zaklínači. Stane se tak po… (viac)

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

08.04.2021

Prequelová minisérie Zaklínače The Witcher: Blood Origin čerstvě přišla o herečku v hlavní roli. Začátek produkce na seriálu se totiž posunul, a nadějné herečce Jodie Turner-Smith tak náhle kolidoval… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)