Ježko Sonic 2

• Česko Ježek Sonic 2 (viac)

Vo chvíli, keď Doktor Robotnik osudovo uviazol na Hubovej planéte, stratil ježko Sonic jediného, naozaj schopného nepriateľa. A začal sa veľmi nudiť. Občas vypomôže polícii dopadnúť zopár „nepolapiteľných“ gaunerov, ale inak nemá svoju modrú energiu kde vybiť. Čo znepokojuje jeho kamoša šerifa Toma oveľa viac než škody, ktoré za neho musia platiť. Lenže vynaliezavý Robotnik dokázal nájsť spôsob, ako zo svojho hubového väzenia uniknúť a vrátiť sa na Zem. Navyše sa spojil s ježurou menom Knuckles, chlpatou červenou guľou plnou zloby a unikátnych schopností, ktoré sú podobné tým Sonicovým. Táto nebezpečná dvojka sleduje dva hlavné ciele. Prvým je pomstiť sa Sonicovi a druhým nájsť a ovládnuť nekonečný zdroj energie, ktorý by z Robotnika urobil vládcu celej planéty. Presile našťastie nebude Sonic čeliť sám, ale s podporou dvojchvostého lišiaka Tailsa, ktorý mu prišiel na pomoc z inej dimenzie, pretože ide naozaj o všetko. (Cinemart SK)

iXtr3m3

Prvú časť som videl v pohodlí domova, druhú som si dal s osemročnou dcérkou v kine a neľutujem ani jedno ani druhé rozhodnutie. Kým sa prvá časť len tak ľahko naťahovala a rozbiehala, tak pokračovanie vyrazilo na maximálku vpred. Výborné pomrkávanie na Indyho, Avengers a všeličo ďalšie, bavili sme sa s dcérkou obaja. Veľkolepejšie, vizuálne ešte atraktívnejšie, dobrodružné, megalomanskejšie. Už sa teším na tretiu časť. ()

NifKor

Neskutečná  zábava, která je i dokonce lepší jak předešlý film. Nejsem si ale jistý jestli můj názor na film neovlivnil fakt, že jsem na filmu byl ve 4Dx, které jinak bylo úchvatné a určitě ho využiji víckrát. Teď ale k filmu, od začátku do konce je film našlapaný jako jednička a divák se podle mě nepřestane bavit ani na sekundu. Děj je sice jednoduchý a předvídatelný zato ale dokáže dost nabídnout. Knuckles je zde neskutečně sympatická postava, která je pro mě momentálně oblíbenější jak Sonic a i když jsem předpovídal vše co se s ní stane, nebo co udělá, tak mě i přes tohle prostě stejně nepřestala bavit. Je i dobře, že dostal poměrně dost prostoru stejně jako Tails, který ale už zde není tak zábavný a zajímavý jako Knuckles, ale i tak diváka nezklame. Herci hrají na stejné úrovni jako v předešlém dílu a jsou vcelku v pohodě. Kdo si ale celý film bere zase pro sebe je vynikající Jim Carrey, který prostě nedokáže zklamat! Vizuál o něco hezčí jak v 1. Sonicovi ovšem je zde škoda, že film nemá větší rozpočet. Hudba super, délka ideál a využití 4Dx tak jak jsem si přál. Lepší jak jednička. 6,5/10 ()

Elerrina

Velkolepější a rozmáchlejší než první díl, překvapivě ale v některých směrech o něco horší. Tam, kde si jednička dávala načas s představováním postav a s jejich charakterizací pomocí skvěle načasovaných vtípků, je tady prázdno nebo jen chatrné oslí můstky, což zamrzí hlavně v případě nových přírůstků do ježčího universa Tailse a Knucklese. Lidské postavy jsou, s vyjímkou Maddieny sestry, vyloženě matné a jejich dialogy toporné. Humoru je sice spousta, jeho kvalita ovšem nepravidelně osciluje mezi špičkovou komedií (svatba a její zakončení) a cringefestem (celá scéna v „sibiřské“ hospodě). Ovšem to všechno jsou výtky někoho, kdo ví, že není primární cílovka - tudíž nepodstatné. Důležitější je, že akce je spousta a je skvěle natočená, lokace jsou tentokrát atraktivní, takže je na co koukat, Jim Carrey je opět v nejlepší formě a i ta povinná morální poselství o důležitosti rodiny a přátel nějak doklopýtají do žádoucího konce. ()

666Carnage

Jo tohle byla dobrá jízda. Postavy co mám rád, jedna hláška za druhou a dost srandy k tomu. V tomhle stylu a tempu klidně další X pokračování. Pantera v soundtracku potěšila. 80% ()

Dallon

Ježek Sonic 2 je ještě o chlup lepší jak první díl. Víc akce, která je rozmanitá a má mnoho nápadů. Víc humoru (ale vyváženě). Víc Jim Carreyho, což je dobře protože je tu perfektní a žral jsem každou scénu sním. Příběh mě bavil víc jak v prvním díle, a návrat Doktora Eggmana byl prostě skvělej. Za mě skvělí pokračování 7/10 ()

Janega

Sonic sa k nám znovu prirútil a opäť sa jedná o fajn zábavnú jazdu. Náš svet sa pre Sonica stal levelovou hrou, kde raz snouborduje na horách, zdoláva tsunami vlny či prekonáva nástrahy hradu. Je to akčná jazda, ktorá však obsahuje dosť hluchých a zbytočných miest a zakaždým sa akoby dobrodružstvo musí znova nakopnúť. Za všetko spomeniem najmä scénu so svadbou, ktorá je úplne zbytočná, a ktorej úlohou je len to, aby všetky postavy z minulého filmu mali nejaký štek. Kto však exceluje je Jim Carrey, ktorý keď sa objaví na plátne, si kradne každú scénu pre seba. ()

Fary

To se povedlo skoro líp než jednička. Jen mě pořád štve, že Dr. Robotnik má být tlusťoch s knírem a ne vychrtlý Jim Carrey. ()

kitsuchan97

*8/10* Tak jsme se po dvou letech dočkali vyslouženého sequelu našeho modrého oblíbence a za sebe musím konstatovat, že se jedná o povedený rodinný snímek. Oproti prvnímu filmu je zde více všeho - a to jak charakterů, zajímavých lokací či akčních sekvencí. Sonic je opět tím zábavným a nespoutaným stvořením, jakého známe a milujeme. Knuckles je skvělým antagonistou, který si vás získá svou charismatickou jednoduchostí a drsňáckým stylem boje. V porovnání s ním je postava Tailse hodně jednotvárná a neprokreslená, ale věřím, že v budoucích pokračováních mu bude umožněno více zazářit (cute už je dostatečně, teď stačí už jen ten charakterový vývoj). Dále chci pochválit to, že lidské charaktery nebyly zcela upozaděny a dostalo se jim i docela cool scén. Jim Carrey znovu exceloval jako megaloman Robotnik a dokázal hrdinům ještě více zatopit pod kotlem svým zlomyslným plánem. Hudební podklad byl také super a co se týká zpracování závěrečných titulků, tak na ty byla radost pohledět. Je toho opravdu hodně, co lze vychvalovat, ovšem film jako takový není ani zdaleka dokonalý. Příběh neoriginální, humor v některých pasážích úplně nefungoval a druhá polovina filmu měla o dost pomalejší rozběh než bych si představovala.  Zároveň musím podotknout, že nejsem žádný skalní fanoušek Sonica, takže nedokážu docenit veškeré reference, které se zde vyskytly. I přes nějaké ty nedostatky jsem s výsledným produktem spokojená a těším se na další (již potvrzené) pokračování. ()

woodsman

posledny den premietania v kine som bol a nelutujem velmy dobre este aj lepsie ako 1 Jim Carrey proste genius takto sa ma spravat zaporak dufam ze bude aj 3 ma to velky potencial ()

Marius_ss

70%. Klobúk dole. Natočiť pokračovanie, ktoré je lepšie ako prvý film (ktorý sa tiež vydaril) je rarita, a tu sa to podarilo. Emočne je to síce prázdne, ale ako rodinná zábava je to ideálny blockbuster. A na to že to nestálo tých klasických 200 mega ako iné AAA filmy, to má parádne efekty ! No čo bolo na filme najlepšie ? Jim Carrey ! Ten chlap je skrátka génius a najlepší filmový komik akého poznám. Slovenský dabing bol opäť na vysokej úrovni a skvelý výkon predviedol zas a znova Dušan Cinkota. Aj tak som ale sklamaný, že na Jima nebol obsadený Peter Šimun (Maska, Ace Ventura...). Na toto geniálne spojenie akosi naše dabingové štúdia zabudli...škoda. ()

filipvrbik

Já nevím, ale mně se to upřímně líbilo mnohem míň než jednička. Přišlo mi to natočené jen pro peníze, i když je tu spousta fajn fórků, i Jim Carrey působí jako pěst na oko a Sonic má sice nového kamaráda, ale prostě to není ono, tím nechci říct, že by to bylo nějaké špatné, ale u mě jen lehčí nadprůměr...60% ()

mosnak

Ja nevím nějak jsem tě digitální slatanine nepřišel na chuť. Sel jsem na to jen kvůli svému synovi, kterého Sonic baví. Mě moc ne, naopak se hrozím toho, že brzy můžu očekávat další pokračování. Jo a Jim... ten už snad hlouběji klesnout nemůže - 38% ()

husokachna

Být to o 15 minut kratší, bezkonkurenční čtyři. Takto mě to ale chvílema nudilo a uspávalo. Nedokázal jsem docenit infantilní humor (celá svatba a akce na svatbě) a nejvíc jsem si užíval, když Sonic blbnul a hláškoval. A i když Knuckles a Robotnik dodávají humor, Tails zase roztomilost, vždycky je to jenom fajn, netrhá to břicho a ani nedojímá. Nakonec musím říct, že i když je Sonic 2 super zábava pro celou rodinu a rozhodně neurazí, jednička se mi líbila víc a chyběl mi trochu James Marsden, kterýho mám rád, a jeho interakce s hlavním ježkem. Tři velmi silný houbový latté. ()

TheSpearCZ

V rámci sequelů je tohle lehce nadprůměrná záležitost, která fanoušky prvního dílu rozhodně potěší, dostáváme stále skvělého a naprosto užívajícího si Jima Carreyho, který je opět highlightem celého filmu, Sonic tu dostává kamaráda a nového nepřítele, kteří jsou správně charismatičtí. Jediné, co můžu namítat je ta velice kýčovitá část na Havaji, ale když vezmu v potaz, že se jedná vyloženě o americkou rodinnou podívanou (a ne leda jakou, jednu z nejlepších, na kterou si dokážu vzpomenout!), tak Havaj byla vlastně vtipnou částí, u které se člověk zabaví. Za trojku budu rozhodně rád. Slabší 4* ()

nonick1

Povedené pokračování jedničky a skvělý Doktor Robotnik, toužící po opuštění houbelesácké planety polapit toho modrého prevíta z planety Země :-) ()

Aurus

No abych jen řekl tak první díl naprosto miluju a je za mě 9-9,5/10. A tento druhý díl je taky perfektní a ta pottitulková scéna je vážně skvělá a dala mi ohromný hipe na třetí pokračování. Příběh je perfektní, postavy jsou neuvěřitelně sympatické, hudba je výborná, akce tu je skvělá, efekty jsou na vysoké úrovni, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je velmi povedená. Za mě 9-9,5/10. Už se těším na třetí pokračování. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)