Luca

Hotel Luca sa nachádza v krásnom prímorskom meste na talianskej riviére a je príbehom o jednom chlapcovi, ktorý zažíva nezabudnuteľné leto plné zmrzliny, cestovín a nekonečných jázd skútrom. Luca zažíva tieto letné dobrodružstvá spolu so svojím novonadobudnutým najlepším priateľom Albertom, ale všetka zábava je ohrozená hlboko ukrytým tajomstvom: obaja sú totiž morské príšerky z iného sveta, ktorý sa nachádza tesne pod hladinou mora. (CinemArt SK)

Hanys_

Pixar jede tak nějak na jistotu. Barvičkama nabité městečko, příběh o tom, že když je někdo jiný, nemusí být zlý.. nevím. Vlastně mě to ani moc nebavilo. Napoprvé jsem u toho navíc usnul. 5/10 ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Santa mozzarella!"     Veľmi milý filmík o detskom priateľstve, so sympatickými a hlavne živými postavičkami. Príbeh je taký detsky hravý, dýcha z neho vzrušujúce dobrodružstvo a krásne hrejivá atmosféra slnečného prímorského mestečka. Animácia je krásna, doslova čarovné sú more, morské pobrežie a aj talianske mestečko na pobreží mora. Vidieť to ako dieťa, asi by som bol nadšený. Navyše je vo filme cítiť silnú inšpiráciu tvorbou Mijazakiho, ktorý je mojou srdcovou záležitosťou. ()

Wishkah

Film o kamarádství na italském pobřeží. Pixar poslední dobou střílí tak trochu vedle, ale tenhle snímek se trefil. Je zábavný, dojemný, kamarádský a pohodový. Na nejlepší pixarovky se nechytá, přesto je super ()

Matros

Tohle mě bavilo. Jednoduchý příběh, fajn postavy a výborná atmosféra. Itálie vykreslena v těch nejhezčích barvách. Ale něco mi říká, že bych to jako dítě tolik neocenil. ()

Kacitr

Chybí nějaký ten humor. Moc ploché. Jak postavy, tak příběh. Asi jsem čekala něco...víc fresh? Pixar má lepší snímky. A Luca měl tu smůlu, že vyšel zrovna v dobu, kdy přikvačila i o (minimálně) dvě třídy lepší Rodina na baterky. ()

filipvrbik

Moc hezký animáček pro malé děti, ale zároveň dost dojemný na to, aby se líbil i dospělým... Má to moc milé postavy, hezkou grafiku a skvělou atmosféru..Je to taková variace na Malou mořskou vílu a  i  padouch stojí za to...95% ()

Muel

| Pixar | Pixar ma opäť dostal. Po fajn traileroch som očakával silne priemernú pixarovku, ktorá nebude až tak vyspelá ako nedávny Soul, ale zasa aspoň trocha poteší. A riadne som sa zmýlil a podcenil Pixar. Luca je neuveriteľne pekný film z talianskej riviéri, kde malý Luca prežíva dobrodružstvo svojho života a vy s ním. Pixar opäť zabodoval a ja už ho podcenovať nebudem. Sľubujem... | Hodnotenie: 7/10 | ()

DavidHolub

Pěkný animák. Ze začátku mě to příliš nebavilo, ale nakonec z toho vznikl nadprůměrný film. Příběh: 7/10 Animace: 8/10 Humor: 3/10 Celkově 7/10 ()

TheSpearCZ

Po výborné Duši, která se příbehem zaměřovala na dospěláky a obecně oblíbené Raya a Drak nám Pixar servíruje tentokrát odlehčenou pohádku, kterou si zaručeně užijí více kluci než holky, a za mě osobně je toto nejlepší klučíčí pohádka od série Aut s Bleskem McQueenem. Čeho si okamžitě všimnete je krásná animace italského městečka, kterou já doslova miluju, příběh je krásně jednoduchý a přitom zajímavě udělaný (kluci chtějí vyhrát speciální triatlonový závod, aby získali Vespu, na které chtějí projet celý svět a zároveň skrývají svou identitu mořských příšer), což se jim tak úplně nepodaří, ale co se mi strašně líbilo bylo to budování atmosféry mezi všemi postavami a následně vygradovaný závod a ukončující scéna, která byla fakt emocionální. Užil jsem si to. Čisté 4* ()

Bozvav

Roztomilé, leč poněkud jednoduché. nicméně věřím, že pro děti skvělé. Nejsem evidentně cílová skupina, ale bavilo mne to. ()

inachisio

Nádherné animaci se nedá vyčíst absolutně nic a moc se mi líbilo prostředí prosluněné Itálie. Jistá originalita v průběhu byla, a přestože příběh opět jel v zajetých kolejích a ničím nepřekvapil, nevadilo mi to a na film se mi koukalo velice dobře. ()

CaptainCzech

Příběh pojednávající o síle přátelství i rodiny, která může být jak zalitá sluncem, tak mít i svá úskalí. Podmořský svět i rybářská vesnička se moc povedli. Po celou dobu jsem měl příjemný pocit, který z filmu vyzařoval. Navíc rozbroje i usmíření tu fungují naprosto realisticky. Překvapivě se tu otevřeně mluví o smrti. Luca je jako hlavní postava klasický střed (neurazí ani neohromí), ale neskutečně ho zastupuje Alberto který se u mě řadí k jedné z nejlepších postav vůbec, jeho energie, humor, nespokojenost i obětavost mě bavila po celý film. Závěr je opravdu hodně emotivní a měl jsem dost na kahánku. U mě velký palec nahoru a 5* zasloužených. ()

SpeedyCZ

Bohužel tentokrát se to Pixaru úplně nepovedlo. Animace je krásná jako vždycky. Postavy jsou fajn, a mytologie mě zaujala. Mám rád Itálii a italskou riviéru. Bohužel příběh ale strádá. A svět je málo vytěženej. U Pixaru na toto nejsem zvyklej, většinou se do světa ponoří a vy se do něj zamilujete. Tady se to ale neděje. Potěšil mě aspoň další táta fousáč. :) Je to škoda, hodně jsem se na tento film těšil. Takhle to řadím mezi ty slabší pixarovky vedle Good dinosaur. ()

BOURQUE

Ďalšia Pixarovka v produkcii Disneyho štúdia, ktorá (pochopiteľne) je úplne v inom duchu ako vlaňajší Duše. „Luca“ v podstate obsahuje všetko, čo od priemernej Pixarovky vyžadujeme: dobre nakreslené postavy a prostredie, postavy, ktoré vás rýchlo dostanú, dobrá hudba a solídny príbeh. Problémom je to, že Luca, napriek všetkým snahám, je len priemerne dobrým animákom. Príbeh len miestami obsahuje výraznejšie momenty (napr. túžba učiť sa, čítať knihy a objaviť Svet okolo seba – ostatné prvky nemajú väčší efekt prekvapenia), zábavnejších scén je menej (ani tie nefungujú vždy tak, ako by mali), charaktery jednotlivých postáv majú určité rezervy. Záver je však pekný a dojemný. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Olík

Možná se srdcem dělaný animák stojící na klasických základech – možná toleranční agitka umě maskovaná do dětského dobrodružství. Vybrat si můžete sami, každopádně nudit se nebudete. ()

helloween93

Luca je bezesporu lepší pixarovský snimák než Onward, ale horší než Soul. Příběh je celkem prostý, bez jakýchkoliv zvratů nebo invoscí a animace na Pixar spíš průměrnější, přesto nejde o špatný animák, jen je člověk Pixarem rozmazlený a už od Coco čeká rok co rok jednu pecku za druhou. Nejblíž k tomu měl Soul a Luca je hned za ním. 3* ()

panvasik

Konečně jsem se skoro po roce, zase vrátil k mému milovanému Pixaru a po tak dlouhé straně jsem se jenom modlil ať nezačnu se špatným filmem... Ale samozřejmě mi to Pixar klasicky vyvrátil a já jsem si užil další krásný kousek z toho nejlepšího animovaného světa :) Příběh je sice jednodušší a film trochu minimalistický, ale není to podle mě věc, která by film srážela a o dojemném konci ani nemluvím. Ještě rychle na ty dvě nové Pixarovky a asi si hodím maraton všech filmů :) 75% ()

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Prequel Kingsmanů se odkládá

Prequel Kingsmanů se odkládá

28.08.2020

Studio Disney se rozhodlo odložit premiéru svého nadcházejícího snímku Kingsman: První mise. Z původně plánovaného 18. září tak snímek nyní dorazí až 26. února příštího roku. Studio také stanovilo… (viac)