Luca

Hotel Luca sa nachádza v krásnom prímorskom meste na talianskej riviére a je príbehom o jednom chlapcovi, ktorý zažíva nezabudnuteľné leto plné zmrzliny, cestovín a nekonečných jázd skútrom. Luca zažíva tieto letné dobrodružstvá spolu so svojím novonadobudnutým najlepším priateľom Albertom, ale všetka zábava je ohrozená hlboko ukrytým tajomstvom: obaja sú totiž morské príšerky z iného sveta, ktorý sa nachádza tesne pod hladinou mora. (CinemArt SK)

TominoLa

V jednoduchosti je krása a tady to platí dvojnásob. Celou stopáž jsem se skvěle bavil a u konce jsem se i dojal. Od Coca jsem neviděl lepší animák. 9/10 ()

vydumnica

Luca je niečo ako chlapčenská verzia Malej morskej víly a málinko mi to zase pripomenulo nedávny animák o bratoch škriatkoch Onward. Každopádne veľmi pekný film, ktorým sa dajú spríjemniť tieto horúce dni. Také milé a príjemné osvieženie, zaujme to aj menšie deti. Akcie je pomenej, čo mne vyhovuje. Humor nechýba. Nejaká pekná pesnička mohla byť a dala by som plný počet. Animácia prekrásna, farebná a veselá. Príbeh k spokojnosti a na záver viackrát dojme. A Taliani po celom svete sa môžu z neho vytešovať. 4,5*. ()

honajz2

Už když jsem se o tomhle filmu dozvěděl a když jsem k tomu viděl první trailer, bylo mi jasné, že na tohle prostě musím do kina zajít. Důvod je prostý. Je to hlavně kvůli tomu nápadu, který vlastně vždycky byl mým dětským snem (a dál se v tom pitvat nebudu), ale nikde jsem nenašel nic, co by mu bylo podobné. Teda jo, částečně tomu odpovídá Malá mořská víla a seriál H2O, jenže obojí mi přišlo vždycky moc holčičí a obojí mě i přes ten námět vůbec nezajímalo. Když se ale objevila Luca, skrytě jsem doufal, že by ty moje divné dětské sny mohly být konečně splněny - a tak jsem se dneska s pár obavami vydal do kina a odešel jsem naprosto nadšený. Měl bych pár drobných výtek k představení toho světa, ale jinak u žádné jiné nemám a strašně jsem si to užil - navíc vidět to jako dítě, možná by to byl můj vůbec nejoblíbenější film (ale takhle k tomu kupodivu taky nemá daleko, jen má silnou konkurenci). Je to hrozně milé, pohodové, optimistické, není v tom žádná velká akce a plyne to spíš pozvolně, ale zato dost funkčně, jelikož se mi povedlo naladit přesně na tu správnou vlnu s tím filmem (a kdybych to přehnal, tak by se to na Disney/Pixar film dalo označit i jako poetický film), ten humor v tom je takový jemný, ale přesto funkční a obejde se bez fekálního humoru, postavy jsou hodně sympatické a okamžitě si mě získaly... Navíc se mi líbilo, že máma hlavního hrdiny Lucy se jmenuje úplně stejně, jako moje máma, to mi ten film ozvláštnilo ještě víc. A ten nápad s hodnými vodními příšerkami, co poznávají svět na souši, jsem si pochopitelně zamiloval hnedka a to víc se mi líbí, že tak skvěle funguje, aspoň pro mě. Obávám se, že si to tu moc velkou přízeň nezíská a někteří od toho budou čekat takový ten animák, který se snaží být hrozně pro děti (humorem, postavami...) a zároveň hrozně pro dospělé (hlubší myšlenkou) typu V hlavě nebo Duše (akorát tenhle typ animáku moc často nefunguje tak jak by měl a nedokáže najít tu prostřední cestu mezi tím vším, takže u toho člověk nechápe, na koho to teda chtějí tvůrci orientovat především), ale Luca taková není. Luca ale ani není vyloženě jen pro děti, ale prostě takový ten "feel-good" film. Prostě film, u kterého se po celou tu stopáž budete cítit dobře, zapomenete na všechny starosti a naprosto si ho tak užijete. V tomhle funguje naprosto skvěle. Navíc úplně "prázdný" není, jelikož celý hodně je o důležitosti přátelství a rodiny - což sice rozhodně není originální téma, ale to mi překvapivě vadí úplně nejmíň a tady navíc funguje dokonale. I to prostředí slunné Itálie sem skvěle pasuje a přitom je nenucené a bez žádných násilně přidaných moderností, což taky dost cením. Za mě teda naprosté nadšení a dokonalé splnění mých dětských snů, které sice moji top 10 oblíbených filmů nenaruší, ale mezi mé ostatní oblíbené filmy co mám na profilu své místo najde určitě - a možná i v té top 50. Dokonce bych na to i klidně do kina zašel někdy znova, až tak moc se mi to líbilo. EDIT: Tak jsem udělal to, co jsem si slíbil, že nikdy neudělám - šel jsem na to do kina podruhé. Tentokrát už v tom sále se mnou dokonce i někdo byl, nicméně jsem to tentokrát viděl v originále s titulky a jsem z toho nadšený ještě víc. Navíc jsem si všiml promyšlených detailů (kopec, na kterém kluci ze začátku zkouší jezdit na vlastnoručně vyrobené vespě x kopec, na kterém probíhá cyklistická část závodů), konečně mi došlo i to, jak úžasný a dokonalý soundtrack to má a především jsem zjistil, že to vlastně je i do určité míry psychologický film. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc mi dochází, že to není jen "příjemná jednohubka bez čehokoli hlubšího", ale že v tom fakt nějaký přesah je. I s tím strýčkem Ugem, což dokazuje i ta potitulková scéna. Já fakt budu muset přehodnotit pořadí svých oblíbených filmů, protože tohle mě dostalo tolik jako už dlouho nic a ačkoli v tom možná vidím něco krapet jiného než ostatní, neznamená to, že si ten film nemůžu zamilovat. EDIT 1.5. 2022: I po osmém zhlédnutí se mi to pořád hodně líbí, možná snad ještě víc než po všech předchozích. Vidět to ještě jako děcko, tak je to pro mě film č.1 a to možná i bezkonkurenčně, ale hodně užít jsem si to dokázal i teď a to už je co říct. Mám ten film hrozně rád - ať už jeho neuvěřitelnou poetikou (na animáky od Pixaru až nezvyklou), tak i samotným příběhem, postavami, prostředím nebo dost silným závěrem i na několikáté zhlédnutí. A pořád si stojím za tím, že to má přesah a že to je i psychologické (na úrovni animáků pro děti), vlastně si za tím stojím snad ještě víc než předtím. Je to prostě moje srdcovka, nehledě na ten jeden dost zcestný výklad filmu, který už jsem ale skoro úspěšně odignoroval a tak si můžu Lucu po dlouhém rozhodování konečně zařadit mezi Top 10 oblíbených filmů :-) 5* () (menej) (viac)

M.i.k.e

zatímco Duše nabídla komplexní film o poměrně vážných tématech,která mohla dětem lehce motat hlavu,Luca je její úplný opak.Luca je primárně dětský film bez hlubších ambicí,který se zaměřuje na klasická témata přátelství,hledání svého místa v životě,první lásky,první (lehce nešikovný) vzdor rodičům atd.Což jsou všechno témata,která se zpracovávala tolikrát a tolikrát ještě budou,že by to mohlo svádět ke klišovité a repetetivní podívané.Ovšem tohle je Pixar a i když Luca není ani zdaleka jeho nejsilnější kousek,dokázal všechny tyhle malá a velká klišé zabalit do zábavné a hravé podívané se skvělou letní atmosférou,která vyvolává vzpomínky na ty nejlepší kousky,které v tomhle "žánru" vznikly.Na konci mi bylo skoro líto,že u dnešních dětí už se tahle hravá zvídavost,touha po objevování a schopnost se nadchnout pro něco pomalu vytrácí a je na nás - rodičích - se pokusit to ukočírovat...75% ()

Aljak

Pixar je úžasný, tá animácia je fakt svetová - ako vždy! Čo sa týka príbehu, bolo to originálne, nápadité, s typickým dôvtipom (aj s dvojzmyslami), ale napriek tomu ma to nedokázalo upútať natoľko ako predchádzajúce Pixarovky. Kulisa rybárskeho mestečka bola ale veľmi vydarená, a samozrejme aj postavy boli sympatické (až na toho blbečka na Vespe). Pointa bola príjemná, aj keď si myslím, že tak trochu naivná - čo mi akosi nepasovalo k celkovému kontextu príbehu. Ale OK, beriem to, animáky proste musia mať happyend. Celkový dojem je priaznivý, ale ako som povedal, na staršie Pixarovky sa to až tak nechytá (tam bol originálnejší príbeh, aj lepšie posolstvá). ()

Vyhy

A já se bavil. Stále ve mě je malý hoch, který by nejraději poznával svět a užíval si dobrodružství a vnímal naivně vše kolem sebe. Ano, ta pohádka je naivní, ale nebojí se to přiznat, což je moc fajn. Pozitivní příběh se zajímavými postavami a italským nádechem (doporučuji orig. znění!). Nedosahuje to ani po kotníky například Coco, ale je to jedno, protože Luca dokáže stát na vlastních nohou a umí se prodat. ()

Figu

Je parádní, že borci co posílaj další a další nový pohádky do světa, mají neustále další a další nový inspirace plný originality. Luka je další z těch nových příkladů. Čím jsem starší, tím víc jsem nějako přecitlivělej, nicméně i tenhle animák, mě lehce dostal do ouzkejch. Fakt pěkný pokoukání s dětma... 80% ()

BarryLyndon

Popravdě jsem trochu zklamaný. Ne že by to bylo špatné, ale čekal jsem to lepší. Nevím jestli byl problém v budgetu nebo režisérovi kraťasů, ale ze začátku to prostě nepůsobí jako áčkový projekt. Chybí tomu drajv, trochu vymazlenější vizuál a IMHO i lepší hudba. Ke konci si to začne sedat a byl jsem několikrát dojatý, ale prostě to nebylo ono. Inspirace od Ghibli je zjevná, ale jako několikrát vylouhovaný čaj. Nevím jestli mají ještě uzavřené partnerství, ale asi se měli inspirovat víc. Škoda, věřím že tohle dostat lepší péči, tak je to desítková pecka pro malé i dospělé, takhle jen 7/10 ()

Streeper

Silencio Bruno! Od Nového roku jsem se začala učit italsky a o to víc mě potěšilo, že jsem většině italských slovíček použitých ve filmu rozumněla. Je to milá pohádka, která ničím neurazí. Krásně se na ní koukalo, místy pobavila nebo dojala. Zajímavý nápad o mořských příšerkách, co dokáží žít i na zemi a příběh hezky vystihuje, jak důležité je přátelství a dětská dobrodružství. Pohádka mě moc bavila, přišla mi o kousek lepší než Encanto, protože měla pro mě zajímavější a propracovanější příběh. ()

C0r0ner

Takový ten "horší" Pixar, kdy horší znamená, že to sice není na 100% jako třeba V hlavě, ale pořád ještě je to bez přemýšlení pětihvězdičkový film. Mně prostě ta jejich produkce strašně moc sedí a píšu to už minimálně podesáté - Pixar točí nejlepší filmy na světě. 90% ()

campix

Tady Pixar hodně ubral z plynu. Lehce se zasnil a vzal diváky někam do malého italského pobřežního města, kde sledujeme příbeh dvou chlapců/mořských potvor, které bojují s klasickými tématy a snaží se najít své místo na slunci. Bezstarostný vibe tu je, ale mě to zas tolik nestačí. Hlavní postavy mě tolik nebaví a něco mi tam celou dobu tak trošku chybí. V pixarovském portfoliu mi to přijde jako jeden z těch slabších článků, který je hlavně pro děti a dospělé publikum nutně musí místy nudit. ()

carly

Nebol by to Pixar, ak by v niektorom momente clovek neslzil ako pri krajani cibule. Na film som sa tesila, aj ked sa mi podarilo nevediet, o com vlastne je, tak uvod bol celkom prekvapenie. Ale prijemne. Ako cely film. Vizual, hudba, postavy. Holy mozzarela, what a treat. ()

KajusaK

Moc hezký pixar film. Krásné animace, sympatické postavy, vtip nade vše. Není to Coco, ale jde o velmi nadprůměrnou pohádku této doby. ()

tomeek

Pár vtipných míst, ale jinak je to fakt takový klasický Pixar dopočtu podobně jako Good Dinosaur. Mě to nijak nechytilo a to jsem se fakt těšil na italský temperament, ale už to podruhé fakt vidět nemusím. ()

UhLee

(7/10). 8. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Ten, kdo očekával filozofickou podívanou, jakou byla Duše, tak bude jistě zklamaný. Luna je návrat Pixaru k těm nejmenším. Malebné italské prostředí dodává filmu tu pravou atmosféru. Jednoduchá zápletka, která nás přenese na mořské dno, ale také do ulic italského města. Já osobně jsem od toho žádný větší přesah nečekal, protože Duše nastavila laťku prostě úplně někde jinde. Byl to takový ten standartní Pixar, který neurazí a nezklame. Poprvé mám po hodně dlouhé době však pocit, že Pixar trochu ztrácí dech a ostatní mu šlapou na paty. Jedno se musí ale Pixaru uznat, a to jsou konce, které vás chytnou za srdce. Pixar si v nich libuje jako ryba ve vodě. ()

Lachtaan

Pixarovská pocta nádherné italské riviéře i vtipné intonaci místního jazyka s milým příběhem, který v porovnání s předchozí Duší zasáhne spíše mladší obecenstvo, kdo ale miluje animáky stejně silně jako já, přijde si i zde jistojistě na své. ()

filmmovier

Moc příjemný feel-good animák s úžasnou atmosférou retro letní Itálie, vtáhne a nepustí. A na konci budete blažení a šťastní, protože Luca je krásný animák. Jasně, zápletka je banální a vůbec, ale vůbec ničím nepřekvapí. ale to podání je prostě úžasné. Nescházejí tu povedené vtipy, sympatické postavy (a stvoření) a dostanete od toho přesně to, co čekáte. Nic víc a ani nic míň. A podle mě je to dobře. Jeden z mých nejoblíbenějších animáků, který si užijí ÚPLNĚ všichni od 0 do 100. Je to dobrodružné, zábavné, kouzelné a koneckonců i dojemné (vzpomínka na šťastné dětství). Takže to má všechny ingedience, které od Pixaru očekáváme a opět báječně namíchané. Ovšem rozhodně to není nejlepší Pixar, rozhodně to není ani nejlepší animák, ale je to totálně funkční a nádherná sázka na jistotu, které do těch pěti hvězd ale zas až tak moc nechybí. 80%. ()

oveckaoa

Pixaru už dochází nápady, že musí vykrádat Malou Mořskou Vílu (koncept vodních lidí) a Velkou Šestku (Otec té holky) i ta holka je vykradená ta malá holka z filmu Vzhůru do oblak (úplně stejné chování i vzhled) ? Jinak zde není co chválit do kina bych na to nešel ani zadarmo a oproti třeba Duši (kterou jsem viděl před tímhle v dabingu)  a třeba takovém Cocu , který byly spíše pro dospělejší je tohle návrat spíše k malým dětem dospělý zde nemá moc co ocenit i animace šla dole jelikož kdejaká sračka na Disney Channel a Nickelodeonu má lepší animaci pro představu Elena z Avaloru nebo Sofie První (asi šetřily hold) .  Humor to taky nezachrání jelikož různé padání do vody a narážení do kdovíčeho se časem už omrzí a je zde jen jedna vtipná postava a opět to je kočka (asi to bude nyní nějaký trend jelikož je to minimálně 4 animák kde je nejvtipnější kočka za posledních minimálně 7 let) a jediná vtipná scéna kromě těch s tou kočkou jsou ty ryby na začátku což je málo . Optimálně 40 procent více si to nezaslouží jelikož jsem , ale nic nečekal   dám 20 procent navíc očekávám nominace na nejlepší animák roku Pixar to většinou získává automaticky nehledě na kvalitu. Když to porovnám tak na stejné úrovni jak Rodina na baterky (tady je plus, že mě nikdo nesral, ale zase příběh to má horší) určitě horší jak Kouzelný Drak a Raya a Drak.   Díky za titulky Titulkomat. ()

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Prequel Kingsmanů se odkládá

Prequel Kingsmanů se odkládá

28.08.2020

Studio Disney se rozhodlo odložit premiéru svého nadcházejícího snímku Kingsman: První mise. Z původně plánovaného 18. září tak snímek nyní dorazí až 26. února příštího roku. Studio také stanovilo… (viac)