Vojakovo dievča

(TV film)
  • Slovensko Vojakova žena (viac)

Hrdiny strhujícího amerického dramatu jsou jsou dva zamilovaní lidé, kteří však rozhodně netvoří standardní pár. Jeden z nich je muž a druhý - se chce stát ženou. Říká si Calpernia a živí se vystupováním v baru, který ve chvílích volna navštěvují vojíni z nedaleké základny. Jedním z nich je i nováček Barry Winchell. Ten je sám překvapen, jak ryzím ženstvím jej Calpernia okouzluje. Avšak než se z nich stane něžně zamilovaný pár, musí Barry překonat počáteční rozpaky i vlastní předsudky. Calpernia pro změnu jen nedůvěřivě a s obavami přijímá skutečnost, že je pro někoho opravdu přitažlivá. Jenže jsou tu ještě ostatní vojáci z kasáren, a některým není tak úplně jedno, jak si Barry počíná v soukromí... (oficiálny text distribútora)

runner85

Film ma hneď na začiatku vystrašil. A veľmi! Bál som sa, že čo to idem pozerať za koninu (prepáč). Predsudky ktoré vždy boli, sú a budú hrajú v tomto filme prvú ligu. Jeden sa vedel s predsudkom vysporiadať a druhý nie. Aj tak si myslím, že toho spolubývajúceho najviac sralo, že je homosexuál a nevie stým bojovať. ()

Skip

Skvělý film o lásce a stupidní primitivní netolerantnosti. Když transka Calpernia zpívá na soutěži poslední píseň, úplně z ní vyzařuje, jak je poprvé v životě opravdu šťastná a není to proto, že se jí v soutěži daří. Jen kdyby život nebyl pro některé lidi taková kurva. ()

Fanucci

Tak to bylo husté...Skvélé herecké výkony (Lee Pace v roli Calpernie - klobouk dolu), netradiční a působivý milostný příběh a opravdu velice drsný konec. Nejzajímavější postava byla pro mne jednoznačně Fish. Byla opravdu mistrovsky ztvárněná a napsaná (pomíjím fakt, že je film natočen podle skutečných událostí - tato postava je scénáristovým triumfem). ()

dyfur odpad!

......originálne? - asi áno.....zábavné ?-  nie.....zaujalo mňa to? - nie......iste je to len môj problém,ale .... o čom sa ešte nenatočí film..... ()

easaque

+4* V době, kdy zrovna sleduju seriál Pose, se mi dostal do rukou i tento starší film, který s ním sdílí podobné téma - transsexuality. Vysoké hodnocení tentokrát podpořím, protože si ho rozhodně zaslouží ... za sebe musím pochválit přesvědčivé herecké výkony, zejména i ve vedlejších rolích. Na to, že se jedná o televizní snímek, tak jde o velmi kvalitní provedení. Věřím, že díky tomu , by mohl film oslovit široké publikum a být poučný a osvětový. Doporučuji, i když po shlédnutí Vám nebude určitě moc veselo. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Martin741

Raz, cestou do prace som videl na ceste lezat hovno. V rannom opare sa z neho este kurilo a ja som ostal v nemom uzase nad tymto carokrasnym okamzikom. Jarny opar, k nebu stupala ta nezamenitelna aroma a jemne odtiene hnedej sa len hrali na orosenom asfalte! V hlave mi hucam Mike Oldfiled a Vangelis a ja som sa vplyvom tohoto carokrasneho momentu musel opat zamyslat na zakladnymi otazkami ludskej existencie. "Odkial som? Odkial som prisiel a kam smerujem? Bol som uz predtym? Alebo som predtym nebol?" ZaplatStefanDusan ma z tohoto hlbokeho filozofickeho tranzu vytrhla duchapritomna otazka 120 kg susedky : "hele, sakra ty cumis do hovna"? No atak som musel svoje filozofovanie prerushit a ist zase do prace. Jo a hovorite, ze aj k filmu by som nieco mal napisat? Jo, tak snad len strucne : ciste agro a xbliti. 3 % ()

deepend

Tento film je ovšem možném. Je to o tom že láska může mít mnoho podob, že lidi byli ,jsou a vždy budou pěkné svině. A taky o tom, že do armády může vstoupit kdejaký magor. Nádherný, ale taky dost smutný film. A abych nezapoměl dost dobrý soundtrack, kromě muziky Jana A.P.Kaczmareka taky skvělé fláky od Annie Lennox, ale hlavně od k.d.lang-THE CONSEQUENCES OF FALLING!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Rocky88

Neobvyklý příběh o lásce, který útočí na vaše city a zaskočí vás nečekaným koncem. Na televizní film neskutečně profesionální. ()

Silverluv

Působivé, ale tak trochu kruté drama o jednom netradičním citovém vzplanutí, natočené podle skutečné události. Silný příběh, kvalitní režie, Výborné herecké výkony, hlavně Lee Pace jako Calpernia je neuvěřitelný(á). Rozhodně doporučuju. Konzervativní jedincům jen na vlastní nebezbečí...;o) ()

danecek24

61. Zlatý Glóbus za rok 2003 - nominace (3) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Troy Garity, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Lee Pace ()

Carrie_3

Je to zvláštní pocit, když narazíte na snímek, od kterého toho moc neočekáváte. Víte, že se jedná televizní zpracování a tušíte, že obsazení nemusí být kdovíjak velkolepé. Přesto musím vyzdvihnout to, co se v tomto "malém" svým zpracováním ale "velkém" svým obsahem zrodilo. Příběh je to možná banální - voják potká v baru dívku, zamilují se do sebe a na své cestě za štěstím musí překonat mnoho překážek. Možná, že si říkáte, že tento děj je typický pro mnoho romantických filmů v různých obměnách. To asi ano, jenže tento snímek není ve všech ohledech tak typický. Pokud k ději připojíme "menší zádrhel" v podobě skutečnosti, že ona dívka z baru není úplně tak dívkou, jak by všichni očekávali, přecházíme z romance k dechberoucímu dramatu a nutno podotknout, že k dramatu podle skutečných událostí. Možná je tou dívkou psychicky, ale fyzicky jí k této "dokonalosti" ještě cosi zbývá. Jak už to tak ve společnosti bývá, lidé mnohdy nemají rádi, když někdo vyčuhuje, je nápadný a nezapadá do měřítek normálnosti. Netřeba říkat, že tomu tak bylo i v tomto případě. Z mého pohledu se jedná o skvěle zpracované drama, které si na nic nehraje. Z televizního snímku se vyklubal skvost, který svým obsahem ale i hereckými výkony předčí kdejaký umělecký film, který měl tu čest a na plátna kin se dostal. ()

Radiq

Hodně odvážný film, kterej mě fakt zaujal. Za povšimnutí určitě stojí uvaděčka na transvestitní show, která má fakt skvělej zjev. Děj se tak nějak nepozorovaně dostal z transsexuální roviny k vraždě a bylo to fakt takový zajímavý, třeba ta touha po tom být opravdovou ženou. A zajímalo by mě, jak se točily milostné scény, protože koukám, představitel hlavní role kupodivu transvestita není (což mě fakt překvapilo!) a jestli nejsou ani homosexuálové......... ()

eye candy

Mala filmova lekce o zivote a lasce. Skvela prace hercu a hodne emotivni finale dela z tohoto snimku dustojnou vzpominku na barryho winchella ()

senor

Velmi znepokojivý, ale také krásný film. Nejdříve jsem trochu tápal, ale pak mi došlo že to asi bude podle pravdy. Akorát si pořád kladu otázku proč se takové věci stávají jen v Americe. ()

Sonnik

She was the only man he ever loved. Ufff... Nevím co mám psát. Dojemné, šokující. Poprvé jsem to viděl v televizi ve filmovém klubu na ČT2 kdysi pozdě v noci a usnul jsem u toho. Po dlouhé době shánění jsem to viděl už znova celé a opravdu mě tenhle film nutně profackoval. Zelené mozky vs. "tabu". Cítil jsem v tom nějaké špatné vyvrcholení, ale to co přišlo na konci ******. "Does it make me a freak if I'm in love with a freak? " ()

Hebča

Nenápadně vypadající film, který mě ale na 112 minut přikoval ke gauči a donutil zase trochu přehodnotit postoj k životu a lidem. Komu by připadal divný vztah transvestity s mužem, po tomto filmu mu to přijde více než normální. Ten konec byl brutální. A to jsem netušila, že to nebyl výplod scénáristy, ale příběh kruté reality. 6.12.2006 ()

Tosi

Pravidelně to jednou za rok přijde, myslím film, který mě zničí, u kterého mám husí kůži a vlhnou oči. A přišlo to s pravdivým příběhem o trochu jiné lásce s tragickým, mrazivým koncem. Víc není třeba psát, tak krásně smutný film jsem letos ještě neviděl! ()

TO

dobré drama, ale né vynikající, takový Kluci nepláčou mě dostali přece jen o dost víc, ale jako televizní film paráda. ()

LadyDevil

Když jsem se od známého dozvěděla, o čem přibliženě by tenhle snímek měl být, trošku jsem se toho bála, jestli to na mě nebude moc..je to kontroverzní, rozhodně ano, ale v mezi, kterou beru:-) Všechny předsudky u tohohle filmu šly pryč a jenom vyzněla síla příběhu a dala jsem volný průchod emocím..je tu taky krásně ukázáno, jak se k sobě chovají chlapi v armádě..všechno na mě strašně silně zapůosoblo a lituju toho, že jsem si to nenahrála, hned bych se podívala znova, za kouknutí to totiž stojí..i víckerát.. ()

Mizzy

Velmi mě překvapilo, jak výborný film to byl. Skvělé výkony hlavních hrdinů, hlavně Lee Pace- jako královna klubu Visions-Calpernia Addams a krasavec Troy Garity jako vojín Barry (syn Jane Fondové), který se do ní (něj) zamiluje. Ale nebude to happy end...musím říct, že mi slzičky tekly a velkou ránou pro mě bylo zjištění, že to bylo based on a true story... ()