Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) sú dvaja nerozluční treťotriedni gangstri v službách obávaného Marsellusa Wallace (Ving Rhames). Pred dokončením jedného "jobu" prezradí Vincent Julesovi, že Pán Veľký (teda Marsellus) ho požiadal, aby sa postaral o jeho sexy manželku Miu (Uma Thurman), kým bude na Floride. Vincent to považuje za skúšku lojality, v ktorej musí za každú cenu obstáť... Butch Coolidge (Bruce Willis) je boxér, ktorého kariéra sa chýli ku koncu. Keďže v boxe neexistuje liga veteránov, bude sa jednoducho musieť zmieriť s tým, že už je out, a prijať Marsellusovu lákavú ponuku - vziať prachy, prehrať v piatom kole a odletieť si užívať so svojou milovanou Fabienne (Maria de Medeiros) na slnečný Karibik. Ale aké je to bojovať s vedomím, že tentokrát je to naposledy? Dovolí mu pýcha a hrdosť prehrať a tým pádom skoncovať so svojou kariérou? ... Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), párik mladých amatérskych zlodejíkov si vysedáva v reštaurácií a analyzuje pracovný život. Vylučovacou metódou prídu na to, že v čase, keď sa neoplatí vykrádať banky, obchody s alkoholom ani benzínové pumpy je najlepším terčom lúpeže reštaurácia. A prečo nie tá, v ktorej práve sedia? Nasleduje rýchle rozdelenie úloh, bozk pre šťastie a samotná lúpež. Osudová lúpež... Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoriace jeden príbeh plný štylizovaného násilia, drog, dnes už kultových dialógov a hlavne absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Postmoderná analýza zvráteného života zločincov, Božej vôle, vyrovnávania si účtov, masáže nôh a prekladu názvov hamburgerov zožala obrovský celosvetový úspech ako medzi divákmi, tak aj u kritiky. Za najkultovejší film 90. rokov si režisér a scenárista Quentin Tarantino (zo 7 nominácií) odniesol Oscara za najlepší scenár a nemalý úspech zožala snímka aj na prestížnych svetových filmových festivaloch v rokoch 1994 a 1995. (oficiálny text distribútora)

Odbornik___

Willisi tady te Travolta potopil !!! Fakt nic vic nemuzu napsat jen to ze JohnTravolta zde ukazal co je to herec !!! Prvni polovina 98% ale jak nastupuje Willis ztraci to kouzlo :-(. Zaver prumerny 85%. ()

Monika001

Oblíbený režisér, Oblíbení herci, Oblíbený film. Mozaika do sebe sice přesně nezapadá, ale co na tom, když je o zábavu postaráno?? Vynikající ()

Ounak

Netradiční, originální, vtipný, napínavý, urážlivý, hrubý, drsný to vše je Pulp Fiction. Už v roce 1992 ukázal Quentin Tarantino světu, že je to jeden z nejlepších režisérů na světě - Gauneři. V roce 1994 nám všem ukázal, že Gauneři nejsou nejlepším filmem tohoto skvělého režiséra. Hvězdné herecké obsazení, životní role Samuela L. Jacksona a velký návrat Johna Travolty na filmová plátna. Příběhy, dialogy vše co v tomto filmu uvidíte je naprosto dokonalé. Tenhle film můžete bez problému sledovat pořád a pořád dokola. ()

stepanvaj

Brilantní ukázka toho, že Quentin Tarantino je génius! Naprosto kultovní záležitost, geniální hlášky, příběh...nelze popsat slovy Pulp Fiction se musí vidět! ()

mannheim

Totálna trefa do čierneho. Ak by som mal charakterizovať ideálny film z prostredia zločinu, Pulp Fiction by bola šablóna, od ktorej sa dá odvodiť všetko ostatné. ()

montel

Marsellus Wallace (Ving Rhames) je mafiánský boss, který se z ničím příliž nepáře. Když potřebuje odjet z města, najme si gangstera Vincenta Vegu (John Travolta), aby ohlíal jeho ženu Miu (Uma Thurman). Ta se na společné schůzce předávkuje a Vicent musí udělat vše proto, aby ji zachránil. Mezitím si Marsellus vyřizuje účty s boxerem Butchem (Bruce Willis), který jej podvedl a okradl tak o spoustu peněz... To jsou jedny z mála příhod, které se dějí v tomto dnes již kultovním filmu Quentina Tarantina. Herci jsou zde skvělí a samotný scénář dokonce získal Oscara. Mě se film zdál ale příliž natáhnutý a některé scénky nedůležité. I tak ale patří Pulp Fiction k vrcholu gangsterské tvorby. 75% ()

Antonymi

Většina lidí tenhle film miluje, já z něj mám nicméně stejný pocit jako z Forresta Gumpa - nafouknuté nic. Tarantinův smysl pro humor mě nikdy nepřitahoval, což z části působí, že jsem snímek nebrala s nadhledem, na druhou stranu v těch "kultovních" scénách opravdu nevidím nic, co by podle mého pohledu mělo být kultovní. ()

Sareman

Legendární Tarantinovo dílo, které by se dalo charakterizovat jako ukázka jeho filmařského talentu. Originální film ve všech směrech. ()

Radim98

Abych se mohl podívat sám sobě do očí a nebýt pokrytec, musím jít proti proudu. Nejspíše je to moje chyba, genialita tohohle filmu je zřejmě někde mimo mou rovinu. V kontextu filmové klasiky si Pulp Fiction cením, divácky si ho však neužívám. Těch 154 minut pro mě zkrátka není tak hutných a výživných, abych mohl s klidným svědomím dát nejvyšší hodnocení. ()

salvaja

Myslím, že je tady už vše psáno. K tomuto filmu nemám slov. LEGENDÁRNÍ. Shlédla jsem již několikrát. Nesmrtelné hlášky a dialogy s kamennými tvářemi. O soundtracku ani nemluvě. Nedávno jsem si pustila DVD s komentářem, doporučuji! Např. scénu, jak jde Travolta s Jacksonem vyřídit kšeft...je tam krásně vylíčen účel některých záběrů a spousta zajímavostí o hercích a nátačení. NEJ NEJ NEJ ()

tylec

Kult který mě minul. Asi skvělá režie, scénář, hudba a podobně, ale nijak zvlášť mě tentokrát Tarantino neoslovil. U takových Gaunerů jsem se bavil prostě víc. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (viac)