Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) sú dvaja nerozluční treťotriedni gangstri v službách obávaného Marsellusa Wallace (Ving Rhames). Pred dokončením jedného "jobu" prezradí Vincent Julesovi, že Pán Veľký (teda Marsellus) ho požiadal, aby sa postaral o jeho sexy manželku Miu (Uma Thurman), kým bude na Floride. Vincent to považuje za skúšku lojality, v ktorej musí za každú cenu obstáť... Butch Coolidge (Bruce Willis) je boxér, ktorého kariéra sa chýli ku koncu. Keďže v boxe neexistuje liga veteránov, bude sa jednoducho musieť zmieriť s tým, že už je out, a prijať Marsellusovu lákavú ponuku - vziať prachy, prehrať v piatom kole a odletieť si užívať so svojou milovanou Fabienne (Maria de Medeiros) na slnečný Karibik. Ale aké je to bojovať s vedomím, že tentokrát je to naposledy? Dovolí mu pýcha a hrdosť prehrať a tým pádom skoncovať so svojou kariérou? ... Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), párik mladých amatérskych zlodejíkov si vysedáva v reštaurácií a analyzuje pracovný život. Vylučovacou metódou prídu na to, že v čase, keď sa neoplatí vykrádať banky, obchody s alkoholom ani benzínové pumpy je najlepším terčom lúpeže reštaurácia. A prečo nie tá, v ktorej práve sedia? Nasleduje rýchle rozdelenie úloh, bozk pre šťastie a samotná lúpež. Osudová lúpež... Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoriace jeden príbeh plný štylizovaného násilia, drog, dnes už kultových dialógov a hlavne absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Postmoderná analýza zvráteného života zločincov, Božej vôle, vyrovnávania si účtov, masáže nôh a prekladu názvov hamburgerov zožala obrovský celosvetový úspech ako medzi divákmi, tak aj u kritiky. Za najkultovejší film 90. rokov si režisér a scenárista Quentin Tarantino (zo 7 nominácií) odniesol Oscara za najlepší scenár a nemalý úspech zožala snímka aj na prestížnych svetových filmových festivaloch v rokoch 1994 a 1995. (oficiálny text distribútora)

Nephilim

Kultovní film už od svého uvedení. Skvělé dialogy a kupa nezapomenutelných hlášek. Oprávněně jeden z nejlepších filmů historie. ()

Jeer

Film plný gangsterů, drog, zabíjení a černého humoru. Film je zábavný (i když pravda, někdy trochu zmatený - jednotlivé příběhy nenásledují chronologicky za sebou), ale na to, jak moc je opěvován se mi nezdá až tak výjimečný. ()

Salman

Nejoblíbenější scéna - Mistr Čistič v podání Harveyho Keitela a následně Jackson s Travoltou v těch úchylných teplákách:-) ()

najki

kedze uz bolo povedane, co sa len dalo povedat, tak ja len dodam, ze mamicka mala pravdu, ked mi hovorila, ze na zachode sa nema vysedavat a citat, ale vykonat potrebu a ist von. Travoltu to veru stalo zivot. ()

glsak

No nestačím se divit, fakt. Pročítám si komentáře k tomuto filmu a nenacházím slov. Aby bylo jasno, moc dlouho sem se těšil, až tenhle film zkouknu, nejen proto, že byl rozhodně nejcitovanějším a nejvychvalovanějším filmem mého okolí (pominu-li to bezobsažné slůvko „kultovní“). Avšak dopad na zem byl bolavý a tvrdý, procitnutí až moc dlouhotrvající. Zkrátka viděl jsem lepší béčkovej film, pár vtipných scén, dialogů a hlášek, dost dobrou hudbu. Toť vše. Nic víc tam nebylo. Proč se to tady hemží komantáři typu: „prostě kultovní, co k tomu dodat?“ To já se ptám, co k tomu dodat.. A co je na tom filmu tak kultovního?? Řekl bych, že je to jen davová psychóza filmových fanoušků ze začátku 90. let lačnících po letech půstu po něčem takovém, jako je Tarantino, která se dostala až k nám, masově se rozšířila a zakalila oči krví mnohým až dosud odolávajícím. To vám stačí tak málo?? Pro mě největší zklamání a zároveň nejnadhodnocenější film na CSFD. Škoda škoda.. Dvě a půl hvězdy. ()

Tomulka

Co k filmu dodat. Naprosto úžasná plejáda herců (samozřejmně jejich výkony bez chybičky). Hlášky, které se nesmazatelně zapsaly do análů, filmových. Režisersky bravůrně zvládnuté. Kdo neviděl tento film má velké mezery ve vzdělání. ()

sashator

Jeden ze 2 mých nejoblíbenějších filmů. Paradoxně jsem ho poprvé shlédl na kazetě až někdy v roce 1998. Již na poprvé jsem byl uchvácen a každé noé shlédnutí mě v tom jenom utvrzuje. Myslím si, že je to vrcholné dílo Quentina- jak po stránce scénaristické (ne nadarmo získla Oskara) tak i celkově filmařské. Herce nemá cenu ani hodnotit- Samuel, Bruce, Uma, John, zkrátka všichni podali úžasné výkony, navíc pro Travoltu to bylo hollywoodksé z mrtvých vstání. Dialogy si člověk pamatuje prakticky nazpaměť. Zkrátka nepřekonatelné!!!!! ()

croftak

Jak ohodnotnit , či okomentovat něco, co je z naprosto z jiné dimenze. Tarantino dokázal, že když se stálo ve frontě na fïlmový talent, tak si asi stoupnul vícekrát. Naprosto dokonalý scénář, herecké výkony parádní, humor & vtip - neuvěřitelný spolu se sérii hlášek na které si budete vždycky rádi vzpomínat. ()

Jartian

Jeden z nejoriginálnějších filmů vůbec. Excelentně obsazené role,namátkou - Jules aka S. L. Jackson ( vyjímku tvoří sám Tarantino, je vidět, že ten člověk neumí moc hrát). Nenucené, lidské! dialogy, nad kterými zůstává rozum stát a jež tvoří Tu pravou gangsterskou atmosféru.Tady bez diskuze za 95 procent. ()

Jigsaw_CZ

Film který nejlépe vystihuje slovo kultovní,film se skvělými hereckými výkony v čele s Johnem Travoltou a Samuelem L.Jacksonem,skvělými a dnes již kultovnímy hláškami a nezapomenutelným soundtrackem a dokonalou hudbou ()

Poland

Tarantinův rukopis se nezapře výborné dialogy, užasný černý hůmor a jedna malá role i pro něj. Přinutit mně ke smíchu při naprosto bizardních scénách to umí opravdu jen on... viz. scéna s vystřeleným mozkem v autě. Po geniálních Gaunerech dokázal vytvořil ještě geniálnější Pulp Fiction. John Travolta a Samuel L. Jackson předvedli opravdu fámozní výkony. Jacksonovo odříkavání části bible předtím než někoho sejme mě totálně dostává a po druhém schlédnutí už ho znám skoro nazpaměť. Tento film je právem označován, jako jedno z nejlepších děl historie.92% ()

luckylittl

Unikátní snímek po všech stránkách. Vynikající herecké výkony, rozmanitá hudba a ještě lepší děj. Tenhle film si pustíte klidně 100x a stejně vás bude pořád bavit. Scénky a dialogy z tohoto filmu se vám zaryjí pod kůži a kohokoliv se zeptáte, bude je pravděpodobně také znát. Nemá smysl dál rozpitvávat, dávám pět hvězdiček! ()

parabella

tak toto je film! :D nuz velka oddychovka pokial aj vy ste uz niekoho cistou nahodou nezabili :D lebo potom to bude trochu osobne. kultovy film a dokonale hlasky na ktore sa nezabuda ani po dlhsom case. tento film sa vryje do pamati. jaaaa jsem usi a ty si az po usi v hovnech !!! ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (viac)