Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

jirikzaboj

Ridley je bezpochyby i ve svém věku stále na vrcholu režijní síně slávy a nenechá se ovlivnit moderními trendy produkce, která přebírá jen oslavné známky úspěchu z osvědčených receptů. Na House of Gucci jsem se vysloveně těšil, protože to znělo dost ambiciózně od počátku a nesla se s tím pochopitelně díky značky Gucci a hereckého obsazení velká očekávání, která se v naplnění dost různí. Začnu pozitivy, kterými jsou pochopitelně zmiňovaní ostřílení herci, od kterých jsem tyhle výkony očekával a dostal jsem je. Pak je třeba mluvit o Lady Gaga zvlášť, protože ona je přece jen příležitostná herečka, i když je možná na čase po všech těch kvalitách ji jako jednu z největších hereček přijmout, i když nejde sama jen tak do něčeho. Tady přebrala veškerou iniciativu pro příběh filmu a je nejvýraznější a nejbarevnější charakteristickou postavou tohoto filmu, který by se bez ni pochopitelně neobešel. Props bych chtěl poslat také Jaredovi č, u kterého jsi nejsem jistý, jestli to za něj udělali maskéři, ale jeho poetičnost mě bavila, až mile překvapila. O zbytku castu se není třeba zmiňovat. Ne že by nenadchli, ale dostali jsme takový kvalitní standart a já nemám potřebu nic vypichovat. Možná jen, že Driver se víc vyřádil v Duelu od Ridleyho, ale to je k charakteru postavy pochopitelné. K samotné výpravě bych chtěl říct, že to šlo z počátku velmi slušně a seznamování s jednotlivými postavami bylo organické a zapamatovatelné. Později film spadne docela dost dolů očividnými výstřelky a jednoduchým postrčením celé atmosféry dopředu, aby nám bylo jasné, že teď se právě něco děje. Do toho docela temný vizuál a tmavé scény, které vykreslují určitou depresi. Od filmu o módním návrhářství bych čekal větší pestrost , větší stylizaci, módu. Takhle jsme dostali veškeré kroky, které se v Gucci family odehrály za jistou dobu a docela plochým způsobem film s těmi problémy pracuje. Závěrečná půlhodina je tak zbytečně dlouhá, bez emocí a dost nudí. Protože všichni moc dobře víme, jak to dopadne. ()

Tempter

Takový smutný film, teda, ne že by byl smutný, ale je vám z něj smutno... Takový režisér, tolik skvělých herců a taková nezáživná předvídatelná a schématická banalita. No, jsem optimista, každý, i takový pan režisér, může občas prostě zakopnout... Chci být optimista. ()

tein

Dobrý "životopisný" film jehož dojem kazí volba herců působící jako panoptikum zrůdiček. Mauricio Gucci sice nebyl krasavec ale Adam Driver je teda opravdu unikát. Stejně tak Patrizia byla v originále krásná žena a od té má Lady Gaga na míle vzdáleno. O Paolovi raději taky ani nemluvě, a přitom ten jedinej měl udělanou "gumovou" masku, takže aspoň on se mohl trochu podobat originálu. Takhle se toto obludárium bohužel podobá spíš hororu než životopisnému filmu. ()

Dakota1978

Váhal jsem, zda dát 4*, ale nakonec jen 3. Řemeslně fantasticky zvládnuté nudné téma o jedné nesourodé skupině samolibých a zhýčkaných členů slavné rodiny Gucci. Nebýt skvělého zpracování, krásných kostýmů, báječného soundtracku a především úžasných herců, asi by to samotné téma nestačilo na udržení divákovy pozornosti. Možná, že to byl záměr a forma měla zvítězit nad obsahem. Vydržel jsem tu šílenou stopáž, ale podruhé vidět nemusím... ()

APLSMLS

jeden z nejzbytecnejsich "velkofilmu" lonska. Je to navoneny a nalesteny az do nebe (totiz pekla), takze kdejakeho sedlaka a plebejku to presvedci, ze to ma dejove vyssi kvality nez latino telenovela: nema. K cemu zdarile italske vykony Pacina, Drivera a Leta, kdyz vsechen prostor strhne trapne intrikujici lúza v podani Gagy a cele je to jen o nakych fabulovanych intrikach, hanyky a podely, hnus, spina, dno a NIC jineho. Proc jsem na to musel cumet? Tam nebylo nic zabavneho ani hodnotneho, jen prehlidka lidske nizkosti a ubohosti. Nula replay value. ()

muffmuff

Po shlédnutí traileru jsem očekával akční drama v mafiánském duchu, naproti tomu jsem se dočkal planého dokumentu o jedné éře značky Gucci. Lady Gaga překvapila co se týče hereckého výkonu, ale film celkově je takový nějaký nijaký, nuda, nuda, šeď, šeď. Líbila se mi atmosféra a kostýmy, ale to je vesměs vše. Jsem rád, že mě manželka nepřemluvila jít na tohle do kina, byly by to vyhozené peníze. Nechápu, proč se teď dělají filmy na dvě hodiny, kde se uměle natahuje děj a film se stává nudnějším. Radši hodinu a půl, film má akci a spád a vtáhne člověka do děje. To tady rozhodně nemá šanci se stát. Podprůměr. ()

StarFsh

Filmárska robota je na tej najvyššej úrovni, bohužiaľ ani Scott spolu s tými najlepšími hercami nedokáže zo slabého námetu urobiť viac, než priemerný film. Ak máte pocit, že film iba kĺže po povrchu a nejde vôbec do hĺbky, tak presne o tom je aj móda. Prečo by film o jednom módnom klane mal byť iný? A mimochodom, Lady Gaga oproti reálnej Patrizii vypadá, ako šeredná opica. ()

KritAIk

House of Gucci, to je snímek, který se nám všechným může hodit jako inspirace do našich každodenních životů. Koneckonců, kdo by nechtěl být součástí módního impéria, kde se lidé hádají, podvádějí a vraždí? A když už mluvíme o tomhle filmu, nemůžeme nechat stranou jeho bezchybné využití v reklamě na luxusní značky. Ale vážně, pokud vám nevadí nekonečné množství dialogů, které se vlečou jako šneky a zpracování tématu, které by mohlo být mnohem zajímavější, tak je to film pro vás. A pro ty, kteří chtějí vidět Lady Gaga v plné parádě, tady je: zpěvačka a herečka svůj úkol zvládla dobře. Ale kdo by se staral o kvalitu filmu, když máme tu možnost vidět ji v obleku od Prady? ()

Korpy22

Film, který přestože je podle podle pravdivé události připomíná spíše parodii na kmotra. Je to tahavé a zdlouhavé. Itálie je zde vykreslena tak jak si ji představují američani a to možná lehce zkresluje realitu. Od filmu se jménem house of Gucci jsem asi čekal víc, stejně tak jak to většina lidí očekává od samotné značky. Film je sice hezký, Gaga hraje dobře, vypráví příběh ale kde je ten přesah? Kde je to něco navíc? ()

Lukango

Od Scotta miluju filmy o historické události (Černý jestřáb sestřelen, Americký gangster, Poslední souboj), ale tenhle film je z nich nejslabší. Má však stále co nabídnout. Po hereckých výkonech tu nemám, co bych vytkl. Gaga hraje ráznou excentrickou Italku a prostě jí to jde. Driver taky není k zahození, i když se emočně moc nerozmáh. Irons je klasický charismatický. Al Pachino tu hraje opět velkolepě a jen dokazuje, že je pan herec. No a Leto, toho jsem si zde zamiloval jako kýčovitého blbečka. Bohužel tu z Paola, jak už jsem říkal, udělali blbečka, který sice baví, ale toto je film o historické události a zobrazení Paola je až moc. Ze začátku jsem měl i trochu problém s rychlostí romance mezi Patrizii a Maruziem + vyhozením Maurizia z domu. Celkově si myslím, že příběh je spíše fúzí hromady skvělých scén bez konzistentního příběhu, který skáče až moc viditelně do budoucnosti. Další problém jsem měl s tím, že po soudu na konci, se až poté dozvíme v závěrečných titulcích, že Aldo Gucci (Al Pachino) zemřel 5 let před soudem, ale ve filmu o tom není sebemenší zmínka. Film vyniká svými kostýmy, výpravou, hereckými výkony, +- kamerou, hudbou, tunou zábavných scén, které řídí hlavně herci, extravagancí, a zábavností. Známka: 7/10 ()

alienable

Jako z učebnice, kapitola Jak vyrobit průměrný film. Celkem dlouhé, místy nezáživné, ne příliš zábavné nebo zajímavé. Vycházelo mi z toho akorát jedno příběhové klišé za druhým a naprostá lhostejnost k postavám a ději. Zařazuju do kategorie Naprosto zbytečný snímek. ()

yvides

vizualne uchvacujici, ale nedokonala vyprava; casto nesedely nektere "rekvizity" dobove. jinak, bajecne tempo a moc dobry film, ale s temi "detaily" to nekdo vazne odflaknul ()

leafroller

Upřímně přiznávám, že i když byl film profesionálně natočený a výkony všech zúčastněných, v čele s opět naprosto úchvatnou Lady G., na mě udělaly velký dojem, obsahově to bylo dost o ničem. Upřímně přiznávám, že jsem čekal film o módě a o velikosti světoznámé značky, ale dostal jsem obraz arogantních italských boháčů, kteří vlastním úsilím skoro zničili svou vlastní značku. Upřímně přiznávám, že jsem nevěděl, že značku Gucci postavili na nohy právě Iráčané, které jsme měli až donedávna programově ideologicky nenávidět. Nicméně.....dalo se to vydržet, ale zkrátit stopáž o 30 minut, bude film dokonce poutavý. Z mého pohledu je však stejně zbytečný jako třeba Judy.50% ()

Filumena

Vůbec mi nevadila dlouhá stopáž filmu. Výkony herců skvělé. Lady Gaga se mění z mladé divošky na elegantní zákeřnou matrónu perfektně. Nemíním hodnotit co vše je pravda o rodině Gucciů. Krásné interiéry i exteriéry, kostýmy i hudba. Prostě jsem si film užila a určitě bude v mé filmotéce. ()

mikisocka

zivotopisny pribeh rodiny, kde idu vsetci proti vsetkym. skoda tej postavy lady gaga, ze bola, sice super herecky, ale charakterovo az prilis jednostranna a nemala tam od prvej sceny takmer ziadny priestor na rozne interpretacie jej konania. skratka od prvej sceny vidis ze ta bude okolo seba kopat, nic ine. naopak dobre bolo ze tam nebola vylozene spravnacka postava. aj ti "good ones" to vedeli riadne domrvit. mozno mi tam trosku viac chybalo nieco o historii rodiny alebo nieco, preco by som napr znacku gucci mal mat teraz o nieco radsej. ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)