Kukačky

• Česko Kukačky (viac)
Česko, (2021–2023), 22 h 47 min (Minutáž: 52–59 min)

Seriál Kukačky rozpráva príbeh mladého manželského páru, ktorý zistí, že ich syn nie je ich. Keď sa dozvedia, že došlo k zámene, musia sa rozhodnúť, čo urobia. Žiadne riešenie nie je dobré. Zámena detí na malom meste sa dotkne nielen rodín, ktorých sa to priamo týka, ale i ostatných obyvateľov. Vzhľadom k tomu, že k zámene došlo v miestnej nemocnici, zasiahne osudová udalosť do života mnohých ďalších. Aby sme pochopili väzby a vzťahy medzi ľuďmi v meste, situácia sa dotkne i udalostí v minulosti. Ľudia si totiž nesú svoje tajomstvá, i nenaplnené túžby, ktoré v kritických chvíľach vyplávajú na povrch... Zámena novorodencov v pôrodnici postaví rodičov pred pálčivú otázku. Je dieťa, ktoré roky vychovávali, naozaj ich? (RTVS)

Recenzie používateľa Jan.Cada1 k tomuto seriálu (18)

Kukačky (2021)

Tak tohle se produkci České televize opravdu povedlo. Bezpochyby nejkvalitnější český rodinný seriál za poslední dobu. O jeho kvalitách dokazuje i jeho obrovská televizní sledovanost. Scénář, kamera, hudba i herecké výkony byly naprosto dokonalé. Děj je svižný, má drive a hrozně moc se mi líbily vložené retrospektivní části, které vždy vysvětlily aktuální scénu v přítomnosti. Díky seriálu vznikly hudební nahrávky jako The Path We Share a další, které dodávají celému dílu tvář a bez nich by některé části byly poloviční. Co ale stojí za můj největší obdiv jsou herecké výkony. Všichni herci podali své absolutní maximum a nedokážu si představit, co mohli herci udělat lépe. Nejvíce bych vyzdvihl Terezku v podání Marty Dancingerové, Martina (Marek Adamczyk), doktora Tesaře (Jan Dolanský), rodiče Holcovi (David Novotný a Sabina Remundová) a taky obsazení obou hlavních postav seriálu (chlapců) se povedlo. Jo a taky nesmím zapomenout na "dědka" Vladimíra (Petr Kostka), který taky neměl chybu. Čtyři hvězdičky dávám za až moc natahované některé díly (7-10) byly takové nemastné neslané a moc se v nich neudálo - děj se moc netýkal samotných chlapců, ale spíše rozvíjel ostatní postavy (což není špatně, jen to není moje preference). Seriál má velký potenciál a doufám, že tvůrci nám přichystají druhou sérii. Přeju jim hodně štěstí :) ()

Série 1 (2021) (S01)

První série scénáristicky i obsazením naprosto geniální. Příběh má drama, humor, zvraty. Divák je celou sérii jak na trní a až do poslední chvíle je napínán, jak to vlastně před těmi lety všechno bylo. ()

Epizoda 12 (2021) (S01E12)

Zatím nejlepší díl celé série. Troufnu si ale říct, že poslední díl ho ještě trumfne. ()

Epizoda 13 (2021) (S01E13)

Skvělý plot twist. To se u českého seriálu vidí jen málokdy. Ukončení série jak se sluší a patří. Klobouk dolů před hereckým výkonem všech herců. ()

Série 2 (2023) (S02)

O dvě třídy horší než první série. Zápletka hrozná, natahování a žádný drive. Retrospektivní začátky dílů také nic moc, jelikož samotná část rozzuzlení již byla dávno ukázána v těchto vsuvkách. Herci a hudba super - podtrženo sečteno, solidní dvě hvězdy. ()

Epizoda 1 (2023) (S02E01)

Velice pomalý rozjezd druhé série. Díl je opravdu čistě úvodní a seznamovací. Mě moc neoslovil. ()

Epizoda 2 (2023) (S02E02)

Druhá epizoda rozhodně lepší než první úvodní. Děj se pomalu začíná rozjíždět. ()

Epizoda 3 (2023) (S02E03)

Třetí epizoda zatím rozhodně nejlepší. Příběh se konečně po pomalém startu začal rozjíždět. ()

Epizoda 4 (2023) (S02E04)

V dílu je hodně vidět, že scénáristi to uměle natahují, nic důležitého se prakticky neudálo. ()

Epizoda 5 (2023) (S02E05)

Kukačky se bohužel posunuly do roviny telenovely, je vidět, že začínat druhou sérii byl špatný nápad. ()

Epizoda 6 (2023) (S02E06)

Po slabší páté epizodě je ta šestá mnohem lepší. Stále jsou v seriálu známky telenovely, ale už ne tak výrazné. A podle upoutávek další díl bude ještě zajímavější. ()

Epizoda 7 (2023) (S02E07)

I přes to, že je seriál uměle natahovaný, tak sedmá epizoda mě bavila. ()

Epizoda 8 (2023) (S02E08)

Osmá epizoda nepřinesla nic nového, neurazila ani nepotěšila. ()

Epizoda 9 (2023) (S02E09)

Strašně na sílu natahované, opravdu už mi začínají docházet nervy s dokoukáním této série. ()

Epizoda 10 (2023) (S02E10)

O dost lepší než minulé díly, stále však postrádá kvalitu z předchozí série. ()

Epizoda 11 (2023) (S02E11)

Konečně je cítit, že se děj posouvá a ne, že jenom stojíme na místě. Tento díl je rozhodně lepší než předchozích pár a schiluje se k finále. ()

Epizoda 12 (2023) (S02E12)

Konečně jsme se s kvalitou dostali na laťku z předchozí série. Rozhodně zatím nejlepší a nejemotivnější díl druhé série. ()

Epizoda 13 (2023) (S02E13)

Naštěstí konec seriálu, konečně. Preferoval bych více otevřený nebo ne tak happy end konec. Jedině mě potěšila postava Davida a toho, že ho zavřeli. Fakt bída na to, že se mělo jednat o velké finále, bez překvapení, bez plot twistů... ()

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

04.01.2022

Dnes byly Sdružením české filmové kritiky zveřejněny nominace na výroční Ceny české filmové kritiky za uplynulý rok 2021. Celkem bylo nominováno 16 děl, z nichž nejvíc nominací (celkem 6) získalo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD