Olga (S. Remundová) připravuje překvapeného Karla (D. Novotný) na zvláštnosti, které bude muset dodržet během plánované návštěvy Jakuba. Třeba velikost špaget. Jakub se nemůže dočkat a chystá se za Tomášem tak brzy ráno, že probudí Terezu (M. Dancingerová). Odmítá i snídani a čeká s kufrem venku. Jindřiška (L. Švormová) nařizuje Rudolfovi (L. Veselý) s Vladimírem (P. Kostka), aby spolu začali mluvit a vyříkali si všechny křivdy. Ani teď ale nenajdou společnou řeč. Vladimír chce přesto něco udělat. Svátečně se oblékne a projde s chodítkem kolem Jakuba ven. Dokáže dojít ke Karlovi a primářce Kateřině (K. Cibulková)? A co jim chce vůbec říct? (Česká televize)

fafejt001

Tak jdeme do finále . Chybí mi tam více záběrů např: reakce lidí z vesnice , lidí z okolí obou rodin , reakce Jakuba na různé podněty v životě atd . Trochu mi vadí až velmi klidné reakce mámy Jakuba na jeho nálady v různých situacích , kterých tam ovšem není moc . To je nějak scifi . Jinak herci výborní , ALE - pořád mi tam něco chybí . Jo a Dolanskej je pěkná svině . Hraje to fakticky dost reálně . ()

dew

K podstatným kladům celého seriálu patří bezpochyby uvěřitelné civilní herectví Sabiny Remundové a Davida Novotného, to byl pro mě důvod, proč mělo smysl se na něj přes mé četné výhrady dívat. Nejvýše však hodnotím výkony Petra Kostky a Libuše Švormové, kteří svým projevem pozvedají seriál na úplně jiný level a mladá nastupující generace by měla hltat každé jejich slovo a gesto...Zpočátku mě i vyloženě nepříjemná Denisa Barešová si mě postupně získala ani nevím jak, myslím si, že o ni ještě uslyšíme. Marta Danzingerová špatná nebyla, i když občas bylo její chování ve vypjatých situacích na hraně uvěřitelnosti. Bohužel celou dobu mě silně irituje Marek Adamczyk, jehož herecký projev jsem prostě asi nepochopila nikde, dokáže mi svým prkenným projevem otrávit každou scénu, kde se objeví... Moc se mi nelíbí jak hrají oba kluci, nepřipadá mi to vůbec přirozené na dětské představitele ...i když Theo Schaefer přece jen Viktora Sekaninu ještě dalece zastiňuje v míře přirozenosti ...toto podle mě nebyla moc šťastná castingová volba...Shlédnuta předposlední epizoda a mám zvláštní tušení, že všechno bude ještě asi jinak.....Ani sovy nejsou, čím se zdají být.... Podezřelý se mi zdá celou dobu Isteník... aby tak on neměl nakonec na svědomí i celou výměnu....nebo každopádně ještě něco hodně tajemného může vyjít na povrch... ()

• Premiéru epizody zhlédlo v průměru 1,55 milionu diváků starších 15 let, čímž se seriál Kukačky stal nejsledovanějším pořadem večera i celého dne. (rublik05)