Kukačky

• Česko Kukačky (viac)
Česko, (2021–2023), 22 h 47 min (Minutáž: 52–59 min)

Seriál Kukačky rozpráva príbeh mladého manželského páru, ktorý zistí, že ich syn nie je ich. Keď sa dozvedia, že došlo k zámene, musia sa rozhodnúť, čo urobia. Žiadne riešenie nie je dobré. Zámena detí na malom meste sa dotkne nielen rodín, ktorých sa to priamo týka, ale i ostatných obyvateľov. Vzhľadom k tomu, že k zámene došlo v miestnej nemocnici, zasiahne osudová udalosť do života mnohých ďalších. Aby sme pochopili väzby a vzťahy medzi ľuďmi v meste, situácia sa dotkne i udalostí v minulosti. Ľudia si totiž nesú svoje tajomstvá, i nenaplnené túžby, ktoré v kritických chvíľach vyplávajú na povrch... Zámena novorodencov v pôrodnici postaví rodičov pred pálčivú otázku. Je dieťa, ktoré roky vychovávali, naozaj ich? (RTVS)

valasek.m

Úžasný seriál, i když jsem si konec představoval trošku jinak tak stále musím říct, že se jedná opravdu o nadprůměrný seriál, co se české produkce týká. Musím vyzdvihnout herecké výkony všech zúčastněných, hlavně dvou nejmladších, zahrát tak přesvědčivě kluka s autismem v tak mladém věku, muselo být neskutečně těžké, takže si myslím a doufám, že o mladičkém Viktorovi Sekaninovy ještě hodně uslyšíme. ()

Tosim

-PÍT SE MÁ NA RADOST! -PÍ SE MÁ, KDYŽ MÁŠ ŽÍZEŇ. Jan Coufal je poměrně mladý, psal Cesty domů i humorné příběhy pro Miroslava Donutila, ale tady se mu podařilo vytvořit přímo ukázkové melodrama. Já osobně jsem čekal víc boje o děti, nějaké to vyšetřování a třeba i soud, ale to je problém mých (i cizích) diváckých očekávání, ne seriálu. S melodramatem souvisí i emoce, bylo zajímavé sledovat, jak se zmocnily téměř všech postav, byly často protichůdné a toto působilo na mnoho lidí jako zbytečně natahované vyprávění, na mě ale vyloženě nepůsobilo jako zápor. Jen o čem bude druhá řada a jestli by měla vůbec vzniknout, naprosto netuším. Každopádně naprosto nejlepší bylo sledovat hereckou symbiózu mladé a nejstarší herecké generace, obzvlášť Petr Kostka předvedl herecký koncert. ()

Aniki

Z první půlky seriálu platí moje dojmy, které jsem již u jednoho z dílů sdílel, tedy výborné herecké výkony a jeden přímo fantastický - Remundová. Poslední čtvrtina celé série však začala sklouzávat k natahování příběhu na sílu a tím začal séroš dost trpět. A finále? No...to už byla přímo RED knihovna. Kdyby se hrálo na kratším hřišti (míň dílů) dal bych hvězd i pět. ()

denbrough

Ctyri a pul. Fakt skvely cesky serial, dlouho tady takovy nebyl. A pritom vlastne "skromny, ze zivota".. neni treba furt lidem cpat krimi serie plne nasili, slataniny plne sexu a vulgarit, ani radoby umelecka dila typu Bozena. Staci spravne uchopit "obycejny" lidsky pribeh, do roli obsadit ty spravne proverene herce (Novotny, Remundova, Kostka), doplnit je novymi neokoukanymi tvaremi (oba kluci, Istenik a hlavne uuuzasna Baresova), a vznikne obrovske prekvapeni letosniho roku.. gratulace a diky :-) ()

Warhaus

Za mě nejlepší dramatický seriál, co u nás vznikl. Všechny herecké výkony ukázaly, že na tom vlastně nejsme zas tak špatně. Největší uznání si zaslouží jednoznačně Remundová s Novotným. Za to co předvedli, by si zasloužili ne jednoho Českého lva, až z toho šel někdy mráz po zádech. To zejména první díly, kdy mě jejich výkony neuvěřitelně příjemně překvapily. Stejně tak ztvárnění dětí Sekaninou a Schaeferem byly místy až neuvěřitelně kvalitní. Je pravda, že 13 dílů bylo možná hodně, ale i tak jsem se každého velmi bavil a jejich konec mě vždy velmi navnadil na díl další (i když výběr nějakých zvukových podkresů bych změnil, někdy to působilo až moc 'sladce'). Každopádně, pokud zde budou vznikat podobně kvalitní filmy/seriály, a herci budou podávat stejně kvalitní výkony, neměl bych obavu o budoucnost českého audiovizuálu, realita je ovšem jiná a jsem rád, že se zde najde výjimka, jako je toto. Za mě velmi slušných 90 %. ()

• Premiéru epizody sledovalo 1,12 milionu diváků (15+). Šlo o nejlepší výsledek večera i celého dne. (rublik05)
  • Premiéru epizodu sledovalo 1,03 milionu diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek večera po 20:00. (rublik05)

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

04.01.2022

Dnes byly Sdružením české filmové kritiky zveřejněny nominace na výroční Ceny české filmové kritiky za uplynulý rok 2021. Celkem bylo nominováno 16 děl, z nichž nejvíc nominací (celkem 6) získalo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD