Ninja korytnačky: Mutantský chaos

• Česko Želvy Ninja: Mutantí chaos (viac)

Keby neprišli do kontaktu so záhadným zeleným slizom, boli by z nich obyčajné korytnačky z kanalizácie. Keby sa nestretli so zmutovaným potkanom Splinterom, nestali by sa z nich majstri bojových umení a menovci legendárnych renesančných umelcov Donatella (Donnie), Michelangela (Micky), Leonarda (Leo) a Rafaela (Raf). Ale inak sú to úplne normálni tínedžeri, ktorí milujú dobrodružstvo a neznášajú nudu. Tej majú v poslednom čase dosť, pretože Splinter ich pozorne stráži v ich kanalizačnom brlohu. Celkom oprávnene sa bojí, že ich ľudia neprijmú. Ale aj tie najlepšie bezpečnostné opatrenia majú svoje medzery a jedného dňa korytnačí chlapci preniknú do jednej z nich a narazia na April. Obyčajné ,,ľudské,, dievča, ktoré sníva o tom, že sa stane neohrozenou reportérkou. Spoločne sa rozhodnú vydať po stopách Superflyho, tajomného vládcu podsvetia, na ktorého je polícia krátka. April dúfa, že vďaka tomu si obyvatelia mesta konečne vydýchnu, a korytnačí chlapci dúfajú, že ako superhrdinov ich svet prijme ľahšie. Bohužiaľ, nikto z nich nepočítal s tým, že Superfly je obklopený armádou nebezpečných zmutovaných zločincov, ktorí sa takýchto zelenáčov rozhodne neboja. (Cinemart SK)

swenyx

No jooo, Želváci zase jedou jako za mých mladých let. Kdo nesledoval Želvy Ninja, jakoby nežil. Supermouchu si ze seroše nevybavuju, ale byla skvělá. Hlavně ta konečná fáze, kdy se spojila v totální Godzilla-like monstrum. Animace ze Spiderverse se začalo objevovat i u jiných animáků a mega to cením, fakt to vypadalo dobře a k TMNT je to podle mě i dost tematický. Jinak celý film doprovází super songy a nechybí ani popkulturní narážky. Velký překvapení, za návrat Želv jsem fakt rád a doufám že z toho bude aspoň trilogie. Další díl včele s hlavním záporákem Trhačem, lets goo. ()

sammikk_

Tvůrci se doopravdy nebáli experimentovat, a ono se jim to povedlo! Poprvé na plátně můžeme vidět provedení želváků jako skutečných teenagerů s touhou prozkoumat svět nad kanálem. Příběh je doopravdy odlišný od předlohy, a to snímku dost pomáhá. Extraordinární provedení animačního stylu, je velice silnou stránkou samotného projektu. Neuvěřitelně zábavná podívána která má ledacos nabídnout. Dejte mi víc! 9/10 ()

Marcecek

A bude sa porovnávať... Má to na Kocúra v botách, nie, má to na podobne štylizovaného Spidermana, nie, je to mierny nadpriemer, áno, takto presne to vnímam. Animácia prehľadná, príjemná, príbeh jednoduchý, koncipovaný o zaradení sa do spoločnosti, pretkaný humorom, vtipom, niekedy infantilným, ale zasmejete sa. Vnímam ho viac ako pre deti, ale dospeláka určite neurazí a nechcem ho považovať za prachprostý priemer, tým myslím nieje, je to tých klasických 70%, čo určite nieje zlé a určite neľutujem návštevy kina, len nečakať revolúciu, nato tu sú iné animáky. ()

Little_Sawy

Nečekal jsem nic extra, a dostal jsem pařádnou jízdu! Želvy Ninja se vrací na plátna kín s celkovým skvelým nářezem. Dozvedáme se jak si bratři vychádzejí navzájem, co prožívají, a jak moc by chtěli spoznat svět venku než strčení v kanálu s taťkom Rattatuii, který nenávidí lidi, protože ho téméř chtěli ukamenovat, zlinčovat, rozdupat a buhví co jěště. Vše jde skvělě než potkají Apríl - Grcajíci novinářku která chce s želváků udělat hrdiny Night City. Bavilo! Bravo.. ()

555borac555

To první co mě zaujalo byla animace. Inspirace Spider-Manem: Paralelními Světy je zjevná, ale v jádru je animace jiná. Oproti tomu je to méně zběsile a přehlednější. Film jede ve velkém sazení popkulturních referencí. Mě osobně se tohle líbilo, ale na někoho to množství mohlo být trochu moc. Zajímavé byly v českém dabingu změny referencí amerických osobností na české.  Skvělý je jak originální soundtrack, tak použité písničky. Nelíbilo se mi, že April změnili jak fyzicky (to, že má jinou barvu kůže mě už v dnešní době asi ani neštve), ale hlavně osobnostně a povahově. Oproti tomu želvy působí opravdu jako 15 letí týnejdžri. Hlavně nejsou dvou metrový jako v těch posledních live-action filmech.  Celkově je to ze mě dobrý animák s originální nevsedni animací. Pěkných 7/10. ()

vaclav.g.kar

Želváci byly spolu s Pokémony, Rychlou rotou a Kačerovem peak mě dětské zábavy. Tudíž mám k látce vztah který byl novým snímkem poměrně naplněn a já odcházel spokojen. Nové a svěží podání TMNT trefuje audiovizuální hřebík na hlavičku. Na VOD ale zvolím rozhodně původní znění s titulky. Dabing opravdu nešťastně reflektuje České reálie 😞😞 jinak je ale film opravdu příjemná, letní, rodinná podívaná ()

michalkop

Za mě hodně velká slabota. Po půlhodině přemýšlím, zda ten skvost nevypnout. V prvé řadě mi vůbec nesedí ta výtvarná podoba. Želvy jako nepodaření plasťáci. Fuj. Ani to nevypadá hezky. Dejme tomu, že je to subjektivní. Další už nesubjektivní dojem je, že jsou až příliš mladé vůči předloze, spíš jako děti z prvního stupně. Pak ve filmu není jako záporák Trhač, co je stvořil, ale Baxter Stockman a to před 15 lety. Ony stárnou normálně, ale Tříska aspoň 2x nebo 3x rychleji. Protože před 15 lety mu bylo 20 a nyní je z něj šedivý stařík. K tomu není Japonec, ale je to černoch s afrem. Z té BLM propagandy se mi dělá zle. A April taky nyní reportéka, ale takové obtloustlé černošské ucho s dredy, kterému je nejvýš dvanáct a tak akorát sní o to, že někdy bude reportérkou. Jsem tak rád, že jsem na tuhle hrůzu našel do kina. Navíc ty vtípky v tom jsou tak akorát trapné. ()

TurboTryhard

WOW...WOw...Wow...wow tohle byla ale jízda. Do kina jsem šel s nižším očekáváním a jak jsem byl skvěle překvapen. Konečně nějaký animák co zabaví mladší i starší a nemusí přitom mít nějakou seriozní (deep) linku nebo rozebírat problémy ve společnosti, je to prostě sranda. Styl animace bude asi téma při kterém se tábory fanoušků budou hádat. Podle mě může jenom ignorant jakékoliv umělecké originality říct že je styl animace ošklivý/nudný. Takový pocit z animace jsem měl naposled v roce 2018 po shlédnutí Paralelních světů... animace je opravdu neuvěřitelná a mně k želvám sedí, a ta hudba? Skvělý výběr. Z toho filmu je hrozně cítit že nebyl dělán aby byl nějaký blockbuster nebo snad megafilm co musí hlavně hodně vydělat. Je to jen komorní příběh puberťáků (kteří jsou mimochodem skvěle napsáni a působí přirozeně) co sní o normálním životě. Film jsem viděl v českém dabingu a O MUJ BOŽE ten byl on point.... kdo nechal překladatele tohohle filmu takhle vařit? Protože to bylo opravdu geniální, až mi to připomnělo třeba filmy se Shreckem. Film by si zasloužil 5 hvězdiček tím jak je provedený a kolik lásky/práce je na něm vidět, ale realisticky to není film na 5 hvězdiček. Z kina jsem odcházel s úsměvem a po dlouhé době se chci podívat na film s českým dabingem znova (abych pochopil všechny narážky). 8,5/10 ()

DIATOR05

Cowabunga! Jedná se o kopírování spider-verse? Rozhodně ne, avšak si z něj něco přebírá, jenže to dělá jinak a po svém. Máme tu totiž opět vizuálně našlapaný animák, který užívá sekanou animaci s komiksovými prvky.  Ale s tím rozdílem, že to vypadá opět trochu jinak, je to jako by to někdo načrtl na skic a hned se to hodilo do filmu, no a funguje je to opět úžasně. Nejen proto, že to je zase krok dál v animaci, ale proto, že se jedná o opravdu TMNT film, kde vidíme, želváky dospívat, a tento styl tomu dodává jistou teen atmosféru.  Co se týče příběhu tak to není nic převratného, ale co to třeba tahá nahoru je ten špičkový výběr hudby, který vás odnese rovnou za želvákama na plátno, výborná práce. Dále postavy jsou prostě úžasné, jak samotní želváci, tak vedlejší postavy či záporáci. Ono vy chvíli vidíte, že ti záporáci vlastně záporáci nejsou, a tak s nimi soucítíte a pak vám vůbec nepřipadá jako kdyby proti nějakým záporákům bojovali.  No zkrátka je to nejvíc chill film za poslední dobu, kterej jsem viděl. Jinak mě docela mrzí, že jsem nemohl jít na originální dabing s tím našlapaným castingem, ale český nebyl špatný. 8,5/10 ()

HMTD

Tento styl animace a hlavně lidské postavy co vypadají jako karikatury mi moc nesedí, ale jinak to bylo zajímavé. Příběh dost jednoduchý, asi nic co by extra překvapilo, tedy až na to, že pár pro želvy typických prvků je změněno. Kéž by se to snažilo být trochu klasičtějším pojetím hlavně co se týká animace. ()

soukyd33

Komiksové animace mají své kouzlo. 👍👀 Český dabing zde moc nedává smysl. Stále se tu říkají herci, zpěvačky, pořady a celebrity z České Republiky, ale příběh se odehrává v New Yorku. Tohle trošku přehnali. April je zde asi podle nějaké nové předlohy. 🫤 (Dnešní doba. 👎) Zvukové doprovody jsou vážně super. Soundtrack super. Konec je určený pokračování. Hvězdiček 4 ()

Miroslav.Zac

Film má pomalejší rozjezd a chvíli si musíte zvykat na zvláštní animaci, potom se ale rozjede ta pravá jízda. Někomu to asi nesedne, ale animace želv a jejich příběh se za ta desetiletí změnila několikrát a tahle podoba jim možná nějakou dobu zůstane. A možná taky ne. Těžko říct, co bude lepší. ()

Eiidax

Nové Želvy Ninja excelují ve výtvarné stránce, kde je vidět inspirace animovaným Spider-Manem. Dále v dynamické akci tělo na tělo a v hudbě - Trent Reznor, Atticus Ross potěšili. Příběh je dost dětský a klišé. Popkulturní reference mi přišli dost nevhodné a nehodili se mi tam. Celé finále bylo takové meh.. A sám jsem sebe přistihl, že jsem si na chvilku dal šlofíka. Čekal jsem od toho lehce víc. Napodruhé si to už nepustím. ()

Woitisek

No a proč vlastně ne. Nejnovější ztvárnění Želv Ninja je něčím svěžím a zábavným. Jdou si svou vlastní cestou a hned v několika aspektech se dosti odchylují od toho, co všichni fanoušci téhle značky znají a mají rádi. Ano, v pár ohledech to zde hrstku nadšenců možná zklame, ale já to vidím jinak. Vidím to jako v jádru stále příběh čtyř bratrů snažících se zapadnout do okolního světa, ale celý obalený v referencích na moderní pop kulturu, anime a rap. Vizuálně jdou nové Želvy ve stopách série Spider-Verse či Puss in Boots: The Last Wish se svým vlastním osobitým stylem, čímž je opět po vzoru zmíněných dvou pastvou pro oči. Je veliká škoda, že veškerý humor zde přítomný je mířen očividně na to nejmladší publikum. Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem bych tak nejlépe shrnul jako dost zábavnou iteraci Želv Ninja ve svém vlastním moderním pojetí, které není pro každého. Tvůrci se nebáli zvolit jiný směr a působí to tak velmi svěže, za což velký palec nahoru. ()

KraLuban

Želvy mě nikdy moc nebraly a když jsem byl mlaďas, přišly mi úplně o ničem. Ale tohle se mi fakt líbilo - zpracováním (podobně jako animácký spiderman), odlehčenou atmosférou, prostě mi to sedlo. Co bylo vlastně úplně blbé byla snaha o "český" dabing s převodem originálních jmen na naše. Jinak ale fajn. ()

Dodagrad

Pro děti - Ok vyblbnutí. Pro dospěláky. Jej další želvy s nezajímavým, pořád dokolečka stejným příběhem z 80-90 tých let (vážně nešlo příběh přizpůsobit dnešnímu světu?) ()

Phoenixcq odpad!

Co to kurva je? Jako grafika OK, ale to je tak vsechno... Vypnul jsem to nudou v 39. minute, kdy jsem zjistil, ze uz 10 minut cumim do mobilu... Sorry jako, ale proc prekopavat TMNT universum? A z April udelat cernosku a tlustoprdku, co bleje pred kamerou??? Jako proc??? Sorry jako, ale tehle humusarne vic, nez odpad nemuzu dat... ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Comic-Con čelí krizi

Comic-Con čelí krizi

24.06.2023

Je to pár dní, co pořadatel herní akce E3 oznámil, že se letošní i ten příští ročník ruší. Důvody jsou zřejmé, většina herních společností si začala pořádat své vlastní online konference, a když už… (viac)